Mai multe nelămuriri.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
paqus4s
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1159
Joined: 03 Jan 2011, 16:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost moderator ajutator
Has thanked: 44 times
Been thanked: 82 times

10 Mar 2013, 17:33

gabriel- wrote:Ce anume sunt master server-urile? Am observat că tot apar peste noapte persoane care oferă boost-uri. Ce anume fac aceste boost-uri? Ce sunt defapt ele?
MasterServerul este o lista de servere care-ti apare cand esti in CS si apesi Find Servers.
Fiecare si-a facut un server + un cs non-steam in care si-a adaugat masterul apoi l-a imprastiat pe net.Cine a downloadat CS-ul ala si apasa pe Find Servers o sa gaseasca serverele "boostate" => dropuri.
Sper ca te-am lamurit.
Un server care nu stie ce-i ala boost! ONLINE DE 4 ANI!
Image
Image
RoyalServer 2
gabriel-
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 297
Joined: 08 Aug 2007, 14:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Location: Bistriţa.
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

10 Mar 2013, 17:59

paqus4s wrote:
gabriel- wrote:Ce anume sunt master server-urile? Am observat că tot apar peste noapte persoane care oferă boost-uri. Ce anume fac aceste boost-uri? Ce sunt defapt ele?
MasterServerul este o lista de servere care-ti apare cand esti in CS si apesi Find Servers.
Fiecare si-a facut un server + un cs non-steam in care si-a adaugat masterul apoi l-a imprastiat pe net.Cine a downloadat CS-ul ala si apasa pe Find Servers o sa gaseasca serverele "boostate" => dropuri.
Sper ca te-am lamurit.
Şi acea listă cum se actualizează o dată cu adăugarea unui nou server? Eu dacă downloadez azi CS-ul respectiv, şi mâine se adugă un nou server, eu n-am cum să-l văd.
User avatar
paqus4s
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1159
Joined: 03 Jan 2011, 16:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost moderator ajutator
Has thanked: 44 times
Been thanked: 82 times

10 Mar 2013, 18:45

E conextiune permanenta intre masterserver si client, la fiecare refresh se actualizeaza lista clientului.
Un server care nu stie ce-i ala boost! ONLINE DE 4 ANI!
Image
Image
gabriel-
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 297
Joined: 08 Aug 2007, 14:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Location: Bistriţa.
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

10 Mar 2013, 19:02

Ok, am înţeles parţial faza cu master servers. Dar partea cu csstrike, cum reuşesc unii să aiba 14000 de redirecţionări pe zi? Cel puţin aşa apare în statistica lor. Văd că toţi au în comun sistemul de oprerare, şi anume linux. Ce trebuie să fac să ajung la mai multe dropuri decât 0. Specific că de '20h 45m' n-am redirectat nimic, şi eu tot pe linux. Posibil să nu fi configurat ceva, dar nu ştiu ce e de configurat decât să urci redirectele pe host şi să le dai ./start, şi de completat acolo. Cel puţin eu atât am făcut.
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

10 Mar 2013, 21:21

Pot fi redirectionati doar jucatorii Non-Steam , de pe redirecte ce nu au fost updatate la ultima versiune , pacalindu-i pe cei de la Valve ca aveti ultimul build ( http://www.extreamcs.com/forum/probleme ... 87691.html )
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information