Liviu Dragnea a primit 3 ani si 6 luni cu executare

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

22 Jun 2018, 19:39

Sustin protestul violent din August !
Image
RoyalServer
User avatar
Mr.Dr.Sir.Go
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 351
Joined: 20 Dec 2015, 14:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: http://VandConturiNetflix.store/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Membru Club eXtreamCS (21 Feb - 21 Iun)
Schimbare nume (-4 luni)
Nick anterior: Paul112
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

22 Jun 2018, 19:46

JusT. wrote:
Mr.Dr.Sir.Go wrote:
AGSQ wrote:
Tu crezi in povesti cu zane. Ce faceti voi in strada, nu este egal cu zero, dar nici mai mare ca 1.
Dar tu ce faci? Stai in spatele monitorului si razi noi (strada ) ca incercam sa facem ceva?
Ce nu intelegeti uni este ca ..schimbarea nu va fi azi maine..ci in ani..Daca tie iti place ca copii tai sa cresca intr-o tara ca Romania cum e acuma..sa munceasca doar pentru a supravietui ..nu am nimic.. toata stima...dar copii mei NU..Nu vor creste intr-o tara asa mizerabila ..si de asta ies in strada ..nu pentru mine.. pentru EI..pentru copiii mei.
Dar ei? copii ce vina au? Daca eu ca parinte nu lupt pentru un trai mai bun pentru ei...cine crezi va lupta ? TU? din spatele monitorului.?
Tu ce le vei spune la copii tai? asa am trait eu..asa traiti si voi. Chiar nu vrei nimic mai bun pentru ei?
Bă, dintre unul care nu face nimic, și unul care face ceva complet inutil și își pierde timpul cu o activitate care nu îl ajută niciun fel, timp care ar putea fi folosit în scop productiv, care e ăla mai prost?
Protestele pașnice sunt egale cu 0, sunt la fel de eficiente precum petițiile online.
Asta cu protestu' e așa, ca să creadă prostu' că face ceva util, ca să fie mulțumit cu propria persoană, să se poată mândri că el chiar face ceva pentru țara asta, să crezi că dacă te încrunți la o clădire timp de câteva ore pe noapte alături de alte persoane schimbă ceva e o imbecilitate.
Faci pe prea multa lume prost fara sa cunosti...cand de fapt tu bubui de PROST ce esti.
Tu ii faci pe alti prosti ca nu fac pentru tine ceva? Doamne fereste cum gandesti..te rog..rezumate la CS si gata..e mai ok. Noi lucram ..iesim in strada dupa programul de munca..care cum putem..la 6 la 7 la 8 la9 suntem acolo...habar nu ai pe ce lume traiesti..si ca sa sti ceva..oameni prosti ca tine ne dau tarie mai mare de a iesi in strada..pentru ca nu vreau sa vad tara asta condusa de prosti ca tine... care habar nu au sa aprecize ce fac alti pentru el.
User avatar
JusT.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 761
Joined: 24 Jun 2013, 14:27
Detinator Steam: Da
SteamID: justsstyle
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (5 apr - 5 mai - acces in club)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

22 Jun 2018, 19:52

Mr.Dr.Sir.Go wrote: Faci pe prea multa lume prost fara sa cunosti...cand de fapt tu bubui de PROST ce esti.
Tu ii faci pe alti prosti ca nu fac pentru tine ceva? Doamne fereste cum gandesti..te rog..rezumate la CS si gata..e mai ok. Noi lucram ..iesim in strada dupa programul de munca..care cum putem..la 6 la 7 la 8 la9 suntem acolo...habar nu ai pe ce lume traiesti..si ca sa sti ceva..oameni prosti ca tine ne dau tarie mai mare de a iesi in strada..pentru ca nu vreau sa vad tara asta condusa de prosti ca tine... care habar nu au sa aprecize ce fac alti pentru el.
Din tot ce am scris eu tu ai înțeles doar cuvântul "prost" și ai trecut direct la jigniri, așa că nici măcar nu o să mă chinui să răspund la ce ai scris tu pe acolo, folosind termenul de "prost" făceam referire la o categorie socială, intenția mea nu era de a te jigni, mi-am dat seama că nu am cu cine vorbi, du-te și mai încruntă-te fioros la niște clădiri că așa sigur dispar toate problemele nației și ai să poți dormi liniștit la noapte pentru că chiar "ai făcut" ceva.
Last edited by JusT. on 22 Jun 2018, 21:47, edited 1 time in total.
User avatar
Mr.Dr.Sir.Go
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 351
Joined: 20 Dec 2015, 14:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: http://VandConturiNetflix.store/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Membru Club eXtreamCS (21 Feb - 21 Iun)
Schimbare nume (-4 luni)
Nick anterior: Paul112
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

22 Jun 2018, 20:08

JusT. wrote:
Mr.Dr.Sir.Go wrote:
JusT. wrote: Bă, dintre unul care nu face nimic, și unul care face ceva complet inutil și își pierde timpul cu o activitate care nu îl ajută niciun fel, timp care ar putea fi folosit în scop productiv, care e ăla mai prost?
Protestele pașnice sunt egale cu 0, sunt la fel de eficiente precum petițiile online.
Asta cu protestu' e așa, ca să creadă prostu' că face ceva util, ca să fie mulțumit cu propria persoană, să se poată mândri că el chiar face ceva pentru țara asta, să crezi că dacă te încrunți la o clădire timp de câteva ore pe noapte alături de alte persoane schimbă ceva e o imbecilitate.
Faci pe prea multa lume prost fara sa cunosti...cand de fapt tu bubui de PROST ce esti.
Tu ii faci pe alti prosti ca nu fac pentru tine ceva? Doamne fereste cum gandesti..te rog..rezumate la CS si gata..e mai ok. Noi lucram ..iesim in strada dupa programul de munca..care cum putem..la 6 la 7 la 8 la9 suntem acolo...habar nu ai pe ce lume traiesti..si ca sa sti ceva..oameni prosti ca tine ne dau tarie mai mare de a iesi in strada..pentru ca nu vreau sa vad tara asta condusa de prosti ca tine... care habar nu au sa aprecize ce fac alti pentru el.
Din tot ce am scris eu tu ai înțeles doar cuvântul "prost" și ai trecut direct la jigniri, așa că nici măcar nu o să mă chinui să răspund la ce ai scris tu pe acolo, folosind termenul de "prost" făceam referire la o categorie socială, intenția mea nu era de a te jigni, mi-am dat seama că nu am cu cine vorbi, du-te și mai încruntă-te fioros la niște clădiri că așa sigur dispar toate problemele nației și ai să poți dormi liniștit la noapte pentru că chiar "ai făcut" ceva.
Joacate CS..ca sigur vor disparea problemele... si nu ai tu dreptul sa faci pe nici o categorie sociala "prosti"..doar pentru simplul fapt ca tu te crezi din spatele PC-ului mai destept ca ei.
User avatar
JusT.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 761
Joined: 24 Jun 2013, 14:27
Detinator Steam: Da
SteamID: justsstyle
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (5 apr - 5 mai - acces in club)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

22 Jun 2018, 21:45

Mr.Dr.Sir.Go wrote: Joacate CS..ca sigur vor disparea problemele... si nu ai tu dreptul sa faci pe nici o categorie sociala "prosti"..doar pentru simplul fapt ca tu te crezi din spatele PC-ului mai destept ca ei.
La cum te exprimi,n-ai mai mult de 14-15 ani, dacă chiar ai mai mult de 14 ani, totuși, e foarte trist faptul că nu ești în stare să înțelegi un text format din 2-3 fraze, ăsta e ultimul răspuns pe care ți-l dau pentru că îmi pierd timpul cu tine.
1. Nu mai insista pe ideea cu cs-ul, nu mă mai joc așa ceva de mult timp.
2. Eu nu am spus că fac ceva ca să lupt împotriva corupției sau a penalilor care ne conduc, spuneam doar că protestele pașnice sunt complet inutile.
3. Nu-mi dau seama dacă îmi dai răspunsuri atât de stupide doar pentru că nu ești în stare să legi câteva fraze împreună sau pentru că nu ești în stare să citești și să înțelegi acele câteva fraze pe care ți le-am scris eu.
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

22 Jun 2018, 23:59

Mr.Dr.Sir.Go wrote:
JusT. wrote:
Mr.Dr.Sir.Go wrote: Dar tu ce faci? Stai in spatele monitorului si razi noi (strada ) ca incercam sa facem ceva?
Ce nu intelegeti uni este ca ..schimbarea nu va fi azi maine..ci in ani..Daca tie iti place ca copii tai sa cresca intr-o tara ca Romania cum e acuma..sa munceasca doar pentru a supravietui ..nu am nimic.. toata stima...dar copii mei NU..Nu vor creste intr-o tara asa mizerabila ..si de asta ies in strada ..nu pentru mine.. pentru EI..pentru copiii mei.
Dar ei? copii ce vina au? Daca eu ca parinte nu lupt pentru un trai mai bun pentru ei...cine crezi va lupta ? TU? din spatele monitorului.?
Tu ce le vei spune la copii tai? asa am trait eu..asa traiti si voi. Chiar nu vrei nimic mai bun pentru ei?
Bă, dintre unul care nu face nimic, și unul care face ceva complet inutil și își pierde timpul cu o activitate care nu îl ajută niciun fel, timp care ar putea fi folosit în scop productiv, care e ăla mai prost?
Protestele pașnice sunt egale cu 0, sunt la fel de eficiente precum petițiile online.
Asta cu protestu' e așa, ca să creadă prostu' că face ceva util, ca să fie mulțumit cu propria persoană, să se poată mândri că el chiar face ceva pentru țara asta, să crezi că dacă te încrunți la o clădire timp de câteva ore pe noapte alături de alte persoane schimbă ceva e o imbecilitate.
Faci pe prea multa lume prost fara sa cunosti...cand de fapt tu bubui de PROST ce esti.
Tu ii faci pe alti prosti ca nu fac pentru tine ceva? Doamne fereste cum gandesti..te rog..rezumate la CS si gata..e mai ok. Noi lucram ..iesim in strada dupa programul de munca..care cum putem..la 6 la 7 la 8 la9 suntem acolo...habar nu ai pe ce lume traiesti..si ca sa sti ceva..oameni prosti ca tine ne dau tarie mai mare de a iesi in strada..pentru ca nu vreau sa vad tara asta condusa de prosti ca tine... care habar nu au sa aprecize ce fac alti pentru el.
Am ales sa imi irosesc timpul sa citesc aceasta conversatie si lucrurile stau cam asa.
JusT are si el partea lui de dreptate, protestele "ajuta" doar pe o perioada scurta de timp sau deloc.
A venit cu pretextul ca protestele "sunt degeaba", dar nu a adus nici o idee "productiva" cum a specificat si el, cu care sa nu se iroseasca timpul acela.
Asa ca JusT, nu ai nici un argument impotriva celor care protesteaza(un lucru bun din punctul meu de vedere).
Sunt curios cum iti petreci productiv timpul ala pe care l-ai fi putut irosii la un protest(pentru tara bineinteles).
Image
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13712
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

24 Jun 2018, 13:50

Nu mai lasati comentarii jignitoare, pastrati subiectul curat sau trec la avertismente ca m-am cam saturat sa va tot sterg comentariile de prost gust si cu jigniri.
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information