Ce lucrati vara asta?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

23 May 2018, 11:04

nu cred ca te a contrazis cineva mutex dar esti pe langa subiect si nu vrei sa pricepi
RoyalServer 2
User avatar
satasa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 371
Joined: 12 Nov 2012, 10:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Ocupat
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 iun - 2 iul, Acces in Club)
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times
Contact:

23 May 2018, 12:52

Bai mutex intr adevar tu spui ceva ok acolo dar esti pararel cu tot ce se vorbeste aici.Ai venit cu povesti de genul "multi care lucreaza vara vor fi tentati sa lucreze tot in medii asemanatoare din cauza studiilor. Nu mai bine stai sarac, inveti& experimentezi si cand o sa fie vremea o sa fii angajat chiar si ca ospatar intr-un restaurant de lux sau hair stylist? Tu asta nu ai inteles, degeaba esti ospatar sau bucatar daca tu esti acolo doar pentru nevoia de bani si nu din placere. Altcumva esti vazut cand lucrezi la o firma renumita fata de o firma cu buget mediocru. Asta am incercat sa zic, a experimenta este altceva, ca te duci sa lucrezi o vara ca sa vezi cum e e altceva, dar stii foarte bine ca nu este asa.",sa stii si tu ca nimeni de afara/in tara nu angajeaza fara experienta nu conteaza ca esti tu mare destept, dejeaba.
"aoleo ti-as da 2 perechi de palme de ti-as scoate vorbele astea din cap" vorba lui sound ai prea multe visuri, intai termina liceul si iesi pe piata muncii si o sa vezi ca o sa incepi cu salariul minim pe economie care e 15 milioane parca sau ceva de genul.
"N-ai sa vezi pe cineva care are diploma de 12 clase matematica-informatica si bacul luat ca o sa se incurce cu asa ceva." asta e totul gresit stiu o gramada de prieteni care *** au la diplome sa te ingroape dar muncesc vara pe litoral fiindca se scot multi bani frumosi intr un timp foarte scurt.
Si la sfarsit, aici se vorbeste despre joburi pentru vara nu despre ce zici tu acolo.Termina cu aburerile ca mna inca esti mic mai ai multe de invatat despre munca,companii,angajatori si despre viata de *** care ti o ofera romania.
A da, am 19 ani si muncesc de la 14 fiindca nu am vrut bani de la parinti, ca sa nu crezi ca am 10 ani si vb de a n pulea.
Si terminati naibi cu conversati asta ca nu ajungeti nicaieri sound nu ti bate capul,mutex inca nu a fost lovit de viata:))
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

23 May 2018, 14:43

satasa wrote:Bai mutex intr adevar tu spui ceva ok acolo dar esti pararel cu tot ce se vorbeste aici.Ai venit cu povesti de genul "multi care lucreaza vara vor fi tentati sa lucreze tot in medii asemanatoare din cauza studiilor. Nu mai bine stai sarac, inveti& experimentezi si cand o sa fie vremea o sa fii angajat chiar si ca ospatar intr-un restaurant de lux sau hair stylist? Tu asta nu ai inteles, degeaba esti ospatar sau bucatar daca tu esti acolo doar pentru nevoia de bani si nu din placere. Altcumva esti vazut cand lucrezi la o firma renumita fata de o firma cu buget mediocru. Asta am incercat sa zic, a experimenta este altceva, ca te duci sa lucrezi o vara ca sa vezi cum e e altceva, dar stii foarte bine ca nu este asa.",sa stii si tu ca nimeni de afara/in tara nu angajeaza fara experienta nu conteaza ca esti tu mare destept, dejeaba.
"aoleo ti-as da 2 perechi de palme de ti-as scoate vorbele astea din cap" vorba lui sound ai prea multe visuri, intai termina liceul si iesi pe piata muncii si o sa vezi ca o sa incepi cu salariul minim pe economie care e 15 milioane parca sau ceva de genul.
"N-ai sa vezi pe cineva care are diploma de 12 clase matematica-informatica si bacul luat ca o sa se incurce cu asa ceva." asta e totul gresit stiu o gramada de prieteni care *** au la diplome sa te ingroape dar muncesc vara pe litoral fiindca se scot multi bani frumosi intr un timp foarte scurt.
Si la sfarsit, aici se vorbeste despre joburi pentru vara nu despre ce zici tu acolo.Termina cu aburerile ca mna inca esti mic mai ai multe de invatat despre munca,companii,angajatori si despre viata de *** care ti o ofera romania.
A da, am 19 ani si muncesc de la 14 fiindca nu am vrut bani de la parinti, ca sa nu crezi ca am 10 ani si vb de a n pulea.
Si terminati naibi cu conversati asta ca nu ajungeti nicaieri sound nu ti bate capul,mutex inca nu a fost lovit de viata:))
Ca tot esti asa sigur pe tine, cine a facut diploma? Exista mai multe tipuri de oameni, un exemplu ar fi oamenii care sunt prezenti doar cu diploma si oamenii cu diploma care atat la interviu cat si intr-un proiect (se poate si teambuilding) sa reuseasca fara probleme. Sunt chestii de psihologie, in principiu iti dai seama ce fel de om esti in momentul in care iei un creion in mana si incepi sa desenezi.

Nu doar banii sunt importanti ci si mediul in care lucrezi, cu siguranta esti mai multumit cu 2000-3000 si stand la birou (contabil de exemplu) decat cu 5000-6000 ron dar nimeni nu te cunoaste, nu iti cunoaste nimeni valoarea. Tu vorbesti de salariile din Romania si spui ca lucrezi de la 14 ani, la acei ani tu doar trebuie sa inveti nu sa-ti bati capul cu munca. Aici se vede educatia, mediul in care un om traieste si percepe lucrurile. Vrei sa faci bani de mic? Inveti sa faci bani intr-un mod in care sa nu te afecteze, doar asa iti dai seama ce poti sa faci tu mai departe. De asta am si ales sa fac ceva in online, unora le iese, altora nu. Tine minte, nu conteaza varsta, conteaza mediul in care traiesti. :)
User avatar
satasa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 371
Joined: 12 Nov 2012, 10:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Ocupat
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 iun - 2 iul, Acces in Club)
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times
Contact:

23 May 2018, 15:00

Se vede ca tu habar nu ai despre ce vorbesti,"tu doar trebuie sa inveti nu sa-ti bati capul cu munca" am fost nevoit sa mi bat capul fiindca nu toti sunt crescuti in puf si sunt obisnuiti sa se duca la mami si tati sa ceara bani.Sunt foarte sigur pe mine fiindca fata de tine eu vorbesc din experienta nu din teorie,cum sa ti spun pe sleau teoria se bate cu realitatea."Ca tot esti asa sigur pe tine, cine a facut diploma? Exista mai multe tipuri de oameni, un exemplu ar fi oamenii care sunt prezenti doar cu diploma si oamenii cu diploma care atat la interviu cat si intr-un proiect (se poate si teambuilding) sa reuseasca fara probleme." cate interviuri ai avut?
"Nu doar banii sunt importanti ci si mediul in care lucrezi, cu siguranta esti mai multumit cu 2000-3000 si stand la birou (contabil de exemplu) decat cu 5000-6000 ron dar nimeni nu te cunoaste, nu iti cunoaste nimeni valoarea. " de cate ori ai lucrat? da e important si mediul
Ti am zis inca esti mic ai de invat chestii importante nu teoria din liceu,aia nu te invatat sa te intretii,oricum termina cu posturile ca practic, faci off topic,nu?
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

23 May 2018, 15:02

mutex vorbeste din carti lasati-l in pace
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

23 May 2018, 16:00

Mutex wrote:
satasa wrote:Bai mutex intr adevar tu spui ceva ok acolo dar esti pararel cu tot ce se vorbeste aici.Ai venit cu povesti de genul "multi care lucreaza vara vor fi tentati sa lucreze tot in medii asemanatoare din cauza studiilor. Nu mai bine stai sarac, inveti& experimentezi si cand o sa fie vremea o sa fii angajat chiar si ca ospatar intr-un restaurant de lux sau hair stylist? Tu asta nu ai inteles, degeaba esti ospatar sau bucatar daca tu esti acolo doar pentru nevoia de bani si nu din placere. Altcumva esti vazut cand lucrezi la o firma renumita fata de o firma cu buget mediocru. Asta am incercat sa zic, a experimenta este altceva, ca te duci sa lucrezi o vara ca sa vezi cum e e altceva, dar stii foarte bine ca nu este asa.",sa stii si tu ca nimeni de afara/in tara nu angajeaza fara experienta nu conteaza ca esti tu mare destept, dejeaba.
"aoleo ti-as da 2 perechi de palme de ti-as scoate vorbele astea din cap" vorba lui sound ai prea multe visuri, intai termina liceul si iesi pe piata muncii si o sa vezi ca o sa incepi cu salariul minim pe economie care e 15 milioane parca sau ceva de genul.
"N-ai sa vezi pe cineva care are diploma de 12 clase matematica-informatica si bacul luat ca o sa se incurce cu asa ceva." asta e totul gresit stiu o gramada de prieteni care *** au la diplome sa te ingroape dar muncesc vara pe litoral fiindca se scot multi bani frumosi intr un timp foarte scurt.
Si la sfarsit, aici se vorbeste despre joburi pentru vara nu despre ce zici tu acolo.Termina cu aburerile ca mna inca esti mic mai ai multe de invatat despre munca,companii,angajatori si despre viata de *** care ti o ofera romania.
A da, am 19 ani si muncesc de la 14 fiindca nu am vrut bani de la parinti, ca sa nu crezi ca am 10 ani si vb de a n pulea.
Si terminati naibi cu conversati asta ca nu ajungeti nicaieri sound nu ti bate capul,mutex inca nu a fost lovit de viata:))
Ca tot esti asa sigur pe tine, cine a facut diploma? Exista mai multe tipuri de oameni, un exemplu ar fi oamenii care sunt prezenti doar cu diploma si oamenii cu diploma care atat la interviu cat si intr-un proiect (se poate si teambuilding) sa reuseasca fara probleme. Sunt chestii de psihologie, in principiu iti dai seama ce fel de om esti in momentul in care iei un creion in mana si incepi sa desenezi.

Nu doar banii sunt importanti ci si mediul in care lucrezi, cu siguranta esti mai multumit cu 2000-3000 si stand la birou (contabil de exemplu) decat cu 5000-6000 ron dar nimeni nu te cunoaste, nu iti cunoaste nimeni valoarea. Tu vorbesti de salariile din Romania si spui ca lucrezi de la 14 ani, la acei ani tu doar trebuie sa inveti nu sa-ti bati capul cu munca. Aici se vede educatia, mediul in care un om traieste si percepe lucrurile. Vrei sa faci bani de mic? Inveti sa faci bani intr-un mod in care sa nu te afecteze, doar asa iti dai seama ce poti sa faci tu mai departe. De asta am si ales sa fac ceva in online, unora le iese, altora nu. Tine minte, nu conteaza varsta, conteaza mediul in care traiesti. :)


bro in america copiii lucreaza de la 16 ani , indiferent ca sunt saraci sau plin de bani

sincer asta e un topic pentru cei care muncesc si care stiu cum e la munca , nu pentru teorii si vorbe din auzite...
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

23 May 2018, 17:13

Mutex wrote:
satasa wrote:Bai mutex intr adevar tu spui ceva ok acolo dar esti pararel cu tot ce se vorbeste aici.Ai venit cu povesti de genul "multi care lucreaza vara vor fi tentati sa lucreze tot in medii asemanatoare din cauza studiilor. Nu mai bine stai sarac, inveti& experimentezi si cand o sa fie vremea o sa fii angajat chiar si ca ospatar intr-un restaurant de lux sau hair stylist? Tu asta nu ai inteles, degeaba esti ospatar sau bucatar daca tu esti acolo doar pentru nevoia de bani si nu din placere. Altcumva esti vazut cand lucrezi la o firma renumita fata de o firma cu buget mediocru. Asta am incercat sa zic, a experimenta este altceva, ca te duci sa lucrezi o vara ca sa vezi cum e e altceva, dar stii foarte bine ca nu este asa.",sa stii si tu ca nimeni de afara/in tara nu angajeaza fara experienta nu conteaza ca esti tu mare destept, dejeaba.
"aoleo ti-as da 2 perechi de palme de ti-as scoate vorbele astea din cap" vorba lui sound ai prea multe visuri, intai termina liceul si iesi pe piata muncii si o sa vezi ca o sa incepi cu salariul minim pe economie care e 15 milioane parca sau ceva de genul.
"N-ai sa vezi pe cineva care are diploma de 12 clase matematica-informatica si bacul luat ca o sa se incurce cu asa ceva." asta e totul gresit stiu o gramada de prieteni care *** au la diplome sa te ingroape dar muncesc vara pe litoral fiindca se scot multi bani frumosi intr un timp foarte scurt.
Si la sfarsit, aici se vorbeste despre joburi pentru vara nu despre ce zici tu acolo.Termina cu aburerile ca mna inca esti mic mai ai multe de invatat despre munca,companii,angajatori si despre viata de *** care ti o ofera romania.
A da, am 19 ani si muncesc de la 14 fiindca nu am vrut bani de la parinti, ca sa nu crezi ca am 10 ani si vb de a n pulea.
Si terminati naibi cu conversati asta ca nu ajungeti nicaieri sound nu ti bate capul,mutex inca nu a fost lovit de viata:))
Ca tot esti asa sigur pe tine, cine a facut diploma? Exista mai multe tipuri de oameni, un exemplu ar fi oamenii care sunt prezenti doar cu diploma si oamenii cu diploma care atat la interviu cat si intr-un proiect (se poate si teambuilding) sa reuseasca fara probleme. Sunt chestii de psihologie, in principiu iti dai seama ce fel de om esti in momentul in care iei un creion in mana si incepi sa desenezi.

Nu doar banii sunt importanti ci si mediul in care lucrezi, cu siguranta esti mai multumit cu 2000-3000 si stand la birou (contabil de exemplu) decat cu 5000-6000 ron dar nimeni nu te cunoaste, nu iti cunoaste nimeni valoarea. Tu vorbesti de salariile din Romania si spui ca lucrezi de la 14 ani, la acei ani tu doar trebuie sa inveti nu sa-ti bati capul cu munca. Aici se vede educatia, mediul in care un om traieste si percepe lucrurile. Vrei sa faci bani de mic? Inveti sa faci bani intr-un mod in care sa nu te afecteze, doar asa iti dai seama ce poti sa faci tu mai departe. De asta am si ales sa fac ceva in online, unora le iese, altora nu. Tine minte, nu conteaza varsta, conteaza mediul in care traiesti. :)
Cine te angajează pe tine la 16-20 de ani cu 5000-6000 de lei? :)) Vezi ca deja vorbesti de alte chestii. Si nu inteleg care e problema daca vrei sa faci bani de mic si lucrezi bazandu-te pe forta bruta*, nu pe mintea ta. V-ati nascut toti doctori si ingineri?
User avatar
OneCs
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 574
Joined: 08 Dec 2015, 01:35
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Location: Arad
Contact:

23 May 2018, 19:03

Haj ca ati lamurit baiatu..
Majoritatea au deviat de la subiect. Eu zic ca se poate inchise, nu? Oricum sunt 3 pagini cu nmk' @-)
Cod Electroneum DCDD3B - Eu castig 5% Bonus si voi 1% Bonus din ce minati. Poti mina si cu telefonu.
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[Topic oficial] Desene Animate
Filme animate difuzate pe programe pentru copii (Vechi)
Străduiți-vă pentru progres, nu pentru perfecțiune.
User avatar
.::Adrianix52::.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 518
Joined: 03 Sep 2012, 16:19
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Detinator server CS: DTR.HelpCS.RO
SteamID: adrianix52
Location: Romania
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Contact:

24 May 2018, 13:55

Mutex, ti-ai batut joc de topicul asta cu comentariile tale. Crede-ma, pe hartie orice plan arata bine si, cum spune si sound, visurile tale ca dupa liceu sau fac, te astepti la salariu de 1000+ euro fara munca, s-ar putea sa ramana doar visuri.. Realitatea e total diferita fata de cum iti imaginezi tu.
Pe langa asta, nici macar nu ai avut legatura cu subiectul. Topicul se numeste "Ce lucrati vara asta?" si este dedicat pentru cei care vor sa se duca la mare sa munceasca/pe santier/la impartit pliante/piscine/etc, nu se numeste "Ce voi face in viitor?" . Intelesesi bre?
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

25 May 2018, 12:32

.::Adrianix52::. wrote:Mutex, ti-ai batut joc de topicul asta cu comentariile tale. Crede-ma, pe hartie orice plan arata bine si, cum spune si sound, visurile tale ca dupa liceu sau fac, te astepti la salariu de 1000+ euro fara munca, s-ar putea sa ramana doar visuri.. Realitatea e total diferita fata de cum iti imaginezi tu.
Pe langa asta, nici macar nu ai avut legatura cu subiectul. Topicul se numeste "Ce lucrati vara asta?" si este dedicat pentru cei care vor sa se duca la mare sa munceasca/pe santier/la impartit pliante/piscine/etc, nu se numeste "Ce voi face in viitor?" . Intelesesi bre?
De asta am si intervenit, thread facut de cineva care are 18 ani. Asta a fost scopul, ironizarea. Nu degeaba am pus cifrele alea si asta inseamna ca aproape nimeni n-a inteles ce am zis si asta se vede din raspunsul tau de exemplu. Pentru salariile mari iti folosesti si fizicul si mintea, pentru ceilalti doar fizicul. Am dat si un nume mai sus, Solomon Marcus, asculta putin sa vezi ce zice si apoi te gandesti de doua ori daca te aflii in “brigada veche”.
Acum ceva timp radeati de persoanele care nu stiau de capitala Rusiei sau mai stiu eu ce, thread-ul asta pe extreamcs e fix ce am zis eu. De ce am zis asta? Oamenii de aici care au dat pe la scoala ii numeri pe degete. Viata tu ti-o faci si sa stii ca nu eu sunt cel care cauta sa faca bani si din piatra seaca.
User avatar
.::Adrianix52::.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 518
Joined: 03 Sep 2012, 16:19
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Detinator server CS: DTR.HelpCS.RO
SteamID: adrianix52
Location: Romania
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Contact:

25 May 2018, 15:56

Tocmai! Topicul a fost facut de cineva de 18 ani care intreaba pe altii de varsta asemanatoare ce job uri de vara au, fiind o pauza de la studii probabil.
User avatar
satasa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 371
Joined: 12 Nov 2012, 10:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Ocupat
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 iun - 2 iul, Acces in Club)
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times
Contact:

26 May 2018, 00:35

Mutex wrote:
.::Adrianix52::. wrote:Tocmai! Topicul a fost facut de cineva de 18 ani care intreaba pe altii de varsta asemanatoare ce job uri de vara au, fiind o pauza de la studii probabil.
Cand esti bun nu tu cauti job, oamenii te cauta sa lucrezi. Asa se intampla si cand termini liceul dupa ce iei bacul mai ales daca dai la informatica (bine aici depinde si daca gandesti pentru ca poti lua nota si cu mult noroc). Nu as zice nu daca omul ar veni frumos cu carte de munca si nu si-ar bate joc de viitorii fosti angajati. Iubesc ca lumea sa-si spuna punctul de vedere dar thread-ul in sine este tratat ca atare, cu indiferenta. Nu vreau sa par atotstiutor sau cum iti trece prin minte dar nu e ok sa devii “liber” pentru ca la 18 ani un job sezonier e un inceput de drum prost. In timpul liber nimeni nu zice sa nu faci ceva gen la contabilitate, mai instalezi un windows sau mai stiu eu ce si asta pentru experienta. altfel nu.
Inca o data spui doar prosti," Nu vreau sa par atotstiutor" asta faci practic prin ceea ce spui ne faci pe toti prosti,noi vorbind din experienta iar tu din basme.
Nimeni nu te cauta, doar sa fii cel mai bun in ceea ce faci si sa te faci cunoscut, in rest doar bulan adica sansa de 1 la 100000000,inteles?Firmele mari au din ce alege stai tu linistit.
Cum sa zici ca la 18 ani "nu e ok" sa fii liber?poate ca tu esti obisnuit sa stai in puf si sa primesti totul mura n gura.
Ne ai omorat cu informatica ta,aici se vorbeste de job pentru sezon ATAT,adica tu faci off topic chiar daca tu ai functie pe forum.
E chiar amuzant sa te vad cum incerci sa te dai superior.
Revenind la subiect,in vara asta dupa bac ma gandesc sa ma bag ospatar la diplomatic in mamaia,dar ramane cu dubii..mna dupa 4 ani de liceu si in fiecare vara la munca parca ar merge o pauza...
Ce faci ma bobita stergi postul?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 358 guests