Merg in Anglia in aceasra vara

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

06 Jun 2018, 14:59

# Kerosen. wrote:
MDFK. eXtream wrote:
Dunhill eXtream wrote:Sunt slabe sansele sa te angajeze cineva la varsta asta pe acolo. Pai mai bine s-ar interesa parintii tai, decat sa ne intrebi pe noi :)). Daca ei sunt acolo, cunosc mai bine anumite lucruri, parerea mea.
Ai lucrat acolo? Ai fost în Anglia cu scopul de a te angaja minor? Aa, nuu, ai postat doar pentru +1.

@ se poate, am niște vecini care-și mai iau copiii acolo și sunt plătiți binișor. Lucrează la vase.
Dar mi se pare si logic frate sa te ajute parintii sa-ti gasesti de munca la 17 ani, nu baietii de pe extreamcs
Un coleg mergea mereu de la 16 ani la parintii lui si muncea vara, lucra la o cafenea, deci se poate
Lasa-l ma, ca multi de pe aici numai atata stiu. Daca le raspunzi intr-un topic si le spui adevarul, postezi pentru +1.
Inca nu te-ai obisnuit ? :wut:
ON: Incearca si pe la depozituri de fructe si legume, pe acolo am auzit ca se castiga bine. Ca in hale pentru canapele nu prea cred ca te baga.
RoyalServer
User avatar
*BoOoM*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2042
Joined: 15 Jul 2014, 01:25
Detinator Steam: Da
CS Status: O dau prin praf :-j
Detinator server CS: Furien.BingBang.Ro
SteamID: booom_cs
Fond eXtream: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

07 Jun 2018, 11:33

DRS wrote:Poti lucra fara problema chiar daca nu ai nino...
Faza e ca nu mai poti venii in anglia fara pasaport, pentru ca s-a iesit din brexit.
Prostii...

Daca vi in Anglia in perioada aia nu iti face griji prea mari, o sa-ti gasesti usor de munca, iti trebuie nino, cont la banca si poti merge linistit la agentii, ele iti vor cauta de munca, iar dupa 3 luni lucrate undeva, daca sti engleza, o sa primesti si contract, asa sta treaba pe aici :)
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

07 Jun 2018, 11:55

*BoOoM* wrote:
DRS wrote:Poti lucra fara problema chiar daca nu ai nino...
Faza e ca nu mai poti venii in anglia fara pasaport, pentru ca s-a iesit din brexit.
Prostii...

Daca vi in Anglia in perioada aia nu iti face griji prea mari, o sa-ti gasesti usor de munca, iti trebuie nino, cont la banca si poti merge linistit la agentii, ele iti vor cauta de munca, iar dupa 3 luni lucrate undeva, daca sti engleza, o sa primesti si contract, asa sta treaba pe aici :)
Ma gandesc ca vrea doar pe timp de vara, deci nu prea ar fi cazul de contract de munca.
Dar poate incerca, cum ai spus tu. Prin agentii, daca nu are cine sa il ajute sa-si gaseasca mai rapid un loc de munca.
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

08 Jun 2018, 20:06

e cel mai nasol prin agentii :))) iti vor lua din bani si plus ca vor fi cazuri cand vei munci 2-3 zile pe saptamana doar ... te cheama cand vor ei
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information