Nationala Romaniei de hochei U18 - Imi e scarba

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1010
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

12 Apr 2017, 01:20

Pentru ca nu suntem rasisti, pentru ca nu suntem impotriva imigrantilor, pentru ca suntem un popor bun, uitati ce se intampla:
http://www.gsp.ro/sporturi/hochei/video ... 07559.html

Inca nu-mi vine sa cred, dar asta-i Romania... ma intreb in cat timp o sa auzim la deschiderea unui meci al echipei de fotbal a Romaniei imnul uNGARIEI?
RoyalServer
User avatar
Soimul
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2741
Joined: 14 Jan 2008, 21:42
Detinator Steam: Da
SteamID: Valeriann
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Location: Gravesend / UK
Has thanked: 51 times
Been thanked: 131 times

12 Apr 2017, 03:28

Si ei este Romanii doar che cineva bagat la ei in cap multe prostii :)))

Pot sa urle cat or vrea ei, tot nu vor primi ce vor ;)
----------------------------------------------------------|
Image
----------------------------------------------------------|
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

12 Apr 2017, 15:12

Nu am nimic cu ungurii, dar totusi puteau sa isi cante imnul secuiesc in vestiare sau mai situ eu unde...
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

12 Apr 2017, 15:18

Patetic ce au facut.Maimutoii aia nu ar merita un loc in echipa daca asa se comporta.
Daca vor sa cante imnu' lu' peste, sa se duca la nationala respectiva.
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

12 Apr 2017, 16:40

Nu e primul scandal in care cei de etnie maghiara din sport,canta imnul maghiar sau al tinutului secuiesc,care nu sunt oficiale..

Atat timp cat cei de la Bucuresti permit asta,nu va fi deloc pace intre noi romanii si maghiarii..
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

12 Apr 2017, 17:09

"Patetic ce au facut.Maimutoii aia nu ar merita un loc in echipa daca asa se comporta."

Au câștigat divizia, tu ce ai făcut pentru România ? Ei sunt secui și niciodată nu vor spune că sunt români, eu zic că voi sunteți maimuțoi dacă nu le acceptați drepturile. România nu merită o echipă așa bună din punctul meu de vedere, bine Andrei Vasile tot a fost cel mai bun jucător.

Ce au imigranții deaface cu românii ? Dacă erau africani și cântau în africană nimeni n-ar comenta nimic, vă doare undeva că ungurii și secuii sunt mai buni ca românii, chiar dacă joacă pentru România.
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

12 Apr 2017, 17:23

IsTI37 wrote:"Patetic ce au facut.Maimutoii aia nu ar merita un loc in echipa daca asa se comporta."

Au câștigat divizia, tu ce ai făcut pentru România ? Ei sunt secui și niciodată nu vor spune că sunt români, eu zic că voi sunteți maimuțoi dacă nu le acceptați drepturile. România nu merită o echipă așa bună din punctul meu de vedere.

Ce au imigranții deaface cu românii ? Dacă erau africani și cântau în africană nimeni n-ar comenta nimic, vă doare undeva că ungurii și secuii sunt mai buni ca românii, chiar dacă joacă pentru România.
Pai sa se duca tata sa joace la ei in Ungaria, cine ii tine ? Atata timp cat esti cetatean roman, chiar daca esti de alta etnie, si reprezinti Romania nu ti se pare normal sa cante imnul tarii pe care o reprezinta ?

Sunt zeci de sportivi romani care reprezinta alte tari la campionate regionale si mondiale. Cum ar fi daca s-ar apuca aia sa cante "Desteapta-te romane" in loc de imnul tarii respective, crezi ca la aia le-ar place ? Au facut aia ceva pentru Romania ? N-au facut nimic, au dovedit ca ii doare in **** de Romania. Ce au facut ei au facut pentru Ungaria, ca doar imnu bozgorilor l-au cantat acolo, nu pe cel al Romanilor.

Ce drepturi vrei sa le acceptam ? Sa-i lasam sa cante imnul bozgorilor in loc de imnul tarii pe care o reprezinta ? Pentru tine e un drept cacatu asta ? Ce au facut ei este o mare jignire adusa tarii noastre si oricine ar fi facuto ar fi fost la fel de rau, in orice alta tara. Bozgorii aia merita sa li se ridice cetatenia romana si sa fie expulzati, in Ungaria de preferat, la origini, ca doar acolo vor sa fie.
User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1010
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

12 Apr 2017, 17:35

IsTI37 wrote:"Patetic ce au facut.Maimutoii aia nu ar merita un loc in echipa daca asa se comporta."

Au câștigat divizia, tu ce ai făcut pentru România ? Ei sunt secui și niciodată nu vor spune că sunt români, eu zic că voi sunteți maimuțoi dacă nu le acceptați drepturile. România nu merită o echipă așa bună din punctul meu de vedere.

Ce au imigranții deaface cu românii ? Dacă erau africani și cântau în africană nimeni n-ar comenta nimic, vă doare undeva că ungurii și secuii sunt mai buni ca românii, chiar dacă joacă pentru România.
Cu tot respectul, dar nu crezi ca gresesti? Aici nu e vorba de nationalitatea lor, cat e vorba de atitudinea lor.
E de apreciat faptul ca au realizat ceva pe plan sportiv, jos palaria, dar atitudinea de sportiv o apreciem? Sau mai degraba atitudinea de OM o apreciem?

In toata lumea sunt foarte multi sportivi care au emigrat in alte tari pentru o viata mai buna. Dar ai auzit tu un singur caz in care niste indivizi sa-si cante propriul imn in defavoarea imnului echipei ce o reprezinta?

Imagineaza-ti doar pentru o secunda cum ar fi ca intr-o tara ca Anglia, Italia, Germania, Franta, Spania, Argentina, Brazilia, America sau orice alta tara din lumea asta vrei tu, sa vina acei indivizi si sa faca ce au facut cu noi romanii? Nu-ti mai spun cum ar fi fost sa faca acel lucru daca ar fi jucat pentru Rusia, ca stii bine ce s-ar fi intamplat.

L-ai auzit vreodata pe Diego Costa sa cante imnul Braziliei dupa ce s-a terminat meciul Spaniei?
L-ai auzit vreodata pe Podolski sa cante imnul Poloniei dupa ce s-a terminat meciul Germaniei?
L-ai auzit vreodata pe Pepe sa cante imnul Braziliei dupa ce s-a terminat meciul Portugaliei?
L-ai auzit vreodata pe Klose sa cante imnul Poloniei dupa ce s-a terminat meciul Germaniei?

Si hai sa-ti mai zic una tare pe final.

In 1927 s-a nascut un mare, defapt nu mare... FOARTE MARE fotbalist. Avea si un nume, Ferenc Puskas si s-a nascut la vecinii nostrii, in Budapesta. Acest fost mare jucator de fotbal, a decis ca e cazul sa renunte sa mai joace pentru Ungaria si sa inceapa sa joace pentru Spania. Dar ce crezi? Niciodata nu a cantat imnul Ungariei la finalul unui meci de-al Spaniei...


Astea fiind spuse, eu totusi zic ca ce au facut acei pustani e gresit. Cu o educatie proasta din partea parintilor ajungi sa faci chestia asta. Acum cativa ani aceeasi pustani l-au nenorocit in bataie pe un baiat roman, doar pentru faptul ca era singurul roman la echipa nationala a ROMANIEI.
HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

12 Apr 2017, 18:02

IsTI37 wrote:"Patetic ce au facut.Maimutoii aia nu ar merita un loc in echipa daca asa se comporta."

Au câștigat divizia, tu ce ai făcut pentru România ? Ei sunt secui și niciodată nu vor spune că sunt români, eu zic că voi sunteți maimuțoi dacă nu le acceptați drepturile. România nu merită o echipă așa bună din punctul meu de vedere, bine Andrei Vasile tot a fost cel mai bun jucător.

Ce au imigranții deaface cu românii ? Dacă erau africani și cântau în africană nimeni n-ar comenta nimic, vă doare undeva că ungurii și secuii sunt mai buni ca românii, chiar dacă joacă pentru România.
Decat sa faca magarii de astea, mai bine ar fi pierdut meciul. Ce drepturi nu le acceptam? Ce, vrei sa le dam autonomie in mijlocul transilvaniei? Sa se duca in tara lor daca tot tin sa aiba scoli in maghiara si alte rahaturi de genul.
Daca tot tin sa cante imnul maghiarilor, sa se duca la ei la nationala, nu la noi.
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

12 Apr 2017, 18:33

Relaxati-va fratilor.

Si-au cantat imnul la final de meci, asa s-au bucurat ei. Cand s-a inaltat steagul s-a cantat imnul nostru.

Si cand a castigat Spania campionatul mondial, Iniesta purtase steagul Cataluniei. Pentru cine nu stie cum se mananca treaba asta, exista Wikipedia.

Ma asteptam ca oarecum sa nu aruncati cu rahat asa de repede, ca GSP-ul care a scris un articol de *****.
Image
Image
Image
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

12 Apr 2017, 18:50

IsTI37 wrote:"Patetic ce au facut.Maimutoii aia nu ar merita un loc in echipa daca asa se comporta."

Au câștigat divizia, tu ce ai făcut pentru România ? Ei sunt secui și niciodată nu vor spune că sunt români, eu zic că voi sunteți maimuțoi dacă nu le acceptați drepturile. România nu merită o echipă așa bună din punctul meu de vedere, bine Andrei Vasile tot a fost cel mai bun jucător.

Ce au imigranții deaface cu românii ? Dacă erau africani și cântau în africană nimeni n-ar comenta nimic, vă doare undeva că ungurii și secuii sunt mai buni ca românii, chiar dacă joacă pentru România.
am gasit ungurul
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

12 Apr 2017, 19:32

Cristian wrote:Nu am nimic cu ungurii, dar totusi puteau sa isi cante imnul secuiesc in vestiare sau mai situ eu unde...
secuii nu sunt maghiari la origine, mai cititi si voi putina istorie inainte sa aruncati cuvintele. isi apara originea, asa cum romanii din transilvania o faceau prin secolul 19. d-asta au cantat imnul secuiesc si nu cel al ungariei. e libertate de exprimare, pot canta imnul rusiei daca vor.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 421 guests