NU mai dati CNP-ul!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

28 Nov 2012, 16:21

GYUKY wrote:
mariuss615 wrote:
GYUKY wrote: Ai reprodus ce am zis eu, adica CNP NU SE DA decat la autoritati si la contracte (contractele au in clauza nedezvaluirea datelor personale), de ce de acord pana intr-un anumit punct ? Care este acel punct ?
Sunt deacord cu tine până la partea cu amenda. Am fost luat la întrebări de un jandarm prin aprilie-martie că îi injuram cu voce la un concurs de drift unde eram spectator fără să-mi dau seama că erau în lateralul meu alți 2. Aveau la ei un aparat ce semăna cu o stație de emisie recepție unde mi-au scris numele și data nașterii și au găsit tot despre mine, ca în filme, CNP/Serie buletin/poză/adresă/când am dat la buci și ce mama dracu au mai găsit. Dacă dădeam un nume fals, cum mi-a trecut prin cap, clar se prindeau văzând poza respectivă. Nu știu cum stă treaba la rutieră pentru că nu am avut privilegiul de a fi oprit, dar bănuiesc că la fel. Orice inculpat pleacă de la prezumția de nevinovăție, nu tu trebuie să dovedești că nu ai semnat.
Ce am zis eu este facut cu buna stiinta de catre inculpat si organele de politie, se pun de comund acord si respectivul scapa doar cu buzunarele goale, iar organele de politie isi fac norma de amnezi pe zi :)
Deacord, dar nu trebuie generalizat întrucât nu oricine poate face asta. Am observat că nu se mai acceptă șpagă așa ușor de la oricine, cel puțin pe unde am încercat am reușit mai greu.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
RoyalServer
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

28 Nov 2012, 16:40

Fara o copie de pe buletin sau buletinul in original nu prea ai ce face cu un CNP.
User avatar
meLvin
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 820
Joined: 02 Jul 2012, 13:14
Detinator Steam: Da
SteamID: zanacamatar
Reputatie: Ban 2 luni !
Utilizator neserios (tepar)
Location: Rosiori de Vede
Has thanked: 35 times
Been thanked: 28 times

29 Nov 2012, 23:10

Gyuky nu te mai chinui , media de varsta de pe extream este de 11-12 ani asa ca .... Dati-va voi CNP-ul pana veti da de bucluc!
Eu v-am facut un topic informativ , dar unii dintre voi sunteti atat de smecheri si nu intelegeti asa ca ma las pagubas, nu va scoate omu' din prostie nici trasi cu tractoru!


@Acorex - am 17 ani pretenash
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1380
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

29 Nov 2012, 23:22

meLvin wrote:Gyuky nu te mai chinui , media de varsta de pe extream este de 11-12 ani asa ca .... Dati-va voi CNP-ul pana veti da de bucluc!
Eu v-am facut un topic informativ , dar unii dintre voi sunteti atat de smecheri si nu intelegeti asa ca ma las pagubas, nu va scoate omu' din prostie nici trasi cu tractoru!


@Acorex - am 17 ani pretenash
Am 19 ani prietenash.Si ?
User avatar
meLvin
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 820
Joined: 02 Jul 2012, 13:14
Detinator Steam: Da
SteamID: zanacamatar
Reputatie: Ban 2 luni !
Utilizator neserios (tepar)
Location: Rosiori de Vede
Has thanked: 35 times
Been thanked: 28 times

29 Nov 2012, 23:38

Bravo tie, multi inainte. Ai scris in topic' si-a facut buletin' ceva de genul si ti-am raspuns.!

P.S: Tot degeaba ai 19 ani, nu se cunoaste!
User avatar
GamingWorld
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2205
Joined: 08 Mar 2012, 00:18
Detinator Steam: Da
CS Status: PHP GOD
Detinator server CS: Da
SteamID: legend_xpc
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (8 luni)
Location: Bucuresti
Has thanked: 24 times
Been thanked: 35 times

30 Nov 2012, 00:08

Marius wrote:Pentru a te factura, o firma are nevoie de CNP-ul tau! :)
Pentru a-l contacta pe userul GamingWorld poti trimite un PM accesand direct profilul meu .
De altfel puteti sa ma gasiti si pe ImageBlog & si ImageYoutube !!
User avatar
zeus4s
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2621
Joined: 02 May 2010, 08:54
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm back.
Reputatie: Ban 3 luni
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: New York
Has thanked: 4 times
Been thanked: 300 times
Contact:

30 Nov 2012, 00:13

Indiferent de discutia asta , fiecare o sa ramana cu parerea lui .
User avatar
CrazyBoom
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 11 Jan 2012, 22:55
Detinator Steam: Nu
CS Status: Praaa.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Been thanked: 4 times

30 Nov 2012, 00:57

cine ar fi la fel de tembel ca să-l pună public? și pentru ce? la unele recrutari pe forumuri ți se cere CNP total , o prostie totală.
bine de mine,căci nu l-am dat deloc :) .
Image
SoLoz0rNNN
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 738
Joined: 03 Feb 2009, 13:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: mix-area.ro
SteamID: SoLoz0rNNN
Reputatie: Fost manager cs.extream.ro
Location: Buzau
Has thanked: 56 times
Been thanked: 29 times
Contact:

30 Nov 2012, 10:45

GYUKY wrote:In afara de melvin si cosmin sunteti niste idi0ti care inca n-ati vazut lumina zilei mai mult de o ora pe zi. solozorn daca eu iti stiu nume, prenume, cnp, adresa il pot da politiei si imi da amenda pe numele tau si semnez la misto, tu n-ai cum sa demonstrezi ca n-ai semnat atunci. Eu personal cunosc cazuri de oameni fara PERMIS DE CONDUCERE, dar le-a venit acasa amenda pentru depasirea vitezei legale pe drum national, cum e posibil ? Apropo CNP = COD NUMERIC PERSONAL.

A venit grasu desteptu :)) care sta 24 / 24 in fata pc'ului.
Iti dau datele sa faci tu asa ?:)))) te verifica pe loc . iti vede poza iti vede tot acum .
Daca nu iesim si noi din casa ce sa faci ....
User avatar
meLvin
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 820
Joined: 02 Jul 2012, 13:14
Detinator Steam: Da
SteamID: zanacamatar
Reputatie: Ban 2 luni !
Utilizator neserios (tepar)
Location: Rosiori de Vede
Has thanked: 35 times
Been thanked: 28 times

30 Nov 2012, 12:19

Uite 'tarfele' cand era GYUKY administrator il pupati in cur de era alb , acum sunteti smecheri. Vai de capu' vostru!
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

30 Nov 2012, 12:44

GYUKY wrote:In afara de melvin si cosmin sunteti niste idi0ti care inca n-ati vazut lumina zilei mai mult de o ora pe zi.
Oh marite intelept, te rugam, scapa-ne de nestiinta.
GYUKY wrote:daca eu iti stiu nume, prenume, cnp, adresa il pot da politiei si imi da amenda pe numele tau si semnez la misto
Daca vrea sa iti dea amenda, in prealabil te duce la sectie pentru identificare, unde poate vedea si poza numelui dat de tine. Daca gasesc alta poza, te incadrezi si la asumare de identitate falsa.
GYUKY wrote:[...] tu n-ai cum sa demonstrezi ca n-ai semnat atunci
Marite intelept, consitutia imi garanteaza prezumtia de nevinovatie. Pe intelesul Dvs. de intelept, asta inseamna ca eu nu trebuie sa dovedesc nimic, ci ofiterul care a semnat amenda trebuie sa dovedeasca ca semnatura de pe actul de constatare a respectivei infractiuni, este a mea.
GYUKY wrote:Eu personal cunosc cazuri de oameni fara PERMIS DE CONDUCERE, dar le-a venit acasa amenda pentru depasirea vitezei legale pe drum national, cum e posibil ?
Greseli in sistemul informatic. Desi o buna parte din ele au fost reparate, inca mai apar ocazional. O simpla reclamatie din partea ta, pe ei ii obliga sa confrunte datele digitale cu cele aflate pe suport de hartie, unde nu exista greseli cu siguranta.
GYUKY wrote:Ai reprodus ce am zis eu, adica CNP NU SE DA decat la autoritati si la contracte
De fapt tu ai zis ca CNP-ul nu se da [punct]. Nu ai specificat cui se da si cui nu se da. De fapt ai sustinut ca daca dai CNP-ul lui nea` Grigore de la etajul doi, o sa primeasca el amenda in locul tau.

Un SRL are nevoie de CNP-ul clientului pentru a putea sa iti elibereze facturile, certificatul de garantie pentru un produs, etc. Cand iti cere un politist sa te legitimezi, ai libertatea de a ii cere si tu legitimatia de serviciu inainte de a scoate buletinul, ca sa te asiguri ca este ofiter de politie si nu un neica nimeni cu o vesta reflectorizanta.

CNP-ul a fost inventat cu un scop si anume de a face diferenta intre doua sau mai multe persoane cu acelasi nume. Este obligatia ta sa te interesezi cui ii dai datele personale si in ce conditii.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

30 Nov 2012, 12:52

vim wrote:
GYUKY wrote:Eu personal cunosc cazuri de oameni fara PERMIS DE CONDUCERE, dar le-a venit acasa amenda pentru depasirea vitezei legale pe drum national, cum e posibil ?
Greseli in sistemul informatic. Desi o buna parte din ele au fost reparate, inca mai apar ocazional. O simpla reclamatie din partea ta, pe ei ii obliga sa confrunte datele digitale cu cele aflate pe suport de hartie, unde nu exista greseli cu siguranta.
Mie mi-au spus asta multe persoane care lucreaza in sistem si am auzit si cazuri, nu este nici o greseala informatica.
SoLoz0rNNN wrote:
GYUKY wrote:In afara de melvin si cosmin sunteti niste idi0ti care inca n-ati vazut lumina zilei mai mult de o ora pe zi. solozorn daca eu iti stiu nume, prenume, cnp, adresa il pot da politiei si imi da amenda pe numele tau si semnez la misto, tu n-ai cum sa demonstrezi ca n-ai semnat atunci. Eu personal cunosc cazuri de oameni fara PERMIS DE CONDUCERE, dar le-a venit acasa amenda pentru depasirea vitezei legale pe drum national, cum e posibil ? Apropo CNP = COD NUMERIC PERSONAL.

A venit grasu desteptu :)) care sta 24 / 24 in fata pc'ului.
Iti dau datele sa faci tu asa ?:)))) te verifica pe loc . iti vede poza iti vede tot acum .
Daca nu iesim si noi din casa ce sa faci ....
Cand iti scoti buletinul ma anunti.
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 427 guests