Ministerul Educatiei introduce in scoli...

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
aNNa
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 569
Joined: 06 Feb 2009, 19:00
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fosta moderatoare
1/3
Nume anterior: BaLLsoFFuRRy =D
Location: Romania, Ialomita
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

07 Sep 2009, 14:42

Valdes wrote:Daca ar fi adevarat , in liceu la mine ori ar face numai profii orele ! singuri

ori facem greva =)) ! :D

E o prostie ceea ce se intampla in Romania !
Cine NU spune ca " VIATA SEXUALA " nu poate incepe atunci cand poti si ai cu ce? :|


Asta ar insemna sa iesim si noi elevii in strada ! sa nu intram la ore si sa facem MITING`uri , gen - PROFESORI ! sa iesim cu tot felul de prezervative si sa cerem scoaterea acestor Reguli STUPIDE ! si ALOCATII MAI MARI :|
Maaaaaaaaaaaaaa, romanaaaaaaa !!! Mi-ai dat dureri de cap cu post-ul astaa. N-ai auzit de ".", de "," ?! Tu le inlocuiesti cu !, jeeez :-\.
Si apropo, cu
Cine NU spune ca " VIATA SEXUALA " nu poate incepe atunci cand poti si ai cu ce?
m-ai dat gata.
RoyalServer
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

07 Sep 2009, 14:43

BadD wrote:
Valdes wrote:Daca ar fi adevarat , in liceu la mine ori ar face numai profii orele ! singuri

ori facem greva =)) ! :D

E o prostie ceea ce se intampla in Romania !
Cine NU spune ca " VIATA SEXUALA " nu poate incepe atunci cand poti si ai cu ce? :|


Asta ar insemna sa iesim si noi elevii in strada ! sa nu intram la ore si sa facem MITING`uri , gen - PROFESORI ! sa iesim cu tot felul de prezervative si sa cerem scoaterea acestor Reguli STUPIDE ! si ALOCATII MAI MARI :|
Alocatii - s-a mai discutat. Au marit-o cu 1 leu, si ceaules.
Greva - Cine o organizeaza, noi? N-avem cu ce.
=)) =)) =)) Serios? Chiar ne-au marit alocatia? Nici n-am observat =)) Oricum imi scot banii odata sau de 2 ori pe an. Din 40 lei nu poti sa-ti iei nici macar un tricou. In loc sa ne mareasca la noi alocatia substantial, le maresc la profesori salariile. Gandati-va ca profesorii, pe langa salarii mai iau bani si pe meditatii si tot ei fac greva ca au salarii mici.
Cristian.R
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3958
Joined: 28 Sep 2007, 20:24
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Designer eXtream
Nick anterior: Masaroo
Has thanked: 134 times
Been thanked: 185 times

07 Sep 2009, 14:44

crazy.cipry wrote:
BadD wrote:
Valdes wrote:Daca ar fi adevarat , in liceu la mine ori ar face numai profii orele ! singuri

ori facem greva =)) ! :D

E o prostie ceea ce se intampla in Romania !
Cine NU spune ca " VIATA SEXUALA " nu poate incepe atunci cand poti si ai cu ce? :|


Asta ar insemna sa iesim si noi elevii in strada ! sa nu intram la ore si sa facem MITING`uri , gen - PROFESORI ! sa iesim cu tot felul de prezervative si sa cerem scoaterea acestor Reguli STUPIDE ! si ALOCATII MAI MARI :|
Alocatii - s-a mai discutat. Au marit-o cu 1 leu, si ceaules.
Greva - Cine o organizeaza, noi? N-avem cu ce.
=)) =)) =)) Serios? Chiar ne-au marit alocatia? Nici n-am observat =)) Oricum imi scot banii odata sau de 2 ori pe an. Din 40 lei nu poti sa-ti iei nici macar un tricou. In loc sa ne mareasca la noi alocatia substantial, le maresc la profesori salariile. Gandati-va ca profesorii, pe langa salarii mai iau bani si pe meditatii si tot ei fac greva ca au salarii mici.
Au un tupeu jegos profesorii astia...
User avatar
aNNa
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 569
Joined: 06 Feb 2009, 19:00
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fosta moderatoare
1/3
Nume anterior: BaLLsoFFuRRy =D
Location: Romania, Ialomita
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

07 Sep 2009, 14:46

crazy.cipry wrote:
BadD wrote:
Valdes wrote:Daca ar fi adevarat , in liceu la mine ori ar face numai profii orele ! singuri

ori facem greva =)) ! :D

E o prostie ceea ce se intampla in Romania !
Cine NU spune ca " VIATA SEXUALA " nu poate incepe atunci cand poti si ai cu ce? :|


Asta ar insemna sa iesim si noi elevii in strada ! sa nu intram la ore si sa facem MITING`uri , gen - PROFESORI ! sa iesim cu tot felul de prezervative si sa cerem scoaterea acestor Reguli STUPIDE ! si ALOCATII MAI MARI :|
Alocatii - s-a mai discutat. Au marit-o cu 1 leu, si ceaules.
Greva - Cine o organizeaza, noi? N-avem cu ce.
=)) =)) =)) Serios? Chiar ne-au marit alocatia? Nici n-am observat =)) Oricum imi scot banii odata sau de 2 ori pe an. Din 40 lei nu poti sa-ti iei nici macar un tricou. In loc sa ne mareasca la noi alocatia substantial, le maresc la profesori salariile. Gandati-va ca profesorii, pe langa salarii mai iau bani si pe meditatii si tot ei fac greva ca au salarii mici.
Crezi tu ca le mareste salariul, acum cateva zile am vazut pe protv international ca le scade profesorilor salariile cu 15 %.
@P.S :
Gandati-va
Cristian.R
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3958
Joined: 28 Sep 2007, 20:24
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Designer eXtream
Nick anterior: Masaroo
Has thanked: 134 times
Been thanked: 185 times

07 Sep 2009, 14:48

Asta-i doar o fantezie de-ata. Astea-s vorbe in vant. Daca le-ar fi scazut cu 15% salariile la profesori, nu am mai fii avut profesori activi in scoli. Nu ati vazut, nu le ajunge salarul actual si fac greva, da daca le scade cel actual. :)
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

07 Sep 2009, 15:03

crazy.cipry wrote:In loc sa ne mareasca la noi alocatia substantial, le maresc la profesori salariile. Gandati-va ca profesorii, pe langa salarii mai iau bani si pe meditatii si tot ei fac greva ca au salarii mici.
Salariul e mic in comparatie cu ce fac altii pe langa profesori si au salarii de multe ori mai mare.
Pai un profesor, care se poate numii profesor, are niste facultati in spate si multe cunostinte in plus fata de unu care da cu bidineaua.
Nici sa fi profesor nu e asa usor cum pare, numai la clasa ce nervi iti poti face.
Parerea mea e ca ar trebui marite salariile.
Era vorba sa mareasca pensia la batrani si sa ne taie noua din alocatie, cea ce mie mi se pare o mare prostie...pai noi avem nevoie de bani mai mult decat un batran care poate nu mai traieste mult. (desigur sunt si cazuri in care oamenii au pensii doar de 5 ori mai mari decat alocatia noastra, cea ce e foarte putin..)
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

07 Sep 2009, 18:22

Du-te tare...fostul meu prof de info face la bani de pe meditatii de pff...mergeam cate 6 x 40 ron fiecare :| / zi. Faceti voi calculul...
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
nice1st
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 93
Joined: 05 Sep 2009, 23:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Fun!
Detinator server CS: No!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Location: Alexandria
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

07 Sep 2009, 18:33

Maryus kNN wrote:Du-te tare...fostul meu prof de info face la bani de pe meditatii de pff...mergeam cate 6 x 40 ron fiecare :| / zi. Faceti voi calculul...
da profu meu de mate la care suntem cate 9 in grupa, sunt vreo 3-4grupe pe zi 35ron de om ...
User avatar
VaLDeS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2776
Joined: 11 Feb 2008, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: pe mari si oceane
SteamID: valdes93
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: România
Has thanked: 64 times
Been thanked: 103 times

07 Sep 2009, 18:41

Profesorii din Constanta ( majoritatea ) cer pentru 2 ore de meditatie intre 50 RON - 100 de RON ! / persoana !

si e cam scump ! tinand cont ca mai au si un salariu de vreo 20 de milioane ca au si vechime , au si multi elevi de meditat , se cam scot !
Image

STEAM ID : valdes93 :flag_ro:
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information