Motocicleta fara permis.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

16 May 2016, 08:15

Carnacior wrote:nu stiu ce prostii vorbiti pe aici, nu poti conduce nimic cu motor pe drumuri publice fara permis

de la 16 ani poti face un permis special care implica test de legislatie si te lasa sa conduci ceva sub 50cc
de la 18 ani daca ai facut permis de cat B pentru masina, cu permisul ala poti conduce la fel doar sub 50cc

in rest pentru orice altceva cu doua roti ai nevoie de permis de cat A
Bunicu Magic wrote:Am avut pana acum 2 ani un Aprilia Sr50 cu racire pe apa , la 49cm cubi avea o viata in el ...pfooa , gandeste te ca mergeam cu 120-125 km/h cu un scuter de 49cm cubi
recordul mondial la 50cc e undeva foarte putin peste 200kmh si vorbim aici de minunatii dinalea aerodinamice in care stai pe burta din fibra de carbon, si tu mergi cu 120 cu ceva partaitoare? ma lasi...
Esti nebun cu capul ? Ce rost avea sa mint , daca el la un moment dat facea Daciile :)) ma jur daca mint cu ceva , am mers cu el pe scuter cu 155-160
THINK it`s not illegal yet !
RoyalServer
User avatar
.::Adrianix52::.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 518
Joined: 03 Sep 2012, 16:19
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Detinator server CS: DTR.HelpCS.RO
SteamID: adrianix52
Location: Romania
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Contact:

16 May 2016, 10:38

Carnacior wrote:nu stiu ce prostii vorbiti pe aici, nu poti conduce nimic cu motor pe drumuri publice fara permis

de la 16 ani poti face un permis special care implica test de legislatie si te lasa sa conduci ceva sub 50cc
de la 18 ani daca ai facut permis de cat B pentru masina, cu permisul ala poti conduce la fel doar sub 50cc

in rest pentru orice altceva cu doua roti ai nevoie de permis de cat A
Bunicu Magic wrote:Am avut pana acum 2 ani un Aprilia Sr50 cu racire pe apa , la 49cm cubi avea o viata in el ...pfooa , gandeste te ca mergeam cu 120-125 km/h cu un scuter de 49cm cubi
recordul mondial la 50cc e undeva foarte putin peste 200kmh si vorbim aici de minunatii dinalea aerodinamice in care stai pe burta din fibra de carbon, si tu mergi cu 120 cu ceva partaitoare? ma lasi...
De la 16 ani poti da de permis pentru categoria A1, adica motor de 125cc, cu o putere maxima de 11kw.
HuNmAn
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 309
Joined: 24 Jan 2009, 00:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Undeva Pe Marte
Has thanked: 70 times
Been thanked: 6 times

16 May 2016, 15:55

http://www.okazii.ro/scutere-mopede-apr ... a129576912 Ceva in genu pot sa conduc? Am nevoie de permis?

Scuze daca se considera reclama.
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

16 May 2016, 16:42

HuNmAn wrote:http://www.okazii.ro/scutere-mopede-apr ... a129576912 Ceva in genu pot sa conduc? Am nevoie de permis?

Scuze daca se considera reclama.
mai repet o data, pentru orice ai nevoie de permis
motorul ala pare sa aiba 50cc deci il poti conduce de la 16 ani daca iti faci permisul special sau cu permisul de cat B fara permis special de motocicleta

"fara permis" nu exista, scoate-ti din cap cuvintele astea
.::Adrianix52::. wrote: De la 16 ani poti da de permis pentru categoria A1, adica motor de 125cc, cu o putere maxima de 11kw.
pare cam mult, asa a fost mereu? am auzit ca s-a schimbat ceva foarte recent pentru cei de 16 ani
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
busted
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2878
Joined: 30 Jul 2010, 12:44
Detinator Steam: Da
SteamID: busteeeeeeeeeed
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fost Moderator
Location: Iasi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 61 times
Contact:

16 May 2016, 16:46

Carnacior wrote:
HuNmAn wrote:http://www.okazii.ro/scutere-mopede-apr ... a129576912 Ceva in genu pot sa conduc? Am nevoie de permis?

Scuze daca se considera reclama.
mai repet o data, pentru orice ai nevoie de permis
motorul ala pare sa aiba 50cc deci il poti conduce de la 16 ani daca iti faci permisul special sau cu permisul de cat B fara permis special de motocicleta

"fara permis" nu exista, scoate-ti din cap cuvintele astea
.::Adrianix52::. wrote: De la 16 ani poti da de permis pentru categoria A1, adica motor de 125cc, cu o putere maxima de 11kw.
pare cam mult, asa a fost mereu? am auzit ca s-a schimbat ceva foarte recent pentru cei de 16 ani
daca te uitai in primul post,vedeai ca a spus ca are 20 de ani si ca are permisul de la 18 ani de cat b,am etc
HuNmAn
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 309
Joined: 24 Jan 2009, 00:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Undeva Pe Marte
Has thanked: 70 times
Been thanked: 6 times

16 May 2016, 17:19

Am inteles. Daca am permis de cat. B pot conduce motoare de pana la 50cc. Bun. Acum imi puteti da exemple de ceva motoare care sunt cat de cat ok? Repet: nu am mai avut pana acum un motor. Am vazut pe net ca motoarele aprilia RS sunt foarte populare. Aveti alte idei?
User avatar
^ionutz^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1995
Joined: 05 Oct 2013, 15:12
Detinator Steam: Da
CS Status: activitate scazuta !
SteamID: /id/ionutz_cs/
Reputatie: Fost moderator ajutator
Location: Galati
Has thanked: 46 times
Been thanked: 23 times

16 May 2016, 20:26

poftim explicat mai bine http://i.imgur.com/WXoupKT.jpg
User avatar
Stereo#
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 899
Joined: 10 Jun 2015, 19:15
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

16 May 2016, 21:29

BRANDY #1 wrote:Pana in 125cc stiam si eu ca este limita daca ai peste 18 ani. Oricum se fac multe vrajeli acum, poti sa iti iei unul de 250cc si sa-l treci in acte de 49cc. Eu asa aveam motorasul acum cativa ani si mergea vrajeala.
Are dreptate , nu m-am documentat cum dar am auzit de la multe lume de asta mai ales la atv.
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

16 May 2016, 21:53

busted wrote:daca te uitai in primul post,vedeai ca a spus ca are 20 de ani si ca are permisul de la 18 ani de cat b,am etc
nu ma intereseaza ce are si ce nu are

daca are permis atunci sa nu scrie "ce conduc fara permis"

intr-o zi ajunge ceva copil pe topicul asta si scoate un motor la plimbare pentru ca a vazut ca e voie "fara carnet"
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
HuNmAn
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 309
Joined: 24 Jan 2009, 00:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Undeva Pe Marte
Has thanked: 70 times
Been thanked: 6 times

16 May 2016, 22:00

Carnacior wrote:
busted wrote:daca te uitai in primul post,vedeai ca a spus ca are 20 de ani si ca are permisul de la 18 ani de cat b,am etc
nu ma intereseaza ce are si ce nu are

daca are permis atunci sa nu scrie "ce conduc fara permis"

intr-o zi ajunge ceva copil pe topicul asta si scoate un motor la plimbare pentru ca a vazut ca e voie "fara carnet"
Prietene, eu prin "fara permis" faceam referire la permis pentru motor si m-am gandit ca nu mai e nevoie sa specific ca doar nu suntem incuiati la minte, dar se pare ca m-am inselat. Oricum, mersi frumos pentru raspunsuri. Cei care mai aveti informatii despre ce motoare sunt bune, va rog sa-mi ziceti.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information