Locuri cu fenomene paranormale

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

20 Nov 2015, 22:25

krystann wrote:Prea putin, in afara de lucruri care picau de pe masa sau din vitrina(nesemnicative) in locuri unde mai demult a fost un cimitir sau asa .. si imaginatia noastra doar cateva poze dar si acolo se vede slab.
Ba , dupa un 05 si eu as spune asta !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
RoyalServer 2
User avatar
cart3r
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 490
Joined: 16 Feb 2013, 20:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Happy
SteamID: cart3r94
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Bucuresti
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times
Contact:

20 Nov 2015, 22:27

Aceste tipuri de fenomene nu se intampla doar in padure sau cimitir, aceste fenomene se pot intampla si acasa, munca, dar pana nu ajungi la un nivel spiritual ridicat nu poti experimenta asemenea fenomene. Eu nu cred cand persoanele imi spun povesti de astea.
There's no failure, only feedback!
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

20 Nov 2015, 22:44

cart3r wrote:Aceste tipuri de fenomene nu se intampla doar in padure sau cimitir, aceste fenomene se pot intampla si acasa, munca, dar pana nu ajungi la un nivel spiritual ridicat nu poti experimenta asemenea fenomene. Eu nu cred cand persoanele imi spun povesti de astea.
Salut,
Orice fiinta poate experimenta acest tip de interactiune energetica. Chiar si animalele.
Este adevarat ca un nivel spiritual "solid" (pentru ca ridicata poate fi doar frecventa emisa de corpuri), duce la un control mai bun al situatiei, insa nu este un criteriu eliminatoriu din zona asta.
Spre exemplu, toti copii pana in 7 ani, interactioneaza fara sa-si dea seama cu eterul. Unii din ei chiar ies din corp constient in timpul somnului si cand se intorc le povestesc parintilor cum au fost ei cu prietenii si au zburat peste blocuri si s-au jucat ... etc., iar parintii, pentru ca de regula nu sunt pregatiti deloc in domeniul spiritualitatii, ii inhiba trairile astea cu replici: "E rusinos sa ai prieteni imaginari".
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

20 Nov 2015, 22:58

AGSQ wrote:
krystann wrote:Asta e si ideea.
Orice loc poate deveni paranormal.
Strange-ti prietenii la tine acasa si fa cateva ritualuri de invocare, sunt cacalau de site-uri axate pe malefic. Totusi, n-ai sa prinzi nimic cu videocamera.
Cand faci ritualiri e cu totul alta poveste.
S3ekEr^ - de pe balcon vad padurea Baciu, am fost de nenumarate ori acolo si inca mergem dar in afara de dureri de cap, mici arsuri pe corp si stari foarte ciudate nimic altceva.Ideea e ca in padurea respectiva sunt ceva unde si doar in anumite zone pe care trebuie sa le cauti foarte bine.
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

20 Nov 2015, 23:00

krystann wrote:
AGSQ wrote:
krystann wrote:Asta e si ideea.
Orice loc poate deveni paranormal.
Strange-ti prietenii la tine acasa si fa cateva ritualuri de invocare, sunt cacalau de site-uri axate pe malefic. Totusi, n-ai sa prinzi nimic cu videocamera.
Cand faci ritualiri e cu totul alta poveste.
S3ekEr^ - de pe balcon vad padurea Baciu, am fost de nenumarate ori acolo si inca mergem dar in afara de dureri de cap, mici arsuri pe corp si stari foarte ciudate nimic altceva.Ideea e ca in padurea respectiva sunt ceva unde si doar in anumite zone pe care trebuie sa le cauti foarte bine.
Pai fii mai specific. Ce urmaresti, ce criterii trebuie sa respecte aceste fenomene paranormale, pentru ca poti chema orice tip de spirite din cer sau anticer prin invocari, deci diferenta poate fi doar de mediu/context.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

20 Nov 2015, 23:02

AGSQ wrote:
krystann wrote:
AGSQ wrote:
Orice loc poate deveni paranormal.
Strange-ti prietenii la tine acasa si fa cateva ritualuri de invocare, sunt cacalau de site-uri axate pe malefic. Totusi, n-ai sa prinzi nimic cu videocamera.
Cand faci ritualiri e cu totul alta poveste.
S3ekEr^ - de pe balcon vad padurea Baciu, am fost de nenumarate ori acolo si inca mergem dar in afara de dureri de cap, mici arsuri pe corp si stari foarte ciudate nimic altceva.Ideea e ca in padurea respectiva sunt ceva unde si doar in anumite zone pe care trebuie sa le cauti foarte bine.
Pai fii mai specific. Ce urmaresti, ce criterii trebuie sa respecte aceste fenomene paranormale, pentru ca poti chema orice tip de spirite din cer sau anticer prin invocari, deci diferenta poate fi doar de mediu/context.
Ti-am trimis mesaj.
User avatar
MrSpoke
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 587
Joined: 12 Apr 2014, 18:58
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 69 times
Been thanked: 14 times
Contact:

20 Nov 2015, 23:11

dDow wrote:
krystann wrote:Prea putin, in afara de lucruri care picau de pe masa sau din vitrina(nesemnicative) in locuri unde mai demult a fost un cimitir sau asa .. si imaginatia noastra doar cateva poze dar si acolo se vede slab.
Ba , dupa un 05 si eu as spune asta !
i see what you did there

nu stiu ce sa zic, pune pozele pe forum :D
User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

20 Nov 2015, 23:20

invizibilmereu wrote:Baga etnobotanice cu prietenii , striga-l pe dracu de 10 ori in cimitir si ai sa vezi ce paranormal e momentu !
=))))
De ce nu cauti pe internet diverse locuri totusi?
Inactiv o perioada nedeterminata
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

20 Nov 2015, 23:24

Bloody mary...
Image
User avatar
rolex.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 62
Joined: 30 Aug 2015, 22:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Money making...$$
Fond eXtream: 0
Contact:

20 Nov 2015, 23:24

sociopat wrote:Bloody mary...
de 3x in oglinda cu un cutit in mana, dupa ora 00:00 sal
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

20 Nov 2015, 23:25

rolex. wrote:
sociopat wrote:Bloody mary...
de 3x in oglinda cu un cutit in mana, dupa ora 00:00 sal
Mai e putin pana la 00:00 poți sa încerci :meme
Image
golf
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 185
Joined: 30 Sep 2013, 14:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times
Contact:

21 Nov 2015, 15:05

Ce camera video folositi?
Am folosit un sony hdr sr 12,si am filmat chestii infioratoare intr-un cimitir din zona la noi,si la o casa parasita am facut poze cu telefonul mobil in care au iesit niste siluete negre.
Am vrut sa merg si eu in padurea baciu,dupa episodul din Ghost adventures care a fost filmat acolo

Ps.astia care stiu doar sa comenteze,va provoc sa mergeti si voi intr-un loc sinistru noaptea.asta in caz ca nu va temeti sa mergeti pe intuneric la baie si preferati sa va pisati pe voi
ps2.cati ani ai?
same shit , different day...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information