Muncim prea mult ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
m.alex
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 239
Joined: 15 Sep 2012, 22:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 27 times
Been thanked: 14 times
Contact:

25 Feb 2013, 21:45

GYUKY wrote: @ MicleaR, 13 ani, inca esti mic, nu ma leg neaparat de varsta, dar n-ai iesit nici macar cu un fir de par in societate (stii vorba aia "sa iesi cu capul in societate"), nici macar cu varful nasului, ca sa intelegi ceva. Ce ai scris tu mai sus denota o imaginatie bogata. Imi zici si mie ce faci tu toata ziua de n-ai timp sa te odihnesti ? Ai copii de crescut ? Te pun parintii la munca dupa scoala ? Toate grijile tale la varsta asta este sa inveti regulat si sa privesti viata ca un joc. Eu la 13 ani hmmm, adica acum 7 ani, pc am de vreo 10 ani, iar net de vreo 8, dar pe atunci pc-ul stia doar niste jocuri, chiar si cu net, si atat, nu forumuri si alte prostii (da sunt niste prostii in perspectiva mea pentru copii mici), daca vrei sa discuti, iesi afara si discuta cu copii de varsta ta, la 13 ani este foarte usor sa te integrezi intr-un grup si sa-ti faci prieteni, decat sa comentezi si sa injuri pe internet. Desi parintii nu mi-au impus niciodata un program anume la pc, eu la varsta ta, il deschideam de 3-4 ori pe saptamana cred, in rest, mai ales iarna, zapada, sanie, bulgari, oameni de zapada. Pai faceam un om de zapada toata ziua ma chinuiam cu 'tovarasii' si seara cand ajungeam in casa eram rupt de oboseala, numai statea nici de tv nici de pc, direct somn. Vara ma jucam ascunsa pana la 12-1 noaptea cand venea tata dupa mine, pe atunci nu aveam mobil ... acum vezi copii de 12-13 ani in grupuri in parc, cu telefoane in mana stand pe facebook, trist nu ? Eu in fiecare zi cand sunt liber de la liceu (vacanta/weekend) ma duc cu tata in cursa (lucreaza ca sofer) si mai mereu imi povesteste de adolescenta lui si era cu totul diferita de a mea, desi amandoi ne-am distrat la fel de bine, desi cred ca s-a distrat mai mult ca daca era combinat cu 3-4 nu aflau una de alta :))))) acum in maxim 2ore iti stie programul. In fine, ar mai fi multe de zis, totul incepe prin a te descotorosi de pc !
cand ieseam afara cu cheia la gat, cand ne strigau parintii de la balcon sa venim acasa.. ca deh.. de unde telefon noi:)).. cand ii chemam pe prieteni afara strigand la geamul lor si nu sunandu-i.. cand tipam dupa mama sa-mi arunce 10mii sa-mi iau caramele yoyo(asa parca se numesc), cand ieseam afara cu teava de cornete si ne intreceam care trage mai tare.. cand ne jucam cu mingea si faceam porti din pietre si dadeam in masini in parcare intr-una.. ca na.. acum bajetii se duc pe stadioane sa se joace.. asfaltul nu-i pentru ei..

tin minte ca atunci cand eram mic imi era frica sa trec pe langa baietii mari si ma rugam de 10 ori sa nu se ia de mine.. acum pustii de 8, 9 ani vin si te si injura si-ti dau lectii de viata tie.. ca na, ei sufera :-j

frumos tareee
RoyalServer
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

25 Feb 2013, 23:32

m.alex wrote:
GYUKY wrote: @ MicleaR, 13 ani, inca esti mic, nu ma leg neaparat de varsta, dar n-ai iesit nici macar cu un fir de par in societate (stii vorba aia "sa iesi cu capul in societate"), nici macar cu varful nasului, ca sa intelegi ceva. Ce ai scris tu mai sus denota o imaginatie bogata. Imi zici si mie ce faci tu toata ziua de n-ai timp sa te odihnesti ? Ai copii de crescut ? Te pun parintii la munca dupa scoala ? Toate grijile tale la varsta asta este sa inveti regulat si sa privesti viata ca un joc. Eu la 13 ani hmmm, adica acum 7 ani, pc am de vreo 10 ani, iar net de vreo 8, dar pe atunci pc-ul stia doar niste jocuri, chiar si cu net, si atat, nu forumuri si alte prostii (da sunt niste prostii in perspectiva mea pentru copii mici), daca vrei sa discuti, iesi afara si discuta cu copii de varsta ta, la 13 ani este foarte usor sa te integrezi intr-un grup si sa-ti faci prieteni, decat sa comentezi si sa injuri pe internet. Desi parintii nu mi-au impus niciodata un program anume la pc, eu la varsta ta, il deschideam de 3-4 ori pe saptamana cred, in rest, mai ales iarna, zapada, sanie, bulgari, oameni de zapada. Pai faceam un om de zapada toata ziua ma chinuiam cu 'tovarasii' si seara cand ajungeam in casa eram rupt de oboseala, numai statea nici de tv nici de pc, direct somn. Vara ma jucam ascunsa pana la 12-1 noaptea cand venea tata dupa mine, pe atunci nu aveam mobil ... acum vezi copii de 12-13 ani in grupuri in parc, cu telefoane in mana stand pe facebook, trist nu ? Eu in fiecare zi cand sunt liber de la liceu (vacanta/weekend) ma duc cu tata in cursa (lucreaza ca sofer) si mai mereu imi povesteste de adolescenta lui si era cu totul diferita de a mea, desi amandoi ne-am distrat la fel de bine, desi cred ca s-a distrat mai mult ca daca era combinat cu 3-4 nu aflau una de alta :))))) acum in maxim 2ore iti stie programul. In fine, ar mai fi multe de zis, totul incepe prin a te descotorosi de pc !
cand ieseam afara cu cheia la gat, cand ne strigau parintii de la balcon sa venim acasa.. ca deh.. de unde telefon noi:)).. cand ii chemam pe prieteni afara strigand la geamul lor si nu sunandu-i.. cand tipam dupa mama sa-mi arunce 10mii sa-mi iau caramele yoyo(asa parca se numesc), cand ieseam afara cu teava de cornete si ne intreceam care trage mai tare.. cand ne jucam cu mingea si faceam porti din pietre si dadeam in masini in parcare intr-una.. ca na.. acum bajetii se duc pe stadioane sa se joace.. asfaltul nu-i pentru ei..

tin minte ca atunci cand eram mic imi era frica sa trec pe langa baietii mari si ma rugam de 10 ori sa nu se ia de mine.. acum pustii de 8, 9 ani vin si te si injura si-ti dau lectii de viata tie.. ca na, ei sufera :-j

frumos tareee
Cat adevar ati grait aici :)) Imi aduc si eu aminte de iernile alea frumoase, cand ieseam cu prietenii si dadeam cu bulgari in autobuze, ne dadeam cu sania de dimineata pana seara, si cand ajungeam acasa eram rupt, dormeam dus. Iar vara pe terenuri de fotbal cu ciment, ne strangeam 20-30 insi in fiecare zi, fara sa vorbim unul cu altul... acum ma chinui de 2 luni sa strang 3 echipe la un fotbal... toti cu serviciul, altii cu copiii, altii n-au bani (dar nici nu vor pe ciment), doar pe artificial dom'le... s-a modernizat lumea. Pe mine cel mai mult ma irita prostia unor parinti, sa nu mai vorbesc de cea a copiilor lor. Cum frate la 12-13 ani sa-i vezi cu ditamai iPad-ul de 20 milioane... eu am pe unul in bloc de vreo 16-17 ani asa... baiatu' pleaca cu masina cu tacsu cand vrea, si ala nu zice nimic, ca are pile la politie si mortii masii... Acuma suntem cum suntem... dar stati sa mai treaca vreo 10-15 ani... se vor duce traditiile toate cand o sa dispara parintii nostri. Mie cel mai mult imi pare rau ca n-o sa mai mananc sarmale :)) Cine sa mai gateasca frate ? Fetele din ziua de azi toate sunt cu cluburile, cu mall-urile, fast-food si pnm... TR1ST
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
St3f2nxx
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 18 Feb 2013, 00:11
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 1 time

25 Feb 2013, 23:33

m.alex wrote:cand ieseam afara cu cheia la gat, cand ne strigau parintii de la balcon sa venim acasa.. ca deh.. de unde telefon noi:)).. cand ii chemam pe prieteni afara strigand la geamul lor si nu sunandu-i.. cand tipam dupa mama sa-mi arunce 10mii sa-mi iau caramele yoyo(asa parca se numesc), cand ieseam afara cu teava de cornete si ne intreceam care trage mai tare.. cand ne jucam cu mingea si faceam porti din pietre si dadeam in masini in parcare intr-una.. ca na.. acum bajetii se duc pe stadioane sa se joace.. asfaltul nu-i pentru ei..

tin minte ca atunci cand eram mic imi era frica sa trec pe langa baietii mari si ma rugam de 10 ori sa nu se ia de mine.. acum pustii de 8, 9 ani vin si te si injura si-ti dau lectii de viata tie.. ca na, ei sufera :-j

frumos tareee
Stai așa. Într-adevăr, unele lucruri care au evoluat nu sunt bune, dar nu poți spune că dacă am evoluat suntem mai slabi. Trebuie să iei ce este bun. De ce să țipe mama după mine când mă poate suna? Totuși, bunele maniere unde sunt? Așa erau vremurile atunci, acum nu mai sunt așa. De ce să trăiesc în trecut că mie îmi plăcea mai mult? De ce să nu mă joc pe stadion când pot și am acest beneficiu, decât să mă joc pe asfalt? Zi-mi de ce, chiar aștept un răspuns pentru toate astea.
http://forum.fragmasters.ro/
FragMasters Multigaming este proprietatea Total Strong S.A. © 1996 - 2013. Reproducerea conţinutului este strict interzisă. Toate drepturile sunt rezervate.
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

25 Feb 2013, 23:37

St3f2nxx wrote:
m.alex wrote:cand ieseam afara cu cheia la gat, cand ne strigau parintii de la balcon sa venim acasa.. ca deh.. de unde telefon noi:)).. cand ii chemam pe prieteni afara strigand la geamul lor si nu sunandu-i.. cand tipam dupa mama sa-mi arunce 10mii sa-mi iau caramele yoyo(asa parca se numesc), cand ieseam afara cu teava de cornete si ne intreceam care trage mai tare.. cand ne jucam cu mingea si faceam porti din pietre si dadeam in masini in parcare intr-una.. ca na.. acum bajetii se duc pe stadioane sa se joace.. asfaltul nu-i pentru ei..

tin minte ca atunci cand eram mic imi era frica sa trec pe langa baietii mari si ma rugam de 10 ori sa nu se ia de mine.. acum pustii de 8, 9 ani vin si te si injura si-ti dau lectii de viata tie.. ca na, ei sufera :-j

frumos tareee
Stai așa. Într-adevăr, unele lucruri care au evoluat nu sunt bune, dar nu poți spune că dacă am evoluat suntem mai slabi. Trebuie să iei ce este bun. De ce să țipe mama după mine când mă poate suna? Totuși, bunele maniere unde sunt? Așa erau vremurile atunci, acum nu mai sunt așa. De ce să trăiesc în trecut că mie îmi plăcea mai mult? De ce să nu mă joc pe stadion când pot și am acest beneficiu, decât să mă joc pe asfalt? Zi-mi de ce, chiar aștept un răspuns pentru toate astea.
1. Telefonul emite radiatii foarte puternice, pe care noi nu le simtim, dar o sa le resimtim peste cativa ani. Nu e recomandat sub niciun fel sa dormi cu el la capul tau.
2. De ce sa platesc cateva sute de mii sa ma joc pe stadion 2 ore, cand pe asfalt pot sa ma joc cat vreau eu, si fara bani.

Dar deh... erau alte vremuri atunci intr-adevar... si ce vremuri...
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
St3f2nxx
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 18 Feb 2013, 00:11
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 1 time

25 Feb 2013, 23:42

Eu nu am zis nimic de dormit cu telefonul la capul tău. Am spus doar de ce să nu mă sune mama acum când poate face acest lucru? Da, poate dai 10-20 de lei, dar joci un fotbal mai frumos acolo, nu îți sare mingea. Ca în orice alt lucru, vrei calitate. Dacă vrei, te duci pe un teren sintetic frumos și joci acolo. Nu cred că e așa de greu, vă strângeți 18 persoane, faceți 3 echipe a câte 5+1. Puneți maxim 15 lei de persoană să vă luați și apă și jucați ceva frumos. Oricum, sunt multe discuții pe această temă. Fiecare are părerea lui, o să ne certăm dacă mai continuăm. Sunt și lucruri bune, și lucruri rele, ca la orice altceva.
http://forum.fragmasters.ro/
FragMasters Multigaming este proprietatea Total Strong S.A. © 1996 - 2013. Reproducerea conţinutului este strict interzisă. Toate drepturile sunt rezervate.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

26 Feb 2013, 08:59

Oricum .. cum a zis brandy atunci ca si copil simteai pana la oase ca traiesti in toate modurile posibile.. acum e prea simplu si peste ani o sa fie prea dureros daca intelegeti ce vreau sa spun.Eu ma bucur ca am avut o copilarie frumoasa alaturi de ceilalti cu anii de 20 + :)
m.alex
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 239
Joined: 15 Sep 2012, 22:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 27 times
Been thanked: 14 times
Contact:

26 Feb 2013, 14:40

St3f2nxx wrote:
m.alex wrote:cand ieseam afara cu cheia la gat, cand ne strigau parintii de la balcon sa venim acasa.. ca deh.. de unde telefon noi:)).. cand ii chemam pe prieteni afara strigand la geamul lor si nu sunandu-i.. cand tipam dupa mama sa-mi arunce 10mii sa-mi iau caramele yoyo(asa parca se numesc), cand ieseam afara cu teava de cornete si ne intreceam care trage mai tare.. cand ne jucam cu mingea si faceam porti din pietre si dadeam in masini in parcare intr-una.. ca na.. acum bajetii se duc pe stadioane sa se joace.. asfaltul nu-i pentru ei..

tin minte ca atunci cand eram mic imi era frica sa trec pe langa baietii mari si ma rugam de 10 ori sa nu se ia de mine.. acum pustii de 8, 9 ani vin si te si injura si-ti dau lectii de viata tie.. ca na, ei sufera :-j

frumos tareee
Stai așa. Într-adevăr, unele lucruri care au evoluat nu sunt bune, dar nu poți spune că dacă am evoluat suntem mai slabi. Trebuie să iei ce este bun. De ce să țipe mama după mine când mă poate suna? Totuși, bunele maniere unde sunt? Așa erau vremurile atunci, acum nu mai sunt așa. De ce să trăiesc în trecut că mie îmi plăcea mai mult? De ce să nu mă joc pe stadion când pot și am acest beneficiu, decât să mă joc pe asfalt? Zi-mi de ce, chiar aștept un răspuns pentru toate astea.
E ok sa ai telefon si toate cele, dar sincer cei de acum nu mai simt copilaria cum am simtit-o eu.. sau cei de 17,18+.. nu mai e la fel.. nu are cum.
Eu cand faceam toate cele zise mai sus aveam 7,8 ani..cam asa chiar mai putin daca nu ma insel.. stiu ca vorbeam cu prietenii in fata blocului despre prima zi de scoala.. ma rog.. despre ce jucarii sa aducem fiecare la scoala=)) ca eram unii in aceeasi clasa.. si ne jucam cu carti si prostii de genu'.. colectii.. pana mea.
Nu cred ca cei de 8 ani au nevoie de s3, i5 si nu cred ca platesc ei sa mearga la fotbal pe terenuri artificiale.
Cum zicea cineva mai sus.. inainte cand ieseai afara si te duceai la locul de fotbal, ii gaseai pe toti.. fara sa ne anuntam.. pur si simplu ieseam si eram toti acolo.. acum "smecherii" isi traiesc copilaria anuntandu-se intre ei.. "coaieeeee, vezi ca a aparut acum jocul ala smecher rau in **** mea".
Pai ce.. noi asa vorbeam? Cand eram mic mi-am luat o palma de la un baiat putin mai mare de prin anturajul meu ca vorbesc urat asa din senin.. si m-am linistit gata..
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

26 Feb 2013, 21:17

m.alex wrote:
St3f2nxx wrote:
m.alex wrote:cand ieseam afara cu cheia la gat, cand ne strigau parintii de la balcon sa venim acasa.. ca deh.. de unde telefon noi:)).. cand ii chemam pe prieteni afara strigand la geamul lor si nu sunandu-i.. cand tipam dupa mama sa-mi arunce 10mii sa-mi iau caramele yoyo(asa parca se numesc), cand ieseam afara cu teava de cornete si ne intreceam care trage mai tare.. cand ne jucam cu mingea si faceam porti din pietre si dadeam in masini in parcare intr-una.. ca na.. acum bajetii se duc pe stadioane sa se joace.. asfaltul nu-i pentru ei..

tin minte ca atunci cand eram mic imi era frica sa trec pe langa baietii mari si ma rugam de 10 ori sa nu se ia de mine.. acum pustii de 8, 9 ani vin si te si injura si-ti dau lectii de viata tie.. ca na, ei sufera :-j

frumos tareee
Stai așa. Într-adevăr, unele lucruri care au evoluat nu sunt bune, dar nu poți spune că dacă am evoluat suntem mai slabi. Trebuie să iei ce este bun. De ce să țipe mama după mine când mă poate suna? Totuși, bunele maniere unde sunt? Așa erau vremurile atunci, acum nu mai sunt așa. De ce să trăiesc în trecut că mie îmi plăcea mai mult? De ce să nu mă joc pe stadion când pot și am acest beneficiu, decât să mă joc pe asfalt? Zi-mi de ce, chiar aștept un răspuns pentru toate astea.
E ok sa ai telefon si toate cele, dar sincer cei de acum nu mai simt copilaria cum am simtit-o eu.. sau cei de 17,18+.. nu mai e la fel.. nu are cum.
Eu cand faceam toate cele zise mai sus aveam 7,8 ani..cam asa chiar mai putin daca nu ma insel.. stiu ca vorbeam cu prietenii in fata blocului despre prima zi de scoala.. ma rog.. despre ce jucarii sa aducem fiecare la scoala=)) ca eram unii in aceeasi clasa.. si ne jucam cu carti si prostii de genu'.. colectii.. pana mea.
Nu cred ca cei de 8 ani au nevoie de s3, i5 si nu cred ca platesc ei sa mearga la fotbal pe terenuri artificiale.
Cum zicea cineva mai sus.. inainte cand ieseai afara si te duceai la locul de fotbal, ii gaseai pe toti.. fara sa ne anuntam.. pur si simplu ieseam si eram toti acolo.. acum "smecherii" isi traiesc copilaria anuntandu-se intre ei.. "coaieeeee, vezi ca a aparut acum jocul ala smecher rau in **** mea".
Pai ce.. noi asa vorbeam? Cand eram mic mi-am luat o palma de la un baiat putin mai mare de prin anturajul meu ca vorbesc urat asa din senin.. si m-am linistit gata..
Ce sa vorbesti urat .. unde stau eu se primea palmi numai ca treceam prin fata lor nu mai zic sa ii injur sau altele ..
User avatar
VANAHEIM
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1128
Joined: 28 Jan 2013, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times
Contact:

27 Feb 2013, 17:31

Cât am citit mai însus... Mi se pare mai bună "viaţa" tineriilor de astăzi ;))
Last edited by zenner on 27 Feb 2013, 19:22, edited 1 time in total.
Reason: Si myemi plashe viatza lor, shtiu ogramada de romaneste.
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

27 Feb 2013, 17:36

MicleaR wrote:Cât am citit mai însus... Mi se pare mai bună "viaţa" tineriilor de astăzi ;))
Daca asta ai inteles tu din tot... inseamna ca ne omoram de pomana sa explicam ce si cum p-aici :)) PS: Varsta isi spune din nou cuvantul. Again and Again.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
TIO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1196
Joined: 26 Oct 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Minunat.
Detinator server CS: Nu am
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : kg_kinder , Acid Burn
Location: Cluj
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

27 Feb 2013, 19:13

Banii au o valoare , cănd nu ai o masă , o casă .. e viaţă să ai un bănuţ de o păine .
DLORD
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 81
Joined: 02 Feb 2013, 21:00
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

27 Feb 2013, 23:09

gloryous wrote:Ai mai facut un topic cu scoala,acum cu munca.
In profil scrie ca ai 13 ani,WTF.
In topicu' cu scoala te plangeai de generatia din ziua de azi adica ca si cum ai avea 20 + ani dar la tine 13 :( so bad for your parents.
Fuck off , tu ala cu id-ul s3nzatie te gasesti sa comentezi ?
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information