Mai puteti ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
axiucul
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 651
Joined: 20 Jun 2016, 23:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Vand Golf 4
Detinator server CS: Da
SteamID: axiucul
Reputatie: Nume anterior: XmeTriX
Fond eXtream: 0
Location: Timisoara
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

04 Nov 2022, 23:59

Mai puteti dragi romani ?
Eram zilele trecute prin Austria ca de obicei, nimic interesant. INSA , de o data dupa o zi plictisitoare aud dupa aproape un an de munca in timp ce imi faceam cumparaturile la market , o voce romaneasca ce un coleg, unul mai roman ca altul spune:
- C/O/A/...IE, nu lua berea aia e proasta.
- Cum ma? Asta e buna, mi-a zis Ion ca el asta o bea.
De o data ma indrept spre ei cu un chip si un zambet pana la urechi ii intreb ,vezi doamne eu mare neamtu pu..i.
- Genau das ist nicht gut, du mussen prob...
- Alt roman, ce faci merge?
-Da ,da exact cum zice berea asta nu e buna , cum va merge?
- Mai bine ca si acasa, aici castigam bine!!
- Ooo super (eu ma gandeam dracu salariu decent ca si mine angajat in regula la ei, Asutriecii pllii mele) , cat..cat luati la ora si ce firma v-a adus sau ati venit direct?
- A nuuu, dracu ne-a luat unu Vasile din Slobozia ne da 9 euro la ora si cazare.
- sUP..ERR... , el are firma romaneasca sau ?
- DA, DA e de treaba si ne-a ajutat mult .
(Acuma, va dati seama, daca nu ne furam intre noi atunci cine ... Dupa ce ca nemtii nu doar ca profita si ne exploateaza mult , mai fac si rasim ... pe scurt nu ne platestec corect ...vine IOn asta re.ta.rd.t mintal, s09ugi p.,,u.l.a ioane , cu litera i mic ca nu meriti cu litera I mare , mai si profiti de fratii tai ii minti , apoi ca ultimul c.a.c.at din curtea cu c..a.cat inaugurata ... Ce faci ? Te faci ca nu ai minute la telefon nu le raspunzi nimic si oamenii saracii , adica din nou nu omenii ............ CI FRATII TAI MOR..TI MA-TI fura gunoiule alteee natii nu , a ta!!!!! Invata m..rtii ma-ti alte limbi si da- i pe furat, fratii se ajuta nu se f..ut!3!!)
Bun, iar bun trece o luna ma intalnesc cu ei din nou un subiect banat...
- OOO, baietii cum e cu berea? Ati gasit-o ?
- Lasa-ne dracu, ca nu stim cum sa ajungem acasa..
- Adica?
- Pai nu ne da asta banii si mai avem 50 euro ...
- Bun si de banii aia ce dracu faceti ii beti in loc sa cautati variante? ( iti dai seama mi-au explicat ei dupa dar cu o nu stiu o expresie ce urma sa mi-o zica dupa toate cele , precum mi-o spunea mama cand picam examenele.... eramm ba da-o dr..acului)
- Pai.. ce sa facem... asta este.
BAI MU..S.T.LOR. CAT Mor..TI VO..STRI SA VA MAI FURATI FRATII , JUEGURILOR............
IN FINAL NOROCUL LOR CA EU I-AM GASIT CA ALTFEL SARACII CAND ANJUNGEAU ACASA!!!!!!!!!!!1
NU MAI FURATI FRATII VOSTRII, HAI ROMANIA!
Edit: Ca fapt divers , S-a intamplat in 3.05.2022.
Va rog frumos, fiti mai buni chiar nu este greu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RoyalServer 2
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13712
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

05 Nov 2022, 00:42

Sterge si tu limbajul ala, am mai vazut situatii de genul de dormeau pe o scara ca nu aveau unde si tremuaru de frig sau nea Vasile (consatean) le-a promis ca ii duce in alta tara ca sa castige bani si cand au ajuns acolo ceruse 100 de euro de fiecare ca vezi chipurile fara el n aveau de munca pe bani multi.Ne furam reciproc, mai ales in tara!
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information