Meizu MX6

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

iokent
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 198
Joined: 11 Jan 2016, 21:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Jul 2016, 00:37

Meizu pregăteşte lansarea modelului flagship MX6 de câteva luni deja, iar cu numai câteva zile înainte de evenimentul în care vom vedea pentru prima dată dispozitivul, acesta a apărut în baza de date Geekbench. Acesta a mai fost depistat în trecut şi pe site-ul AnTuTu, iar noua listare pare să confirme ceea ce ştiam deja: MX6 pare să fie un smartphone cu hardware de top, fiind bazat pe chipset-ul deca-core Helo X20.
Image
Conform informaţiilor de pe Geekbench, Meizu MX6 va integra noul Helio X20 de la MediaTek, acesta fiind tactat la 1,39 GHz. Desigur, această frecvenţă creşte atunci când telefonul este utilizat la capacitate maximă, însă nu este clar dacă va atinge 2,3 GHz, cum sugerează lista de specificaţii tehnice oficială. Pe lângă chipset, mai putem vedea pe lista de pe Geekbench faptul că MX6 va beneficia de 4 GB memorie RAM, caracteristică deja standard pentru smartphone-urile din gama superioară.

AnTuTu are în baza sa de date şi alte detalii despre MX6, precum cei 32 GB de spaţiu de stocare intern, care pot fi expandaţi cu ajutorul cardurilor microSD. Camerele foto vin cu senzori de 12, respectiv 5 megapixeli, iar acumulatorul are capacitate de 4000 ma.
Image
Lansarea lui Meizu MX6 este programată pentru data de 19 iulie (adica astazi), moment în care vom afla cu certitudine dacă aceste liste cu hardware-ul presupus al telefonului sunt sau nu adevărate.

Sursa: go4it.ro
RoyalServer 2
User avatar
xBourne
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1537
Joined: 26 Jan 2014, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: CS GO
Detinator server CS: Da
SteamID: xBourne
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua saptamani)
Location: Iasi
Has thanked: 3 times
Contact:

19 Jul 2016, 01:23

cine i a dat baietasului asta "Baiatu' cu telefoanele"
omule, nu mai posta telefoane aparute peste noapte, posteaza niste telefoane de care am fi interesati. Ceva de pret mic bun, unul acceptabil si asa. Nu veni cu chinezarii, poti sa ai si 10 ani garantie, asta in foarte scurt timp se duce de unde a venit
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
fcazacu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 62
Joined: 16 Jul 2016, 11:39
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Jul 2016, 01:35

xBourne wrote:cine i a dat baietasului asta "Baiatu' cu telefoanele"
omule, nu mai posta telefoane aparute peste noapte, posteaza niste telefoane de care am fi interesati. Ceva de pret mic bun, unul acceptabil si asa. Nu veni cu chinezarii, poti sa ai si 10 ani garantie, asta in foarte scurt timp se duce de unde a venit

Nu este un telefon aparut peste noapte, au aparut prin 2002-2003 cei de la meizu daca imi aduc bine aminte. Eu am avut un Meizu M2 Note cumparat in octombrie 2015,am fost foarte multumit de el pana acum 2 saptamani cand am trecut la OnePlus 3. Meizu merge si acum foarte bine il foloseste fratele meu.

Legat de garantie nu stiu de ce iti faci probleme atata timp cat sunt cumparate din RO ai garantia asigurata, eu am luat meizu de la altex si oneplus 3 de la quickmobile.

Ai avut vre-un telefon Meizu si ai fost nemultumit?
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

19 Jul 2016, 01:38

xBourne wrote:cine i a dat baietasului asta "Baiatu' cu telefoanele"
omule, nu mai posta telefoane aparute peste noapte, posteaza niste telefoane de care am fi interesati. Ceva de pret mic bun, unul acceptabil si asa. Nu veni cu chinezarii, poti sa ai si 10 ani garantie, asta in foarte scurt timp se duce de unde a venit
Am ZTE BLADE L2 din 2013, si precizez ca si acuma merge fara probleme :~) no lag, exact pentru ce am nevoie, facebook,meesenger-ul,gmail,sas4,onedrive, restaurant tycon, teamspeak :D, telefoanele astea-s bune, precum cele meizu, pret mic, calitate mare, nu tre' sa fie de firma sa fie si bun :))
User avatar
sosababyyyyy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 50
Joined: 07 Jul 2016, 23:48
Detinator Steam: Da
CS Status: bang
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Jul 2016, 02:41

xBourne wrote:cine i a dat baietasului asta "Baiatu' cu telefoanele"
omule, nu mai posta telefoane aparute peste noapte, posteaza niste telefoane de care am fi interesati. Ceva de pret mic bun, unul acceptabil si asa. Nu veni cu chinezarii, poti sa ai si 10 ani garantie, asta in foarte scurt timp se duce de unde a venit
esti prost pustiule, astia domina piata din asia, in eu acum incep sa apara
Image
iokent
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 198
Joined: 11 Jan 2016, 21:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Jul 2016, 22:46

xBourne wrote:cine i a dat baietasului asta "Baiatu' cu telefoanele"
omule, nu mai posta telefoane aparute peste noapte, posteaza niste telefoane de care am fi interesati. Ceva de pret mic bun, unul acceptabil si asa. Nu veni cu chinezarii, poti sa ai si 10 ani garantie, asta in foarte scurt timp se duce de unde a venit
Nu vreau sa fiu impertinent,dar daca tu ai trait intr-o cutie o viata intreaga,nu inseamna ca cu totii am facut-o. Meizu este firma infiintata probabil inainte sa te nasti tu si fac telefoane foarte bune. De asemenea si ZTE ( asa zisele telefoanele de la vodafone),Xiaomi,OnePlus si multe altele :)
Te rog sa te documentezi inainte :) No hate bro xD
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

19 Jul 2016, 22:51

iokent wrote:
xBourne wrote:cine i a dat baietasului asta "Baiatu' cu telefoanele"
omule, nu mai posta telefoane aparute peste noapte, posteaza niste telefoane de care am fi interesati. Ceva de pret mic bun, unul acceptabil si asa. Nu veni cu chinezarii, poti sa ai si 10 ani garantie, asta in foarte scurt timp se duce de unde a venit
Nu vreau sa fiu impertinent,dar daca tu ai trait intr-o cutie o viata intreaga,nu inseamna ca cu totii am facut-o. Meizu este firma infiintata probabil inainte sa te nasti tu si fac telefoane foarte bune. De asemenea si ZTE ( asa zisele telefoanele de la vodafone),Xiaomi,OnePlus si multe altele :)
Te rog sa te documentezi inainte :) No hate bro xD
ZTE firma buna???Hai ma???Am un ZTE cumparat din germania si i-am spart sticla...Nici macar la service nu se schimba sticla contracost...Ehh telefon bun de aruncat la gunoi
Sfatul meu e sa nu cumparati chinezarii de telefoane
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
xBourne
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1537
Joined: 26 Jan 2014, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: CS GO
Detinator server CS: Da
SteamID: xBourne
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua saptamani)
Location: Iasi
Has thanked: 3 times
Contact:

19 Jul 2016, 22:53

iokent wrote:
xBourne wrote:cine i a dat baietasului asta "Baiatu' cu telefoanele"
omule, nu mai posta telefoane aparute peste noapte, posteaza niste telefoane de care am fi interesati. Ceva de pret mic bun, unul acceptabil si asa. Nu veni cu chinezarii, poti sa ai si 10 ani garantie, asta in foarte scurt timp se duce de unde a venit
Nu vreau sa fiu impertinent,dar daca tu ai trait intr-o cutie o viata intreaga,nu inseamna ca cu totii am facut-o. Meizu este firma infiintata probabil inainte sa te nasti tu si fac telefoane foarte bune. De asemenea si ZTE ( asa zisele telefoanele de la vodafone),Xiaomi,OnePlus si multe altele :)
Te rog sa te documentezi inainte :) No hate bro xD
am zis parere mea, este ca si cum ai compara un mercedes cu un logan.
Ai avut tu meizu de asta sa il poti recomanda?
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
iokent
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 198
Joined: 11 Jan 2016, 21:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Jul 2016, 22:54

Iluminatii wrote:
iokent wrote:
xBourne wrote:cine i a dat baietasului asta "Baiatu' cu telefoanele"
omule, nu mai posta telefoane aparute peste noapte, posteaza niste telefoane de care am fi interesati. Ceva de pret mic bun, unul acceptabil si asa. Nu veni cu chinezarii, poti sa ai si 10 ani garantie, asta in foarte scurt timp se duce de unde a venit
Nu vreau sa fiu impertinent,dar daca tu ai trait intr-o cutie o viata intreaga,nu inseamna ca cu totii am facut-o. Meizu este firma infiintata probabil inainte sa te nasti tu si fac telefoane foarte bune. De asemenea si ZTE ( asa zisele telefoanele de la vodafone),Xiaomi,OnePlus si multe altele :)
Te rog sa te documentezi inainte :) No hate bro xD
ZTE firma buna???Hai ma???Am un ZTE cumparat din germania si i-am spart sticla...Nici macar la service nu se schimba sticla contracost...Ehh telefon bun de aruncat la gunoi
Sfatul meu e sa nu cumparati chinezarii de telefoane
Prietene,toate telefoanele de la Vodafone ( smart ultra 6,smart prime 6 etc ) sunt defapt telefoane ZTE rebrenduite,iar cele de la allview sunt gionee ( care intradevar sunt niste telefoane de tot rahatul),dar allview le cumpara cu 400 lei si ei le vand cu 1000 si isi fac profit baietii pe spatele oamenilor ;) care nu cumpara "chinezarii",dar ce conteaza prietene? telefonul? sau numele?
User avatar
iNdio
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1512
Joined: 28 Jan 2015, 17:42
Detinator Steam: Da
SteamID: iNdioPGL
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Fond eXtream: 0
Been thanked: 3 times

19 Jul 2016, 23:01

Nu degeaba are acel "title", pe mine ma distreaza.
P.S: Ai uitat "Salut prieteni, astazi vreau sa va prezint..." :thinking: :D :D
Where Cs had no value, amxx, sometimes, had its price...
steam | Afiseaza codul
Image
Image
iokent
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 198
Joined: 11 Jan 2016, 21:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Jul 2016, 23:04

iNdio wrote:Nu degeaba are acel "title", pe mine ma distreaza.
P.S: Ai uitat "Salut prieteni, astazi vreau sa va prezint..." :thinking: :D :D
pentru tine daca viitoare o sa scriu si cu dedicatie :P :* :))
User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

19 Jul 2016, 23:05

Sunt prosti cei de la Meizu ca fac telefoanele cu Mediatek-uri cu 8/10 nuclee, in loc de un Snapdragon 820 quad core mult mai bun, nici un joc de pe google play nu cere mai mult de 2 nuclee.
Cred ca o sa fie si o varianata cu 6GB RAM..overkill
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information