Lumea Apple

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
ElNino
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 129
Joined: 21 Oct 2018, 21:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times
Contact:

29 Dec 2019, 04:51

Laufer wrote:
27 Dec 2019, 22:52
TheOne1812 wrote:
27 Dec 2019, 22:02
Laufer wrote:
25 Dec 2019, 22:59
Ataseaza un SS cu ce iti apare acum pe telefon.
https://imgur.com/a/8uWKjw9 asta imi apare cand încerc sa il activez

totusi nu-mi explic cum a functionat o perioada si apoi dintr o data nu a mai mers.
poate rezolv ceva daca vorbesc cu el si il rog sa dezactiveze functia aia din icloud?
N-am mai intalnit problema asta. Fa ce scrie in articolul asta:
1. https://macreports.com/unable-to-activa ... phone-fix/
2. Instaleaza pe PC aplicatia 3utools si fa-i update. E usor, gasesti pe net tutoriale daca nu te descurci desi nu cred.
3. Instaleaza pe PC aplicatia itunes si fa-i update.

Din ce am citit pe internet se rezolva, e mai mult o eroare. Cauta pe internet ca sigur gasesti solutii. Daca nu rezolvi nimic, ti-am zis, ii schimbi placa de baza dar nu cred ca iti convine sa platesti vreo 1000RON. Asadar, mai intereseaza-te la service-uri, GSM-uri, pe internet chiar.
Mult succes. Cu mai mult de atat nu te pot ajuta pentru ca , chiar nu am mai intalnit problema asta. Astept vesti daca rezolvi ceva. M-ai facut curios si pe mine.
Daca telefonul este cumparat printr-o companie de telefonie cu abonament inseamna ca nu s-a mai platit abonamentul si au inchis tel-ul :)
De ex: Daca iti faci abonament in UK (Marea Britanie) si nu iti platesti abonamentul atunci automat iti inchide telefonul si nici al dracului nu mai poti face nimic cu el :)


Mihuu.FREE wrote:
28 Dec 2019, 16:35
Mutex wrote:
27 Dec 2019, 22:53
Daca este iphone 8 atunci nu, iar daca este 8 plus sa zicem ca ar fi 50-50. Depinde daca vrei o camera mai buna si alte cateva mici detalii. In ce sens te deranjeaza notch? La filme chiar nu ma deranjeaza (asta cand nu am macbook-ul la indemana), iar legat de jocuri si browsing mi se pare la fel, te obisnuiesti rapid. Un upgrade serios merita catre X sau chiar XS, deja 11 pro este un alt telefon mai ales cand vine vorba de camere.
De iPhone XR ce parere ai?
iPhone XR am si eu si sunt foarte multumit cum se misca ! mai ales la poze si jocuri
Cat despre rezidenta jos palaria , lucrez in bucatarie si crede-ma ca o picat de cateva ori bune si doar o mica zgariatura s-a facut
Despre actualizari nici nu mai are rost sa zic
Sincer merita bani :)




















Vreau sa trec de pe XR pe 11 pro max ce parere aveti se merita?
RoyalServer 2
User avatar
Laufer
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 87
Joined: 13 Jul 2016, 09:04
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

29 Dec 2019, 07:53

ElNino wrote:
29 Dec 2019, 04:51
Laufer wrote:
27 Dec 2019, 22:52
TheOne1812 wrote:
27 Dec 2019, 22:02


https://imgur.com/a/8uWKjw9 asta imi apare cand încerc sa il activez

totusi nu-mi explic cum a functionat o perioada si apoi dintr o data nu a mai mers.
poate rezolv ceva daca vorbesc cu el si il rog sa dezactiveze functia aia din icloud?
N-am mai intalnit problema asta. Fa ce scrie in articolul asta:
1. https://macreports.com/unable-to-activa ... phone-fix/
2. Instaleaza pe PC aplicatia 3utools si fa-i update. E usor, gasesti pe net tutoriale daca nu te descurci desi nu cred.
3. Instaleaza pe PC aplicatia itunes si fa-i update.

Din ce am citit pe internet se rezolva, e mai mult o eroare. Cauta pe internet ca sigur gasesti solutii. Daca nu rezolvi nimic, ti-am zis, ii schimbi placa de baza dar nu cred ca iti convine sa platesti vreo 1000RON. Asadar, mai intereseaza-te la service-uri, GSM-uri, pe internet chiar.
Mult succes. Cu mai mult de atat nu te pot ajuta pentru ca , chiar nu am mai intalnit problema asta. Astept vesti daca rezolvi ceva. M-ai facut curios si pe mine.
Daca telefonul este cumparat printr-o companie de telefonie cu abonament inseamna ca nu s-a mai platit abonamentul si au inchis tel-ul :)
De ex: Daca iti faci abonament in UK (Marea Britanie) si nu iti platesti abonamentul atunci automat iti inchide telefonul si nici al dracului nu mai poti face nimic cu el :)


Mihuu.FREE wrote:
28 Dec 2019, 16:35
Mutex wrote:
27 Dec 2019, 22:53
Daca este iphone 8 atunci nu, iar daca este 8 plus sa zicem ca ar fi 50-50. Depinde daca vrei o camera mai buna si alte cateva mici detalii. In ce sens te deranjeaza notch? La filme chiar nu ma deranjeaza (asta cand nu am macbook-ul la indemana), iar legat de jocuri si browsing mi se pare la fel, te obisnuiesti rapid. Un upgrade serios merita catre X sau chiar XS, deja 11 pro este un alt telefon mai ales cand vine vorba de camere.
De iPhone XR ce parere ai?
iPhone XR am si eu si sunt foarte multumit cum se misca ! mai ales la poze si jocuri
Cat despre rezidenta jos palaria , lucrez in bucatarie si crede-ma ca o picat de cateva ori bune si doar o mica zgariatura s-a facut
Despre actualizari nici nu mai are rost sa zic
Sincer merita bani :)




















Vreau sa trec de pe XR pe 11 pro max ce parere aveti se merita?
De ce vorbesti prostii? Nu e deloc adevarat ce zici acolo. Daca iti iei telefon din UK si nu platesti abonamentul pur si simplu nu il mai poti decoda. Asta e toata faza. In rest, nimic.
Nu mai primesti OK-ul de la ei pentru decodare si asa ramai cu el.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

29 Dec 2019, 12:27

Xr-ul este bun, insa clar nu o sa se compare cu un X sau XS (nu mai zic de 11 sau 11 pro), asadar xr-ul ramane varianta buna a saracilor cum se spune mai nou.
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

29 Dec 2019, 20:57

Mutex wrote:
29 Dec 2019, 12:27
Xr-ul este bun, insa clar nu o sa se compare cu un X sau XS (nu mai zic de 11 sau 11 pro), asadar xr-ul ramane varianta buna a saracilor cum se spune mai nou.
varianta saracilor, dar cel mai bun la performante - https://www.macworld.com/article/331819 ... marks.html
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

29 Dec 2019, 21:11

WeeRox wrote:
29 Dec 2019, 20:57
Mutex wrote:
29 Dec 2019, 12:27
Xr-ul este bun, insa clar nu o sa se compare cu un X sau XS (nu mai zic de 11 sau 11 pro), asadar xr-ul ramane varianta buna a saracilor cum se spune mai nou.
varianta saracilor, dar cel mai bun la performante - https://www.macworld.com/article/331819 ... marks.html
Doar din cauza faptului ca are rezolutie mai mica. Benchmark-urile nu sunt oricum prea relevante.
Alegerea e simpla, poti sa traiesti fara camera telephoto si cu un display mai slab? Personal, am considerat ca nu merita diferenta de bani dintre 11 si 11 Pro (cu toate ca display-ul de pe 11 e slab, camera telephoto nu ma interesa oricum).
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

29 Dec 2019, 21:17

WeeRox wrote:
29 Dec 2019, 20:57
Mutex wrote:
29 Dec 2019, 12:27
Xr-ul este bun, insa clar nu o sa se compare cu un X sau XS (nu mai zic de 11 sau 11 pro), asadar xr-ul ramane varianta buna a saracilor cum se spune mai nou.
varianta saracilor, dar cel mai bun la performante - https://www.macworld.com/article/331819 ... marks.html
Pentru ce mai faci benchmark la un telefon care este aproximativ 1000 euro si face parte din gama Apple? Xr este un telefon bun dupa cum am zis, insa este varianta saracilor dupa cum se spune. Sunt diferente destul de mari intre xs si xr, asadar...
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

29 Dec 2019, 21:30

KronoS eXtream wrote:
29 Dec 2019, 21:11
WeeRox wrote:
29 Dec 2019, 20:57
Mutex wrote:
29 Dec 2019, 12:27
Xr-ul este bun, insa clar nu o sa se compare cu un X sau XS (nu mai zic de 11 sau 11 pro), asadar xr-ul ramane varianta buna a saracilor cum se spune mai nou.
varianta saracilor, dar cel mai bun la performante - https://www.macworld.com/article/331819 ... marks.html
Doar din cauza faptului ca are rezolutie mai mica. Benchmark-urile nu sunt oricum prea relevante.
Alegerea e simpla, poti sa traiesti fara camera telephoto si cu un display mai slab? Personal, am considerat ca nu merita diferenta de bani dintre 11 si 11 Pro (cu toate ca display-ul de pe 11 e slab, camera telephoto nu ma interesa oricum).
pai eu ce vr sa zic, oricum nu foloseste nimeni telefonul la performante maxime, dc sa dau 70 de milioane cand pot sa dau 40?
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

29 Dec 2019, 22:02

Mutex wrote:
29 Dec 2019, 21:17
WeeRox wrote:
29 Dec 2019, 20:57
Mutex wrote:
29 Dec 2019, 12:27
Xr-ul este bun, insa clar nu o sa se compare cu un X sau XS (nu mai zic de 11 sau 11 pro), asadar xr-ul ramane varianta buna a saracilor cum se spune mai nou.
varianta saracilor, dar cel mai bun la performante - https://www.macworld.com/article/331819 ... marks.html
Pentru ce mai faci benchmark la un telefon care este aproximativ 1000 euro si face parte din gama Apple? Xr este un telefon bun dupa cum am zis, insa este varianta saracilor dupa cum se spune. Sunt diferente destul de mari intre xs si xr, asadar...
Tehnic vorbind, doar o camera in minus si un display mai prost, dar o baterie mai mare. Xs oricum sta prost la baterie, ma bucur ca am scapat de el.

@WeeRox: Lumea se uita daca ai ultima fita. Daca iti pasa de ce zice lumea sau chiar nu poti trai cu LCD, platesti.
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
User avatar
ElNino
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 129
Joined: 21 Oct 2018, 21:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times
Contact:

30 Dec 2019, 05:08

Laufer wrote:
29 Dec 2019, 07:53
ElNino wrote:
29 Dec 2019, 04:51
Laufer wrote:
27 Dec 2019, 22:52


N-am mai intalnit problema asta. Fa ce scrie in articolul asta:
1. https://macreports.com/unable-to-activa ... phone-fix/
2. Instaleaza pe PC aplicatia 3utools si fa-i update. E usor, gasesti pe net tutoriale daca nu te descurci desi nu cred.
3. Instaleaza pe PC aplicatia itunes si fa-i update.

Din ce am citit pe internet se rezolva, e mai mult o eroare. Cauta pe internet ca sigur gasesti solutii. Daca nu rezolvi nimic, ti-am zis, ii schimbi placa de baza dar nu cred ca iti convine sa platesti vreo 1000RON. Asadar, mai intereseaza-te la service-uri, GSM-uri, pe internet chiar.
Mult succes. Cu mai mult de atat nu te pot ajuta pentru ca , chiar nu am mai intalnit problema asta. Astept vesti daca rezolvi ceva. M-ai facut curios si pe mine.
Daca telefonul este cumparat printr-o companie de telefonie cu abonament inseamna ca nu s-a mai platit abonamentul si au inchis tel-ul :)
De ex: Daca iti faci abonament in UK (Marea Britanie) si nu iti platesti abonamentul atunci automat iti inchide telefonul si nici al dracului nu mai poti face nimic cu el :)


Mihuu.FREE wrote:
28 Dec 2019, 16:35


De iPhone XR ce parere ai?
iPhone XR am si eu si sunt foarte multumit cum se misca ! mai ales la poze si jocuri
Cat despre rezidenta jos palaria , lucrez in bucatarie si crede-ma ca o picat de cateva ori bune si doar o mica zgariatura s-a facut
Despre actualizari nici nu mai are rost sa zic
Sincer merita bani :)




















Vreau sa trec de pe XR pe 11 pro max ce parere aveti se merita?
De ce vorbesti prostii? Nu e deloc adevarat ce zici acolo. Daca iti iei telefon din UK si nu platesti abonamentul pur si simplu nu il mai poti decoda. Asta e toata faza. In rest, nimic.
Nu mai primesti OK-ul de la ei pentru decodare si asa ramai cu el.
Acelasi esential prietene :)))))))
User avatar
rObY.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 477
Joined: 06 Dec 2016, 22:15
Detinator Steam: Da
SteamID: id/robert-psn26
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

30 Dec 2019, 16:36

iti recomand cu cea mai mare incredere, iphone 6. ( simplu, ieftin si bun ) cum vrea romanul!
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

16 Jan 2020, 11:25

Salut. Am si eu o nelamurire, poate ma poate ajuta cineva. Am un iPad care imi tot arata in settings o notificare cu "Update Apple ID Settings", ca in poza asta https://imgur.com/a/JCPQ0Hz .

Am citit unele lucruri pe net, de genul dau logout si sa ma loghez din nou, sa fac update de software, nu am reusit nimic. Soft-ul e updatat la zi, iPadOS 13.3 - https://imgur.com/a/NiV9MAe

Cum as putea scapa de notificare aia? Nu ca ma deranjeaza tare mult, dar ar fi mai ok fara ea.
User avatar
Emil B.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 05 Oct 2008, 11:33
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Reputatie: Fost moderator ajutator
0.5/3
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Atena, Grecia
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

16 Jan 2020, 16:05

zark wrote:
16 Jan 2020, 11:25
Salut. Am si eu o nelamurire, poate ma poate ajuta cineva. Am un iPad care imi tot arata in settings o notificare cu "Update Apple ID Settings", ca in poza asta https://imgur.com/a/JCPQ0Hz .

Am citit unele lucruri pe net, de genul dau logout si sa ma loghez din nou, sa fac update de software, nu am reusit nimic. Soft-ul e updatat la zi, iPadOS 13.3 - https://imgur.com/a/NiV9MAe

Cum as putea scapa de notificare aia? Nu ca ma deranjeaza tare mult, dar ar fi mai ok fara ea.
Bun, apesi pe notificare si te pune sa te loghezi din nou si nu dispare dupa logare?
Incearca o resetare generala.
Knowledge is power.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 711 guests