Nefumatorule, acum te simti respectat?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

29 Mar 2016, 13:28

Au scazut vanzarile ... dar nu cred eu ca mult de tot , uite de exemplu in cluburile in care ies absolut in toate s-au facut spatii afara pentru fumat si nu se simte diferenta adica nu s-a golit niciun club sau pana mea...si stati putin ca vine vara , imi spuneti voi ca stati acasa ca nu puteti sa fumati ? D-aia n-o sa fie iar fiecare terasa , piscina , club full ca sunt ei revoltati , FUMATUL este un viciu , ceva ce alegi sa faci desii iti face rau normal ca suporti niste consecinte doar nu sunt eu obligat ca nefumator sa ma imbolnavesc catusi de putin de pe urma ta ... nu mai sariti asa pentru ca n-aveti de ce
THINK it`s not illegal yet !
RoyalServer
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8139
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

29 Mar 2016, 14:37

Depresie wrote:Fie ca iti place sau nu e o lege abuziva, iar cei care o sustin, o sustin pentru ca e in beneficiul lor, nu pentru ca e o lege corecta, insa toti contesta acest fapt, pentru ca suntem niste ipocriti

Sunt localuri unde se fumeaza si localuri unde nu se fumeaza
Nu esti obligat sa intri intr-un local unde se fumeaza, poti sa mergi in altul unde nu se fumeaza

Dar acum, eu ca fumator nu mai pot merge in nici un local sa savurez o cafea si o tigara

Plus vor scadea vanzarile in cafenele, baruri, etc
Pentru ca nici un fumator nu doreste sa isi bea cafeaua sau bautura fara tigara, iar sa iti iei cescuta cu cafea sau berea si sa iesi afara iarna, nu e prea convenabil

Vorba unui prieten, noi romanii ne meritam soarta, pentru ca nu suntem victime, suntem noi prosti, la fel cum s-au decis romanacii sa il dea jos pe priministrul care reusit sa creasca salariile si ne plateasca datoriile la FMI...

Tara frumoasa, oameni prosti, nesimtiti, si egoisti...

Si inca un lucru, nu tot dati voi exemple alte tari din uniunea europeana, ca vai, ca da, ca pfai, ce civilizatie

Ca e vai de fundu lor, ia mergeti voi in paris sa vedeti ce jeg si ce tiganeala e acolo la periferie, cat de usor poti fi jefuit, batut s-au omorat.. sau prin anglia, sa vedeti cum se imbata coardele de 16 ani si cum se ard pe unde apuca, si ce taxe exista pe acol, sa vedeti ce frumos e in "tarile civilizate"
Depresie
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 38
Joined: 03 Mar 2015, 07:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

29 Mar 2016, 19:44

Ce sa ceri de la oamenii care urmaresc "emisiunea" respectiva...
Vizualizarile clipului acelui tip confirma teoria mentionata mai sus, ca suntem o tara plina de prosti...
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

29 Mar 2016, 20:19

avem un grup de facebook al tg muresului, e plin si acolo de postari de genul

eu unul rad sau devin frustrat cand citesc posturi de genul, pentru ca ma gandesc cat de prost trebuie sa fii sa scrii asa ceva, sau sa te plangi de asa ceva
si eu sunt fumator (electronica, se pune) si nu ma deranjeaza deloc treaba asta, poate pentru ca m-am obisnuit in UK, unde nu se plange nimeni de asa ceva. Bine, ajuta si faptul ca acolo majoritatea sunt nefumatori, adica la o masa de 10 oameni acolo ies 3 raman 7, la noi ies 9 ramane unu pe telefon. E si asta o treaba la care trebuie reflectat si anume de ce sunt asa de multi fumatori, de ce se promoveaza asa de mult, poate ca este peste tot?

In orice caz, aceleasi puncte de vedere raman. Nu mai duhnesc hainele dupa o seara pe afara. Pot manca linistit o pizza fara sa-si aprinda unul de la masa de langa o tigara si sa mi se faca scarba. Pot sa ies prin cluburi fara sa ma usture ochii dupa 1-2 ore din cauza fumului dens. Si desi sunt si eu fumator o sa continui sa fac treburile astea chiar daca nu mai pot fuma in incinte.

Era o postare azi dimineata pe FB pe grupul de care ziceam, chiar am ras bine. Zicea ceva de genul:
"Cei care se plang acum ca nu mai merg in localuri ca nu se poate fuma, sunt cei care stateau 4 ore la un suc de 0,25ml si fumau 15 tigari. Nu e mare pierdere"
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
Depresie
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 38
Joined: 03 Mar 2015, 07:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

29 Mar 2016, 21:55

Tigara electronica e permisa oriunde... deci, nu te poti pune in pielea unui fumator
Oricum, pe mine nu ma deranjeaza, deoarece evit localurile, si cand sunt afara nu fumez, doar acasa
Dar cand se comite un abuz, nu ma apuc sa fiu ipocrit si sa inchid ochii pentru ca este in interesul meu sau pentru ca pur si simplu nu ma afecteaza ( mentalitatea proasta a romanilor )

Nu mai fiti popandai trepadusi, daca doriti sa vi se respecte drepturile, respectati si voi drepturile celorlalti, si nu mai fiti niste cizme
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

29 Mar 2016, 23:08

Depresie wrote:Tigara electronica e permisa oriunde... deci, nu te poti pune in pielea unui fumator
asta de unde ai scos-o?
tigara electronica e considerat tot tigara, oriunde e interzis fumatul e interzis si vapatul
ca unii mai intorc capul pentru ca nu se simte aia e alta poveste, dar vorbim de lege aici
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

30 Mar 2016, 00:17

Depresie wrote:Ce sa ceri de la oamenii care urmaresc "emisiunea" respectiva...
Vizualizarile clipului acelui tip confirma teoria mentionata mai sus, ca suntem o tara plina de prosti...
Esti un frustrat ipocrit,cacacios,cu fumuri si rupt de realitate , de unde pana unde ai ajuns la ideea ca daca urmaresti acea emisiune esti un "inapoiat" , bai inteligentule stiai ca in America de ex stiu de la cineva care a locuit acolo , daca te vad pe strada ca fumezi TE CRED TARAN nebunaticule , la noi in tara copii au ajuns de la 13-14 ani sa fumeze si tu esti revoltat pe legea asta , un gram de creier nu ai prietene
THINK it`s not illegal yet !
Depresie
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 38
Joined: 03 Mar 2015, 07:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Mar 2016, 04:16

Eu inteleg ca te chinuie hepatita, din nou vad ca traiesti din filme
Halal exemplu ti-ai gasit, aia sunt cei mai ignoranti oameni de pe planeta, nu isi stiu statele macar, sa nu mai vorbim ca majoritatea cred ca europa e o tara undeva prin africa

Ai dat ca exemplu o tara unde, oamenii inca se mai impusca intre ei pentru fulare, in care sunt cei mai multi oameni inchisi in puscarii ( in medie ) o tara in care sanatatea e un lux, o tara in care daca vrei sa iti termini o facultate, trebuie sa platesti rate timp de 10 ani dupa ce o termini... o tara unde un pusti de 15 ani a candidat la presedentie folosind numele de Deez Nuts, o tara unde oamenii sunt torturati prin puscarii.. si lista continua

Uite si exemplul de om prost si indoctrinat care crede ca toate tarile sunt mai civilizate decat tara sa natala

Ma intreb oare daca in alte tari majoritatea ar fi poponari, v-ati lua si voi dupa ei ?
Ma amuza cum preferati toti sa urmati exemple in loc sa ganditi pentru voi, dar se intelege, am vrut democratie, dar tot comunisti am ramas

Aa, in legatura cu copiii, nu vad nici o legatura intre aceasta lege si faptul ca copiii de 13-14 ani fumeaza... dar oricum, lasa ca e mai ok sa fumeze iarba ca in "tarile civilizate" si sa isi poata procure arme sa-si ciuruiasca toti colegii

@Carnacior, nu stiam ca s-a impus ca si tigara electronica sa fie interzisa, eu din cate stiam se poate folosi oriunde, nu m-ar mira ca sa o includa si pe aceasta in acea lege... la cat sunt de puscati parlamenterii nostri... dar mna, lasa ca e mai sanatos asa, au oamenii mai multi bani de bagat in buzunarele lor, pardon, la pacanele
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

30 Mar 2016, 11:12

depresie....esti prost de mori
Last edited by Yeezus on 30 Mar 2016, 12:00, edited 1 time in total.
Reason: Avertisment pentru atac la persoana.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information