Livrare comenzi AliExpress

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

25 Jan 2018, 12:30

TZACANEL wrote:Ultima data cand am facut comanda de pe Aliexpress au fost niste chestii sub 10E si a trebuit sa ma duc la posta vamala. Voi ziceti invers. S-au schimbat legile vamii?
S-au schimbat si inca se schimba. Eu am cateva comenzi ce trec de 10$ de prin 25 noiembrie si nimic. O sa mai astept ca problema e ca in Romania coletele stau mai mult decat in afara.
User avatar
VaLDeS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2776
Joined: 11 Feb 2008, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: pe mari si oceane
SteamID: valdes93
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: România
Has thanked: 64 times
Been thanked: 103 times

25 Jan 2018, 12:51

A fost un reportaj la TV inainte de Craciun , sunt mii de colete venite prin aliexpress blocate la Posta Romana , de prin februarie 2017 nelivrate , munti de colete , ca nu au personal capabil sa le sorteze si sa le dea spre livrare .
Image

STEAM ID : valdes93 :flag_ro:
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

25 Jan 2018, 13:23

VaLDeS wrote:A fost un reportaj la TV inainte de Craciun , sunt mii de colete venite prin aliexpress blocate la Posta Romana , de prin februarie 2017 nelivrate , munti de colete , ca nu au personal capabil sa le sorteze si sa le dea spre livrare .
Sa-ti zic intamplare cu posta din orasul meu. Ma suna cei de la Lay's sa-mi spuna ca am castigat o copie digitala a jocului Unravel si ca sa le trimit punga drept dovada (ca sa intelegi eu particip la aproape la orice promotie). Ma duc iau un plic, pun punga, bag datele. Ma duc la Posta si ii zic ca vreau cu recomandata, ii platesc aleia, imi lipeste ditamai foaia pe plic. La vreo 4 zile ma trezesc ca imi vine un plic. Era al meu. Am inteles ca scrisesem expeditorul pe partea unde se scrie deobicei destinatarul si invers. Am inteles asta, dar era o fucking recomandata acolo, asa de greu i-a fost aluia sa se uita si sa sorteze? Sau sa citeasca 2 secunde?
Image
Image
Image
User avatar
VaLDeS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2776
Joined: 11 Feb 2008, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: pe mari si oceane
SteamID: valdes93
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: România
Has thanked: 64 times
Been thanked: 103 times

25 Jan 2018, 13:27

Reportaj facut pe 15 ianuarie 2018 , deci nu cumpar din ASIA/America cu Standard Delivery :))
https://www.libertatea.ro/ultima-ora/vi ... ne-2108569
Image

STEAM ID : valdes93 :flag_ro:
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information