Motiv absente scoala [ rezolvat ]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
VaLDeS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2776
Joined: 11 Feb 2008, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: pe mari si oceane
SteamID: valdes93
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: România
Has thanked: 64 times
Been thanked: 103 times

06 May 2018, 21:43

Anthalius wrote:Frate, am in clasa doi colegi care nu au fost la scoala de la inceputul anului scolar si nu a zis nimic nimeni. Profesorii doar se intrebau de ce lipsesc. Nu sunt exmatriculati
Si nu sunt singurul din clasa cu aceeasi situatie
esti la ultimul liceu din judetul tau ? ca altfel nu imi pot explica ... profesorii tai inseamna ca si ei chiulesc mai grav ca voi
Image

STEAM ID : valdes93 :flag_ro:
RoyalServer 2
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

06 May 2018, 23:27

Daca spui si de ce ai lipsit as putea sa-ti dau o solutie. Eu de exemplu stau doar la mate, info, fizica, engleza si rareori la romana. Cand nu am ori ma duc acasa ori la meditatie dar la mine e diferenta mare pentru ca mama e in sistemul de invatamant. :))
In cazul in care faci meditatii se rezolva rapid pentru ca le dai peste nas imediat, altfel n-ai sanse.
User avatar
hoffaramirtpm
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1301
Joined: 08 May 2016, 15:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Planting the bomb
Reputatie: Nume anterior: Anthalius
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Utilizator neserios (tepar!)
Unban achitat
Fond eXtream: 0
Location: Botosani County
Been thanked: 1 time

07 May 2018, 01:09

Mutex wrote:Daca spui si de ce ai lipsit as putea sa-ti dau o solutie. Eu de exemplu stau doar la mate, info, fizica, engleza si rareori la romana. Cand nu am ori ma duc acasa ori la meditatie dar la mine e diferenta mare pentru ca mama e in sistemul de invatamant. :))
In cazul in care faci meditatii se rezolva rapid pentru ca le dai peste nas imediat, altfel n-ai sanse.
Au plecat parintii mei in Germania la munca si am ramas doar eu cu sora mea. Mbine, ea nu stie de situatia mea. Mereu cand plecam ii spuneam ca merg la scoala, dorm la prieteni etc. In fine.
Si decat sunt ei plecati..sunt liber total..am avut foarte multi bani si mi-am gasit diverse ocupatii, am fost prin alte orase din tara cu prietenii, am stat cateva saptamani, mai veneam in oras..poveste lunga.
Si acum imi imaginez cat de prost am fost ca am lipsit atat de mult.
A fost si sor-mea in situatia mea cand era in clasa a 11-a si avea peste 300 de absente. Si totusi a terminat cel mai bun liceu din oras. Ea a fost mai descurcareata si si-a rezolvat problemele singura..acum e politista :)
VaLDeS wrote:
Anthalius wrote:Frate, am in clasa doi colegi care nu au fost la scoala de la inceputul anului scolar si nu a zis nimic nimeni. Profesorii doar se intrebau de ce lipsesc. Nu sunt exmatriculati
Si nu sunt singurul din clasa cu aceeasi situatie
esti la ultimul liceu din judetul tau ? ca altfel nu imi pot explica ... profesorii tai inseamna ca si ei chiulesc mai grav ca voi
Nu. E pe locul 4-5 din Botosani. :)))
# Kerosen. wrote:
WeeRox wrote:
Dunhill eXtream wrote: Cam imposibil asa ceva. La noi in scoala, la 40 de absente nemotivate ai zburat.
Nu e peste tot asa, si la mine e aceeasi situatie.
Intr-a 9-a si a 10-a nu te poate exmatricula, scrie intr-o lege parca, de la 11-a in sus poate.
Tu te auzi ce spui? Deci stau 2 ani acasa cu pl in sus ca nu-mi face nimeni nimic ?
Baaa:)))) cand o sa ajungi la liceu o sa vezi ca vorbesti prostii, nu suntem in clasa 1 aici
Anthalius wrote:Frate, am in clasa doi colegi care nu au fost la scoala de la inceputul anului scolar si nu a zis nimic nimeni. Profesorii doar se intrebau de ce lipsesc. Nu sunt exmatriculati
Si nu sunt singurul din clasa cu aceeasi situatie
Inseamna ca e o comuna draguta acolo si pe profesori ii doare undeva de voi
Sper sa ramai repetent sincer
Nu raman, stai chill. Nu avea tu grija mea, limitatule.
Vezi-ti de treaba ta daca ai venit aici doar cu cearta.
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

07 May 2018, 01:21

Anthalius wrote:
Mutex wrote:Daca spui si de ce ai lipsit as putea sa-ti dau o solutie. Eu de exemplu stau doar la mate, info, fizica, engleza si rareori la romana. Cand nu am ori ma duc acasa ori la meditatie dar la mine e diferenta mare pentru ca mama e in sistemul de invatamant. :))
In cazul in care faci meditatii se rezolva rapid pentru ca le dai peste nas imediat, altfel n-ai sanse.
Au plecat parintii mei in Germania la munca si am ramas doar eu cu sora mea. Mbine, ea nu stie de situatia mea. Mereu cand plecam ii spuneam ca merg la scoala, dorm la prieteni etc. In fine.
Si decat sunt ei plecati..sunt liber total..am avut foarte multi bani si mi-am gasit diverse ocupatii, am fost prin alte orase din tara cu prietenii, am stat cateva saptamani, mai veneam in oras..poveste lunga.
Si acum imi imaginez cat de prost am fost ca am lipsit atat de mult.
A fost si sor-mea in situatia mea cand era in clasa a 11-a si avea peste 300 de absente. Si totusi a terminat cel mai bun liceu din oras. Ea a fost mai descurcareata si si-a rezolvat problemele singura..acum e politista :)
VaLDeS wrote:
Anthalius wrote:Frate, am in clasa doi colegi care nu au fost la scoala de la inceputul anului scolar si nu a zis nimic nimeni. Profesorii doar se intrebau de ce lipsesc. Nu sunt exmatriculati
Si nu sunt singurul din clasa cu aceeasi situatie
esti la ultimul liceu din judetul tau ? ca altfel nu imi pot explica ... profesorii tai inseamna ca si ei chiulesc mai grav ca voi
Nu. E pe locul 4-5 din Botosani. :)))
# Kerosen. wrote:
WeeRox wrote: Nu e peste tot asa, si la mine e aceeasi situatie.
Intr-a 9-a si a 10-a nu te poate exmatricula, scrie intr-o lege parca, de la 11-a in sus poate.
Tu te auzi ce spui? Deci stau 2 ani acasa cu pl in sus ca nu-mi face nimeni nimic ?
Baaa:)))) cand o sa ajungi la liceu o sa vezi ca vorbesti prostii, nu suntem in clasa 1 aici
Anthalius wrote:Frate, am in clasa doi colegi care nu au fost la scoala de la inceputul anului scolar si nu a zis nimic nimeni. Profesorii doar se intrebau de ce lipsesc. Nu sunt exmatriculati
Si nu sunt singurul din clasa cu aceeasi situatie
Inseamna ca e o comuna draguta acolo si pe profesori ii doare undeva de voi
Sper sa ramai repetent sincer
Nu raman, stai chill. Nu avea tu grija mea, limitatule.
Vezi-ti de treaba ta daca ai venit aici doar cu cearta.
N-am venit varule cu scandal, insa altii vin la scoala si nu-s buni la diverse materii si raman repetenti
Tu de ce sa scapi? Suporta consecintele, eu am terminat un liceu, nu ma milogesc pe un forum de cs sa ma scape baietii de absente, deci, care e limitatul aici?
Image
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

07 May 2018, 03:23

cunosc licee unde nu conteaza absentele in general da cum a zis cineva mai sus ultimele licee dintr-un oras cam asa practica, se duc la cateva ore spre final dau cateva teste daca le dau si pe alea si trec, lucrurile astea se intampla pentru ca li se permite, in schimb in general la 40 de absente esti exmatriculat.. lucru care nu se intampla chiar asa des.. pentru ca nu e o bucurie pentru nimeni sa exmatriculeze elevii pe banda.. daca s-ar tine cont la sange de regula asa dupa mine mai mult de jumate de elevi ar fi exmatriculati

daca ti se permite nu stiu.. vezi tu cum te descurci..
User avatar
hoffaramirtpm
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1301
Joined: 08 May 2016, 15:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Planting the bomb
Reputatie: Nume anterior: Anthalius
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Utilizator neserios (tepar!)
Unban achitat
Fond eXtream: 0
Location: Botosani County
Been thanked: 1 time

07 May 2018, 03:57

# Kerosen. wrote:
Anthalius wrote:
Mutex wrote:Daca spui si de ce ai lipsit as putea sa-ti dau o solutie. Eu de exemplu stau doar la mate, info, fizica, engleza si rareori la romana. Cand nu am ori ma duc acasa ori la meditatie dar la mine e diferenta mare pentru ca mama e in sistemul de invatamant. :))
In cazul in care faci meditatii se rezolva rapid pentru ca le dai peste nas imediat, altfel n-ai sanse.
Au plecat parintii mei in Germania la munca si am ramas doar eu cu sora mea. Mbine, ea nu stie de situatia mea. Mereu cand plecam ii spuneam ca merg la scoala, dorm la prieteni etc. In fine.
Si decat sunt ei plecati..sunt liber total..am avut foarte multi bani si mi-am gasit diverse ocupatii, am fost prin alte orase din tara cu prietenii, am stat cateva saptamani, mai veneam in oras..poveste lunga.
Si acum imi imaginez cat de prost am fost ca am lipsit atat de mult.
A fost si sor-mea in situatia mea cand era in clasa a 11-a si avea peste 300 de absente. Si totusi a terminat cel mai bun liceu din oras. Ea a fost mai descurcareata si si-a rezolvat problemele singura..acum e politista :)
VaLDeS wrote: esti la ultimul liceu din judetul tau ? ca altfel nu imi pot explica ... profesorii tai inseamna ca si ei chiulesc mai grav ca voi
Nu. E pe locul 4-5 din Botosani. :)))
# Kerosen. wrote: Tu te auzi ce spui? Deci stau 2 ani acasa cu pl in sus ca nu-mi face nimeni nimic ?
Baaa:)))) cand o sa ajungi la liceu o sa vezi ca vorbesti prostii, nu suntem in clasa 1 aici

Inseamna ca e o comuna draguta acolo si pe profesori ii doare undeva de voi
Sper sa ramai repetent sincer
Nu raman, stai chill. Nu avea tu grija mea, limitatule.
Vezi-ti de treaba ta daca ai venit aici doar cu cearta.
N-am venit varule cu scandal, insa altii vin la scoala si nu-s buni la diverse materii si raman repetenti
Tu de ce sa scapi? Suporta consecintele, eu am terminat un liceu, nu ma milogesc pe un forum de cs sa ma scape baietii de absente, deci, care e limitatul aici?
Nu ma milogesc man. Te-ai luat cu naspa?
Am cerut doar un motiv bun, o scuza ca sa imi trec pe scutire. De absente scap, ma descurc eu, nu e o problema asta. Faza e ca atunci cand ma vor intreba profesorii din ce cauza am lipsit atat de mult, ce sa le zic? Asta ma streseaza mai mult :))
Daca spun ca am fost bolnav, cam bate la ochi..daca spun ca am
avut accident sau ca am plecat in alta tara trebuie sa dovedesc.
O sa tin cont de ce a spus @Vlad. Alta scuza mai buna de atat..nu gasesc..apropo, merci frumos.

Probabil nu am fost exmatriculat pentru ca daca ar face asta directorul, liceul ar ramane fara mister :pogchamp: :')
User avatar
Inclu.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 128
Joined: 03 Jan 2014, 15:10
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 27 times
Been thanked: 1 time
Contact:

07 May 2018, 08:07

Treaba cu exmatriculare la 40 de absente se aplica incepand cu clasa a 11-a, deoarece invatamantul OBLIGATORIU este de 10 clase. 10 clase trebuie sa le faci fortat practic altfel parintii tai primesc amenzi/munca in folosul comunitatii, deci pana in clasa a 10-a inclusiv poti ramane doar cu media neincheiata la materii, iar apoi incepand din clasa a 11-a propunere pentru exmatriculare in consiliul profesorilor la 40 de absente, cu preaviz de exmatriculare care iti vine acasa ca vrei ca nu vrei obligatoriu la 20 de absente nemotivate.
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

07 May 2018, 13:38

Anthalius wrote:
# Kerosen. wrote:
Anthalius wrote: Au plecat parintii mei in Germania la munca si am ramas doar eu cu sora mea. Mbine, ea nu stie de situatia mea. Mereu cand plecam ii spuneam ca merg la scoala, dorm la prieteni etc. In fine.
Si decat sunt ei plecati..sunt liber total..am avut foarte multi bani si mi-am gasit diverse ocupatii, am fost prin alte orase din tara cu prietenii, am stat cateva saptamani, mai veneam in oras..poveste lunga.
Si acum imi imaginez cat de prost am fost ca am lipsit atat de mult.
A fost si sor-mea in situatia mea cand era in clasa a 11-a si avea peste 300 de absente. Si totusi a terminat cel mai bun liceu din oras. Ea a fost mai descurcareata si si-a rezolvat problemele singura..acum e politista :)



Nu. E pe locul 4-5 din Botosani. :)))



Nu raman, stai chill. Nu avea tu grija mea, limitatule.
Vezi-ti de treaba ta daca ai venit aici doar cu cearta.
N-am venit varule cu scandal, insa altii vin la scoala si nu-s buni la diverse materii si raman repetenti
Tu de ce sa scapi? Suporta consecintele, eu am terminat un liceu, nu ma milogesc pe un forum de cs sa ma scape baietii de absente, deci, care e limitatul aici?
Nu ma milogesc man. Te-ai luat cu naspa?
Am cerut doar un motiv bun, o scuza ca sa imi trec pe scutire. De absente scap, ma descurc eu, nu e o problema asta. Faza e ca atunci cand ma vor intreba profesorii din ce cauza am lipsit atat de mult, ce sa le zic? Asta ma streseaza mai mult :))
Daca spun ca am fost bolnav, cam bate la ochi..daca spun ca am
avut accident sau ca am plecat in alta tara trebuie sa dovedesc.
O sa tin cont de ce a spus @Vlad. Alta scuza mai buna de atat..nu gasesc..apropo, merci frumos.

Probabil nu am fost exmatriculat pentru ca daca ar face asta directorul, liceul ar ramane fara mister :pogchamp: :')

Ok, inchis, bafta
Image
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information