[email protected] - Escrocherie si santaj cu domenii !

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
GPaul
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1931
Joined: 21 Mar 2009, 12:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv. Studiu intens.
Detinator server CS: - House M.D -
SteamID: - House M.D -
Reputatie: Nume anterior: djxpaulz
Fost super moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 8 times
Been thanked: 174 times
Contact:

05 Mar 2011, 19:42

..................................
Nume : Dajbog Livian Valeriu
Email : [email protected]
Oras : Galati
Telefon : 0040755399741
..................................


Buna ziua oameni buni. Daca il cunostesti, a-ti auzit despre el pe diverite siteuri rog insistent sa nu
va faceti treaba cu el. Pretinde ca vinde domenii foarte ieftin ( in cazul meu 3€ si 1€ pentru doua domenii .com ).
Primul domeniu mi l-a dat dupa ce am efectual plata, iar al doilea nu l-am vazut absolut deloc. Am incercat sa
vorbesc cu el, dar mi-a dat ignore dupa care am facut alt id l-am rugat foarte frumos chiar, dar tot nimic !
Am apelat la alte masuri, i-am picat putin pagina de internet ( nu mai aveam ce face ).

Totodata, pentru credibilitatea si securitatea dumneavostra vreau sa va prezint si urmatoarele dovezi :


1) Aici este dovada ca am avut acces la primul domeniu :[/u]

http://img846.imageshack.us/i/10478665.png

_____________________________________________________________

2) Aici cand am platit al doilea domeniu ( cel pe care nu mi l-a dat ) :[/u]

http://img707.imageshack.us/i/34871256.png

_____________________________________________________________

3) Priviti ce s-a intamplat aici :[/u]

http://img651.imageshack.us/f/27424950.png

_____________________________________________________________


Sper ca v-am ajutat sa deduceti cine este acest tip, care vrea sa faca bani stand la pc mintind oamenii care, probabil,
se roaga ca in fiecare zii sa vina un client care sa-i asigure painea pentru ziua urmatoare.


Multumesc mult !
Last edited by GPaul on 05 Mar 2011, 21:00, edited 1 time in total.
Image
Image
User avatar
ZooMl3sS^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 776
Joined: 22 Apr 2010, 11:23
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma joc..
Location: Satu-Mare
Has thanked: 128 times
Been thanked: 22 times

05 Mar 2011, 19:48

ce user are pe acest forum ?
User avatar
GPaul
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1931
Joined: 21 Mar 2009, 12:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv. Studiu intens.
Detinator server CS: - House M.D -
SteamID: - House M.D -
Reputatie: Nume anterior: djxpaulz
Fost super moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 8 times
Been thanked: 174 times
Contact:

05 Mar 2011, 19:55

ZooMl3sS^ wrote:ce user are pe acest forum ?
Nu stiu daca are cont aici. Are comunitatea Continent-netowork(dot)com
Image
Image
Mrliviu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 05 Mar 2011, 20:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

05 Mar 2011, 20:38

In primul rand ai gresit numele comunitatii , se scrie Continent-Network.Com nu ce ai scris tu acolo, in al doilea rand ma bucur ca ai dat pe google si ai invatat si tu despre frauda si etc.
Nu intru in subiectul cu excrocheria si santaj ca am prea multe de zis si nu de alta da sa nu cumva sa te apuce durerea de neuron.

Faptul ca incerci sa faci o reclama negativa retelei si ca folosesti numele meu real intr-o discutie care nu are nici in clin nici in maneca cu ce s-a intamplat defapt imi cam da dreptul sa fac o plangere la un anumit departament de care tu n-ai auzit pana acum.

Excrocheria si santajul se aplica persoanelor care sau cu care ai incheiat un contract , cu mine n-ai semnat absolut nimic , cat despre santaj , nu cred ca e santaj sa iti iau domeniile si sa-ti zic ca nu e bine sa faci flood pe un server de MuOnline de pe root-urile tale din china sau ce mai latrai tu pe acolo.

Tin sa te anunt frumos ca al tau provider de internet a primit in jurul orei 18 un mail in care se aflau exact toate logurile cu conversatia noastra de pe yahoo mesenger cat si pachetele primite de pe anumite ip-uri in anumite intervale de timp.
Pe de alta parte rog administratorii forumul sa stearga imediat posturile in care numele meu este intr-un fel sau altul folosit pentru a fi acuzat de fapte pentru care nu aveti nici o dovada reala.
In caz contrar alte mailuri vor fi trimise si primite de autoritatile care se ocupa de probleme de genul.

P.S : Am peste 45 de clienti foarte multumiti de serviciile oferite de mine, insa nimeni nu mi-a dat flood la serverul de MuOnline sau a inceput sa dea masuri si sa posteze prostii de genu pe forumuri pentru ca s-a intarziat cu livrarea/setarea unor servicii.

Ma repet , rog administratorii forumul sa scoata urgent din ecuatia asta numele postat de hackerul vietii....

O zi buna
Continent Gaming Network C.E.O
[email protected]
th3wizz
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 22 Feb 2011, 02:12
Detinator Steam: Nu
CS Status: Ma minunez de prostia altora...
Detinator server CS: cs.ROGAMERS.org
Location: Iasi
Contact:

05 Mar 2011, 20:47

Folosesc serviciile lui Liviu si is foarte multumit de ele , am comunitatea **Reclama editata** hostata la el inclusiv servere de cs si altele , merge tot super bine chiar am primit si bonusuri domenii si altele.

Chestia e ca , trebuie sa respecti ca sa te respecte si sa iti sara in ajutor.
Last edited by D.Ciprian on 05 Mar 2011, 21:12, edited 1 time in total.
Reason: Ai grija la reclama .
Osaka
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 01 Feb 2011, 15:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 4 times
Contact:

05 Mar 2011, 20:52

Mrliviu wrote:Excrocheria si santajul se aplica persoanelor
Prietene, in primul rand se scrie ESCROCHERIE. Bun. In al doilea rand, detii licenta la vbulletin? Nu cred. Stii ca esti primul vizat in aceasta problema? Degeaba l-ai reclamat la provider, ii va da o mustrare, atat. Daca trimit eu un e-mail la staff-ul cms-ului respectiv, stii ca iti vinzi casa, nu?
On; thewizz, in locul tau taceam...sunteti mana in mana amandoi. Suna a teapa, s0rri.
User avatar
Genxfinal
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 344
Joined: 18 Sep 2010, 09:42
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: cs.aboutcs.net
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

05 Mar 2011, 20:55

Pai din ce ne arati tu acolo nu ai primit acces la domeniu ci la webhosting!
connect NEAMT.ECILA.RO - CAUTAM ADMINI
User avatar
GPaul
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1931
Joined: 21 Mar 2009, 12:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv. Studiu intens.
Detinator server CS: - House M.D -
SteamID: - House M.D -
Reputatie: Nume anterior: djxpaulz
Fost super moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 8 times
Been thanked: 174 times
Contact:

05 Mar 2011, 20:59

Genxfinal wrote:Pai din ce ne arati tu acolo nu ai primit acces la domeniu ci la webhosting!
El nu da acces la nameservere, nici nu le schimba daca ii ceri, nici nu le pune.
Cei doi sunt spate in spate..

@ Ai trimis conversatia? Pacat, vad si ei ce vocabular frumos ai :)
Image
Image
User avatar
D.Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3948
Joined: 02 Oct 2010, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
Detinator server CS: ---
SteamID: @@@
Reputatie: Fost administrator
Location: .dbsql
Has thanked: 263 times
Been thanked: 330 times
Contact:

05 Mar 2011, 21:14

Osaka wrote:
Mrliviu wrote:Excrocheria si santajul se aplica persoanelor
Prietene, in primul rand se scrie ESCROCHERIE. Bun. In al doilea rand, detii licenta la vbulletin? Nu cred. Stii ca esti primul vizat in aceasta problema? Degeaba l-ai reclamat la provider, ii va da o mustrare, atat. Daca trimit eu un e-mail la staff-ul cms-ului respectiv, stii ca iti vinzi casa, nu?
On; thewizz, in locul tau taceam...sunteti mana in mana amandoi. Suna a teapa, s0rri.
Exact , nu are ce sa ii faca lui . Daca tu nu ai licenta vbulletin s-ar putea sa iti vinzi casa cum spunea si Osaka . El a platit pentru acele domenii , deci ar trebui sa le primeasca.

@Degeaba incerci sa vorbesti cat mai frumos ca atitudinea ta duce catre altceva.
Click pentru a vizualiza | Afiseaza codul
Image
User avatar
GPaul
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1931
Joined: 21 Mar 2009, 12:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv. Studiu intens.
Detinator server CS: - House M.D -
SteamID: - House M.D -
Reputatie: Nume anterior: djxpaulz
Fost super moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 8 times
Been thanked: 174 times
Contact:

05 Mar 2011, 21:31

Code: Select all

Mr Liviu: am si eu o rugaminte la cei care au domenii de la mine , intrati pe http://www.extreamcs.com/forum/discutii/mrliviu-yahoo-com-excrocherie-si-santaj-cu-domenii-t102150.html#p837359 si explicatii lui djxpaulz ala cum sta treaba cu serviciile oferite de mine , va rog frumos
Ultimul mass dat de el :)
Image
Image
User avatar
Happiness.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 289
Joined: 13 Feb 2011, 17:15
Detinator Steam: Nu
CS Status: MXN ~
Detinator server CS: Criza.
SteamID: N-am.
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Contact:

05 Mar 2011, 21:35

Mrliviu wrote:In primul rand ai gresit numele comunitatii , se scrie Continent-Network.Com nu ce ai scris tu acolo, in al doilea rand ma bucur ca ai dat pe google si ai invatat si tu despre frauda si etc.
Nu intru in subiectul cu excrocheria si santaj ca am prea multe de zis si nu de alta da sa nu cumva sa te apuce durerea de neuron.

Faptul ca incerci sa faci o reclama negativa retelei si ca folosesti numele meu real intr-o discutie care nu are nici in clin nici in maneca cu ce s-a intamplat defapt imi cam da dreptul sa fac o plangere la un anumit departament de care tu n-ai auzit pana acum.

Excrocheria si santajul se aplica persoanelor care sau cu care ai incheiat un contract , cu mine n-ai semnat absolut nimic , cat despre santaj , nu cred ca e santaj sa iti iau domeniile si sa-ti zic ca nu e bine sa faci flood pe un server de MuOnline de pe root-urile tale din china sau ce mai latrai tu pe acolo.

Tin sa te anunt frumos ca al tau provider de internet a primit in jurul orei 18 un mail in care se aflau exact toate logurile cu conversatia noastra de pe yahoo mesenger cat si pachetele primite de pe anumite ip-uri in anumite intervale de timp.
Pe de alta parte rog administratorii forumul sa stearga imediat posturile in care numele meu este intr-un fel sau altul folosit pentru a fi acuzat de fapte pentru care nu aveti nici o dovada reala.
In caz contrar alte mailuri vor fi trimise si primite de autoritatile care se ocupa de probleme de genul.


P.S : Am peste 45 de clienti foarte multumiti de serviciile oferite de mine, insa nimeni nu mi-a dat flood la serverul de MuOnline sau a inceput sa dea masuri si sa posteze prostii de genu pe forumuri pentru ca s-a intarziat cu livrarea/setarea unor servicii.

Ma repet , rog administratorii forumul sa scoata urgent din ecuatia asta numele postat de hackerul vietii....

O zi buna
Continent Gaming Network C.E.O
[email protected]
Acum ameninti si STAFF-UL eXtreamCS , ADICA MAI PA ROMANESTE ( ADMINISTRATORII ) ? =))) Ce a ajuns ROMANIA MAAA !

SI VEZI CA ITI FACI PREA MULTA RECLAMA ( EL A PUS CYBER-RAHAT [DOT] COM CA SA NU FIE RECLAMA ) DOT = PUNCT , DAR CUM TU LE STII PE TOATE SI LE SPUI " AUTORITATILOR TALE " problema cu eXtreamCS , nu am ce zice .
~ UtilizatoR eXtreamCS aka. Membru eXtreamCS ~

~ MXN.RO - GAZDUIRE IMAGINI GRATUIT , MAXIM 10 MB / PER IMAGINE ~
SITE : http://mxn.ro

Image
th3wizz
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 22 Feb 2011, 02:12
Detinator Steam: Nu
CS Status: Ma minunez de prostia altora...
Detinator server CS: cs.ROGAMERS.org
Location: Iasi
Contact:

05 Mar 2011, 21:40

Mi se pare normal sa dea mass-ul ala clientilor pentru ca prin noi sa dovedeasca nevinovatia. Tin sa te anunt ca eu unul am 10 domenii cumparate de la el si 5 bonus si am acces cPanel chiar si pentru Nameservere. Si chiar daca ar fi fost asa , o postare aici nu o sa opreasca vanzarea serviciilor sale. Cat despre vBulletin se poate schimba in phpBB3 deoarece nu necesita licenta si e aceasi treaba. Apropo va provoc eu chiar sa dati e-mail la vBulletin si sa le ziceti de nedreptatea creata lor , liviu luand un script nulled. Nu or sa faca absolut nimic pe internet sunt o groaza de oameni care folosesc verisiuni nulled si chiar nu se obosesc oamenii sa stea la 'panda'.

PS: Scuze pentru reclama din postul anterior , nu se va repeta.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information