Un nebun al Romaniei!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

18 Mar 2015, 21:34

IsTI37 wrote:Fara Ungaria in istoria europei si Romaniei tu te rugai acum la Allah si Mohamed.

Serios ? Pe asta nu am auzit-o pana acuma :)). Totusi nu pot sa fiu ipocrit si sa spun ca toti sunteti la fel (tind sa cred ca mai exista oameni cu coloana) numai ca asta predomina la voi cum la noi predomina tiganimea si coruptia.

Iar pentru "fratii" mei unguri sovini:

Image
RoyalServer
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

18 Mar 2015, 21:37

M3taph0riK wrote:Bozmeg ! Ungurii = natie nascuta din boscheti fara istorie fara valori ! Oameni falsi tradatori niste jeguri !

Sunt rasist mai Attila :troll:
Care-i problema ? Adica , stai imi pui un nume la bulau "Attila" ( chiar nu inteleg copormanentul tau de copil , putem discuta frumos ) , intr-un final daca ai prieteni unguri romanii nu stiu decat sa rada de tine ca uite tipu ala vorbeste cu un ungur , inca Romania e la stadiul ala ca daca vad ceva trebuie sa rad de el pentru ca mi se pare neobisnuit sa vorbesc cu un ungur chiar daca n-a incercat niciodata tipul respectiv , inca traiti in umbra si sunteti uni niste rasisti ordinari n-am altceva ce sa zic , daca un om e criminal nu inseamna ca toti care au natia lui is criminali cam asta ii logica , nici nu ma mir la ce tara avem noi ca inca nu ne deschidem ochii sa si sa incercam sa comunicam cu toate natiile sa ajungem sa colaboram pentru proiecte etc , ca stii tu voba aia unde-s multi puterea creste. Tocmai curand am fost in Suedia , oameni lejeri si tot felu de minuni , biciclete pe care stai pe spate si dai si pedalezi daca ar fi vazut un roman asta la noi in tara ar fi ras in hohote acolo oameni mergeau n-aveau treaba , oameni invarsta cu parul vopsit mov iar in romania daca ar vedea cineva un om asa ar rade de el , fara sa ii stie caracteru dansului , trairile , motivatiile

Nici eu nu vreau sa le dam cluju etc dar putem sa traimi in armonie cu ei si ei ar putea face asta , doar trebuie discutat in public ce si cum odata dar ce politicieni avem noi nici nu isi dau interesul pentru ca is jegurile romaniei , noi in loc sa ne batem capu cu ce vor Ungurii ar trebui sa ne dezvoltam tara economic si sa vezi la stiri subiecte de gen o Industrie a fost deschisa etc , nu sa tot vezi scandal si tot felu de minunatii
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

18 Mar 2015, 21:54

aware's wrote:
M3taph0riK wrote:Bozmeg ! Ungurii = natie nascuta din boscheti fara istorie fara valori ! Oameni falsi tradatori niste jeguri !

Sunt rasist mai Attila :troll:
Care-i problema ? Adica , stai imi pui un nume la bulau "Attila"


Nu am ales deloc aleatoriu acel nume daca nu ai inteles nici macar atata nu are rost sa intru in argumente cu tine.

Si acuma hai sa-ti arat printr-un exemplu la ce ma refer :

Suna cineva la telefon acum 2 zile (o doamna care vorbea foarte prost romana) si am sa reproduc exact conversatia

[Ea] - Buna ziua.
[Eu] - Buna ziua.
[Ea] - Vorbiti Maghiara ?
[Eu] - Nu... dc ?
[Ea] - Am deschis o clinica noua situata la adresa X si oferim niste analize si servicii medicale X gratuite....
[Eu] - E posibil sa fiu interesat
[Ea] - Dar nu aveti numere de telefon de la persoane care vorbesc limba maghiara ?
[Eu] - Doamna "draga" probabil ca am dar nu imi permit sa le dau numarul unor straini fara acordu lor. Dar eu daca nu vorbesc maghiara nu pot participa ?
[Ea] - AAAA nu ne pare rau (si se grabeste sa termine conversatia)
[Eu] - Ok (si inchid telefonu)

Am ramas vreo 2 minute pe ganduri reflectand discutia si ajung stupefiat la concluzia ca aia m-a sfidat pe fata. Trageti singuri concluzia.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

18 Mar 2015, 21:57

Campaniile de marketing se fac pe grupe de oameni.
Daca te suna toti teparii sau poate era ceva salon de masaj :)) Bucura-te ca nu era un roman de al tau sa iti zica ca tatal tau a murit intr-un accident cu romana de "colegiu national gherla".

O dam in offtopic.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

18 Mar 2015, 22:04

Europa a ajuns asa din cauza primului razboi mondial acea asasinare in Saraevo+lovitura de stat in rusia,cand au venit comunistii la putere+americanii in europa--->daca nu existau aceste evenimente,era altfel europa,parerea mea era o europa unita adica toate tarile erau intr-o uniune militara,politica si economica
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

18 Mar 2015, 22:04

IsTI37 wrote:Campaniile de marketing se fac pe grupe de oameni.
Daca te suna toti teparii sau poate era ceva salon de masaj :)) Bucura-te ca nu era un roman de al tau sa iti zica ca tatal tau a murit intr-un accident cu romana de "colegiu national gherla".

O dam in offtopic.

Ce companie sau om sanatos la cap foloseste o asa strategie de marketing :)) ? M-am nascut si traiesc in Ardeal si cunosc foarte bine un cetatean de etnie maghiara care vorbeste prost romana si unul care e analfabet. E o diferenta de la cer la pamant.

Si aici terminam micul nostru "joc" eu parerea mea mi-o sustin pentru ca am motive destule....si incerc sa nu ma refer la modu general cand e vorba de maghiari dar se pare ca inca nu am avut norocu sau ocazia sa-i intalnesc si pe aia rationali cu capu pe umeri.
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

18 Mar 2015, 22:10

Eu am avut ocazia sa intalnesc ungurii ok , dar nu putem zice ca noi romani suntem foarte ok pentru ca si noi suntem necivilizati , dar noi nu avem curaju ala sa cerem pamanturile noastre pentru ca ne e prea frica ca vai ala are pile la politie si vine politia si ma bate ca nu stiu ce , ungurii stiu sa isi ceara "pamanturile" si incearca chiar daca nu le iese nimic , noi romani nu incercam nimic asa ca nu suntem mai buni ca ei
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

18 Mar 2015, 22:48

vreti sa va arat ca peste 1-2 luni Romania va lua inapoi niste insule ucrainei ?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information