Un nebun al Romaniei!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

17 Mar 2015, 20:28

http://www.stiripesurse.ro/ce-le-a-rasp ... 50089.html

Petitia de 2 bani
https://www.causes.com/actions/1725889- ... ansilvania

Daca au tupeu astia..hai sa facem si noi in bucovina de nord,bugeac,transcarpatia,timoc,crisana de vest,debretin,vidin
RoyalServer 2
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

17 Mar 2015, 21:00

Cum se zice pe ungureste : "Afara ungurii din tara" ?
Eu unul nu cred ca au asemenea expresie.
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

17 Mar 2015, 21:10

Ungurii astia,daca tot vor independenta,au la dispozitie toata Ungaria,cat timp Cluj este teritoriu roman,sa nu mai incerce sa faca asa ceva.Ei mereu de ziua Romaniei daca vad romani cu tricolorul,ii bat,injura,etc...dar de ziua Ungariei sa fie totu ok ?
Afara din Romania daca nu va comvine !
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

18 Mar 2015, 01:39

Pai e o diferenta mare intre ziua Romaniei si ziua Ungariei.

Ziua ungariei inseamna un eveniment istoric important ca idee. Practic revolutionarii ungari au reusit sa devina total independenti de Imperiul Habsburg pentru un an, un lucru extrem de mare pentru aceea perioada. Revolutia maghiara a venit dupa revolutia franceza cu aproape acelasi motto "Liberté, égalité, fraternité" si a reusit. Doar cu ajutorul celei mai mari armate rusesti venita in europa pana atunci au reusit Habsburgii sa opreasca revolutia maghiara. Chiar si asa revolutia s-a terminat cu intemeierea imperiului austro ungar.

In aceeasi perioada Avram Iancu a adunat toti romanii cu niste minciuni din partea Habsburgilor pentru a-i incita sa lupte impotriva ungurilor, inaintea lui Avram Iancu nu s-a ridicat problema ungurilor. Aici vine problema pentru care romanii si ungurii nu se inteleg prea bine. Ca sa ii linisteasca pe romani Kossuth l-a trimis pe generalul polonez Jozef Bem (un mercenar care nici nu stia ungureste) in Transilvania, el nefiind cel mai prietenos om de pe pamant. (aka a decis ca singura varianta ca sa linisteasca romanii era sa le arda fiecare sat prin care trece si sa ii omoare si pe civili care ii ies in cale) Strategia sa a dat roade si a recucerit Clujul, dar a in final a pierdut impotriva lui Avram Iancu si a rusilor. Totusi Iancu a fost tradat de Habsburgi si cererile sale au fost luate pe sub picior, in final a devenit un alcoolic. Practic romanii au fost de doua ori trasi pe sfoara de catre austrieci, o data cu Horea, Closca si Crisan si o data cu revolutia maghiara. Nimeni nu tine minte ca ungurii si romanii se omoreau in ardeal doar din cauza austriecilor si ca n-a existat un conflict real.

Adica 15 martie nu e cea mai bucuroasa data din istoria romanilor.
La fel data de 1 Decembrie nu e deloc o zi bucuroasa pentru unguri, care la sfarsitul primului razboi mondial isi declara a doua oara independenta dupa ce imperiul austro ungar a fost infrant si include Transilvania in teritoriile sale (practic pana atunci Transilvania era un teritoriu al ungariei/imperiului austro ungar). Totusi pe 1 decembrie 1918 "Adunarea Națională hotărăște unirea cu România a teritoriilor locuite de români. " Acest lucru insemna ca granita ungariei s-a redus pana la Turda, langa Cluj. Practic Romania a devenit cel mai mare inamic al Ungariei fiindca i-a luat cel mai mare si pretios teritoriu din ultimii 1000 de ani. In plus ungurii erau si mai enervati de faptul ca romanii erau 99% ciobani veniti din munti sau alte locuri ale moldovei (dar inscrisi ca ardeleni), iar ungurii in mare parte erau oameni educati care conduceau toate orasele din transilvania.

Deoarece Regele Ferdinand avea o provenienta prusa a primit aproape gratuit Transvilania, adica nici o alta tara n-a comentat la unire sau i-a verificat veriditatea.
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

18 Mar 2015, 01:48

Afara cu ungurii din tara!!!

https://www.facebook.com/profile.php?id=1341146029 : Muta-te inapoi in Székelyudvarhely!!!

Image

Cei mai spurcati. Mereu cand ii aud pe strada mi se face scarba, ma irita pe timpan ciocolom-ul lor.
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

18 Mar 2015, 13:54

Nu stiu eu unde stau is unguri si chiar am si prieteni unguri ca stiu vorbi romana , si is ok nu au treaba cu romani si daca nu au treaba cu romani nici eu n-am treaba cu ei , doar voi sunteti rasisti baieti chiar daca o sa ne negati , nu zic is si unguri aiurea dar asta e caracterul omului respectiv nu toti is la fel
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

18 Mar 2015, 21:05

Btw.
Image
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

18 Mar 2015, 21:10

Bozmeg ! Ungurii = natie nascuta din boscheti fara istorie fara valori ! Oameni falsi tradatori niste jeguri !

Sunt rasist mai Attila :troll:
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

18 Mar 2015, 21:15

M3taph0riK wrote:Bozmeg ! Ungurii = natie nascuta din boscheti fara istorie fara valori ! Oameni falsi tradatori niste jeguri !

Sunt rasist mai Attila :troll:
Vreo sursa istorica veridica pentru cele spuse de tine ? Ca eu vad ca tocmai ai descris romanii.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

18 Mar 2015, 21:15

Man sa nu-i bagam pe toti in aceeasi oala in fiecare tara exista oameni cu cap si nebuni si noobi,avem si noi "kazasthanieni si kirginstanieni"-->cei care fura romania.

Iohanis a fost in Ucraina bla bla bla cu omologul sau si cica sprijim ucraina cu bani,aparare cibernetica si cu ajutor medical,ia stai
Timp de 25 ani Ucraina ne scuipa mereu in fiecare secunda.... romanii de acolo daca isi iau cetatenie romana e vai de curul lor,este ilegal sa ai cetatenie dubla..............ce naiba,vreti sa va arat ca peste 1-2 luni Romania va lua inapoi niste insule ucrainei ?
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

18 Mar 2015, 21:27

IsTI37 wrote:
M3taph0riK wrote:Bozmeg ! Ungurii = natie nascuta din boscheti fara istorie fara valori ! Oameni falsi tradatori niste jeguri !

Sunt rasist mai Attila :troll:
Vreo sursa istorica veridica pentru cele spuse de tine ? Ca eu vad ca tocmai ai descris romanii.

Surse ? Iti dau surse cate vrei....voi sunteti o natie caruia daca ii pui o foaie alba in fata spuneti ca e negra ! Inclusiv ungurii pe care i-am intalnit in viata de zi cu zi (si cunoscut o gramada) toti s-au dovedit cum i-am descris mai sus.
Sunteti cea mai falsa natie de pe pamant si asta se vede pana la cel mai inalt nivel (modu in care se comporta Ungaria si cum incearca sa profite de situatia din Europa de Est).

Nu vreau sa intru in polemica cu tine.....voi trebuie doar sa stiti ca nu puneati picioru pe pamant Romanesc fara popoarele si imperiile care au invadat Europa de Est si s-au folosit de voi ca de niste paraziti. Si acuma va trebe autonomie si maghiara limba oficiala in inima tarii =)) ce tupeu jegos poti sa ai.

Unguru = Iti vorbeste politicos in fata te injunghie pe la spate :)
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

18 Mar 2015, 21:30

M3taph0riK wrote:
IsTI37 wrote:
M3taph0riK wrote:Bozmeg ! Ungurii = natie nascuta din boscheti fara istorie fara valori ! Oameni falsi tradatori niste jeguri !

Sunt rasist mai Attila :troll:
Vreo sursa istorica veridica pentru cele spuse de tine ? Ca eu vad ca tocmai ai descris romanii.

Surse ? Iti dau surse cate vrei....voi sunteti o natie caruia daca ii pui o foaie alba in fata spuneti ca e negra ! Inclusiv ungurii pe care i-am intalnit in viata de zi cu zi (si cunoscut o gramada) toti s-au dovedit cum i-am descris mai sus.
Sunteti cea mai falsa natie de pe pamant si asta se vede pana la cel mai inalt nivel (modu in care se comporta Ungaria si cum incearca sa profite de situatia din Europa de Est).

Nu vreau sa intru in polemica cu tine.....voi trebuie doar sa stiti ca nu puneati picioru pe pamant Romanesc fara popoarele si imperiile care au invadat Europa de Est si s-au folosit de voi ca de niste paraziti. Si acuma va trebe autonomie si maghiara limba oficiala in inima tarii =)) ce tupeu jegos poti sa ai.

Unguru = Iti vorbeste politicos in fata te injunghie pe la spate :)
Fara Ungaria in istoria europei si Romaniei tu te rugai acum la Allah si Mohamed.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 423 guests