Locuri de munca - 16 ani

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

G4b0r
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 26 Aug 2011, 17:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 30 times
Been thanked: 25 times

10 Jul 2012, 18:12

Daca stai la tara cel mai bun loc de munca este la sapa, fan, cartofi etc :)
RoyalServer
v1p.h3k3r
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 366
Joined: 20 Oct 2011, 11:52
Detinator Steam: Da
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times
Contact:

10 Jul 2012, 18:26

Daca ai pe cineva sa te ia la nunti ca ospatar , daca nu te duci la strans gunoaie :))
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

10 Jul 2012, 18:27

Ellement wrote:Fa ca mine :) Vorbeste cu un prieten care e sef la un servide auto si roaga-l sa te ia si pe tine.Eu am 15 ani si deja lucrez.
Si ca ce lucrezi ?
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
G4b0r
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 26 Aug 2011, 17:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 30 times
Been thanked: 25 times

10 Jul 2012, 18:38

Simplu. wrote:
Ellement wrote:Fa ca mine :) Vorbeste cu un prieten care e sef la un servide auto si roaga-l sa te ia si pe tine.Eu am 15 ani si deja lucrez.
Si ca ce lucrezi ?
Haha. Daca nu ai liceu de mecanic auto nu te primeste nimeni :P
Poate la dat cu matura, curatat de ulei pe acolo :))
User avatar
Ellement
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1433
Joined: 01 Feb 2011, 18:46
Detinator Steam: Da
CS Status: D:\Counter-Strike 1.6 eXtream
SteamID: woofy700
Location: Resita
Has thanked: 151 times
Been thanked: 82 times
Contact:

10 Jul 2012, 18:57

Poti sa ai tu ce prieteni vrei daca tot nu sti nimic.Tu crezi ca eu am carte de munca la 15 ani ?
ON : Hai sa mai lasam OffTopicul.
goldyzor
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 50
Joined: 08 Jul 2012, 13:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times
Contact:

10 Jul 2012, 19:05

Salut , eu am 17 ani , acu 2 saptamani dupa o noapte de CS imi vine in minte sa imi caut de munca , zis si facut , la 6 dimineata am dat un search la locuri de munca de la mine din zona ( intre Rahova-Bragadiru ) am gasit 2 service-uri auto care angajau un "Ajutor Mecanic" am dat email la aman2 m-am prezentat le-am zis ca n-am pic de experienta dar ca sunt harnic si imi place munca, si dupa 5 minute vad email , vino sa vorbim , mi-a dat adresa tot , si din ziua aia lucrez si acum acolo , deci in concluzie ,daca ai ambitie gasesti , tre sa sti doar sa cauti atent si sa fi cu "tupeu" ca daca te duci si iti zic ca domne nu sti sa faci aia nu sti aia etc le zici , nu stiu , dar invat. eu asa am facut :P daca voi credeti ca a fii ajutor mecanic inseamna sa faci curatenie si etc sunteti batuti in cap, poate curatenia este unu din multe alte lucruri pe care tre sa le faca ,ca doar nu o sa scoata mecanicu de sub masina sa dea cu matura , daia e AJUTOR mecanic , eu de ex , mai fac o revizie la o masina ( bineinteles cu un mecanic langa mine care ma correcteaza daca gresesc) mai schimb un ulei , mai fac curatenie , mai dau cu o carpa , mai desfac un scut etc, deci toti astia care va dati interesanti pe aici , cand o sa iesiti de pe banii lu Mama si lu Tata , atunci sa vorbiti si voi despre locuri de munca.

ps: pentru toti "smecherasii" nu va mai kkti pe voi cu licee si etc eu nici macar nu sunt la liceu de mecanica si tot ma primit:) in plus , cand m-am dus eu la angajare , mai venise 2 baieti pentru postu de mecanic , si pe niciunu nu a intrebat de diploma ,le-a zis atat , va dau o lucrare , daca vad ca stiti si va merge capu sunteti angajati daca nu nu :)
ps2: am salariul 10 mils , pe data de 15 am 5 mils si pe 30 inca 5, adica in 2 transe
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

10 Jul 2012, 21:02

goldyzor wrote:Salut , eu am 17 ani , acu 2 saptamani dupa o noapte de CS imi vine in minte sa imi caut de munca , zis si facut , la 6 dimineata am dat un search la locuri de munca de la mine din zona ( intre Rahova-Bragadiru ) am gasit 2 service-uri auto care angajau un "Ajutor Mecanic" am dat email la aman2 m-am prezentat le-am zis ca n-am pic de experienta dar ca sunt harnic si imi place munca, si dupa 5 minute vad email , vino sa vorbim , mi-a dat adresa tot , si din ziua aia lucrez si acum acolo , deci in concluzie ,daca ai ambitie gasesti , tre sa sti doar sa cauti atent si sa fi cu "tupeu" ca daca te duci si iti zic ca domne nu sti sa faci aia nu sti aia etc le zici , nu stiu , dar invat. eu asa am facut :P daca voi credeti ca a fii ajutor mecanic inseamna sa faci curatenie si etc sunteti batuti in cap, poate curatenia este unu din multe alte lucruri pe care tre sa le faca ,ca doar nu o sa scoata mecanicu de sub masina sa dea cu matura , daia e AJUTOR mecanic , eu de ex , mai fac o revizie la o masina ( bineinteles cu un mecanic langa mine care ma correcteaza daca gresesc) mai schimb un ulei , mai fac curatenie , mai dau cu o carpa , mai desfac un scut etc, deci toti astia care va dati interesanti pe aici , cand o sa iesiti de pe banii lu Mama si lu Tata , atunci sa vorbiti si voi despre locuri de munca.

ps: pentru toti "smecherasii" nu va mai kkti pe voi cu licee si etc eu nici macar nu sunt la liceu de mecanica si tot ma primit:) in plus , cand m-am dus eu la angajare , mai venise 2 baieti pentru postu de mecanic , si pe niciunu nu a intrebat de diploma ,le-a zis atat , va dau o lucrare , daca vad ca stiti si va merge capu sunteti angajati daca nu nu :)
ps2: am salariul 10 mils , pe data de 15 am 5 mils si pe 30 inca 5, adica in 2 transe
Ok bravo si acum crezi ca e mai bine sa te lasi de scoala si de toate sa te apuci de ajutor mecanic ? wtf ...
User avatar
Ellement
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1433
Joined: 01 Feb 2011, 18:46
Detinator Steam: Da
CS Status: D:\Counter-Strike 1.6 eXtream
SteamID: woofy700
Location: Resita
Has thanked: 151 times
Been thanked: 82 times
Contact:

10 Jul 2012, 21:04

De la ajutor de mecanic poate ajunge mecanic de mecanic ;) si poate scoate bani frumosi daca are atelierul lui. De exemplu ieri am avut un golf de reparat putin la caroserie ( era indoida ca a dat usor intr-un stalp ) si intr-o ora si ceva de munca a facut 100 lei ( sefu ).
Andrew
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 958
Joined: 12 Mar 2008, 14:51
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Has thanked: 33 times
Been thanked: 52 times

10 Jul 2012, 21:06

sa imparti pliante in carrefour/real/auchan
User avatar
meLvin
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 820
Joined: 02 Jul 2012, 13:14
Detinator Steam: Da
SteamID: zanacamatar
Reputatie: Ban 2 luni !
Utilizator neserios (tepar)
Location: Rosiori de Vede
Has thanked: 35 times
Been thanked: 28 times

10 Jul 2012, 21:07

Decat sa ma fac ajutor mecanic sa stau toata ziua plin de ulei si jegos din cap pana in picioare , mai bine Stau fac liceu, tocesc dp 4-5 ani la o facultate IT si ma angajez pe 2000-3000 de euro cu program 8 ore , pauza , loc de relaxare si tot ce vrei. Programator , php,java etc...

Dar daca suntem romani, nu avem ambitie!
User avatar
Soimul
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2741
Joined: 14 Jan 2008, 21:42
Detinator Steam: Da
SteamID: Valeriann
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Location: Gravesend / UK
Has thanked: 51 times
Been thanked: 131 times

10 Jul 2012, 21:09

meLvin wrote:Decat sa ma fac ajutor mecanic sa stau toata ziua plin de ulei si jegos din cap pana in picioare , mai bine Stau fac liceu, tocesc dp 4-5 ani la o facultate IT si ma angajez pe 2000-3000 de euro cu program 8 ore , pauza , loc de relaxare si tot ce vrei. Programator , php,java etc...

Dar daca suntem romani, nu avem ambitie!
Din gura e usor a zice :-@
----------------------------------------------------------|
Image
----------------------------------------------------------|
User avatar
okonina
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 329
Joined: 27 Jul 2010, 17:53
Detinator Steam: Nu
Location: Resita
Has thanked: 33 times
Been thanked: 17 times

10 Jul 2012, 21:11

Daca esti mai fortos din fire dute la firmele cu termo izolatii ca salahor,nu e nici greu nici usor,dar ai un loc de munca ceva mai stabil plus mai multi bani decat la pliante si ce mai e,sau daca ai un prieten,ruda zidar poti ajuta sa cari de exemplu tencuiala,parchetu..etc dintr-un apartament ce trebuie renovat,iei cam 50 ron aproximativ pe zi de lucru dar oricum nu mergi in fiecarezi ca e cam obositor.Numa bine faci muschi B-)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information