"Marile schimbari" ¯\_(^_^)_/¯

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Ryse
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 743
Joined: 10 Jun 2016, 01:52
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 93.119.26.88:27015
SteamID: ryseofficial
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( doua saptamani )
Fond eXtream: 0
Location: București
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

11 Jun 2016, 01:48

Nu dar cand cineva posteaza ceva si are nevoie... cel care il ajuta sa primeasca best answer.
Daca cineva va mai avea acea problema va vedea acel best answer.
RoyalServer 2
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

11 Jun 2016, 02:36

TERMINATI BAAA COPIIILOR CU IDEILE ASTEA DE ***** LASAT IN SOARE .

Lasati extream-ul cat mai simplu pentru ca asta este un forum foarte folosit , veniti cu chat , livestats pentru servere si alte cacaturi care le vezi pe 90% din comunitatile romanesti .
Asta este un forum ... daca va implementeaza chat o sa va certati si o sa va injurati 300 insi pe zi , daca Vlad sau Laur doresc sa implementeze o alta tema sper din tot sufletul sa implementeze si versiunea mobile :D
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
iNdio
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1512
Joined: 28 Jan 2015, 17:42
Detinator Steam: Da
SteamID: iNdioPGL
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Fond eXtream: 0
Been thanked: 3 times

11 Jun 2016, 08:18

Punctul 4d + chat nu-si au rostul.
Propuneri au fost mereu, schimbari nema. Ma intreb, peste cati ani o sa vad tema schimbata?
Pana cand se tot propune degeaba? Vlad, take your time :v_tone2: Good Luck!
Where Cs had no value, amxx, sometimes, had its price...
steam | Afiseaza codul
Image
Image
User avatar
Jawwad
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 8
Joined: 11 Jun 2016, 10:41
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

11 Jun 2016, 10:57

Vlad wrote:M-am uitat peste ideile tale.
Chestii inutile s-au propus de-a lungul timpului de mai multi utilizatori ( inclusiv staff ) si au fost respinse. Nu m-ar mira sa propuna cineva lucrul asta si acum.
Tema la care eu m-am gandit pentru forum nu e de pe themeforest, e de pe rockettheme > http://www.rockettheme.com/phpbb/styles/ambrosia si are si tema de wordpress > http://www.rockettheme.com/wordpress/themes/ambrosia ( pentru cine isi aduce aminte candva am avut un blog pe extreamcs.com ).
Scripturi cu statistici live avem, erau unele facute special de vim sau de Isti si erau in header ( pentru cine isi aduce aminte de ele, erau prin 2012-2013 ).
Chat-ul eu unul nu il vad potrivit pentru forum, e ok discord-ul facut de Isti.
Download system a fost pe forum, dar a fost fail din ce imi aduc eu aminte ( sa ma corecteze cineva daca gresesc ).
Buton de donatii ? Ati uitat ce gura ati facut la topicul lui Laur ? ( bine acolo a fost si altceva.. dar daca punem un buton cine stie ce se intampla )
Un mod pentru reputatie/thanks ceva de genul ar merge, pentru a evita mesajele cu "multumesc" si mai stiu eu ce.
Decât să bagi accea temă pe acest forum, mai bine ai lăsa tema actuală, este veche, dar toată lumea este obişnuită cu ea.
Dacă vrei să bagi chat pe forum, îţi dai seamă că multă activitate o să se ducă pe chat şi că mulţi o să facă reclamă pe chat.
Un download system ca şi pe aliendmos ar fi bine să băgaţi pe forum pentru că ajută mult mai mult la resurse.
Chestia cu butonul de mulţumesc, parcă a mai fost băgată pe forum acum ceva timp.
Image
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

11 Jun 2016, 17:12

Vlad wrote:M-am uitat peste ideile tale.
Chestii inutile s-au propus de-a lungul timpului de mai multi utilizatori ( inclusiv staff ) si au fost respinse. Nu m-ar mira sa propuna cineva lucrul asta si acum.
Tema la care eu m-am gandit pentru forum nu e de pe themeforest, e de pe rockettheme > http://www.rockettheme.com/phpbb/styles/ambrosia si are si tema de wordpress > http://www.rockettheme.com/wordpress/themes/ambrosia ( pentru cine isi aduce aminte candva am avut un blog pe extreamcs.com ).
Scripturi cu statistici live avem, erau unele facute special de vim sau de Isti si erau in header ( pentru cine isi aduce aminte de ele, erau prin 2012-2013 ).
Chat-ul eu unul nu il vad potrivit pentru forum, e ok discord-ul facut de Isti.
Download system a fost pe forum, dar a fost fail din ce imi aduc eu aminte ( sa ma corecteze cineva daca gresesc ).
Buton de donatii ? Ati uitat ce gura ati facut la topicul lui Laur ? ( bine acolo a fost si altceva.. dar daca punem un buton cine stie ce se intampla )
Un mod pentru reputatie/thanks ceva de genul ar merge, pentru a evita mesajele cu "multumesc" si mai stiu eu ce.
o porcarie de tema, sincer.
mai bine o lasi pe asta
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

11 Jun 2016, 17:34

#1 CS Related : Va ocupa doar spatiu, nu este foarte estetic. Exista statistici in categoria serverelor, nu mai suntem in 2010, cand trebuia sa bagi informatia pe gat cuiva ca sa stie ca exista.
#2 CHAT: O prostie, ingreuneaza forumul, aduce cu sine, dupa instalare, erori si vulnerabilitati si un consum enorm de reuserse pentru gazduirea site-ului in plus nu ai cum sa opresti reclama care se va face pe chat, sa nu mai zic de certuri si spam.
#a Text Editorul : Cel de la phpBB este mai mult decat ai nevoie, daca nu te descurci cu el, inseamna ca trebuie sa urmaresti tutoriale. HTML oricum nu este permis in posturi asa ca este o inutilitate
#b Best Answer: Un lucru care se poate face foarte elegant si fara a instala un mod, se da un edit si se adauga un icon care sa ateste raspunsul corect, dar cum lumea nu foloseste functia de cautare este inutil
#a Points system: Un prilej de a da drumul la spam pe form
#b Donation button (only paypal): Daca chiar vrei sa donezi o poti face si fara un buton special pentru asta. Dar aici nu este cazul, comunitatea formata in jurul acestui forum este mult prea toxica si nu vad pe nimeni sa doneze pentru a sustine (strict pentru sustinerea) forumului.
#c Download system (YASS!!! FINALLY !! ): Oferi tu bani pentru gazduire? Habar nu aveti ceea ce implica un asemenea sistem, nu este vorba doar de spatiul pe care il are forumul pentru gazduire.
#d Cum sa crestem numarul de inregistrari? O metoda foarte simpla: Forumul traieste si se bazeaza strict pe vizitele venite din google. Sunt foarte putine vizite facute de utilizatorii activi ai acestui forum. Limitarea inseamna pierdea din start a peste 50% din traficul venit din google. In plus mai repede atragi pe cineva pe forum daca il lasi sa vada continutul, pentru ca devine interesat sa isi creeze cont aici. In plus nu mai exista necesitatea de a avea mai multi utilizatori, pentru ca nu este un forum nou.
#a Header Slider: O prostie, ocupa spatiu degeaba, ingreuneaza incarcarea site-ului si navigarea pe el.
#b Tabbed header buttons: Ceea ce ai propus tu nu are nici o legatura cu ceea ce vroiai de fapt. Ceea ce ai dat tu face categoriile sa fie aliniata intr-o singura tabela si sa alegi din ele, un lucru foarte prost, un utilizator ne familiarizat cu un astfel de aranjament va fii indus in eroare.
#6 New Theme: Toata lumea vrea tema nou, dar toata lumea o prefera pe asta. Si cu asta am zis tot.
In plus, in momentul cand cineva nu iti raspunde la un asemenea mesaj, inseamna ca analizeaza toate variantele si verifica daca propunerile tale sunt bune, doar nu o sa iti spuna multumesc si dispare.
In plus nu vad de ce nu ai postat toate propunerile in topicul global, nu era nevoie sa creezi inca un topic.
User avatar
C r A z Y
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 13 Oct 2013, 17:56
Detinator Steam: Da
Has thanked: 3 times

11 Jun 2016, 20:47

In sfarsit, cineva a dat un raspuns mai elaborat.
Cu ocazia asta, poti sa stergi/inchizi topicul, ty.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 414 guests