Moartea este optionala! Afla aici cum poti trai vesnic!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

sNk _sNake
Utilizator banat
Utilizator banat
Posts: 527
Joined: 13 Nov 2009, 19:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni !
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

11 Sep 2010, 11:48

Chaos wrote:
z1z0u wrote:Din cauza acestor oameni (sfarsitul lumi) inundatii , seceta , etc. este tot mai aproape.
Este un pacat foarte mare sa faci o clona , Dumnezeu a creat omul , nu Omul a creat Omul.
Nici odata nu o sa reuseasca asa ceva.
(Parerea mea)

tu tu tu mai dat pe spate ...


Si sa revenim la topic cas "mare fan" al acestor stiri , pai fiti ochi si urechi copii de 12 ani , calculatorul sa inventat in 1791 , adica 219 ani , atunci era pc cat casa de mare ,acu til bagi in masea sa vorbesti la telefon , si voi spuneti ca in 300-400 de ani clonarea sau ce a zis mosulica ala e imposibil ? si din cultura mea generala de la gradinita , deja sa clonat nu stiu ce oi sau mai stiu eu ce ...

Deci mai folositi si voi pc asta si pentru altceva , nu doar pentru forumul extreamcs si sa jucati counter strike ! un exemplu ar fi Ionnutzz. care va alimenteaza cu stiri noi ceea ce voi nu sunteti in stare , stai ... sunteti in stare sa intrebati pe vecinu ce pc are si apoi sai spuneti ca voi aveti unul mai bun .

Iar faza cu 2012 , ca " Dumnezeu a creat omul , nu Omul a creat Omul" , atunci pe m^%a f^$#%&o dzeu si ai aparut tu?

scuze de limbaj , dar voi buneti botul la orice [ chiar orice ] !

esti prost de dai in gropi ma :)) pe bune ai o minte de gunoi cum poti spune asa ceva ...
poate tu osa poti fi clonat ca nu ai mai mult de 10 celule da un om intreg nu se poate face asa ceva ... ce copil prost esti ;)) si pe langa asta nici nu crezi in Dumnezeu
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

11 Sep 2010, 12:36

Prostia omeneasca :))) , istia viseaza cu ochii deschisi... orice lucru are si un sfarsit ;)
User avatar
Venom123
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1341
Joined: 18 Oct 2008, 15:58
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: ArenaDevils # Zombie
SteamID: pas
Location: Focsani
Has thanked: 79 times
Been thanked: 40 times

11 Sep 2010, 13:05

off , vb cu niste genii aici !!!
Last edited by Venom123 on 11 Sep 2010, 15:32, edited 1 time in total.
sNk _sNake
Utilizator banat
Utilizator banat
Posts: 527
Joined: 13 Nov 2009, 19:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni !
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

11 Sep 2010, 14:43

Venom123 wrote:
Chaos wrote:
z1z0u wrote:Din cauza acestor oameni (sfarsitul lumi) inundatii , seceta , etc. este tot mai aproape.
Este un pacat foarte mare sa faci o clona , Dumnezeu a creat omul , nu Omul a creat Omul.
Nici odata nu o sa reuseasca asa ceva.
(Parerea mea)

tu tu tu mai dat pe spate ...


Si sa revenim la topic cas "mare fan" al acestor stiri , pai fiti ochi si urechi copii de 12 ani , calculatorul sa inventat in 1791 , adica 219 ani , atunci era pc cat casa de mare ,acu til bagi in masea sa vorbesti la telefon , si voi spuneti ca in 300-400 de ani clonarea sau ce a zis mosulica ala e imposibil ? si din cultura mea generala de la gradinita , deja sa clonat nu stiu ce oi sau mai stiu eu ce ...

Deci mai folositi si voi pc asta si pentru altceva , nu doar pentru forumul extreamcs si sa jucati counter strike ! un exemplu ar fi Ionnutzz. care va alimenteaza cu stiri noi ceea ce voi nu sunteti in stare , stai ... sunteti in stare sa intrebati pe vecinu ce pc are si apoi sai spuneti ca voi aveti unul mai bun .

Iar faza cu 2012 , ca " Dumnezeu a creat omul , nu Omul a creat Omul" , atunci pe m^%a f^$#%&o dzeu si ai aparut tu?

scuze de limbaj , dar voi buneti botul la orice [ chiar orice ] !
Vai de capul meu ... stati sa va explic ...
Daca spunetim ca " Dumnezeu a creat omul , nu Omul a creat Omul " atunci cum explicati procesul de reproducere .... cand apare un copil .
Din cate stiu eu, din 2 oameni se naste un copil , acest copil este facut de om (parinti lui) nu de Dumnezeu . NU spun ca nu cred in Dumnezeu, dar ...
Si din cate mai stiu ... exista 2 legi care se bat cap in cap :
1. Omul a fost creat de Dumnezeu ! ( chestia religioasa )
2. Omul se trage din maimuta , foarma evoluata si inteligenta a maimutei ! ( chestia stiintifica )
Asa ca, din cate observati , nu exista o lege FIXA sau altceva . Adevarul NU se stie SIGUR .

Revenind la topic ... dupa cum a spus si Chaos... pai dac in aproximativ 300 de ani tehnoligia (pc/comunicatiile/sateliti/etc) a evoluat asa de mult si asa de repede , cum puteti spune ca in 300-500 de ani nu se poate vorbi de ''clonare'' si alte chestii . Eu,personal cred , dar nu acum in zilele noastre , din cate am auzit si pe la radio (infopro/europafm), se pare ca a fost creat un laser cu ajutorul unui diamant extrem de rar , care permite ridicarea lucrurilor de la sol , mai pe intelesul vostru anti-gravitatie , cu ajutorul acestul laser se poate trece de legea gravitatiei .

Cam atat am avut de spus, daca aveti 10-13 ani nu va chinuiti sa cititi .

@Venom123 - Alt incult :))

si maimuta de unde ***** masi vine daca chiar e asa cum zici tu nu Dumnezeu a creat-o vai da prosti sunteti

de unde vine ma maimuta ? din curul tau ? nu gandesti deloc poate ca ne tragem din maimute da maimuta cine a facut-o ... doamne cap de piatra aveti ma
User avatar
Venom123
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1341
Joined: 18 Oct 2008, 15:58
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: ArenaDevils # Zombie
SteamID: pas
Location: Focsani
Has thanked: 79 times
Been thanked: 40 times

11 Sep 2010, 14:58

sNk _sNake:
din punctul meu de vedere , observ ca nu ai citit ultima propozitie pe care am scriso
Cam atat am avut de spus, daca aveti 10-13 ani nu va chinuiti sa cititi .
ce dreaku comentezi , ca vad ca ai la reputatie :
Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni !
Oi fi io incult dar nu am mintea ta,varsta,si nici prostia ta .
User avatar
Andrei.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2828
Joined: 28 Jun 2009, 18:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: crazyParazitu
Location: In jurul lumii
Has thanked: 402 times
Been thanked: 209 times

11 Sep 2010, 15:08

Daca au existat animale clonate de ce sa nu existe si oameni? Se poate..dar e contra legii fizice, Dumnezeiesti sau cum vreti sa o luati...

Cum a spus si z1z0u...
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
sNk _sNake
Utilizator banat
Utilizator banat
Posts: 527
Joined: 13 Nov 2009, 19:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni !
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

11 Sep 2010, 15:11

@Venom123

Mars ma ;) am cititi dar daca sunteti prosti ;) nu am 13-14 ani am 21 ;) ... Pe maimuta a facut-o Dumnezeu ... Sunt 2 varinata ori cea cu Adam si Eva care au fost creat de dumezeu ori varinata cu maimuta care si ia la randul iei a fost creata de dumnezeu dar eu tin sa cred varianta cu Adam si Eva
User avatar
UnforGiveN
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 601
Joined: 10 May 2008, 14:13
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Utilizator neserios (tepar)
Location: Pitesti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

11 Sep 2010, 15:16

@Venom , tu ai 13 maxim 14...ai schimbat la profil :( acum o saptamana aveai 13 , trist ...!
@On,interesant topicu' ! Nu imi pasa -,- !

LE:Adam si Eva au avut 2 copii , doar 2 copii , cain si abel ...care unu l-a omorat pe celalalt ...cum s-au inmultit de atunci ? Astept un raspuns la asta ...hai ca sunteti inteligenti rau , si zice-ti cum ar fi evolutia de la maimuta ? Doar ca seamana cu omu ? Si are caracteristicile lui ? Asta nu inseamna ca s-au f***t 2 maimute si a iesit un om :( Aici e vorba de clone , nu despre cum a aparut omu...! peace !
User avatar
Venom123
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1341
Joined: 18 Oct 2008, 15:58
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: ArenaDevils # Zombie
SteamID: pas
Location: Focsani
Has thanked: 79 times
Been thanked: 40 times

11 Sep 2010, 15:40

OFF:
@UnforGiveN: la profilul tau Age: 14
la mine Age: 16
Eu nu am modificat nimic , daca intelegi .

Code: Select all

acum o saptamana aveai 13 , trist ...!
vai domnu , sati aduc aminte ca acum o saptamana cum spui tu a fost ziua mea , implinind 16 ani , dupa cum spune si in profil .
De cand sunt eu pe forum , tu esti singurul care a spus ceva legat de varsta mea :)) , eu am intrat pe Sat Oct 18, 2008 si am Posts: 1391 , sa nu uit de Membru, skill +3 , pe cand tu Sat May 10, 2008 si Posts: 346 , Membru, skill +1 asa ca gura mica. acuma o sa spui ca sunt ranker ,dupa cate posturi am , dar daca te gandesti putin (nu e recomandat pentru tine) ai sa vezi ca te inseli .
@sNk _sNake poate ai tu 21 de ani dar ai mintea unui copil de 13 deoarece nu ai putea vorbi civilizat fara a baga o injuratura , fapt demonstart si de reputatia pe care o ai .
sNk _sNake .. de ce sa ne certam ?... cum o fi , vom tari si vom vedea , sper ca nu mai ies alte ''probleme''
User avatar
UnforGiveN
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 601
Joined: 10 May 2008, 14:13
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Utilizator neserios (tepar)
Location: Pitesti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

11 Sep 2010, 15:49

Venom , nu ma cobor la nivelu' tau :( stiu bine ce am vazut , nu sunt chior , nu mai devia de la offtopic , am zis doar ca minti cu varsta nu ca am ceva cu ea...!

Si de fapt , am ban pe UnforGiveN1 , facut din 2009...cu vreo 800 de posturi , acum ne masuram in posturi ? Pot sa fiu de cand s-a facut comunitatea si sa am 5 posturi ...nu ca altii 10.000 si facute doar in discutii generale,fa-ti masura la cuvinte incultule si nu te mai da mare Einstein , caci nu esti.Salut !
User avatar
Venom123
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1341
Joined: 18 Oct 2008, 15:58
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: ArenaDevils # Zombie
SteamID: pas
Location: Focsani
Has thanked: 79 times
Been thanked: 40 times

11 Sep 2010, 16:35

salut si tie , vezi ca iesirea e la Logout , in caz de nu stii , si ai grija ca nu esti cel mai destept de aici .
User avatar
UnforGiveN
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 601
Joined: 10 May 2008, 14:13
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Utilizator neserios (tepar)
Location: Pitesti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

11 Sep 2010, 17:48

Nu am nevoie de ea , nu sunt obsedat de forumu asta ca tine sau ca altii :) frecventez foarte des linkul ala :) cacateinpalmasidatipelagura pa!
Last edited by Ciprian on 14 Sep 2010, 17:51, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru offtopic repetat!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information