Hostwin cea mai proasta firma [închis]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Sorin-Cool
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 742
Joined: 02 Jan 2014, 01:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times
Contact:

27 Jan 2015, 19:05

Sa merita sa tin un server minecraft la hostwin ?
Eu nu stiu cat de buna este calitatea acolo pentru minecraft.
Last edited by VegaS on 29 Jan 2015, 19:44, edited 3 times in total.
Reason: Te rog sa imi muti topical acele cu Hostwin cea mai porasta firma , la cos. Am rezolvat problema cu el si acum totul este ok . Multumesc.
Descarca Muzica de pe youtube usor si rapid . http://descarcamuzica.eu
RoyalServer 2
User avatar
xBourne
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1537
Joined: 26 Jan 2014, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: CS GO
Detinator server CS: Da
SteamID: xBourne
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua saptamani)
Location: Iasi
Has thanked: 3 times
Contact:

27 Jan 2015, 19:17

clar nu.
#parerea mea.
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

27 Jan 2015, 19:19

Sorin-Cool wrote:Sa merita sa tin un server minecraft la hostwin ?
Eu nu stiu cat de buna este calitatea acolo pentru minecraft.
In afara de ceea ce am eu cu ei, e problema mea si am motive intemeiate.Dar nu recomand pentru ca au gazduire minecraft pe gamecp adica resurse consumate aiurea.GameCp e facut pentru 90 de jocuri deci recomand un panou special pentru acest tip de joc gen Multicraft sau MineOS care sunt strict pe acest joc.
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

27 Jan 2015, 20:41

Sona wrote:
Sorin-Cool wrote:Sa merita sa tin un server minecraft la hostwin ?
Eu nu stiu cat de buna este calitatea acolo pentru minecraft.
In afara de ceea ce am eu cu ei, e problema mea si am motive intemeiate.Dar nu recomand pentru ca au gazduire minecraft pe gamecp adica resurse consumate aiurea.GameCp e facut pentru 90 de jocuri deci recomand un panou special pentru acest tip de joc gen Multicraft sau MineOS care sunt strict pe acest joc.
Vorbea Sona de Multicraft, cand am avut eu server la el nici macar nu ma baga in seama despre problemele legate de server. Am renuntat eu personal la firma lui de toata jena si am lasat 9 euro asa nefolositi pentru ca mi-am dat singur seama de calitatea serviciilor, asa ca domnule Sona nu cred ca esti mai presus ca sa critici tu serviciile altor firme. Adevarat nici eu nu prea recomand Hostwin dar nici firma ta nu e mai prejos :). Apropo si tu foloseai tot GameCP nu foloseai nici un Multicraft, am stat 4 zile de la cumpararea serviciilor sa-mi rezolvati problemele legate de serviciile mele iar deabea dupa am putut sa le folosesc, in afara de faptul ca pica gamecp-ul la 5 minute si nu mai puteam folosi nici Restart.
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

27 Jan 2015, 20:55

Sona wrote:
Sorin-Cool wrote:Sa merita sa tin un server minecraft la hostwin ?
Eu nu stiu cat de buna este calitatea acolo pentru minecraft.
In afara de ceea ce am eu cu ei, e problema mea si am motive intemeiate.Dar nu recomand pentru ca au gazduire minecraft pe gamecp adica resurse consumate aiurea.GameCp e facut pentru 90 de jocuri deci recomand un panou special pentru acest tip de joc gen Multicraft sau MineOS care sunt strict pe acest joc.

Nu il asculta pe sona. Chiar daca are dreptate, pentru Multicraft si MineOS iti trebuie licenta. Merge si pe GameCP sa il configurezi si sa il ti.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

27 Jan 2015, 20:57

sharkstar wrote:
Sona wrote:
Sorin-Cool wrote:Sa merita sa tin un server minecraft la hostwin ?
Eu nu stiu cat de buna este calitatea acolo pentru minecraft.
In afara de ceea ce am eu cu ei, e problema mea si am motive intemeiate.Dar nu recomand pentru ca au gazduire minecraft pe gamecp adica resurse consumate aiurea.GameCp e facut pentru 90 de jocuri deci recomand un panou special pentru acest tip de joc gen Multicraft sau MineOS care sunt strict pe acest joc.

Nu il asculta pe sona. Chiar daca are dreptate, pentru Multicraft si MineOS iti trebuie licenta. Merge si pe GameCP sa il configurezi si sa il ti.
In mare parte, sona are dreptate. GameCP pentru minecraft e prastie pe langa multicraft.
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

27 Jan 2015, 20:57

hankbinscripting wrote:
Vorbea Sona de Multicraft, cand am avut eu server la el nici macar nu ma baga in seama despre problemele legate de server. Am renuntat eu personal la firma lui de toata jena si am lasat 9 euro asa nefolositi pentru ca mi-am dat singur seama de calitatea serviciilor, asa ca domnule Sona nu cred ca esti mai presus ca sa critici tu serviciile altor firme. Adevarat nici eu nu prea recomand Hostwin dar nici firma ta nu e mai prejos :). Apropo si tu foloseai tot GameCP nu foloseai nici un Multicraft, am stat 4 zile de la cumpararea serviciilor sa-mi rezolvati problemele legate de serviciile mele iar deabea dupa am putut sa le folosesc, in afara de faptul ca pica gamecp-ul la 5 minute si nu mai puteam folosi nici Restart.
Cand deschid gura si spun ceva sunt pregatit si pentru eventualele raspunsuri.Problemele de la vremea respectiva erau generate chiar de Gamecp precum spui si de aceea am trecut pe Multicraft, vezi attach:

Image

In alta ordine de idei sa stii ca atunci cand un site de hosting rezolva o problema cum a fost in cazul respectiv cu solutia ca am cumparat soft special numit Multicraft de atunci si pana la momentul respectiv inseamna ca imi dau interesul cu sau fara voi.
Nu compara mizeria de Gamecp care nu iti ofera nici un tool de administrare cu Multicraft (MineOS nu am folosit) care e facut special pentru acest joc si are ca parti integrate in el numai module speciale pentru jocul vostru cu caramizi.

Asta a fost maxima :))
sharkstar wrote:Nu il asculta pe sona. Chiar daca are dreptate
Sorin-Cool
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 742
Joined: 02 Jan 2014, 01:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times
Contact:

27 Jan 2015, 22:20

Dap. Am comandat un sv acolo . Il am in asteptare de vreo 15 ore , ala nu raspunde la telefon am vb odata cu el si acum ma blocat ca imi da mereu ocupat :-j .. E de *** firma fara suparare .
Descarca Muzica de pe youtube usor si rapid . http://descarcamuzica.eu
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

27 Jan 2015, 22:47

Sorin-Cool wrote:Dap. Am comandat un sv acolo . Il am in asteptare de vreo 15 ore , ala nu raspunde la telefon am vb odata cu el si acum ma blocat ca imi da mereu ocupat :-j .. E de *** firma fara suparare .
Te referi la Hostwin?
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

27 Jan 2015, 22:48

Sorin-Cool wrote:Dap. Am comandat un sv acolo . Il am in asteptare de vreo 15 ore , ala nu raspunde la telefon am vb odata cu el si acum ma blocat ca imi da mereu ocupat :-j .. E de *** firma fara suparare .

Asa a facut mereu, cand raspundea la telefon cel cu hostwin vorbea urat :).
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

27 Jan 2015, 22:55

hankbinscripting wrote:
Sorin-Cool wrote:Dap. Am comandat un sv acolo . Il am in asteptare de vreo 15 ore , ala nu raspunde la telefon am vb odata cu el si acum ma blocat ca imi da mereu ocupat :-j .. E de *** firma fara suparare .

Asa a facut mereu, cand raspundea la telefon cel cu hostwin vorbea urat :).
Hai lasa ca daca isi ia server de acolo nu vb cu el prin ts3 zilnic, conteaza cum se misca acel server full.Ca nu stie moldoveanul ala sa vorbeasca e altceva o stiu toti oricum.
Sorin-Cool
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 742
Joined: 02 Jan 2014, 01:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times
Contact:

28 Jan 2015, 10:37

Wtf ? Asta e chiar prost . Mi-a schimbat datele de la client. Probabil nu are mc si vrea sa se faca de ***. Si mai aveam 20 euro pe cont.
Descarca Muzica de pe youtube usor si rapid . http://descarcamuzica.eu
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information