Nefumatorule, acum te simti respectat?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

19 Mar 2016, 09:26

Foarte bine, era foarte penibil sa mergi in anumite restaurante sa mananci ceva si sa fii tot umplut de fum. De asemenea, la chefurile la care mergeam, era foarte aiurea sa ajung dimineata cu hainele pline de fum... E bine si pentru sanatatea nefumatorilor pentru ca nu mai fumeaza pasiv.

De asemenea, legea merge in alte tari fara probleme :)
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
RoyalServer 2
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

19 Mar 2016, 09:41

Marius wrote:Foarte bine, era foarte penibil sa mergi in anumite restaurante sa mananci ceva si sa fii tot umplut de fum. De asemenea, la chefurile la care mergeam, era foarte aiurea sa ajung dimineata cu hainele pline de fum... E bine si pentru sanatatea nefumatorilor pentru ca nu mai fumeaza pasiv.

De asemenea, legea merge in alte tari fara probleme :)
toti vreti sa copiati de la alte tari , putem sa le luam exemplu atunci cand ajungem la nivelul lor .
User avatar
ADI'S
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 424
Joined: 04 Feb 2016, 12:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: Hiyam
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Contact:

19 Mar 2016, 10:05

toti vreti sa copiati de la alte tari , putem sa le luam exemplu atunci cand ajungem la nivelul lor .
Prietene tu esti in stare sa-ti pui piciorele dupa gat si nasul sa ti-l bagi in cur ca nu poti sa fumezi .
Angry_Andrew
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 193
Joined: 30 Jan 2016, 10:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Mar 2016, 11:48

Se putea doar cu semnul interzis fumatului, nu sa bage ei legea pe toata tara. :|
unde patroni dadea voie sa se fumeze se fuma unde nu nu. :|
la liceu ma duceam la baie acum 3,4 zile era plin de fumatori.
ieri cand m-am dus, nici 1. :))
RPG.GAME-STARS.RO
calum von moger.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 10 Jan 2016, 12:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Mar 2016, 12:17

FizZle wrote:
blackgate wrote:imi pare bine de voi si va meritati soarta :) sper sa va inghete tigara in timp ce fumati si sa vi se lipeasca buzele de ea
Ai un os , stai jos .
E libertatea omului daca vrea sa fumeze , sa fumeze .
Nu era de ajuns sa fie pus obligatoriu loc pentru fumatori si nefumatori in fiecare cafenea sau bar ?
Acuma nici in statie nu mai voie chipurile deranjezi nefumatorii .
Mai bine pastrezi tu osu' ala si ti-l bagi in c...r. E libertatea omului daca vrea sa fumeze ? pai sa fumeze pana ii sar plamanii pe gura sau pana vede negru in fata ochilor ca nu ma deranjeaza, ceea ce ma deranjeaza e faptul ca eu ca nefumator iti respir tot j/e/g/u ala de fum si miros a ultimul betiv.
Sau problema e ca nu mai poti sa faci arogante de MARE smecher cu tigarea in mana si iPhone-ul pe masa ? Vrei sa fumezi te duci foarte simplu afara si fumezi pana crapi.
Stau si ma uit la voi astia fumatori cat sunteti de penibili .. daca nu fumati va ia cu tremurat zici ca sunteti ultimii drogati. Si dupaia aruncati scuza aia si mai penibila "Nu pot sa ma las, am incercat"
User avatar
k1d.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 639
Joined: 08 Jan 2008, 19:01
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)

19 Mar 2016, 13:09

calum von moger. wrote:
FizZle wrote:
blackgate wrote:imi pare bine de voi si va meritati soarta :) sper sa va inghete tigara in timp ce fumati si sa vi se lipeasca buzele de ea
Ai un os , stai jos .
E libertatea omului daca vrea sa fumeze , sa fumeze .
Nu era de ajuns sa fie pus obligatoriu loc pentru fumatori si nefumatori in fiecare cafenea sau bar ?
Acuma nici in statie nu mai voie chipurile deranjezi nefumatorii .
Mai bine pastrezi tu osu' ala si ti-l bagi in c...r. E libertatea omului daca vrea sa fumeze ? pai sa fumeze pana ii sar plamanii pe gura sau pana vede negru in fata ochilor ca nu ma deranjeaza, ceea ce ma deranjeaza e faptul ca eu ca nefumator iti respir tot j/e/g/u ala de fum si miros a ultimul betiv.
Sau problema e ca nu mai poti sa faci arogante de MARE smecher cu tigarea in mana si iPhone-ul pe masa ? Vrei sa fumezi te duci foarte simplu afara si fumezi pana crapi.
Stau si ma uit la voi astia fumatori cat sunteti de penibili .. daca nu fumati va ia cu tremurat zici ca sunteti ultimii drogati. Si dupaia aruncati scuza aia si mai penibila "Nu pot sa ma las, am incercat"

Prietene, cum tu ai dreptul sa mananci rahat si eu am dreptul sa fumez, pentru ca nu fumez pe banii tai. Sunt de acord cu legea in mare parte, doar mai trebuie slefuita sa dea posibilitatea si fumatorilor sa aiba un pub/cafenea unde sa isi satisfaca viciul.

Tu ca nefumator cand vezi pe usa ca scrie IN ACEST LOCAL ESTE PERMIS FUMATUL, nu te obliga nimeni sa intrii acolo, ai libertatea de a merge mai departe intr-un local unde nu este permis fumatul.
Stau si ma uit la voi astia fumatori cat sunteti de penibili .. daca nu fumati va ia cu tremurat zici ca sunteti ultimii drogati. Si dupaia aruncati scuza aia si mai penibila "Nu pot sa ma las, am incercat"
Mai bine ai sta si te-ai uita cat de pro.st esti,ce treaba ai tu cu mine ca fumez, pai fumez pe banii mei nu pe banii ma-/tii, fumez pentru ca vreau si pentru ca imi place mirosul si gustul tigarii, NU VREAU sa ma las, nu ca nu pot.
User avatar
busted
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2878
Joined: 30 Jul 2010, 12:44
Detinator Steam: Da
SteamID: busteeeeeeeeeed
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fost Moderator
Location: Iasi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 61 times
Contact:

19 Mar 2016, 13:47

Nu inteleg de unde v-ati luat toti ca vai in 12541251251 tari mai e legea asta. Daca vedeti ceva la tv gata stiti tot. Nu spun ca sunt contra acestei legi, dar nu e in totalitate buna. Intr-un restaurant,pe strada,in cluburi mi se pare foarte normal sa fie interzis fumatul.Dar cand merg intr un bar si beau o bere mi se pare normal sa mi pot aprinde si o tigara atata timp cat la intrare scrie bar pentru fumatori.Nu ti place acolo,nu intri.Ok,inteleg,nu e bine asa,dar macar sa le dea voie sa faca un separeu ceva pentru fumatori,nu gata daca are 2 pereti si acoperis nu e voie.
User avatar
Maadalin
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 259
Joined: 22 Nov 2014, 12:27
Detinator Steam: Da
CS Status: -
Detinator server CS: --
SteamID: madalin_rb
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times

19 Mar 2016, 14:44

Legea mi se pare fiind una foarte buna,peste tot unde mergeam ma umpleam de fum,chiar daca mergeam grup de nefumatori,fumam pasiv din vina altora.
blakin0
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 316
Joined: 23 May 2015, 17:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Mar 2016, 15:29

Ma intr-un fel e bine intr-un fel nu e bine sunt avantaje si dezavantaje... Aseara cand m-am dus la bar de obicei in bar miroasea a fum la greu ca baru fiind mai mic lume multa circa 20 de persoane la 4-5 mese , se fuma la ca instambul ,acum ca nu se mai fuma frate .. pai era un aer foarte curat era alta viata..
Dezavantajele ar fii urmatoarele, Iarna cand intri in bar si e frig trebuie sa iesi afara.. naspa, Da dar totusi vara fumezi la terasa afara la bar.. e ok e bine..
E bine pentru copii mici ca mai iese parinti cu copii la un resturant ceva...nu mai sta copilu in fumu altuia.. alta viata..
Vand domeniu,detali pm . nume bluegames.
User avatar
busted
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2878
Joined: 30 Jul 2010, 12:44
Detinator Steam: Da
SteamID: busteeeeeeeeeed
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fost Moderator
Location: Iasi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 61 times
Contact:

19 Mar 2016, 16:10

blakin0 wrote:Ma intr-un fel e bine intr-un fel nu e bine sunt avantaje si dezavantaje... Aseara cand m-am dus la bar de obicei in bar miroasea a fum la greu ca baru fiind mai mic lume multa circa 20 de persoane la 4-5 mese , se fuma la ca instambul ,acum ca nu se mai fuma frate .. pai era un aer foarte curat era alta viata..
Dezavantajele ar fii urmatoarele, Iarna cand intri in bar si e frig trebuie sa iesi afara.. naspa, Da dar totusi vara fumezi la terasa afara la bar.. e ok e bine..
E bine pentru copii mici ca mai iese parinti cu copii la un resturant ceva...nu mai sta copilu in fumu altuia.. alta viata..
Asta cu parintii m-ai rupt :)))
Pai eu vedeam zilnic parinti care si carau copilasii in carucior sau ii plimbau pe strada de manuta si in cealalta mana aveau tigara
User avatar
QuiteEnough
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 190
Joined: 28 Jul 2014, 12:36
Detinator Steam: Da
CS Status: Everybody lies.
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

19 Mar 2016, 16:42

Vreti o tara la fel ca cele din Europa de Vest dar cand se aplica o lege care este de mult aplicata in U.E urlati ca cateii.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

19 Mar 2016, 17:20

QuiteEnough wrote:Vreti o tara la fel ca cele din Europa de Vest dar cand se aplica o lege care este de mult aplicata in U.E urlati ca cateii.
:troll Unde era Udrea.

Sa ne bage pe gat legi europene cand:

- o sa avem salarii europene
- strazi reabilitate/asfaltate conform standardelor europene (nu cu piciorul)
- litrul de benzina ca si in celelalte tari ( http://www.autosaga.ro/pret-benzina-si-motorina.html )

Pana atunci sa isi bage in fund legile astea.

In rasa lor ei arunca cu banii europeni, voteaza legi ca sa castige tot ei de pe urma lor(voi credeti ca au dat legea asta ca asa a cerut poporul?). Totul pe interes
http://jurnalul.ro/bani-afaceri/economi ... 47228.html
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information