NU mai dati CNP-ul!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

30 Nov 2012, 13:14

GYUKY wrote:Mie mi-au spus asta multe persoane care lucreaza in sistem si am auzit si cazuri, nu este nici o greseala informatica.
De dragul conversatiei sa presupunem ca un ofiter de politie vrea sa isi ajute un prieten si trimite altei persoane amenda luata de aceasta pentru depasirea vitezei legale. Crezi ca acel ofiter o sa aleaga sa trimita amenda unei persoane fara permis sau unei persoane cu permis ?

Amenda aia este eliberata in baza unor probe video sau foto. Daca te opreste echipajul de politie, exista probe video de pe radarul cu care este echipata masina de patrulare ; daca te surprinde un radar static, iti face o poza si o sa primesti o copie a acestei poze in acelasi plic in care este si amenda. In baza acestor probe este eliberata amenda care iti vine acasa.

Daca Ionescu primeste o amenda acasa pentru depasirea limitei de viteza, cand Ionescu nu are permis, face reclamatie la politia rutiera sau ataca amenda in instanta, unde politistul constatator este obligat sa prezinte probele in baza carora a fost eliberata amenda. Aceste probe fac referire la materiale foto/video si cand este cazul, semnatura lui Ionescu pe actul de constatare a contraventiei. Daca polistul a falsificat numele de pe amenda, poate sa sustina in instanta ca Ionescu a refuzat sa semneze actul de constatare si din cauza asta nu exista o semnatura a lui Ionescu, dar o sa fie cam imposibil sa falsifice probele video/foto.

Hai sa ne folosim capul si la altceva in afara de dat cu el in minge si procesat insulte. Ce zici ?
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
RoyalServer 2
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7747
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

30 Nov 2012, 13:30

Sunt n CNP-uri pe net, sunt n buletine pe net. Nu are nimeni ce să facă cu CNP-ul meu, fără semnătura mea e zero.
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

30 Nov 2012, 19:29

vim wrote:
GYUKY wrote:Mie mi-au spus asta multe persoane care lucreaza in sistem si am auzit si cazuri, nu este nici o greseala informatica.
De dragul conversatiei sa presupunem ca un ofiter de politie vrea sa isi ajute un prieten si trimite altei persoane amenda luata de aceasta pentru depasirea vitezei legale. Crezi ca acel ofiter o sa aleaga sa trimita amenda unei persoane fara permis sau unei persoane cu permis ?

Amenda aia este eliberata in baza unor probe video sau foto. Daca te opreste echipajul de politie, exista probe video de pe radarul cu care este echipata masina de patrulare ; daca te surprinde un radar static, iti face o poza si o sa primesti o copie a acestei poze in acelasi plic in care este si amenda. In baza acestor probe este eliberata amenda care iti vine acasa.

Daca Ionescu primeste o amenda acasa pentru depasirea limitei de viteza, cand Ionescu nu are permis, face reclamatie la politia rutiera sau ataca amenda in instanta, unde politistul constatator este obligat sa prezinte probele in baza carora a fost eliberata amenda. Aceste probe fac referire la materiale foto/video si cand este cazul, semnatura lui Ionescu pe actul de constatare a contraventiei. Daca polistul a falsificat numele de pe amenda, poate sa sustina in instanta ca Ionescu a refuzat sa semneze actul de constatare si din cauza asta nu exista o semnatura a lui Ionescu, dar o sa fie cam imposibil sa falsifice probele video/foto.

Hai sa ne folosim capul si la altceva in afara de dat cu el in minge si procesat insulte. Ce zici ?
Cum rămâne dacă ești oprit la un filtru și se descoperă nereguli ? Acolo nu mai există probe video sau foto.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
SoLoz0rNNN
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 738
Joined: 03 Feb 2009, 13:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: mix-area.ro
SteamID: SoLoz0rNNN
Reputatie: Fost manager cs.extream.ro
Location: Buzau
Has thanked: 56 times
Been thanked: 29 times
Contact:

30 Nov 2012, 22:21

GYUKY wrote:
vim wrote:
GYUKY wrote:Eu personal cunosc cazuri de oameni fara PERMIS DE CONDUCERE, dar le-a venit acasa amenda pentru depasirea vitezei legale pe drum national, cum e posibil ?
Greseli in sistemul informatic. Desi o buna parte din ele au fost reparate, inca mai apar ocazional. O simpla reclamatie din partea ta, pe ei ii obliga sa confrunte datele digitale cu cele aflate pe suport de hartie, unde nu exista greseli cu siguranta.
Mie mi-au spus asta multe persoane care lucreaza in sistem si am auzit si cazuri, nu este nici o greseala informatica.
SoLoz0rNNN wrote:
GYUKY wrote:In afara de melvin si cosmin sunteti niste idi0ti care inca n-ati vazut lumina zilei mai mult de o ora pe zi. solozorn daca eu iti stiu nume, prenume, cnp, adresa il pot da politiei si imi da amenda pe numele tau si semnez la misto, tu n-ai cum sa demonstrezi ca n-ai semnat atunci. Eu personal cunosc cazuri de oameni fara PERMIS DE CONDUCERE, dar le-a venit acasa amenda pentru depasirea vitezei legale pe drum national, cum e posibil ? Apropo CNP = COD NUMERIC PERSONAL.

A venit grasu desteptu :)) care sta 24 / 24 in fata pc'ului.
Iti dau datele sa faci tu asa ?:)))) te verifica pe loc . iti vede poza iti vede tot acum .
Daca nu iesim si noi din casa ce sa faci ....
Cand iti scoti buletinul ma anunti.


Cand scot buletinu ?:))))=)))) sunt satul de cacati ca tine :) sunt peste tot nu te poti feri de ei ...tupeu in fata la pc :)
Melvin pe cine pupam eu in cur ma ?:))) pe asta sigur nu . iar tu nici nu am auzit de tine :) tu cine mai esti ?:-s
Orang3 # CS
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 23 Jan 2013, 19:38
Detinator Steam: Nu
Contact:

04 Feb 2013, 12:29

La mine in liceu de ex sau afisat pe listele de la simularea de la bac (care era lipit pe usa la fiecare sala timp de vreo 2 saptamana) Numele Prenumele si CNP-UL INTREG !

Si nu m-am trezit cu nici o amenda :-?
HD.HEKER.RO [CLASSIC SERVER]
Image
connect HD.HEKER.RO
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

04 Feb 2013, 12:39

Daca cineva vrea sa faca o gluma, iti putea da datele si CNP-ul si primeai amenda :))) .. Acum difera, daca vrei sa faci rau sau nu .
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

04 Feb 2013, 12:41

Orang3 # CS wrote:La mine in liceu de ex sau afisat pe listele de la simularea de la bac (care era lipit pe usa la fiecare sala timp de vreo 2 saptamana) Numele Prenumele si CNP-UL INTREG !

Si nu m-am trezit cu nici o amenda :-?
Ce se vorbeste aici si ce ai inteles tu.Omule nu e neaparat sa primesti o amenda:)))..
Ce a mentionat Gyuky in primul sau post e adevarat
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Mail.RU [Bot], Semrush [Bot], Yandex [Bot] and 407 guests