Mate - Info

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
HERZ
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1854
Joined: 09 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: yeap, 100 servere
SteamID: lexuuuu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni
Location: Iași
Has thanked: 266 times
Been thanked: 103 times
Contact:

29 Jun 2012, 16:04

Apreciați frate că omul chiar vrea să facă ceva cu viitorul lui voi îl descurajați. [-(
RoyalServer
User avatar
EUROPEANBOOST
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 111
Joined: 25 Jun 2012, 14:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 3 luni
Been thanked: 10 times
Contact:

29 Jun 2012, 16:06

Ce conteaza ca atata lume a terminat profilul cu Matematica-Informatica? Important e ca tu sa termini acest profil, cu note peste 8 daca doresti sa ajungi "programator".

Sincer, la ce gandire ai mai bine te-ai duce odata undeva. Zici ca atata lume a terminat, pai poate au terminat deoarece au lasat eXtreamCS si s-au pus pe invatat.

Ai grija ce faci, nu prea te vad bine la acest profil.
LOCALIZARE: Paris.


NUME: Andrei.


CONTACT: [email protected]!
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

29 Jun 2012, 16:09

Poti sa privesti lucrurile si din aceasta perspectiva :
Cu mate-info te poti duce la orice universitate, cu filologia daca nu te bagi la drept sau nu te faci vreun profesor nu prea ai viitor, degeaba iei bacul.

La mate-info inveti sa inveti, la filologie nu cred ca cineva retine ceva calumea.
Un programator cautat, bun castiga la fel cat un notar sau un judecator, chiar mai mult. Desigur dupa 3 ani de experienta in domeniu.

Totusi profilul mate-info nu te face nici 5% programator, dimpotriva, trebuie sa inveti la absolut toate materiile intr-un liceu bun. La mate-info ai avantajul ca poti sa inveti calumea la info si sa intrii la orice universitate tehnica indiferent de cum ai invatat in liceu sau ce medie ai luat la bac daca ai 10 la informatica.
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

29 Jun 2012, 16:14

Dupa ultima medie de admitere, e clar cat de bun e liceul.
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

29 Jun 2012, 16:42

e mica media de admitere eu zic sa nu-ti faci asa mari probleme ( acum m-am uitat ), la scoala unde sunt eu cea mai mica medie 7.87 :)

http://www.admitereliceu.ro/institutie/ ... jdu-oradea.
User avatar
AlFa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 486
Joined: 10 Jan 2009, 12:04
Detinator Steam: Nu
CS Status: ...
Location: Voluntari
Has thanked: 125 times
Been thanked: 34 times

29 Jun 2012, 21:03

Eu unul spun ca se merita sa te duci la mate info , in sensul ca dupa ce termini liceul ai o gramada de optiuni din care poti alege .
Tocmai am terminat a 9 a la profil mate info si intr-adevar faci matematica forta , teme cat cuprinde iar la trigonometrie te va umple profesoara de formule fara sens :)) .Cat despre info ... e foarte grea la inceput, mie unul cel putin cand ne-a bagat algoritmii mi-a spulberat visele de a deveni programator insa n-am renuntat asa ca am invatat un limbaj de programare , c++ , pe yt si am inteles apoi perfect algoritmii.
In rest la materii de tocit gen istorie , geo nu are rost sa-ti faci probleme , eu de ex am dat de profesori calumea care nu cereau prea multe , o nota dintr-un proiect si alta dintr-un test cu 2-3 intrebari usoare :P
Asa ca sfatul meu este daca vrei sa fii programator si sa intri la mate info sa mai te pregatesti putin la mate inainte de liceu si sa te apuci de pe acum de invatat c++ pe youtube :)
Image
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

29 Jun 2012, 21:26

AlFa wrote:Eu unul spun ca se merita sa te duci la mate info , in sensul ca dupa ce termini liceul ai o gramada de optiuni din care poti alege .
Tocmai am terminat a 9 a la profil mate info si intr-adevar faci matematica forta , teme cat cuprinde iar la trigonometrie te va umple profesoara de formule fara sens :)) .Cat despre info ... e foarte grea la inceput, mie unul cel putin cand ne-a bagat algoritmii mi-a spulberat visele de a deveni programator insa n-am renuntat asa ca am invatat un limbaj de programare , c++ , pe yt si am inteles apoi perfect algoritmii.
In rest la materii de tocit gen istorie , geo nu are rost sa-ti faci probleme , eu de ex am dat de profesori calumea care nu cereau prea multe , o nota dintr-un proiect si alta dintr-un test cu 2-3 intrebari usoare :P
Asa ca sfatul meu este daca vrei sa fii programator si sa intri la mate info sa mai te pregatesti putin la mate inainte de liceu si sa te apuci de pe acum de invatat c++ pe youtube :)

Ai de ... la soala la care sunt cere si la educatie fizica :))
Daca iti zic ca in clasa au fost si medii de 5 la eda ma crezi ?
User avatar
Ovidiu2k4
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 271
Joined: 09 Sep 2009, 09:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Restrictie PM
Has thanked: 33 times
Been thanked: 10 times

29 Jun 2012, 22:51

Faci un liceu usor,mai exact un profil usor,dupa care te duci la facultate.

Dupa 4 ani de mate-info intensiv,am bagat la matematica si informatica de mi s-a urat.Nu se stie cum se schimba astia de la minister si poate cand termini tu o sa-ti trebuiasca media de pe clase.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

29 Jun 2012, 23:00

Nu te sfatuiesc.

De ce?
1. Nu ai o medie atat de mare pentru un liceu k'lumea, de unde poti invata matematica k'lumea.
2. Este destul de dificil, atat dpdv. al matematicii, cat si al informaticii [ nu e TIC cum se fac in I-VIII, ci algoritmi C++, etc. ].

Banuiesc ca nu stai prea bine cu limba romana [ la scoala ], asa ca nu-ti recomand nici filologia si stiintele sociale.
Daca-ti place biologia si chimia poti opta catre Stiintele naturii sau Protectia mediului. Daca nici asa, baga-te catre ceva tehnologic, eu spre asa ceva merg [ nu comentati, stiu ca am medie si pentru filologie / mate-info, dar nu ma atrag ].
User avatar
ALEXANNDRU
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1722
Joined: 23 Aug 2011, 17:41
Detinator Steam: Da
CS Status: I`M THE KING !
SteamID: a4tech_dnd
Location: Bucuresti
Has thanked: 84 times
Been thanked: 69 times

29 Jun 2012, 23:04

E greu al dracului , bag putsa in mate-info :|
Romanian Dogs Lovers va asteptam pe pagina la discutii despre cel mai bun prieten al vostru.


Y!M: tfe.istrate
Skype: tfe.istrate
Steam: a4tech_dnd
SQL|Junnior
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 646
Joined: 13 Feb 2011, 14:55
Detinator Steam: Da
Has thanked: 40 times
Been thanked: 32 times

29 Jun 2012, 23:27

Confuzius wrote:Nu te sfatuiesc.

De ce?
1. Nu ai o medie atat de mare pentru un liceu k'lumea, de unde poti invata matematica k'lumea.
2. Este destul de dificil, atat dpdv. al matematicii, cat si al informaticii [ nu e TIC cum se fac in I-VIII, ci algoritmi C++, etc. ].

Banuiesc ca nu stai prea bine cu limba romana [ la scoala ], asa ca nu-ti recomand nici filologia si stiintele sociale.
Daca-ti place biologia si chimia poti opta catre Stiintele naturii sau Protectia mediului. Daca nici asa, baga-te catre ceva tehnologic, eu spre asa ceva merg [ nu comentati, stiu ca am medie si pentru filologie / mate-info, dar nu ma atrag ].
Eu vreau să mă duc la Electronica automatizari, oare merită ? :))
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] and 414 guests