Ne mai intoarcem ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

13 Aug 2012, 22:18

Bine, la asta nu m-am gandit :-?
RoyalServer 2
User avatar
rex
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 307
Joined: 08 Oct 2011, 14:57
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 45 times
Been thanked: 15 times

14 Aug 2012, 01:58

CATAL1N! wrote:Auzi, ne reincarnam =)) Pai daca ar fi asa, populatia pamantului ar fi la fel mereu :)) Nu ar scade si nici n-ar creste, helaaaaaaaaau, logica.
helaaaauuuuuu :* crezi ca daca majoritatea se reincarneaza in caini se numara populatia cainilor de pe planeta? logicaaaaa.
User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

14 Aug 2012, 08:04

elodia sa reincarnat in ce? :))
User avatar
KudosFAN
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 560
Joined: 07 Feb 2012, 15:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mai joc !
Detinator server CS: Nu.
SteamID: wnnkz
Location: Oradea
Has thanked: 18 times
Been thanked: 30 times
Contact:

14 Aug 2012, 09:12

@ExEcuTioN

Esti ateu?

@ONTOPIC

Vei muri, va fi judecata finala, si ajungi in iad/rai. Cititi Biblia. Degeaba credeti in budism, deoarece crestinism-ul are dovezi, Buda a fost un om care a trait pe pamant, iar ei idolatrizeaza un pamantean, dar noi credem in Dumnezeu, care spune si in Biblie, trebuie sa crezi si fara sa vezi. In Biblie nu te invata nici un lucru rau, asa ca de ce sa nu urmezi Bibilia? Are invataturi numai bune, niciuna rea. Eu unul cred in Dumnezeu si cred in Judecata Finala.
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

14 Aug 2012, 11:02

@rex, esti disperat dupa +1? Mi-a zis cam acelasi lucru Addry2n mai sus.
User avatar
pazziny9
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 998
Joined: 19 Mar 2011, 21:09
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 93 times
Been thanked: 67 times
Contact:

14 Aug 2012, 11:15

Am visat odata ca era cineva in casa mea (moartea presupun). Mi-a omorat parintii, apoi a venit dupa mine, si mi-a soptit ceva gen "Nu poti sa te ascunzi". Apoi, cand fugeam pe hol dintr-o data ceva m-a strans de gat si am murit. Am cazut usor jos, apoi am simtit ca sufletul meu iese din corp...a fost o senzatie foarte speciala.
User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

14 Aug 2012, 19:59

pazziny9 wrote:Am visat odata ca era cineva in casa mea (moartea presupun). Mi-a omorat parintii, apoi a venit dupa mine, si mi-a soptit ceva gen "Nu poti sa te ascunzi". Apoi, cand fugeam pe hol dintr-o data ceva m-a strans de gat si am murit. Am cazut usor jos, apoi am simtit ca sufletul meu iese din corp...a fost o senzatie foarte speciala.
si cand te-ai trezit dimineata , ai scos dvd-ul de filme horror si ai mai tras un capitol din film in somn.

glumesc:P

alte pareri? imi place subiectu ,crede cineva in spiritism? fantome, moroi, strigoi ,vampiri,varcolaci,demoni?? daca da, ce intamplari "ciudate" vi s-au intamplat?
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

14 Aug 2012, 20:08

mi s-a intamplat sa se auda zgomote ciudate, dar cateodata si cand m-a uit nu e nimic ...
daca e ceva de frica trebuie infruntat atunci, altfel vei ramane cu el in minte si vei visa urat... ori mori azi ori mori peste 50 de ani , ce conteaza ? toti ne ducem ... sunt oameni care au murit in chinuri, altii de foame,altii servindu-si tara,altii prin accidente stupide, altii luati de mari... sunt altii care s-au culcat si nu s-au mai trezit, mi se pare cea mai usoara moarte
User avatar
Addry2n
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1257
Joined: 06 Aug 2008, 21:32
Detinator Steam: Da
CS Status: -.-
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: QuiZ , ADRIAN
Location: Constanta
Has thanked: 75 times
Been thanked: 37 times

14 Aug 2012, 21:02

dr_moarte wrote:
pazziny9 wrote:Am visat odata ca era cineva in casa mea (moartea presupun). Mi-a omorat parintii, apoi a venit dupa mine, si mi-a soptit ceva gen "Nu poti sa te ascunzi". Apoi, cand fugeam pe hol dintr-o data ceva m-a strans de gat si am murit. Am cazut usor jos, apoi am simtit ca sufletul meu iese din corp...a fost o senzatie foarte speciala.
si cand te-ai trezit dimineata , ai scos dvd-ul de filme horror si ai mai tras un capitol din film in somn.

glumesc:P

alte pareri? imi place subiectu ,crede cineva in spiritism? fantome, moroi, strigoi ,vampiri,varcolaci,demoni?? daca da, ce intamplari "ciudate" vi s-au intamplat?
ce naiba sunt aia moroi ? in viata mea nu am auzit de cuvantul asta.
User avatar
amE
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 19 Dec 2009, 16:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: beep.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( o luna)
Has thanked: 133 times
Been thanked: 108 times

14 Aug 2012, 21:41

Moroi sunt un fel de "morti" care dupa ceva timp o sa "traga" dupa ei in mormant pe cei care ii iubea foarte mult. De obicei se spune ca iti dai seama daca e moroi mortul dupa ce-l dezhumezi si te uiti sa vezi daca s-a miscat in sicriu sau nu.

EDIT#1: TIN sa mentionez ca, cunosc un astfel de caz si totul e real.
User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

14 Aug 2012, 21:48

amE wrote:Moroi sunt un fel de "morti" care dupa ceva timp o sa "traga" dupa ei in mormant pe cei care ii iubea foarte mult. De obicei se spune ca iti dai seama daca e moroi mortul dupa ce-l dezhumezi si te uiti sa vezi daca s-a miscat in sicriu sau nu.

EDIT#1: TIN sa mentionez ca, cunosc un astfel de caz si totul e real.
PAI SI CE MAI STAI? baga detalii aici , cap coada toata povestea :-w





ps : MORÓI, moroi, s. m. (În superstiții) Strigoi, vârcolac, pricolici. – Cf. sl. mora.
Sursa: DEX '98 (1998) | Adăugată de ana_zecheru | Semnalează o greșeală | Permalink

MORÓI ~ m. 1) (în superstiții) Sufletul unui mort despre care se crede că iese noaptea din mormânt în chip de fantomă pentru a pricinui rele celor vii; strigoi. 2) pop. rar Om închis la suflet. /cf. sl. mora
Sursa: NODEX (2002) | Adăugată de siveco | Semnalează o greșeală | Permalink

MORÓI s. v. apariție, arătare, duh, fantasmă, fantomă, nălucă, nălucire, năzărire, spectru, spirit, stafie, strigoi, umbră, vedenie, viziune.
User avatar
amE
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 19 Dec 2009, 16:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: beep.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( o luna)
Has thanked: 133 times
Been thanked: 108 times

14 Aug 2012, 21:54

dr_moarte wrote:
amE wrote:Moroi sunt un fel de "morti" care dupa ceva timp o sa "traga" dupa ei in mormant pe cei care ii iubea foarte mult. De obicei se spune ca iti dai seama daca e moroi mortul dupa ce-l dezhumezi si te uiti sa vezi daca s-a miscat in sicriu sau nu.

EDIT#1: TIN sa mentionez ca, cunosc un astfel de caz si totul e real.
PAI SI CE MAI STAI? baga detalii aici , cap coada toata povestea :-w





ps : MORÓI, moroi, s. m. (În superstiții) Strigoi, vârcolac, pricolici. – Cf. sl. mora.
Sursa: DEX '98 (1998) | Adăugată de ana_zecheru | Semnalează o greșeală | Permalink

MORÓI ~ m. 1) (în superstiții) Sufletul unui mort despre care se crede că iese noaptea din mormânt în chip de fantomă pentru a pricinui rele celor vii; strigoi. 2) pop. rar Om închis la suflet. /cf. sl. mora
Sursa: NODEX (2002) | Adăugată de siveco | Semnalează o greșeală | Permalink

MORÓI s. v. apariție, arătare, duh, fantasmă, fantomă, nălucă, nălucire, năzărire, spectru, spirit, stafie, strigoi, umbră, vedenie, viziune.

"Dragul" meu nu am "re"venit pe forum ca sa ma iei tu pe mine cu abureli. Eu iti spun pe scurt.

Mama unui vecin a murit in urma unei boli incurabile. La scurt timp, undeva la 3-4 luni, fiul acesteia a murit. Tatal baiatului, respectiv sotul femeii s-a hotarat sa o dezgroape pe respectiva pentru a o reingropa. In momentul deschiderii capacului aceasta era introasa pe lateral. Dupa slujba nimeni nu a mai avut de suferit. PUNCT.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information