Se mai da bani la traseu?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Masiu94
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 201
Joined: 23 Oct 2015, 21:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

11 May 2018, 15:15

De la 0 stiu, dar nu ar face nici o scoala ceva reducere?Ca oricum nu am nevoie de ore de legislatie, sala o iau oricum iar ore de conducere cateva.

Vreau sa stiu daca e posibila o reducere, poate stie cineva de aici care a trecut prin asta?Nu are rost sa intreb toti instructorii din oras, am inteles ca s-ar putea face.
Last edited by Masiu94 on 11 May 2018, 15:17, edited 1 time in total.
RoyalServer 2
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

11 May 2018, 15:16

Inseamna ca o sa fi si tu sofer, daca vrei sa iti cumperi traseul.
Si se mira lumea de ce sunt tot mai multe accidente unde mor tinerii.
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

11 May 2018, 15:29

balarobert. wrote:
Vlad wrote:Inca mai sunt persoane care fac asta? Si asa sunt destui care nu merita permis si merg pe strazi fara probleme.

Si ca sa nu zici ca-ti fac offtopic, pentru chestiile astea ai nevoie de mai multe pile unde trebuie. Exista corupti in Bucuresti, dar nu o sa ajungi la ei prin mesaje pe diferite forum-uri.
Da sunt foarte multe persoane. Oricum nu mai e ca inainte, chiar daca dai bani si nu sti sa conduci tot pici. :)
Pai din moment ce vrei sa dai bani inseamna ca nu ai nicio treaba cu condusul, nu? Invata sa conduci si salveaza niste bani + ca e mai sigur si pentru tine, si pentru cei din trafic/pietoni ca nu o sa-i iei pe capota.
Masiu94 wrote:Daca mi-a expirat dosarul ce as putea sa fac?
Vreau sa dau la o alta scoala de soferi.
Mi-ar face alta scoala o reducere ceva daca fac chestionare si acum cu 25-26/26 si stiu sa conduc?
Am nevoie doar de cateva ore de conducere sa ma acomodez cu masina.

Cei care ati fost in situatia mea cum ati procedat?Ati platit toata scoala din nou pentru alt dosar?
Dosar expirat => scoala de la 0
Nu o sa-ti faca nimeni reducere decat daca te duci cu ceva vorbe puse. Oricum, recomand sa-ti cauti un instructor cu care a facut cineva in care ai incredere.
Masiu94
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 201
Joined: 23 Oct 2015, 21:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

11 May 2018, 17:45

Vlad wrote:
Masiu94 wrote:Daca mi-a expirat dosarul ce as putea sa fac?
Vreau sa dau la o alta scoala de soferi.
Mi-ar face alta scoala o reducere ceva daca fac chestionare si acum cu 25-26/26 si stiu sa conduc?
Am nevoie doar de cateva ore de conducere sa ma acomodez cu masina.

Cei care ati fost in situatia mea cum ati procedat?Ati platit toata scoala din nou pentru alt dosar?
Dosar expirat => scoala de la 0
Nu o sa-ti faca nimeni reducere decat daca te duci cu ceva vorbe puse. Oricum, recomand sa-ti cauti un instructor cu care a facut cineva in care ai incredere.
La ce vorbe puse te referi?
Ca fac scoala de la 0 e clar, dar mai trebuie sa ii spun acelui instructor ca am mai facut o scoala??
Isi va da seama ca stiu sa conduc ca fac chestionare si poate ma vor gasi pe computer ca am mai facut.
Deci, ar fi bine sa ii zic ca am mai facut scoala si daca ar putea sa faca reducere ca nu am nevoie de toate orele sau de ore de legislatie?
Cum se procedeaza?
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

11 May 2018, 20:07

E un minim de ora impus de fiecare firma si de lege parca, deci mai bine te duci si intrebi un instructor decat pe forum de cs
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8140
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

11 May 2018, 20:09

WeeRox wrote:E un minim de ora impus de fiecare firma si de lege parca, deci mai bine te duci si intrebi un instructor decat pe forum de cs
15 sedinte de condus trebuie sa ai si tot 15 de legislatie.
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1870
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

11 May 2018, 21:18

Ce vă tot căcați pe voi? Vezi Doamne multe accidente. Poți să conduci cât de bine la traseu, că dacă vrea instructorul să te pice, te pică, pentru că de, nu ai cotizat.

Da, se dau bani și se vor da mereu, pentru că România.
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

11 May 2018, 22:19

MDFK. eXtream wrote:Ce vă tot căcați pe voi? Vezi Doamne multe accidente. Poți să conduci cât de bine la traseu, că dacă vrea instructorul să te pice, te pică, pentru că de, nu ai cotizat.

Da, se dau bani și se vor da mereu, pentru că România.
Tu te caci pe tine și văd că nu ai habar în topicurile în care te bagi, dacă tu conduci impecabil la traseu, te asiguri și tot, îți garantez eu că nu te pică pentru că nu ar avea de ce. Și vezi că dai cu polițist traseul, nu cu instructorul :)) Ești probabil frustrat că ai picat la traseu, nu?
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

11 May 2018, 23:02

Masiu94 wrote:
Vlad wrote:
Masiu94 wrote:Daca mi-a expirat dosarul ce as putea sa fac?
Vreau sa dau la o alta scoala de soferi.
Mi-ar face alta scoala o reducere ceva daca fac chestionare si acum cu 25-26/26 si stiu sa conduc?
Am nevoie doar de cateva ore de conducere sa ma acomodez cu masina.

Cei care ati fost in situatia mea cum ati procedat?Ati platit toata scoala din nou pentru alt dosar?
Dosar expirat => scoala de la 0
Nu o sa-ti faca nimeni reducere decat daca te duci cu ceva vorbe puse. Oricum, recomand sa-ti cauti un instructor cu care a facut cineva in care ai incredere.
La ce vorbe puse te referi?
Ca fac scoala de la 0 e clar, dar mai trebuie sa ii spun acelui instructor ca am mai facut o scoala??
Isi va da seama ca stiu sa conduc ca fac chestionare si poate ma vor gasi pe computer ca am mai facut.
Deci, ar fi bine sa ii zic ca am mai facut scoala si daca ar putea sa faca reducere ca nu am nevoie de toate orele sau de ore de legislatie?
Cum se procedeaza?
Prin "vorbe puse" ma refer ca te duci prin cineva, prieten/ruda/etc care sa-i spuna instructorului respectiv situatia ta. Instructorul o sa-si dea seama oricum ca tu ai mai condus, dar el trebuie sa respecte legea si sa faci numarul minim de ore. Poti sa te intelegi cu el sa-ti salveze ore dupa ce iei sala, sa faci pentru traseu, dar el in caietul lui sa-ti treaca toate orele terminate inainte de sala, desi nu cred ca multi fac asta, dar merita incercat.
Daca te duci sa-i spui sa-ti faca reducere eu zic ca nu-i o idee buna, mai ales daca nu ai o idee despre instructorul respectiv.

MDFK. eXtream wrote:Ce vă tot căcați pe voi? Vezi Doamne multe accidente. Poți să conduci cât de bine la traseu, că dacă vrea instructorul să te pice, te pică, pentru că de, nu ai cotizat.

Da, se dau bani și se vor da mereu, pentru că România.
Daca tu conduci bine si te pica din cauza faptului ca n-ai cotizat poti sa faci reclamatie la comandant (sau cum ii zicea superiorului lor). Normal ca nici acolo nu ai sanse mari, cel mai favorabil caz e sa te reprogrameze mai devreme.
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1870
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

13 May 2018, 06:08

WeeRox wrote:
MDFK. eXtream wrote:Ce vă tot căcați pe voi? Vezi Doamne multe accidente. Poți să conduci cât de bine la traseu, că dacă vrea instructorul să te pice, te pică, pentru că de, nu ai cotizat.

Da, se dau bani și se vor da mereu, pentru că România.
Tu te caci pe tine și văd că nu ai habar în topicurile în care te bagi, dacă tu conduci impecabil la traseu, te asiguri și tot, îți garantez eu că nu te pică pentru că nu ar avea de ce. Și vezi că dai cu polițist traseul, nu cu instructorul :)) Ești probabil frustrat că ai picat la traseu, nu?
Stai liniștit băiatul meu, cel frustrat ești doar tu.
Am permis și l-am luat din prima, dar cunosc cazuri în care au picat pentru că nu au cotizat. Apăsa frână și oprea motorul (polițistul), apoi îl trecea ca picat (pe cel care dă traseul). Văd că tu tare te pricepi în mai toate domeniile, dar nici măcar nu știi cum funcționează țara asta. ;)
User avatar
uatdafac.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2180
Joined: 26 Nov 2011, 08:20
Detinator Steam: Da
SteamID: uatdafac3
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Nume anterior : baietzelu.
Location: Arad
Has thanked: 234 times
Been thanked: 74 times

13 May 2018, 11:18

MDFK. eXtream wrote:
Am permis și l-am luat din prima, dar cunosc cazuri în care au picat pentru că nu au cotizat. Apăsa frână și oprea motorul (polițistul), apoi îl trecea ca picat (pe cel care dă traseul). Văd că tu tare te pricepi în mai toate domeniile, dar nici măcar nu știi cum funcționează țara asta. ;)
Age: 17

la Suceava se poate da de la 17 ani?
Citeste regulamentul.
User avatar
.::Adrianix52::.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 519
Joined: 03 Sep 2012, 16:19
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Detinator server CS: DTR.HelpCS.RO
SteamID: adrianix52
Location: Romania
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Contact:

13 May 2018, 12:25

WeeRox wrote:
MDFK. eXtream wrote:Ce vă tot căcați pe voi? Vezi Doamne multe accidente. Poți să conduci cât de bine la traseu, că dacă vrea instructorul să te pice, te pică, pentru că de, nu ai cotizat.

Da, se dau bani și se vor da mereu, pentru că România.
Tu te caci pe tine și văd că nu ai habar în topicurile în care te bagi, dacă tu conduci impecabil la traseu, te asiguri și tot, îți garantez eu că nu te pică pentru că nu ar avea de ce. Și vezi că dai cu polițist traseul, nu cu instructorul :)) Ești probabil frustrat că ai picat la traseu, nu?
Iti garantez eu ca cel putin in Giurgiu, poti sa conduci tu impecabil, daca politistu' vrea sa te pica ca n-ai dat bani, o face. ITI GARANTEZ.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information