loc de munca pentru la vara

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Addicted:-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 873
Joined: 09 Mar 2016, 09:31
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

17 Mar 2017, 18:17

^ZED^ wrote:Off : Dacă te duci ospătar la mare si ai salariu 12 milioane și cu bacsis să zicem că 15, iar pe chirie dai 800 lei, cu ce naiba rămai ? + mancarea 300-400 lei lunar și dacă mai și vrei să ieși pe undeva..
nu.. nu ma duc pe litoral, am gasit un restaurant in bucuresti care are terasa si etc... inca am parinti <-<
lefion wrote:Iti recoman litoralul, acolo se fac banii, daca cauti un job de sezon, iti spun asta pentru ca si eu sunt de varsta ta.
Vara trecuta am facut ca si debarasator ( un fel de ajutor de ospatar ) aproape 1000 euro, in 3 luni. Nu mai spun de ospatari cati bani faceau.
Daca esti din constanta, da-i bataie ca ospatar, in bar sau la sezloange, daca vrei sa faci bani.

sunt din bucuresti.. am vorbit acum o ora cu un amic si mi-am propus sa merg cu el la un restaurant care are terasa si de toate
RoyalServer
User avatar
^ZED^
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1226
Joined: 30 Jan 2015, 10:27
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Mar 2017, 18:20

Addicted:- wrote:
^ZED^ wrote:Off : Dacă te duci ospătar la mare si ai salariu 12 milioane și cu bacsis să zicem că 15, iar pe chirie dai 800 lei, cu ce naiba rămai ? + mancarea 300-400 lei lunar și dacă mai și vrei să ieși pe undeva..
nu.. nu ma duc pe litoral, am gasit un restaurant in bucuresti care are terasa si etc... inca am parinti <-<

Am înțeles, dar aș vrea să-mi răspundă cineva la intrebare, va rog
User avatar
lefion
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 425
Joined: 21 Dec 2014, 18:24
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

17 Mar 2017, 18:22

Addicted:- wrote:
^ZED^ wrote:Off : Dacă te duci ospătar la mare si ai salariu 12 milioane și cu bacsis să zicem că 15, iar pe chirie dai 800 lei, cu ce naiba rămai ? + mancarea 300-400 lei lunar și dacă mai și vrei să ieși pe undeva..
nu.. nu ma duc pe litoral, am gasit un restaurant in bucuresti care are terasa si etc... inca am parinti <-<
lefion wrote:Iti recoman litoralul, acolo se fac banii, daca cauti un job de sezon, iti spun asta pentru ca si eu sunt de varsta ta.
Vara trecuta am facut ca si debarasator ( un fel de ajutor de ospatar ) aproape 1000 euro, in 3 luni. Nu mai spun de ospatari cati bani faceau.
Daca esti din constanta, da-i bataie ca ospatar, in bar sau la sezloange, daca vrei sa faci bani.

sunt din bucuresti.. am vorbit acum o ora cu un amic si mi-am propus sa merg cu el la un restaurant care are terasa si de toate
Nu o sa faci niciodata la fel de multi bani ca pe litoral, asta e clar. Dar daca in alta parte nu poti, e ok si in Bucuresti.
User avatar
Ryse
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 743
Joined: 10 Jun 2016, 01:52
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 93.119.26.88:27015
SteamID: ryseofficial
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( doua saptamani )
Fond eXtream: 0
Location: București
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

18 Mar 2017, 22:55

lefion wrote:Iti recoman litoralul, acolo se fac banii, daca cauti un job de sezon, iti spun asta pentru ca si eu sunt de varsta ta.
Vara trecuta am facut ca si debarasator ( un fel de ajutor de ospatar ) aproape 1000 euro, in 3 luni. Nu mai spun de ospatari cati bani faceau.
Daca esti din constanta, da-i bataie ca ospatar, in bar sau la sezloange, daca vrei sa faci bani.
De numește picol nu debarasator am postat că să știe cum să cautepe net.
User avatar
Andreeas.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1215
Joined: 24 Apr 2013, 21:20
Detinator Steam: Nu
CS Status: webdesigner
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Craiova
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times
Contact:

18 Mar 2017, 23:47

Eu sunt din ct , merge treaba pe plaja bine , beach bar , etc. Trebuie sa te duca putin mintea sa faci bani si pe plaja , nu e așa usor cum ziceti toti.
Și aici ma refer la șezlong-uri
Image
User avatar
Challenger.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2530
Joined: 07 Dec 2014, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Super Moderator
Nume anterior: whisTle
Puncte: 1.7 / 3
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Mar 2017, 00:02

Ospătar, de la 19-07, 150 lei, mâncare, bacșiș.
NU sunt intermediar.

Dacă ai nevoie de ajutor pe forum dă-mi un PM şi rezolvăm.

REGULAMENT FORUM

RECLAMAȚII MODERATORI

RECLAMAȚII PM
Activitate scăzută
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 308 guests