Muncim prea mult ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
3v3r3st
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1478
Joined: 19 Jun 2011, 21:17
Detinator Steam: Da
SteamID: at3ul
Has thanked: 71 times
Been thanked: 93 times

24 Feb 2013, 19:58

Macar de ar fi gandirea ta asta, ar fi ceva, dar e un subiect copiat dupa net, ai 13 ani , a? pfff de erai fratimiu sau ruda cu mine te transpiram in capace, auzi la el ce subiecte face..........................................
Image
RoyalServer
User avatar
VANAHEIM
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1128
Joined: 28 Jan 2013, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times
Contact:

24 Feb 2013, 20:01

3v3r3st wrote:Macar de ar fi gandirea ta asta, ar fi ceva, dar e un subiect copiat dupa net, ai 13 ani , a? pfff de erai fratimiu sau ruda cu mine te transpiram in capace, auzi la el ce subiecte face..........................................

:)) Ce ************ :)) Du-te culcăte băiete, e 8:00 , ţi-e somn ! :*


Up.
User avatar
kingdwr
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2801
Joined: 23 Apr 2011, 23:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nick anterior: Cosmin, divaio
Has thanked: 72 times
Been thanked: 290 times

24 Feb 2013, 20:28

MicleaR wrote:
3v3r3st wrote:Macar de ar fi gandirea ta asta, ar fi ceva, dar e un subiect copiat dupa net, ai 13 ani , a? pfff de erai fratimiu sau ruda cu mine te transpiram in capace, auzi la el ce subiecte face..........................................

:)) Ce ************ :)) Du-te culcăte băiete, e 8:00 , ţi-e somn ! :*


Up.
ce suparat e asta ca a luat avertisment =)))))

@ muncim prea putin
User avatar
TAVY
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5889
Joined: 08 Sep 2008, 05:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Dusmaniti-ma toti
Detinator server CS: Nu
SteamID: hnz21
Reputatie: Fost Administrator
Location: Bangkok/Thailanda
Has thanked: 238 times
Been thanked: 316 times
Contact:

24 Feb 2013, 20:36

In ziua de azi bani numai au nici o valoare si muncim mult pentru bani putini
lotto_parazitu - ID public si NU sunt intermediar
am iesit la pensie
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

24 Feb 2013, 20:39

BRANDY #1 wrote:
gloryous wrote:
zeus4s wrote:Omul munceste ca sa arate ca nu este un nimeni si un nimic.


Tu gandeste-te la scoala momentan si ca ai putea sa ajungi si tu sa muncesti 14 h pe zii daca nu inveti.
Nu conteaza daca vrei sa inveti sau nu.
Sunt multi care au terminat liceul cu bacul luat si sunt foarte buni in IT si nu si-au gasit un loc de munca asa ca a doua solutie avand multa experienta este hacking-ul prin care pot scoate bani frumosi furand carduri sau mai stiu eu ce .
Daca vrei sa ai bani iti trebuie si un job bun si care cere multe,dar si mult de munca .
Nu sunt de acord cu faza cu IT-ul. Poti sa ai si 2 clase, daca stii programare esti ca si angajat. Asta e marele avantaj al informaticii. Majoritatea posturilor nu necesita experienta, adica te duci acolo, ei te pun sa le faci un program, daca stii sa il faci esti angajat. Nu prea ii intereseaza studiile tale. Dar normal, ca sa stii programare, trebuie sa ai un anumit intelect, nu poate oricine sa faca asta.
Exista cazuri si cazuri de oameni buni in IT.Unii poate au reusit,dar altii nu.
Gandeste-te ca suntem in Romania si orice se poate intampla,iar asta cu IT nu ma surprinde.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

24 Feb 2013, 21:13

Am atatea sa spun in legatura cu acest subiect ... nici nu stiu cu ce sa incep.Bai omule deci in prima faza am crezut ca ai vreo 20+ de ani.. jur.

Chiar nu va inteleg in mai multe topicuri multi au spus ca viata de de *****(Doamne iarta-ma) ... cum * mea puteti gandi asa din moment ce aveti telefoane,calculator INTERNET.Sa spuneti multumesc ca nu traiti de pe o zi pe alta , sa trebuiasca sa lucrati 14 ore pe zi din 12 si asta doar ca sa aveti ce manca.

Cum spunea Brandy de liceu abia astepta sa il termine ... exact asa am fost si eu .. mai ales ca toata lumea imi spunea ca ma angajeaza(ceva preieteni de familie si din mai multe locuri),numai sa termin liceul fara bac si asa mai departe...oricum eu stiam ca nu va fii asa si ceea ce stiam s-a adeverit.. toata lumea mi-a intors spatele si eu am primit o mare palma de aceea vorba aceea mi-am bagat banii de tableta si telefon nou la soseta pentru zile negre si uite ce bine mi-au prins ca ieri a fost ziua mea am fost la un pub din oras am mancat,am beut,am mancat,am dansat,am fumat 10 persoane si tot eu am platit:) .NU am spus asta sa ma dau mare ca cine sunt eu si asa mai departe doar am vrut sa dau un exemplu sa te astepti sa pici cand esti sus in orice moment.

Ma trezesc in fiecare luni dimineata cu gandul la vineri dupa-amiaza, cand voi plescai fericit cu gandul la sambata dimineata, cand ma voi gandi cu bucurie ca pot sa dorm pana la 10, si nu pana la 6.
Nu inteleg la voi daca colega va spune mergeti tot inainte nu va mai uitati in stanga pana acasa ... voi il ascultati si ca si calul capu inainte si gata.Nu frate ..trebuie sa imbini utilul cu placutul in timpul pauzelor niste glume sa se mai destinda atmosfera ar fii exceptionale si asa mai departe sa nu mai spun de amintirile din liceu.. care nu esti l;iceean sa nu fii facut ceva bocane/trasnai...Vorba unei foste profesoare din generala "Nici un copil nu este elev daca nu a avut cel putin o nota sub 5."

Si pe langa ca e monotonie nici voi nu incercati sa faceti ceva in legatura cu acest lucru.Frate urasc sa dorm ... cum a zis mitzocul aveti o viata si si pe aceea o dormiti... 6 ore pe noapte sunt perfecte.Uitate la batranii din ziua de azi au 80 de ani si inca umbla,lucreaza si asa mai departe si nu poti sa ma contrazici ca bunicul meu are 83 de ani lucreaza 12/12,fumeaza 5 tigari pe zi ,bea de rupe destul de inalt slab si rezista inca mai bine ca veciul mei de 23 de ani care toata ziua fraeca *.

Si totusi nu inteleg ce ai vrea sa faci tu toata ziua chiar te rog sa imi explici.
User avatar
T.Daniel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1222
Joined: 03 May 2009, 11:31
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior : XioNe
Fost moderator
Has thanked: 35 times
Been thanked: 58 times

24 Feb 2013, 21:35

ce frumos ai scris bravo
Yahoo Messenger: sf_daniel2010
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6286
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 186 times
Been thanked: 792 times
Contact:

25 Feb 2013, 03:24

TAVY wrote:In ziua de azi bani numai au nici o valoare si muncim mult pentru bani putini
De acord.
User avatar
VANAHEIM
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1128
Joined: 28 Jan 2013, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times
Contact:

25 Feb 2013, 16:39

Şi da, cea ce am scris nu este scris totul de mine, dar am contribuit şi eu!
User avatar
Cristy31
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 632
Joined: 29 Jul 2011, 21:50
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 30 times
Been thanked: 19 times

25 Feb 2013, 17:48

BRANDY #1 wrote:
gloryous wrote:
zeus4s wrote:Omul munceste ca sa arate ca nu este un nimeni si un nimic.


Tu gandeste-te la scoala momentan si ca ai putea sa ajungi si tu sa muncesti 14 h pe zii daca nu inveti.
Nu conteaza daca vrei sa inveti sau nu.
Sunt multi care au terminat liceul cu bacul luat si sunt foarte buni in IT si nu si-au gasit un loc de munca asa ca a doua solutie avand multa experienta este hacking-ul prin care pot scoate bani frumosi furand carduri sau mai stiu eu ce .
Daca vrei sa ai bani iti trebuie si un job bun si care cere multe,dar si mult de munca .
Nu sunt de acord cu faza cu IT-ul. Poti sa ai si 2 clase, daca stii programare esti ca si angajat. Asta e marele avantaj al informaticii. Majoritatea posturilor nu necesita experienta, adica te duci acolo, ei te pun sa le faci un program, daca stii sa il faci esti angajat. Nu prea ii intereseaza studiile tale. Dar normal, ca sa stii programare, trebuie sa ai un anumit intelect, nu poate oricine sa faca asta.
Esti sigur? Da, esti bun in programare, dar in contract daca nu ai facultatea de IT te trece ca femeie de servici inloc de Programator si primesti 20 de mil pe luna inloc de 40 sau 80 (depinde ce faci si unde). Astea fiind spuse mai gandeste-te cand spui ceva.

AA si am uitat, in legatura cu subiectul, probabil esti in liceu, la fel si eu, ma trezesc in fiecare dimineata la 5:50 si am ore pana la 3 (fiind la mate fizica - engleza intensiv), ajungand acasa la ora 3:30. Am timp si de teme, si sa trag un pui de somn de 1 - 2 ore si sa lucrez (web designer si programator web). Stiu cum e munca fizica, deoarece am fost si pe acolo, deci la fel, gandeste-te inainte sa mai zici prostii.
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

25 Feb 2013, 19:27

Cristy31 wrote:
BRANDY #1 wrote:
gloryous wrote: Nu conteaza daca vrei sa inveti sau nu.
Sunt multi care au terminat liceul cu bacul luat si sunt foarte buni in IT si nu si-au gasit un loc de munca asa ca a doua solutie avand multa experienta este hacking-ul prin care pot scoate bani frumosi furand carduri sau mai stiu eu ce .
Daca vrei sa ai bani iti trebuie si un job bun si care cere multe,dar si mult de munca .
Nu sunt de acord cu faza cu IT-ul. Poti sa ai si 2 clase, daca stii programare esti ca si angajat. Asta e marele avantaj al informaticii. Majoritatea posturilor nu necesita experienta, adica te duci acolo, ei te pun sa le faci un program, daca stii sa il faci esti angajat. Nu prea ii intereseaza studiile tale. Dar normal, ca sa stii programare, trebuie sa ai un anumit intelect, nu poate oricine sa faca asta.
Esti sigur? Da, esti bun in programare, dar in contract daca nu ai facultatea de IT te trece ca femeie de servici inloc de Programator si primesti 20 de mil pe luna inloc de 40 sau 80 (depinde ce faci si unde). Astea fiind spuse mai gandeste-te cand spui ceva.

AA si am uitat, in legatura cu subiectul, probabil esti in liceu, la fel si eu, ma trezesc in fiecare dimineata la 5:50 si am ore pana la 3 (fiind la mate fizica - engleza intensiv), ajungand acasa la ora 3:30. Am timp si de teme, si sa trag un pui de somn de 1 - 2 ore si sa lucrez (web designer si programator web). Stiu cum e munca fizica, deoarece am fost si pe acolo, deci la fel, gandeste-te inainte sa mai zici prostii.
Eu nu vorbesc din auzite, daca nu ai observat. Am 2 prieteni foarte buni care acum sunt in Germania, niciunul nu are facultate, erau hackeri aici, vindeau masini si multe alte produse (care defapt nu existau) pe un site, prin Estonia, Letonia, Lituania, i-a prins politia cand ridicau banii de la banca si au facut 1 an detentie, iar acum lucreaza pe un salariu ce variaza intre 3000-3500 euro, depinde de rapiditate si eficienta (dar daca nu te duce capul, nu poti ajunge acolo). In al doilea rand, am terminat si liceul de ceva timp. Iar in al 3-lea rand nu cred ca stii tu ce e aia munca fizica, multi dintre voi considerati scoala o munca. Iar am scris romane... o sa vezi tu ce e aia munca fizica, abia cand o sa termini scoala.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
Cristy31
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 632
Joined: 29 Jul 2011, 21:50
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 30 times
Been thanked: 19 times

25 Feb 2013, 19:50

Am lucrat o vara intreaba pe santier, si din acest motiv n-o sa mai fiu acolo.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information