Masini, masini ;d

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
^ionutz^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1995
Joined: 05 Oct 2013, 15:12
Detinator Steam: Da
CS Status: activitate scazuta !
SteamID: /id/ionutz_cs/
Reputatie: Fost moderator ajutator
Location: Galati
Has thanked: 46 times
Been thanked: 23 times

30 Aug 2016, 20:46

vLad- wrote:Un opel astra sau golf 4/bora diesel pentru inceput.
dar vezi ce junghiuri gasesti sunt multe cu probleme daca gasesti una buna nu o sa ai treaba cu ea schimbi consumabile la toate si n-ai treaba opel astra asigurarea e in jur de 600 lei pe numele lu tata impozitul in jur a 170 de lei cu 150 de lei am luat toate filtrele deci nu cred ca e ceva scump
+ daca gasesti si cu taxa platita iesi super tare
RoyalServer
vLad-
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4819
Joined: 28 Mar 2009, 19:16
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: eXisTenZ 28
Has thanked: 376 times
Been thanked: 304 times

30 Aug 2016, 22:58

^ionutz^ wrote:
vLad- wrote:Un opel astra sau golf 4/bora diesel pentru inceput.
dar vezi ce junghiuri gasesti sunt multe cu probleme daca gasesti una buna nu o sa ai treaba cu ea schimbi consumabile la toate si n-ai treaba opel astra asigurarea e in jur de 600 lei pe numele lu tata impozitul in jur a 170 de lei cu 150 de lei am luat toate filtrele deci nu cred ca e ceva scump
+ daca gasesti si cu taxa platita iesi super tare
Taicameo si-a luat un astra g break 1.7 din 2003 cu 1630e, adus, si cu taxa platita si restu a ajuns pe la 2200e si nu a avut nici o problema. 232k reali, distributia era schimbata de nici 1k km, merge stas
Eu am un golf 4 1.9 tot break, masina familiei, o avem de vreo 9 ani, inafara de consumabile si turbo reconditionat n-am avut probleme mai mari cu ea, toate bune. Si am soft pe ea si turbo mai mare, nici o problema. Multumit de ambele masini
User avatar
Genky
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 734
Joined: 25 Jun 2013, 20:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Stau si ma gandesc la ziua de maine !
Detinator server CS: da
SteamID: genky99
Has thanked: 24 times
Been thanked: 21 times
Contact:

31 Aug 2016, 08:14

Sincer sa fiu, chiar nu imi plac opelurile si golfurile, sa zicem ca am o oarecum atractie minuscula si pentru masini gen pasat/bora. Dar tot spre bmw si audi trag :))
http://filmeactiune.com Filme si seriale online gratis :)
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

31 Aug 2016, 17:51

Genky wrote:Sincer sa fiu, chiar nu imi plac opelurile si golfurile, sa zicem ca am o oarecum atractie minuscula si pentru masini gen pasat/bora. Dar tot spre bmw si audi trag :))
La banii aia de ce ți-ai lua BMW, când știi ca o să-ți cada o piesa si o ții pe dreapta 2 ani sa faci rost de bani sa o repari. Mor pe ăștia ca voi... Aveți 3k si vreți BMW sa fiți șmecheri...
A da, sa nu uit. Ai niște prieteni care au cunoștințe in industria auto, daca ți-au zis ca îți iei seria 4 la 3k. =))
User avatar
^ionutz^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1995
Joined: 05 Oct 2013, 15:12
Detinator Steam: Da
CS Status: activitate scazuta !
SteamID: /id/ionutz_cs/
Reputatie: Fost moderator ajutator
Location: Galati
Has thanked: 46 times
Been thanked: 23 times

31 Aug 2016, 20:37

vLad- wrote:
^ionutz^ wrote:
vLad- wrote:Un opel astra sau golf 4/bora diesel pentru inceput.
dar vezi ce junghiuri gasesti sunt multe cu probleme daca gasesti una buna nu o sa ai treaba cu ea schimbi consumabile la toate si n-ai treaba opel astra asigurarea e in jur de 600 lei pe numele lu tata impozitul in jur a 170 de lei cu 150 de lei am luat toate filtrele deci nu cred ca e ceva scump
+ daca gasesti si cu taxa platita iesi super tare
Taicameo si-a luat un astra g break 1.7 din 2003 cu 1630e, adus, si cu taxa platita si restu a ajuns pe la 2200e si nu a avut nici o problema. 232k reali, distributia era schimbata de nici 1k km, merge stas
Eu am un golf 4 1.9 tot break, masina familiei, o avem de vreo 9 ani, inafara de consumabile si turbo reconditionat n-am avut probleme mai mari cu ea, toate bune. Si am soft pe ea si turbo mai mare, nici o problema. Multumit de ambele masini
da si eu am luat astra 1.7 cdti din 2004 196km avea un senzor stricat si nu tragea cum trebuie am schimbat senzorul iar acum fuge de sub tine avea si taxa platita a fost masina de preot :)) 2500 euro
adevarat mari mecanici astia care ti-au recomandat bmw te gandesti ca daca iti pica turbina sau un injector il tragi pe dreapta si acolo moare pana nu faci rost de bani
User avatar
tenerifeeeee
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1039
Joined: 03 Dec 2014, 19:08
Detinator Steam: Da
SteamID: copilzapacit
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Râmnicu Vâlcea

01 Sep 2016, 13:57

bmw,nu merita sub 3.0

ia ti Passat de la 2001,2000 1.9 131 cp ;)
User avatar
^ionutz^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1995
Joined: 05 Oct 2013, 15:12
Detinator Steam: Da
CS Status: activitate scazuta !
SteamID: /id/ionutz_cs/
Reputatie: Fost moderator ajutator
Location: Galati
Has thanked: 46 times
Been thanked: 23 times

01 Sep 2016, 15:08

tenerifeeeee wrote:bmw,nu merita sub 3.0

ia ti Passat de la 2001,2000 1.9 131 cp ;)
te auzi bmw sub 3.0 nu se merita lucrezi cumva la primarie sau la asigurari ?
in 2-3 ani platesti masina doar din impozit si asigurare :)) daca mai schimbi si consumabilele si iti mai pica ceva esti rezolvat
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 416 guests