Masini care le poti conduce la 16 ani.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
[x]TaZz[x]
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2078
Joined: 08 Mar 2010, 18:49
Detinator Steam: Nu
CS Status:
Location: Iaşi
Has thanked: 209 times
Been thanked: 291 times

01 Jul 2010, 10:45

SCHNEIDER- wrote:1300/1310 dupa ani de folosire,si daca nu se ingrijeste de ea,se duce cutia de viteze,incepe mai intai sa ii sara suruburile din ea,si nu o mai tine fixa,si ale probleme tehnice.Iti recomand un Opel Kadett sau Opel Corsa B.
Schneider maşinile astea nu le poţi conduce la 16 ani prin oraş .
ImageImage









Last edited by [x]TaZz[x] on Thu Jan 04, 1993 12:05 am, edited 22 times in total.
RoyalServer
User avatar
SCHNEIDER-
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 364
Joined: 07 May 2010, 19:03
Detinator Steam: Da
CS Status: 1337
Detinator server CS: 1337
SteamID: 1337
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: 1337
Has thanked: 2 times
Been thanked: 25 times

01 Jul 2010, 12:39

[x]TaZz[x] wrote:
SCHNEIDER- wrote:1300/1310 dupa ani de folosire,si daca nu se ingrijeste de ea,se duce cutia de viteze,incepe mai intai sa ii sara suruburile din ea,si nu o mai tine fixa,si ale probleme tehnice.Iti recomand un Opel Kadett sau Opel Corsa B.
Schneider maşinile astea nu le poţi conduce la 16 ani prin oraş .
Am zis eu ca trebuiesc conduse in oras ? In oras nu are voie sa conduca la 16. Decat cu,carnet,in rest la tara are voie...
Image
User avatar
[x]TaZz[x]
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2078
Joined: 08 Mar 2010, 18:49
Detinator Steam: Nu
CS Status:
Location: Iaşi
Has thanked: 209 times
Been thanked: 291 times

01 Jul 2010, 12:44

Da ştiu , dar dacă citeşti mai bine el a cerut maşini care se conduc la 16 ani .
ImageImage









Last edited by [x]TaZz[x] on Thu Jan 04, 1993 12:05 am, edited 22 times in total.
User avatar
Nido
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1125
Joined: 17 Jun 2009, 14:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: O sa reusesc pentru ca vreau !
Reputatie: Nick anterior : Gam3r Cstrike
Fost moderator
Location: Hunedoara/Lupeni
Has thanked: 53 times
Been thanked: 84 times
Contact:

01 Jul 2010, 12:47

Position™ wrote:Iti recomand un scuter pentru 16 ani, dupaia de la 17 jumate si o masina B-)
Mai bine tine banii si isi cumpara masina :|
Citeste si:
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

  • Tutorial instalare limba romana pe forum [phpbb3] click aici !


  • Tutorial instalare dproto 0.9.87 [WINDOWS + LINUX] click aici !
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

02 Jul 2010, 00:10

[x]TaZz[x] wrote:Da ştiu , dar dacă citeşti mai bine el a cerut maşini care se conduc la 16 ani .
La noi nu se paote conduce nicio masina de la 16 ani. Poate pe la tara, pe camp pe alea alea.... pe aeroport..
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
[x]TaZz[x]
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2078
Joined: 08 Mar 2010, 18:49
Detinator Steam: Nu
CS Status:
Location: Iaşi
Has thanked: 209 times
Been thanked: 291 times

02 Jul 2010, 00:19

Se poate , categoria B1 ai auzit de ea? Este la fel ca , categoria A1 numai că este pentru motociclete de la 125 CP în sus care tot de la 16 ani o poţi da.
ImageImage









Last edited by [x]TaZz[x] on Thu Jan 04, 1993 12:05 am, edited 22 times in total.
User avatar
NnNN
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2009, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Beau si petrec
Detinator server CS: respawn
SteamID: XXXXXX
Location: Prima casa la stanga
Has thanked: 71 times
Been thanked: 9 times

02 Jul 2010, 02:59

Se poate conduce cu B1 am si eu B1 am o luna de cand l-am luat :) si am un Fiat 500 din ani 1970 este reconditionat , arata destul de bine daca vrei un fiat 500 iti recomanda mobile.de si iti arata acolo are si la 1500 $ 2000 $ :) Si cu inca 200 - 300 ti-o faci misto :)


Kidutz esti din constanta ? :) Daca da raspunde sau da-mi pm ca eu am facut scoala aici si instructorul e un japcagiu mi-a luat pe scoala 16 milioane :)) =)) bagaia's sarman nas :-w . Dar deh de sa ii faci daca vrem trebuie sa platim :)
http://www.youtube.com/watch?v=--7sWuj7PJo - Dedicatie pentru toti plagiatori.

Barbatul se indragosteste de ceea ce vede,femeia de ceea ce aude
Diferenta dintre oamenii prosti si cei destepti e ca prostii fac mereu aceeasi greseala, iar desteptii fac mereu alta.
g0dLik3
Utilizator banat
Utilizator banat
Posts: 329
Joined: 14 Jun 2010, 09:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

02 Jul 2010, 07:46

Position™ wrote:Iti recomand un scuter pentru 16 ani, dupaia de la 17 jumate si o masina B-)
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

02 Jul 2010, 07:53

g0dLik3 wrote:
Position™ wrote:Iti recomand un scuter pentru 16 ani, dupaia de la 17 jumate si o masina B-)

De ce va luati unu , dupa altu si cand e vorba de prostii ? Cu ce te avantajeaza daca ai masina la 17 jumate ? Poti incepe scoala de soferi pentru categoria B , in care poti conduce orice masina , abea la 18 ani fara 3 luni , si abea in ziua in care implinesti 18 ani , ti se elibereaza permisul de conducere.

Daca omu vroia scuter , posta modele de scutere / motoare de 125 cmc , nu ?

Code: Select all

Se poate , categoria B1 ai auzit de ea? Este la fel ca , categoria A1 numai că este pentru motociclete de la 125 CP în sus care tot de la 16 ani o poţi da.
Defapt poti conduce motoare / motoscutere / atv-uri / cu capacitate cilindrica PANA in 125 cmc , dar cu o putere mai mica sau egala cu 11 kW !
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
Bananee.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2495
Joined: 06 Oct 2009, 15:04
Detinator Steam: Da
SteamID: kiduu407
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: EL Shaarawy, KiduuuTz
Fost Moderator ajutator
Location: Pe balta.
Has thanked: 387 times
Been thanked: 153 times

02 Jul 2010, 09:33

@ Isti: E cam greu sa ajung in germania, asa mai pot rabda inca 2 ani si imi iau masina noua.
@ Tazz: Nu specifica nicaieri ca o poti conduce si la 16 ani.
@ David: Am gasit la 1.500 euro, daca nu gasesc altceva, d'asta imi iau.
@ NNN: am dat add, sper sa ma lamuresti.
@Position: Sunt satul de scuter.


Va multumesc pentru ca ati incercat sa ma ajutati, inca mai astept nume de masini :)
Ca sa intelegi ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea. - George Brassens.
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

02 Jul 2010, 12:16

Ce ti-a dat TAZZ se poate conduce fara probleme cu subcategoria b1 :) ...
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
Brifcor
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1072
Joined: 01 Sep 2008, 22:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Ai invins ? Continua! Ai pierdut ? Conti
Detinator server CS: pub.xtremezone.ro
SteamID: digitalbrifcor
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Radauti
Has thanked: 120 times
Been thanked: 100 times

02 Jul 2010, 12:32

Decat sa merg cu c****u ala de masina ..Astept pana la 18 ani si imi iau un bmw tunning cu caii multi :)) si rup asfaltu
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information