Se merita sa iau un dedicat si sa vand servere CS / SA:MP ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Essex
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 412
Joined: 17 May 2015, 01:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: Rep @RealServer
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
-2 warn (-4 luni club)
Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Rm.Valcea
Contact:

10 Jul 2016, 15:58

Salutare,
Am o oferta de a lua de la Krond un dedicat cu 1500 lunar 16 gb ram / 10 ip-uri.
Detin o licenta WHMCS / licenta gamepanel.
Image
RoyalServer 2
User avatar
Ryse
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 743
Joined: 10 Jun 2016, 01:52
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 93.119.26.88:27015
SteamID: ryseofficial
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( doua saptamani )
Fond eXtream: 0
Location: București
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

10 Jul 2016, 16:07

Nu se merita, de ce?
In romania sunt foarte multe site-uri de gazduire care ofera calitate.
De exemplu de ce sa cumpar de la tine cand pot cumpara de la un site cu renume?
In romania a expirat piata de GAMEHOSTING toti au vps-uri si resellere si in + de asta se mai vinde si servere cu 88 sloturi doar la SITE TEAPA =))
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

10 Jul 2016, 16:08

Tu din start ai plecat prost şi te faci de ruşine. Tu ne întrebi pe noi dacă îţi va merge mica "afacere" în loc să ai tu un plan cu care să te dezvolţi? Mai rar aşa ceva...

Krond îţi oferă dedicatul cu 1500 RON? Uite ce îţi oferă xServers la 900 RON - şi nu poţi compara prostia de Krond cu xServers. De fapt asta e problema, xServers nu acceptă minori. :grin:

Numai bine.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
User avatar
Essex
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 412
Joined: 17 May 2015, 01:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: Rep @RealServer
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
-2 warn (-4 luni club)
Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Rm.Valcea
Contact:

10 Jul 2016, 16:14

grande_ecks wrote:Tu din start ai plecat prost şi te faci de ruşine. Tu ne întrebi pe noi dacă îţi va merge mica "afacere" în loc să ai tu un plan cu care să te dezvolţi? Mai rar aşa ceva...

Krond îţi oferă dedicatul cu 1500 RON? Uite ce îţi oferă xServers la 900 RON - şi nu poţi compara prostia de Krond cu xServers. De fapt asta e problema, xServers nu acceptă minori. :grin:

Numai bine.
Bineinteles trebuia sa se gaseasca unu sa comenteze.
Eu am intrebat decat daca se merita, nu pun spre vanzare. Vreau doar sa am pentru comunitatea pe care o administrez cateva servere de SA:MP.
CS-ul a murit de mult, dar probabil o sa pun si in vanzare de aia specificat ca am licenta WHMCS si gamepanel, nu folosesc prostia de GameCP.
Image
User avatar
Cata1902
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 174
Joined: 21 Mar 2016, 17:09
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am nevoie de clienti d`aci !
Detinator server CS: cs.SITE TEAPA.com
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Unban achitat (2)
UTILIZATOR NESERIOS ( TEPAR ! )
Utilizator banat permanent
Fond eXtream: 3

10 Jul 2016, 16:15

Ryse wrote:Nu se merita, de ce?
In romania sunt foarte multe site-uri de gazduire care ofera calitate.
De exemplu de ce sa cumpar de la tine cand pot cumpara de la un site cu renume?
In romania a expirat piata de GAMEHOSTING toti au vps-uri si resellere si in + de asta se mai vinde si servere cu 88 sloturi doar la SITE TEAPA =))
Te rog frumos, nu vei avea bani never de un server cu 88 sloturi .
On: Nu se mai merita sa te apuci de asa cv, ai mai avut odata btts sau ce a fost, si ai renuntat .
User avatar
Ryse
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 743
Joined: 10 Jun 2016, 01:52
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 93.119.26.88:27015
SteamID: ryseofficial
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( doua saptamani )
Fond eXtream: 0
Location: București
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

10 Jul 2016, 16:36

Eu nu lucrez cu oameni toxici eu lucrez cu zeroping si krond.
Inca din 2014 imi permit sa platesc 80 lei lunar pentru host

Image
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

10 Jul 2016, 18:06

Essex wrote:
grande_ecks wrote:Tu din start ai plecat prost şi te faci de ruşine. Tu ne întrebi pe noi dacă îţi va merge mica "afacere" în loc să ai tu un plan cu care să te dezvolţi? Mai rar aşa ceva...

Krond îţi oferă dedicatul cu 1500 RON? Uite ce îţi oferă xServers la 900 RON - şi nu poţi compara prostia de Krond cu xServers. De fapt asta e problema, xServers nu acceptă minori. :grin:

Numai bine.
Bineinteles trebuia sa se gaseasca unu sa comenteze.
Eu am intrebat decat daca se merita, nu pun spre vanzare. Vreau doar sa am pentru comunitatea pe care o administrez cateva servere de SA:MP.
CS-ul a murit de mult, dar probabil o sa pun si in vanzare de aia specificat ca am licenta WHMCS si gamepanel, nu folosesc prostia de GameCP.

Code: Select all

Se merita sa iau un dedicat si sa vand servere CS / SA:MP ?
Eu zic sa te uiti la titlu.

Se merita, insa nu o sa ai succes daca nu investesti foarte mult in reclama si in desgin-ul site-ului (cel putin pentru mine conteaza mult aspectul). Incearca xservers sau hetnix.
User avatar
Madross
Moderator
Moderator
Posts: 3839
Joined: 06 Dec 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.eXtreamCS.com
SteamID: madross6
Reputatie: Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: France
Has thanked: 314 times
Been thanked: 146 times
Contact:

10 Jul 2016, 19:53

Se merita,dar sa o faci si pe piata internationala nu numai romania,si daca faci,investeste mult in site (ca aspect) si in reclama.
www.madross.ro
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information