Marijuana creeaza dependenta ? [rezolvat!]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
@Xel
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 150
Joined: 09 Nov 2007, 02:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time

16 Oct 2010, 16:22

Depinde de psihicul tau..Eu consum de 1 an jumate in fiecare zi:))
Iati praf sa vezi ce senzatie iti da ala:))) nu ca jointu
Image
RoyalServer
User avatar
lilwayne
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1049
Joined: 05 Aug 2008, 17:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Restrictie moderator!
Nume anterior : wayn3
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Craiova
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

16 Oct 2010, 19:20

voi comparati cola cu marijuana ? depinde de intensitatea fiecarui drog , nu poti baga cola cu marijuana in aceeasi oala.
marijuana are defectele ei ( cancer , bla bla )
iar cola pe ale ei ( bagati o bucata de ficat intr-un pahar de cola si vedeti ce se intampla ... asta e singurul defect )
WARN sau BAN pe nedrept / Abuzuri moderatori
Nu fac parte din lista intermediarilor. Intermediarii ii gasiti AICI
fellippe
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 22 Oct 2010, 01:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 2 times
Contact:

22 Oct 2010, 03:21

o sa incep post-ul prin a cita un documentar pe care il gasiti cu totii pe google: "in america mor anual aproximativ 400.000 de oameni din cauza alcoolului si aproape 100.000 din cauza tigarilor, din cauza marijuanei...nu exista cazuri." am citit unele post-uri si nu imi vine sa cred ca in anul 2010 inca mai exista oameni atat de incuiati incat sa incrimineze marijuana doar pentru ca le-au spus parintii ca nu e buna si pentru ca nu este legala la noi in tara. pot sa inteleg faptul ca o persoana nu este tentata sau nu se indentifica cu asta, dar sa o incriminezi doar pentru ca asa spune la tv sau mai stiu eu ce motive idioate, inseamna ca te numeri printre majoritatea oamenilor care aleg sa ii lase pe altii sa gandeasca si sa hotarasca e ce e bine pentru ei.
o sa fiti surprinsi sa aflati ca marijuana este incriminata pentru ca inseamna foarte multi bani pentru niste baieti puternici si influienti din lumea asta (aceeasi care o incrimineaza, si nu ma refer la mafie etc.), probabil ca nu stiati marijuana are peste 1000 de intrebuintari, de la cele farmaceutice pana la cele textile. probabil ca nu stiti ca fibra de canabis este printr cele mai rezistente, sau ca prima constitutie a americii a fost scrisa pe hartie facuta din canabis.
am sa incerc sa va demonstrez (cu argumente) ca dracu' nu e atat de negru, si nici marijuana nu e atat de daunatoare precum se vrea sa para. in primul rand trebuie sa mentionez ca fumez marijuana de aproximativ 5 ani, si tigari de 7, dependenta de tigari am capatat-o imediat, dar dependenta de marijuana inca se lasa asteptata. oare de ce naiba?
de ceva vreme a inceput sa ma preocupe in detaliu ce inseamna marijuana cu partile ei bune si rele, si am sa incerc sa le impartasesc cu voi cat pot de bine. astea fiind spuse am sa incep cu partile negative:
-am citit un studiu care spunea ca fumatul de marijuana iti afecteaza partile creierului care sunt raspunzatoare de memorare, concentrare, si emotie. am uitat sa spun ca studiul a fost realizat in decursul a 20 de ani, iar subiectii au fumat cate 5 (cinci) joint-uri in fiecare zi. sunt curios ce om normal isi permite, in primul rand material, sa fumeze 5 joint-uri zi de zi.
-am mai citit un studiu in care se spunea ca fumatul de marijuana poate sa fie letal! ca sa faci supradoza trebuie sa fumezi aproximativ 20 de joit-uri intr-un minut era cintinuarea informatia....pentru cei care aleg supradoza de marijoana ca metoda de sinucidere...va urez multa bafta!!!
-o sa inchei enumerarea partilor negative, printr-un studiu cu urmari triste, s-a facut un experiment cu marijuana pe 3 maimute, iar din pacate una dintre ele a murit, probabil ca o sa va ganditi ca a fumat 20 de joint-uri intr-un minut, dar nu asta este motivul, a murit pentru ca avea pe fata o masca din care biata maimuta inhala doar fumul de marijuana fara pic de oxigen si a murit axfisiata.
in ceea ce priveste partile pozitive bazate pe studii realiste si explicatii plauzibile,din pacate nu am gasit inca nimic, in schimb va pot impartasi o curiozitate, si anume ca in olanda tara in care se fumeaza legal, sunt cele mai putine cazuri de cancer, si ca rata infractionalitatii este foarte scazuta.
in speranta ca nu v-am plictisit prea tare, si ca ceea ce v-am impartasit sa va fie de folos, v-am salutat!
User avatar
ShoSeTzIk
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 956
Joined: 13 Jul 2010, 12:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mă vedeţi, nu sunt aici.
SteamID: Nu am !
Location: Caraibe
Has thanked: 48 times
Been thanked: 56 times

22 Oct 2010, 09:45

Bai Fratilor nu va apucati acuma sa va dati in spectacol cu "maria" "joana" numai stiu ce!!

Baiatul asta are probleme serisose!! Si sincer este ff greu sa te lasi dupa cuma spus el ca fumeaza in fiecare zi de un timp!!

Dupa mine si dupa parerea mea ITI IROSESTI VIATA SI BANI!!

SPunemi si mie dc fumezi MARIJUANA Sa fi mai destept!! Nu din potriva Sa Fi si tu in ton cu moda si cu baieti mai mari de la Scara!!

Bani PierDuti Si Zile Pierdute Din Viata Ta!! Mai Degraba Iati farate orice alt cv dar NU droguri!

Sfat: IncearCa Sa te Lasi Pana Cand Nu Vafi Prea Tarziu! Si Vei Regreta! (daca chiar fumezi) Daca nu NU TE APUCA!

Vezi ce faci! :)>-
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

22 Oct 2010, 10:14

V-am mai zis odata si va repet: de ce fumati si beti si luati si droguri ca sa ce,in afara sa va dati smecheri..
Daca intrati in capcanele lor nu o sa mai iesi deloc sau aproape deloc..depinde...
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

22 Oct 2010, 12:07

OnnShooT wrote:Bai Fratilor nu va apucati acuma sa va dati in spectacol cu "maria" "joana" numai stiu ce!!

Baiatul asta are probleme serisose!! Si sincer este ff greu sa te lasi dupa cuma spus el ca fumeaza in fiecare zi de un timp!!

Dupa mine si dupa parerea mea ITI IROSESTI VIATA SI BANI!!

SPunemi si mie dc fumezi MARIJUANA Sa fi mai destept!! Nu din potriva Sa Fi si tu in ton cu moda si cu baieti mai mari de la Scara!!

Bani PierDuti Si Zile Pierdute Din Viata Ta!! Mai Degraba Iati farate orice alt cv dar NU droguri!

Sfat: IncearCa Sa te Lasi Pana Cand Nu Vafi Prea Tarziu! Si Vei Regreta! (daca chiar fumezi) Daca nu NU TE APUCA!

Vezi ce faci! :)>-

cati ani ai ? lasa`ne cu scrisu ala a tau , la fiecare cuvant cu litera mare ...date`n ***** ***** de sclav !
Last edited by CryWolf on 22 Oct 2010, 12:16, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit un avertisment pentru Limbaj si atac la Persoana.
User avatar
ShoSeTzIk
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 956
Joined: 13 Jul 2010, 12:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mă vedeţi, nu sunt aici.
SteamID: Nu am !
Location: Caraibe
Has thanked: 48 times
Been thanked: 56 times

22 Oct 2010, 13:02

Nu inteleg ce legatura are asta cu postul meu!
User avatar
Alexandru
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1283
Joined: 09 Sep 2008, 00:41
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu mă vedeţi, nu sunt aici.
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Al3s5uL
1.3 / 3
Location: Moş Crăciun şi prietenii săi!
Has thanked: 41 times
Been thanked: 89 times

22 Oct 2010, 14:03

OnnShooT, cred ca tu nu ai citit postul lui felipe. E lung, dar e adevarat.

PS: Degeaba e parerea ta daca nici n-ai incercat. Baiatu' a si mentionat sa posteze cei care au incercat, nu sa-si dea cu parerea toti necunoscatorii.

PS2: Ca sa stii, timp de 9 luni fumam aproape zilnic. Sunt "statut" de 3 luni si nu am intrat in sevraj, nu am patit nimic.
Va astept personal pe MNX Counter Strike Community, nu veti regreta! Va garantez!

Image
User avatar
PS5FAIL
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 51
Joined: 19 Sep 2010, 19:40
Detinator Steam: Da
CS Status: in love..!
SteamID: engame_uniq
Location: root
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Contact:

22 Oct 2010, 14:48

aSh wrote:V-am mai zis odata si va repet: de ce fumati si beti si luati si droguri ca sa ce,in afara sa va dati smecheri..
Daca intrati in capcanele lor nu o sa mai iesi deloc sau aproape deloc..depinde...
peentru ca ne place, tuuu ce treaba ai in mt3y de urat ? :*
Last edited by Ciprian on 22 Oct 2010, 18:20, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru atac la persoana!
xplorzone.ro - forum
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

22 Oct 2010, 18:08

PS5FAIL wrote:peentru ca ne place, tuuu ce treaba ai in mt3y de urat ? :*
s-ar putea sa va coste scump placerea acestor chestii :| :(
User avatar
UnforGiveN
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 601
Joined: 10 May 2008, 14:13
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Utilizator neserios (tepar)
Location: Pitesti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

22 Oct 2010, 19:39

aSh , tu ??? Care e rostu tau pe aici ? Nu am citit ce a zis felipe ca am o lene in mine...scrisesem rezolvat de la prima pagina dar a-ti continuat toti :D am stat o saptamana fara hash/marijuana , si nici nu m-am gandit la ele :D deci ...sunt ok din punctu meu , si sa raspund la intrebarea cuiva de mai sus ...nu ma uit la nume ca mi-e lene sa dau la linia aia de sus...de ce fumam si bem ? Ai fumat si ai baut vreodata ? Daca ai vomitat de la primu pahar poti sa ti-o tai ca esti fata ,incearca vezi ce e aia distractie apoi revino cu scuzele aici pe forum.Peace.TC un moderator ,multumesc tuturor care au raspuns frumos :)
User avatar
TAVY
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5889
Joined: 08 Sep 2008, 05:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Dusmaniti-ma toti
Detinator server CS: Nu
SteamID: hnz21
Reputatie: Fost Administrator
Location: Bangkok/Thailanda
Has thanked: 238 times
Been thanked: 316 times
Contact:

22 Oct 2010, 19:48

aSh wrote:V-am mai zis odata si va repet: de ce fumati si beti si luati si droguri ca sa ce,in afara sa va dati smecheri..
Daca intrati in capcanele lor nu o sa mai iesi deloc sau aproape deloc..depinde...
off:ash daca pe tine ai tai nu te lasa decat in fata blocului asta e alta treaba:)
on: din cate am inteles nu creaza [ am un prieten care are in ghiveci :) ]

topic [rezolvat!].
lotto_parazitu - ID public si NU sunt intermediar
am iesit la pensie
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information