MINECRAFT sau SA-MP ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Server de Minecraft sau SA:MP

Poll ended at 15 Jan 2014, 11:13

Minecraft
10
40%
SA:MP
13
52%
Minecraft si SA:MP
2
8%
 
Total votes: 25
User avatar
DarkLight
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 408
Joined: 28 Oct 2013, 21:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:70663784
Location: Iasi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 70 times
Contact:

11 Jan 2014, 11:13

Salut tuturor , m-am gandit sa deschid un server , dar inca nu stiu ce sa aleg intre minecraft si sa:mp . Eu ma gandesc si la buget deoarece daca bag bani in ceva , macar sa ii scot inapoi sa pot baga in continuare . Adica nu vreau sa imi scot bani de buzunar sau altele din servere , doar sa le pot intretine si sa le imbunatatesc , deci cam asa ar fi serverul de minecraft si de sa-mp :[/i]

Minecraft :[/u]

Orice item la shop , inafara de bedrock . Toate itemele care se pot obtine doar din gamemode sa fie foarte scumpe . M-am gandit sa fac o moneda a serverului , adica sa fie cu villageri si sa negociezi cu ei . Dai 1 stack de wheat (exemplu) si iti da 2 monezi . Monezile alea le dai la schimb pentru alte iteme si tot asa .
Sa fie un warp unde sa ai spawnere de animale si mobi (/warp xp) , sa poti face rost de piele , pene etc. mai usor .
Tot cu o moneda sa fie la /warp fierar sa poti cumpara carti enchantate , desigur sa fie scumpe . Acolo sa poti sa iti repari ce ai in mana tot pe o anumita suma de monezi .
Sa fac o piata unde lumea sa inchirieze locuri pentru un anumit timp , acolo sa vanda ei ce vor .
Si multe altele , ca sa scot banii m-am gandit sa bag urmatoarele grade : (banii pentru host , la minecraft nu e chiar asa de ieftin ) .


[#] V.I.P (6 E):

Sa aiba acces la urmatorul warp :
/warp endxp (sa fie ferma de xp acolo , sa faci level 30 foarte usor)
Sa ai acces la /fly , /hat , /tp .
Sa ai acces la /kit vip odata la 5 zile (Ceva armura si niste unelte din iron/diamond)
Sa primesti 1 moneda de care ziceam mai sus odata la 1-2 ore jucate .
Ai voie sa iti schimbi spawnerul in ce doresti de 2 ori GRATIS (inafara de dragon ,iron golem si orice poti abuza sa faci iteme la greu) .
Sa ai VIP pe forum (sa ai acces la o categorie unde sa se faca concursuri doar pentru VIP, conturi, invitatii etc.) .

[#] Alte lucruri :

Acces la gamemode 1 (12 E) .
/kit special odata la 5 zile (chestplate de diamond si unelte din iron)- (4 E)
Ferma de iron automata (4 E) .
Ferma de gold automata (3 E) .
Acces la /fly , /hat . (2 E) .
Schimbarea unui spawner (1 E) . (Gratis) , pe server o sa poti , dar greu .



Am zis asa in mare , eu am pus si ce preturi ar fi (aproximativ) ca sa imi spuneti parerea voastra . Daca va uitati oriunde hostul de minecraft BUN e destul de scump , la sa-mp e mai ieftin .

SA:MP

Server RP HARD .
De exemplu : 2.000.000$ sa fie multi bani , sa te poti numi "milionar"
Sa ai buletin si telefon , care sa ti le arate pe ecran cand tastezi diferite comenzi .
Sa fie respectate regulile rp-ului .
Factiuni diferite ,cele de baza vor ramane la fel .
Toate casele/bizz-urile/masinile sa fie scoase la licitatie pe forum , asa ar putea toti sa isi cumpere o masina . Zic acest lucru pentru ca am jucat pe multe servere care avea dealership si cumpara lumea toate masinile si astia care abia intrau pe server pana faceau bani nu mai era nimic .
Fiecare sa isi creeze un "personaj" , adica sa te comporti ca el .
Ca sa intrii pe server trebuie sa fii acceptat facand o cerere si acolo fiind mai multe cerinte . (Cum e pe ro-roleplay , dar meniul sa fie diferit ) .
Sa iti poti creea propiul tau clan/gang pe forum ,adica o grupare .
Fiecare masina/avion/barca etc. sa aiba un numar de imatriculare (si casa sa aiba un numar) si sa fie toate trecute undeva (o sa fac ceva pe site/forum) si in caz ca esti dat in urmarire politia sa iti poata gasi masina/casa etc. Jobul detectiv va arata o suprafata unde s-ar putea afla acea persoana , nu direct un checkpoint . Asa nu ar mai fi realistic .
Si multe altele , aproape ca in realitate .

Nota*: Daca ar fi sa fac serverul de sa:mp nu o sa fie cine stie ce donatii , poate doar pentru masini sau ceva , deoarece nu e asa scump si imi permit sa il intretin . Adica pot baga 100 sloturi lejer , dar la inceput o sa fie 50 deoarece nu o sa fie full ...

P.S : Deocamdata am un buget de 25 de euro , dar mai am si altii care sunt interesati de aceste proiecte (ii cunosc in realitate) si daca ar fi am un buget de 50 de euro in total . Va intreb pe voi deoarece vreau sa stiu daca o sa am ceva playeri , ce sa bag , ce sa nu adaug etc. Vreau sa fac ceva unic , daca e cineva interesat sa se bage intr-un astfel de proiect sa dea PM . Nu o sa copiez serverul ro-roleplay , o sa fie 60-70% diferit , deoarece orice RP Hard trebuie sa aiba ceva in comun
RoyalServer 2
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

11 Jan 2014, 11:27

Tu vrei numai sa scoti bani. Nu o sa joace nimeni pe serverul de minecraft, pentru ca este foarte prost gandit. Odata ce tot ce e mai placut la server se rezuma la bani nu o sa joace lumea.
User avatar
DarkLight
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 408
Joined: 28 Oct 2013, 21:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:70663784
Location: Iasi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 70 times
Contact:

11 Jan 2014, 11:30

Pavel wrote:Tu vrei numai sa scoti bani. Nu o sa joace nimeni pe serverul de minecraft, pentru ca este foarte prost gandit. Odata ce tot ce e mai placut la server se rezuma la bani nu o sa joace lumea.
Daca imi platesti tu hostul mie imi convine , nu cred ca oricine arunca 20 de euro pe fereastra lunar . Arata-mi server care nu e facut pentru donatii si atunci nu mai zic nimic ;) .

Zici ca vreau numai pentru bani , dar ai avut server sa vezi ca trebuie sa il intretii + este si forum si alte minuni . Oricum daca fac de sa-mp o sa poti dona doar pentru masini care le poti lua si cu bani in joc (multi) , atat .
MadnesX
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 11 Jan 2014, 11:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Contact:

11 Jan 2014, 11:41

Pur si simplu , propunerea mea este sa iti creezi un server de SA:MP pentru ca in acest joc poti face mult mai multe lucruri decat in Minecraft . Exemplu : In Minecraft iti faci casa , resurse , hrana si dupa te plictisesti.. Insa , in SA:MP poti strange bani pentru o masina/casa , te poti baga intr-un Gang si poti iesi din el cand doresti , eventuri mai spectaculoase decat la Minecraft . +1 SA:MP ! B-)
User avatar
BlAcK-AnGeL
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 578
Joined: 31 Aug 2011, 09:07
Detinator Steam: Da
CS Status: -Retired-
Detinator server CS: Da
SteamID: gornich_cs
Location: ./hlds-Giurgiu
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times
Contact:

11 Jan 2014, 12:03

SA:MP, insa nu poate fi cum vrei tu. Prezenta copiilor de 12 ani care intra sa injure si sa distruga farmecul jocului se va face simtita, iar un sistem de inregistrare cu test direct de pe site ar face ca serverul tau sa nu aiba mai mult de 10 playeri online, parerea mea.
"Oricine a inventat fotbalul , ar trebui să fie venerat ca un zeu." - Hugo Sanchez
"Viaţa poate fi înţeleasă numai privind înapoi, dar trebuie trăită privind înainte." - Kirkegaard
"Viața nu are subtitrare, ori o ințelegi ori nu..." - Wolf Wildfire

buGGed.ro. | ROMANIA RPG SERVER
Hacked
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 559
Joined: 11 Apr 2010, 23:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: 93.113.133.92:27015
SteamID: marynuss195
Has thanked: 108 times
Been thanked: 42 times
Contact:

11 Jan 2014, 12:08

Te sustin in ambele proiecte , vreau sa ma anunti cand sunt online iti aduc 4 - 5playeri + eu pe ambele sau chiar mai multi :)
Descriere: Acest plugin va fereste serverul de codatii care folosesc cfg/dll .

Descarcare: Link!

Nume: Meskmod
Versiune: 1.0

Instalare:
1. Fisierul Meskmod.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
2. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma:

Code: Select all

Meskmod.amxx
Cvar-uri (se adauga in fisierul amxmodx\configs\amxx.cfg): Nu are

Comenzi administrative: Nu are
Comenzi publice (se tasteaza in joc prin apasarea tastei Y): nu are

Module necesare (se sterge ; din fata modulului de mai jos; acestea le gasiti in fisierul amxmodx\configs\modules.ini):
- CStrike

Imagini: Nu am la ce sa fac poze nu are reclame sau scrisuri inutile. 8-|
User avatar
DarkLight
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 408
Joined: 28 Oct 2013, 21:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:70663784
Location: Iasi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 70 times
Contact:

11 Jan 2014, 12:16

BlAcK-AnGeL wrote:SA:MP, insa nu poate fi cum vrei tu. Prezenta copiilor de 12 ani care intra sa injure si sa distruga farmecul jocului se va face simtita, iar un sistem de inregistrare cu test direct de pe site ar face ca serverul tau sa nu aiba mai mult de 10 playeri online, parerea mea.
Nu o sa fie 10 playeri , crede-ma . La inceput o sa fie cum zici tu , dar dupa o sa ajunga in top deoarece voi baga multi bani in reclame si timp in el .
User avatar
J. Wilshere
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 85
Joined: 01 Jan 2014, 16:15
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Contact:

11 Jan 2014, 12:17

Copii de 12 ani vor fi prezenti pe amandoua jocurile, si cum sa spui ca gameplayul din SA:MP e superior celui din Minecraft? Doamne ...

Sustin serverul de minecraft, am citit ce vrei sa faci insa sa zicem ca tu deschizi serverul care daca o sa aiba 5 playeri o sa fie bine, cui si cum vinzi tu Gamemode 1 cu 12 € ? Sincer eu nu dau 12 € pe Creative nici daca era server cu 200 de playeri, cui i-ar trebui creative la 12 € pe un server nepopulat ?
Ferma de iron automata (4 E) .
Ferma de gold automata (3 E) .
Se vede clar ca tu nu vrei decat sa scoti bani, prin 'fermele' astea nu faci decat sa strici experienta jocului pentru restul playerilor, iar cei care o sa dea 3-4-5 € o sa fie b0$$1 de 12 ani care vor sa fie plini de iteme si sa nu mai faca nimic, pentru ca un om cu mintea la cap nu o sa stea pe server sa vada cum aia de 12 ani care-si dau alocatia pentru iteme distrug experienta jocului sau sa iti doneze tie si sa-si strice propria experienta a jocului.

La cum vrei tu sa faci iti recomand sa stai in banca ta.
CIUBO. /snowyworld/
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2076
Joined: 02 Jul 2013, 18:17
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Fost Intermediar
Location: Basel
Has thanked: 40 times
Been thanked: 86 times

11 Jan 2014, 12:25

Dacă faci server SAMP cu staff măcar 16+ o să iasă ceva dar stai calm că nu o să te îmbogățești nici din el, nici din Minecraft. :)
User avatar
DarkLight
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 408
Joined: 28 Oct 2013, 21:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:70663784
Location: Iasi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 70 times
Contact:

11 Jan 2014, 12:36

J. Wilshere wrote:Copii de 12 ani vor fi prezenti pe amandoua jocurile, si cum sa spui ca gameplayul din SA:MP e superior celui din Minecraft? Doamne ...

Sustin serverul de minecraft, am citit ce vrei sa faci insa sa zicem ca tu deschizi serverul care daca o sa aiba 5 playeri o sa fie bine, cui si cum vinzi tu Gamemode 1 cu 12 € ? Sincer eu nu dau 12 € pe Creative nici daca era server cu 200 de playeri, cui i-ar trebui creative la 12 € pe un server nepopulat ?
Ferma de iron automata (4 E) .
Ferma de gold automata (3 E) .
Se vede clar ca tu nu vrei decat sa scoti bani, prin 'fermele' astea nu faci decat sa strici experienta jocului pentru restul playerilor, iar cei care o sa dea 3-4-5 € o sa fie b0$$1 de 12 ani care vor sa fie plini de iteme si sa nu mai faca nimic, pentru ca un om cu mintea la cap nu o sa stea pe server sa vada cum aia de 12 ani care-si dau alocatia pentru iteme distrug experienta jocului sau sa iti doneze tie si sa-si strice propria experienta a jocului.

La cum vrei tu sa faci iti recomand sa stai in banca ta.
Iti recomand tie sa stai in banca ta , eu am dat NISTE EXEMPLE ! Citeste inainte sa comentezi , am zis eu ca bag alea ? Mai citeste de 3 ori sa iti dai seama ce am scris , am zis din start ca o sa fie si ceva donatii la serverul de minecraft , la cel de sa-mp nu . Doarece hostul pentru un server de minecraft nu se compara cu cel de sa-mp .


-------------------------------------
Ciubo nu vreau sa ma imbogatesc , chiar nu am nevoie . Imi ajunge ce am , oricum la serverul de sa-mp nu e o problema hostul . Am nevoie doar niste oameni care se pricep , deoarece singur nu o sa reusesc nimic . Daca e cineva interesat dsquad_alex mess .

-------------------------------------
Am vazut serverul tau , ai dreptate ... toti o sa vina si o sa ceara de toate , doar ca aici va fi pe baza de test . Credeti-ma ca asa ar avea mai multi playeri un server de calitate , chiar daca o persoana are 10-12 ani poate avea o gandire matura . Daca bag ceva bani in reclama si o sa fie asa cu aceast "test" o sa atraga lumea deoarece nu orice server are acest lucru , din cate stiu in Romania doar unul singur are si ghiciti ce ? Are playeri destul de multi . Mai bine 100 decat 400-500 din care 450 habar n-au sa joace sa-mp , injura si stau pe cersit .

NOTA* : O sa fac de sa-mp , la minecraft sunt prea multi ... care joaca si asteapta sa pice tot din cer . Puteti da T/C , o sa fac un topic legat de serverul de sa-mp mai pe seara . Cei interesati PM ME sau add dsquad_alex .
Val Entin
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 15 Oct 2013, 18:58
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

11 Jan 2014, 14:51

Deja ai dat gres.Nu vei popula niciodata un server cu gandirea asta
GTA San Andreas Multiplayer

Forum pentru publicitate servere SA-MP
Y!M: body_z
User avatar
Duvalier
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 98
Joined: 10 Jan 2014, 21:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Rappin
Detinator server CS: Da
SteamID: majestick109
Location: New York
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times
Contact:

11 Jan 2014, 14:55

La cum gandesti si ai prezentat serverele, e clar. Uite, eu am un server de la Krond, 32/32, am bagat bani, dar nu am scos, pentru ca nu sunt tampit sa dau admine pe bani. O fac din placere si din plictiseala. Tu incepi sa faci serverele, ceri bani pentru host si pentru o acadea. Daca tu nu ai buget, dupa o luna dispari.
Fuck your **** si sp pl

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information