Loc de munca

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
GENERALU'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1273
Joined: 27 Jul 2015, 15:35
Detinator Steam: Da
CS Status: dproto.dll
Detinator server CS: biohazard is comming
SteamID: generalu_extream
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: VioreL @EXTREAMCS
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Discord: generalu_extream2463
Has thanked: 57 times
Been thanked: 19 times

11 Mar 2020, 00:23

Salutare klan

Nu mai am mult ai termin facultatea de inginerie, specializarea "Mine, petrol si gaze" si nu prea gasesc de munca, doar la firme gen Vailant, Ariston, Romgaz, Transgaz (asta e doar in domeniul gazelor), la categoria "minereuri", Romania sta sub orice critica, minele din Tg Jiu si Petrosani sunt pe insolventa si urmeaza falimentul, deci nu ai unde...la faza cu petrolul, nu mai exista nicio firma cu patronat romanesc (petROM, ROMpetrol, au patronat strain), iar pe Marea Neagra e la extractii e plin de Rusi si Turci si nu prea mi-ar convenii.

Adevarul e ca in Romania faci 700 lei pe 1 proiect de gaz si inca vreo 2.500-8.000 lei pe manopera daca "eu comand eu execut", PE O SINGURA LUCRARE, iar tatal meu asta face deja la mine in oras si cam merge treaba destul de bine..m-as baga sa-i fac concurenta cu niste colegi din facultate

Astia mai batrani, ce ziceti? M-as duce la jun targ de joburi la Cluj sa vad in orientul mijlociu ce gasesc pe petrol, plec 6 luni dar fac cat fac ai mei in 3 ani
RoyalServer 2
User avatar
splaty
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 66
Joined: 12 Oct 2017, 14:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times
Contact:

11 Mar 2020, 09:31

re klan

Poti sa lucrezi in domeniul naval cu specializarea pe care o ai, ce-i drept neavand experienta probabil o sa fii bagat intr-o perioada de practica iar salariul la inceput nu o sa fie destul de mare. Poti lucra pe nave ce transporta gaze (LNG/LPG/LEG/samd.) ca si Gas Engineer. Contract de munca intre 3 luni minim, iar maximul ti-l stabilesti tu, singura chestie e ca trebuie sa stai pe mare in lunile astea. Salariul incepe de la 6.000+ $ sau euro, depinde de norocul pe care il ai, compania la care lucrezi si tipul de nava pe care-l alegi (ca si sfat, alege LNG, sunt de viitor iar salariile mult mai mari fata de LPG si restu'). Program de munca zilnic, 8.00 - 17.00, iar aici nu te preseaza nimeni, pur si simplu alegi tu ce vrei sa faci in ziua respectiva, ca deh se gasesc lucruri de facut. In porturi te ocupi de incarcare/descarcare si anume montat/demontat anumite tuburi, deschis valve, fiind asistat de alti ofiteri la fiecare 6 ore. Nu stiu daca am sarit ceva, dar asta e in mare, lasi un pm daca e ceva. :)

papa klan
user/SPLAT/
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information