Se merita schimbul ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

20 Jan 2017, 23:17

smileye wrote:Eu zic ca merita schimbul, alegerea e a ta.
Iphone is telefoane depasite, inafara de animatii e 0.De la acele animatii apare si ideea ca produsele Apple se misca impecabil, no lag...e slowmotion.
Androidul trebuie resetat doar daca folosesti mii de aplicatii in telefon sau cand deja simti ca nu iti merge ceva cum trebuie, in rest Android > Apple.
Nu-i chiar asa, produsele Apple se misca foarte bine spre impecabil! Faza cu trebuie resetat doar daca folosesti mii de aplicatii... am in prezent un LG G4 care nu-i slab si ghici ce, am in el cateva aplicatii de socializare (fara Facebook) si 2 jocuri mici si tot trebuie sa il resetez uneori, nu se misca mai greu doar ca atunci cand ii vine unui android pai doar cu resetare scapi! Am folosit si un 5S si sa stii ca cele de la Apple stau mai bine la sincronizare si task-uri adica se pot vedea diferentele astea! Android>Apple...neh! Apple isi face singur OS-ul de aici si optimizarea superioara, sper ca intelegi ce vreau sa spun, nu ridic nimic in slavi!
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
RoyalServer 2
User avatar
Ryse
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 743
Joined: 10 Jun 2016, 01:52
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 93.119.26.88:27015
SteamID: ryseofficial
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( doua saptamani )
Fond eXtream: 0
Location: București
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

20 Jan 2017, 23:46

Rămâi la iPhone.
User avatar
lefion
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 425
Joined: 21 Dec 2014, 18:24
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

21 Jan 2017, 00:19

GamingWorld wrote:
IsTI37 wrote:Cu iphone-ul esti mai boss. Varianta de 64 gb sigur e mai scumpă ca S7 Edge.
S7 Edge deja poate fi folosit ca si ochelari pentru VR, dacă te interesează acest lucru se merită, în rest diferențele nu sunt așa mari în utilizarea de zi cu zi. Ecranul e oricum sesizabil mai bun.
Apple iPhone 6 64GB - de la 2 449,00 RON

s7edge - 3.199lei

Cand trebuie sa taci, vorbesti . Pacat de tine ca pareai baiat bun..

Si inca este bun pretul, eu l-am achizitionat imediat dupa ce a aparut s7edge, era cam cu 14 milioane mai scump..

P.S : Merita schimbul, iPhone este o rusine pentru pretul ala ..
Eu zic sa te informezi, de când un iPhone 6s de 64 costa doar 2 449,00 RON ?
Telefon mobil Apple iPhone 6S, 64GB, Gold
http://www.emag.ro/telefon-mobil-apple- ... D18JDYBBM/
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

21 Jan 2017, 03:26

Rămâi la iPhone, categoric.

Când Samsung va avea propriul sistem de operare și nu va depinde de alții, mai discutăm. Până atunci iPhone-ul rămâne cel mai bun telefon, după cum s-a văzut și a fost declarat cel mai bun smartphone din 2016. Având sistemul de operare făcut de ei, rezolvă bug-urile mult mai repede și îmbunătățesc imediat lucrurile - pe când la Android aștepți să ajungă un update la tine mult și bine. Am avut un Samsung Galaxy S6 o perioadă (am vrut să încerc Android), telefonul este foarte bun dar ca și design nu se compară cu iPhone-ul. Așadar după nici 30 de zile l-am vândut și m-am întors la iPhone.

Să nu mai spun de laptop-urilor celor de la Apple - poți vedea review-uri ca să vezi ce înseamnă un produs într-adevăr bun și de calitate. Nu sunt nici ei perfecți dar au puterea să rezolve imediat lucrurile. Să nu mai spun că cineva de la departamentul de securitate de la Google a declarat că Android o să ajungă în curând la fel de sigur precum iOS. Deci cei care ați lăudat până acum Android, ați cam luat țeapă.

Până la urmă noi avem de câștigat din „bătălia” asta pentru că ei vor scoate mereu ceva mai bun pe piață.

Numai bine.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

21 Jan 2017, 10:07

@grande_ecks, Iphone a fost cam pe 3 in topul smartphonurilor.E depasit pana si de OnePlus 3, nu am vazut nici un clasament in care sa fi fost Iphone in ultimul timp pe primul loc.

Plus de asta Iphone 7 sau 6S au diagonala doar de 4.7'', iar Plus e prea mare de 5.5'' iar bateria va tine mai putin din cauza marimii ecranului.De ce nu as alege ceva intre, cum ar fi 5.1'' de la Samsung?
EConline
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 84
Joined: 30 Mar 2016, 20:30
Detinator Steam: Nu
CS Status: -
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

21 Jan 2017, 10:51

IsTI37 wrote:Cu iphone-ul esti mai boss. Varianta de 64 gb sigur e mai scumpă ca S7 Edge.
S7 Edge deja poate fi folosit ca si ochelari pentru VR, dacă te interesează acest lucru se merită, în rest diferențele nu sunt așa mari în utilizarea de zi cu zi. Ecranul e oricum sesizabil mai bun.
Ce prostii spui tu acolo prietenas?
S7 edge ii da :middle_finger_tone2: iPhone'ului din toate punctele de vedere, incepand de la design si terminand cu specificatiile telefonului.

Iphone a dezamagit o gramada de clienti. Dupa atatia ani , tu vi cu acelasi design??? Umblii doar putin la camera, procesor si gata, ai scos un telefon nou?


Am avut iph5s, 6 si 6s , iar acum am trecut din nou pe Samsung pentru ca este mult mai performant si avansat in tehnologie fata de iPhone.


Daca vrei sa pari mai smecher, cumpara'ti un iphone. Daca stii ce vrei de la telefon, ia-ti un Samsung.
http://radio69.net/asculta-live - Radio69 Romania online ;)
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

21 Jan 2017, 13:51

EConline wrote:
IsTI37 wrote:Cu iphone-ul esti mai boss. Varianta de 64 gb sigur e mai scumpă ca S7 Edge.
S7 Edge deja poate fi folosit ca si ochelari pentru VR, dacă te interesează acest lucru se merită, în rest diferențele nu sunt așa mari în utilizarea de zi cu zi. Ecranul e oricum sesizabil mai bun.
Ce prostii spui tu acolo prietenas?
S7 edge ii da :middle_finger_tone2: iPhone'ului din toate punctele de vedere, incepand de la design si terminand cu specificatiile telefonului.

Iphone a dezamagit o gramada de clienti. Dupa atatia ani , tu vi cu acelasi design??? Umblii doar putin la camera, procesor si gata, ai scos un telefon nou?


Am avut iph5s, 6 si 6s , iar acum am trecut din nou pe Samsung pentru ca este mult mai performant si avansat in tehnologie fata de iPhone.


Daca vrei sa pari mai smecher, cumpara'ti un iphone. Daca stii ce vrei de la telefon, ia-ti un Samsung.
si eu am samsung si i-am spus sa ramana pe iphone pentru ca e mai bun

ai niste postari de toata jena si spre sa dispari de pe forumul asta
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
User avatar
KayZee
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 531
Joined: 05 Mar 2013, 14:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Scripter.
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar ! )

21 Jan 2017, 14:00

GamingWorld wrote:
IsTI37 wrote:Cu iphone-ul esti mai boss. Varianta de 64 gb sigur e mai scumpă ca S7 Edge.
S7 Edge deja poate fi folosit ca si ochelari pentru VR, dacă te interesează acest lucru se merită, în rest diferențele nu sunt așa mari în utilizarea de zi cu zi. Ecranul e oricum sesizabil mai bun.
Apple iPhone 6 64GB - de la 2 449,00 RON

s7edge - 3.199lei

Cand trebuie sa taci, vorbesti . Pacat de tine ca pareai baiat bun..

Si inca este bun pretul, eu l-am achizitionat imediat dupa ce a aparut s7edge, era cam cu 14 milioane mai scump..

P.S : Merita schimbul, iPhone este o rusine pentru pretul ala ..
Prietene, baiatul a zis 6S de 64GB care e 33 de milioane.
http://www.emag.ro/telefon-mobil-apple- ... D48JDYBBM/
Nu mai vorbi aiurea, te pup!
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

21 Jan 2017, 14:17

GamingWorld wrote:
IsTI37 wrote:Cu iphone-ul esti mai boss. Varianta de 64 gb sigur e mai scumpă ca S7 Edge.
S7 Edge deja poate fi folosit ca si ochelari pentru VR, dacă te interesează acest lucru se merită, în rest diferențele nu sunt așa mari în utilizarea de zi cu zi. Ecranul e oricum sesizabil mai bun.
Apple iPhone 6 64GB - de la 2 449,00 RON

s7edge - 3.199lei

Cand trebuie sa taci, vorbesti . Pacat de tine ca pareai baiat bun..

Si inca este bun pretul, eu l-am achizitionat imediat dupa ce a aparut s7edge, era cam cu 14 milioane mai scump..

P.S : Merita schimbul, iPhone este o rusine pentru pretul ala ..
:rekt: :ggwp: :troll
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

21 Jan 2017, 15:03

EConline wrote:
IsTI37 wrote:Cu iphone-ul esti mai boss. Varianta de 64 gb sigur e mai scumpă ca S7 Edge.
S7 Edge deja poate fi folosit ca si ochelari pentru VR, dacă te interesează acest lucru se merită, în rest diferențele nu sunt așa mari în utilizarea de zi cu zi. Ecranul e oricum sesizabil mai bun.
Ce prostii spui tu acolo prietenas?
S7 edge ii da :middle_finger_tone2: iPhone'ului din toate punctele de vedere, incepand de la design si terminand cu specificatiile telefonului.

Iphone a dezamagit o gramada de clienti. Dupa atatia ani , tu vi cu acelasi design??? Umblii doar putin la camera, procesor si gata, ai scos un telefon nou?


Am avut iph5s, 6 si 6s , iar acum am trecut din nou pe Samsung pentru ca este mult mai performant si avansat in tehnologie fata de iPhone.


Daca vrei sa pari mai smecher, cumpara'ti un iphone. Daca stii ce vrei de la telefon, ia-ti un Samsung.
Esti cam batut in cap, mai bine iei tu o pauza sa scapam de tine.



@On, ramai la iPhone. Eu stiu cativa prieteni care au S6 si se plang de faptul ca se blocheaza si ca se incinge in jocuri si alte aplicatii. Eu am iPhone 6 si mi se misca mult mai bine fata de cum li se misca lor, avand aproape aceleasi lucruri instalate (bine, nu toate prostiile bagate pe gat de Samsung).

La iPhone daca apare un bug sau ceva e rezolvat in maxim o saptamana, la Samsung ai de asteptat mult si bine pana fac ei update-ul ca sa acopere nspemiile de modele pe care le au.

Apropo, cei ce spuneti de specificatii, alea sunt degeaba. De ce mi-as lua un telefon cu specificatii de pc daca stiu ca sistemul de operare e optimizat foarte prost? iOS-ul e optimizat perfect pentru orice iPhone/iPad.
User avatar
-*TeRRorBlade*-
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 75
Joined: 21 Jan 2017, 14:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0

21 Jan 2017, 15:32

Samsung Galaxy s7 edge e mai bun , e mai rezistent + ca aplicatiile nu le platesti .
In schimb la Iphone daca l-ai scapat jos , s-a dus ..
Eu iti recomand s7 edge , ca am si eu si sunt foarte multumit de el.
User avatar
KayZee
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 531
Joined: 05 Mar 2013, 14:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Scripter.
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar ! )

21 Jan 2017, 15:42

-*TeRRorBlade*- wrote:Samsung Galaxy s7 edge e mai bun , e mai rezistent + ca aplicatiile nu le platesti .
In schimb la Iphone daca l-ai scapat jos , s-a dus ..
Eu iti recomand s7 edge , ca am si eu si sunt foarte multumit de el.
De parcă s7 edge e de fier și nu se sparge dacă îl scapi.
Are un coleg s7 Edge Gold si după un an aproape (l-a luat când a apărut) s-a făcut maro închis (pacă e rahat).
La iPhone toate aplicațiile sunt cu bani și nu știu eu?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot], trekA and 272 guests