Meningita , am nevoie de informatii , contraindicti , etc !!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

-=ELeMenT=-
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 281
Joined: 17 Jan 2008, 21:02
Detinator Steam: Nu
Location: Miserupia
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

10 Oct 2009, 23:36

eu am avut meningita, am 16 ani (aproape) am avuto pe la vreo 6-7 ani. este o BOALA CARE NU SE IA (este un detaliu foarte important), foarte periculoasa ce afecteaza creierul, eu am facut 2 acupucturi in coloana vertebrala si va zic ca a fost foarte dureros, am orbit temporar de 2 ori ( o data pe strada, lovindu-ma de un stalp, si o data in casa mergand noaptea la toaleta prin casa). eu nu am ramas cu vreo problema( ii multumesc lui DUMNEZEU) numai ca nu am voie sa fac sport de performanta, pe mine ma ajutat foarte mult REGIMUL pe care ai mei mi l-au administrat(este EXCLUS carnea de porc, ea este singura ce te poate readuce la boala). din cauza ca eram mic cand am avuto si ca apoi nu ma mai interesat nu pot sa te informez foarte mult. inca o data ii multumesc lui dumnezeu ca am trecut cu bine si fara nici o problema ce putea urma de la boala asta >:D< ^:)^
RoyalServer 2
User avatar
Venom123
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1341
Joined: 18 Oct 2008, 15:58
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: ArenaDevils # Zombie
SteamID: pas
Location: Focsani
Has thanked: 79 times
Been thanked: 40 times

11 Oct 2009, 08:43

Sa rezolvat , colegul a fost dus cu ambulanta la bucuresti !!

... Si eu am avut meningita ( Virala ) la varsta de 3 ani , si eu am facut acupucturi in coloana vertebrala (e chiar dureros ) , dar am scapat si acuma am 16 ani ( aproape ) si II MULTUMESC LUI DUMNEZEU ca nu am ramas cu alte probleme !! Dar ... nu stiu ce contra indicati am ( adica ce nu am voie sa fac ) , am auzit de la cativa doctori ( ca nu e voie sa bei cafea , tigari ,alcol , energizante ,ETC ) Bla bla :-@ , oare o fi adevarat , ca eu de la o vreme imi beau cafeaua dimineaza , si mar tenta foarte mult tigarile :-" !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information