Nelamurire dedicate

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

12 Sep 2013, 19:08

smileye wrote:
Sona wrote:
smileye wrote:
Nici nu am auzit de ei, deci e clar ca nu is vechi pe piata.
O fi ei din 2007, dar nu se aude prea multe despre ei si par a avea colocare in Voxility.
dedicatserver.ro, in rest nu se merita.Au plata prin paypal asa cum doresti.
Am inteles ceva de la Gabriel ca se pot depune banii pentru plata facturii la orice banca sau acolo unde am contul bancar ( card de credit, cred ) :-?

Asa o fi?
Deci hai sa ne intelegem, banii i poti depune la orice banca ai mai aproape de tine, chiar daca Gabi are cont ING, singurul inconvenient care nu depinde de tine sau el e ca banca la care mergi daca nu e ING percepe un comision in functie de suma depusa.Eu nu stiu ce suma depui dar la o medie 300 RON ti se percepe un comision de 6 lei +/- 2 lei in functie de fiecare banca.Daca platesti de la ING=comision 0.
RoyalServer 2
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

12 Sep 2013, 19:11

Oricum plateam la BCR comision 4 lei pentru orice suma depusa, chiar in contul BCR.
Si la BRD se percepea, dar mai putin sau chiar deloc, nu stiu de ce, cateodata percepeau comision cateodata nu.
Nu ar fi o problema acel comision, important este sa ajunga banii pentru acea factura, dar ma cam tem de asta.

Eu is invatat sa platesc doar la banca la care e contul pentru a plati factura, adica nu ma duc cu un cont BT la BCR sa depun banii.
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

12 Sep 2013, 19:17

smileye wrote:Oricum plateam la BCR comision 4 lei pentru orice suma depusa, chiar in contul BCR.
Si la BRD se percepea, dar mai putin sau chiar deloc, nu stiu de ce, cateodata percepeau comision cateodata nu.
Nu ar fi o problema acel comision, important este sa ajunga banii pentru acea factura, dar ma cam tem de asta.

Eu is invatat sa platesc doar la banca la care e contul pentru a plati factura, adica nu ma duc cu un cont BT la BCR sa depun banii.
Deci aici deja discutia nu isi mai are rostul.Ti-am dat toate informatiile necesare.Mai pe romaneste tu nu ai incredere in sistemul bancar in afara de banca ta.Deja eu mi-am facut treaba.Ultimul meu sfat:alege dedicatserver.ro, sunt client acolo de aproximativ 6 luni, trimit lunar banii pentru facturile mele in avans pentru ca si eu am socotelile mele, daca am probleme ajuta la orice ora, sunt oameni de o calitate deosebita cu niste servicii pe masura.I laud pentru ca au cu ce sa iasa in evidenta.Evita site-urile care au un singur om in spate pentru tot, acel om nu e de fier are o viata personala si alte probleme(profilul clasic) si la un moment dat se duce totul de rapa si din zgarcenie va realiza ca totul se duce de rapa, daca intelegi ce vreau sa spun.Alege o echipa de oameni bine pregatita, oricare ar fi alegerea ta, cu servicii de calitate si uptime mare.Toate astea nu le gasesti la toolz, dreamserver si hostinwin, adica exemplele de mai sus, dedicatserver.ro sunt peste acestia cu mult.Elimina intermediarii pentru a nu avea probleme cu downtime si cu banii pe care i dai pe facturi catre ei, pentru ca serviciile tale sa fie suspendate din cauza administratorului care are probleme in viata personala sau in dragoste(camnet european drinks).Succes in alegerea ta.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

12 Sep 2013, 19:23

Sona wrote:
smileye wrote:Oricum plateam la BCR comision 4 lei pentru orice suma depusa, chiar in contul BCR.
Si la BRD se percepea, dar mai putin sau chiar deloc, nu stiu de ce, cateodata percepeau comision cateodata nu.
Nu ar fi o problema acel comision, important este sa ajunga banii pentru acea factura, dar ma cam tem de asta.

Eu is invatat sa platesc doar la banca la care e contul pentru a plati factura, adica nu ma duc cu un cont BT la BCR sa depun banii.
Deci aici deja discutia nu isi mai are rostul.Ti-am dat toate informatiile necesare.Mai pe romaneste tu nu ai incredere in sistemul bancar in afara de banca ta.Deja eu mi-am facut treaba.Ultimul meu sfat:alege dedicatserver.ro, sunt client acolo de aproximativ 6 luni, trimit lunar banii pentru facturile mele in avans pentru ca si eu am socotelile mele, daca am probleme ajuta la orice ora, sunt oameni de o calitate deosebita cu niste servicii pe masura.I laud pentru ca au cu ce sa iasa in evidenta.Evita site-urile care au un singur om in spate pentru tot, acel om nu e de fier are o viata personala si alte probleme(profilul clasic) si la un moment dat se duce totul de rapa si din zgarcenie va realiza ca totul se duce de rapa, daca intelegi ce vreau sa spun.Alege o echipa de oameni bine pregatita, oricare ar fi alegerea ta, cu servicii de calitate si uptime mare.Toate astea nu le gasesti la toolz, dreamserver si hostinwin, adica exemplele de mai sus, dedicatserver.ro sunt peste acestia cu mult.Elimina intermediarii pentru a nu avea probleme cu downtime si cu banii pe care i dai pe facturi catre ei, pentru ca serviciile tale sa fie suspendate din cauza administratorului care are probleme in viata personala sau in dragoste(camnet european drinks).Succes in alegerea ta.
Bun, la acele concluzii am ajuns si eu dupa ce am zis sa renunt si la dreamserver pentru neseriozitate.
Dar si dedicatserver are buba lui cum ar fi banda, de ce pe site-ul lor zice ca au doar 100Mbps banda garantat? Nu se poate lua flood usor? Adica cu o banda mai mare de 100Mbps sa pice?Cam toate dedicatele care le vad scriu ca au banda 1gbps, o fi doar pentru reclama sau ce, ca nu prea inteleg?
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

12 Sep 2013, 19:27

smileye wrote:
Sona wrote:
smileye wrote:Oricum plateam la BCR comision 4 lei pentru orice suma depusa, chiar in contul BCR.
Si la BRD se percepea, dar mai putin sau chiar deloc, nu stiu de ce, cateodata percepeau comision cateodata nu.
Nu ar fi o problema acel comision, important este sa ajunga banii pentru acea factura, dar ma cam tem de asta.

Eu is invatat sa platesc doar la banca la care e contul pentru a plati factura, adica nu ma duc cu un cont BT la BCR sa depun banii.
Deci aici deja discutia nu isi mai are rostul.Ti-am dat toate informatiile necesare.Mai pe romaneste tu nu ai incredere in sistemul bancar in afara de banca ta.Deja eu mi-am facut treaba.Ultimul meu sfat:alege dedicatserver.ro, sunt client acolo de aproximativ 6 luni, trimit lunar banii pentru facturile mele in avans pentru ca si eu am socotelile mele, daca am probleme ajuta la orice ora, sunt oameni de o calitate deosebita cu niste servicii pe masura.I laud pentru ca au cu ce sa iasa in evidenta.Evita site-urile care au un singur om in spate pentru tot, acel om nu e de fier are o viata personala si alte probleme(profilul clasic) si la un moment dat se duce totul de rapa si din zgarcenie va realiza ca totul se duce de rapa, daca intelegi ce vreau sa spun.Alege o echipa de oameni bine pregatita, oricare ar fi alegerea ta, cu servicii de calitate si uptime mare.Toate astea nu le gasesti la toolz, dreamserver si hostinwin, adica exemplele de mai sus, dedicatserver.ro sunt peste acestia cu mult.Elimina intermediarii pentru a nu avea probleme cu downtime si cu banii pe care i dai pe facturi catre ei, pentru ca serviciile tale sa fie suspendate din cauza administratorului care are probleme in viata personala sau in dragoste(camnet european drinks).Succes in alegerea ta.
Bun, la acele concluzii am ajuns si eu dupa ce am zis sa renunt si la dreamserver pentru neseriozitate.
Dar si dedicatserver are buba lui cum ar fi banda, de ce pe site-ul lor zice ca au doar 100Mbps banda garantat? Nu se poate lua flood usor? Adica cu o banda mai mare de 100Mbps sa pice?Cam toate dedicatele care le vad scriu ca au banda 1gbps, o fi doar pentru reclama sau ce, ca nu prea inteleg?
Flood poti da oricui daca vrei, nimeni nu e protejat total.Aici intervine experienta echipei de administratori, daca au asa ceva eu vorbind la general acum care pot crea un firewall cat de cat de calitate si aici intervin si alte constante in ecuatie.E, uite ca eu satul de amatori am devenit clientul lor si sunt multumit, daca am avut downtime a fost din cauza mea si m-au ajutat.Reclama mascata eu stiu ca ei nu au, ce vezi tu acolo e puterea lor reala si nimic de acolo nu e doar fictiv.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

12 Sep 2013, 19:33

Da, omul mi se pare ok din cate am vazut prin ticketele mele cu nelamuriri.
Singura problema pare a fi banca, ramane sa mai intreb la o banca oarecare( chiar daca nu am card la ei ) daca se poate sa platesc facturi prin ei, pana voi face si paypal.

Merci pentru informatii, Sona.
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

12 Sep 2013, 19:35

smileye wrote:Da, omul mi se pare ok din cate am vazut prin ticketele mele cu nelamuriri.
Singura problema pare a fi banca, ramane sa mai intreb la o banca oarecare( chiar daca nu am card la ei ) daca se poate sa platesc facturi prin ei, pana voi face si paypal.

Merci pentru informatii, Sona.
Nu ai pentru ce, alege cu capul nu din auzite de la unul si altul.Salut.
User avatar
NisQ
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4070
Joined: 26 May 2011, 01:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 4k hours and still countin'
Detinator server CS: GG.FRAGWAY.COM
SteamID: nisq4vibe
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: LONDON U.K
Has thanked: 29 times
Been thanked: 75 times
Contact:

12 Sep 2013, 22:18

xservers
Workin' on my sheet - https://dreambabes.co.uk/
User avatar
meLvin
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 820
Joined: 02 Jul 2012, 13:14
Detinator Steam: Da
SteamID: zanacamatar
Reputatie: Ban 2 luni !
Utilizator neserios (tepar)
Location: Rosiori de Vede
Has thanked: 35 times
Been thanked: 28 times

12 Sep 2013, 23:44

Iti recomand sa incerci BTSTelecom , au preturi cam piperate dar si calitate pe masura , daca observi si Freakz i-a ales , freakz este printre cele mai mari din romania daca nu cea mai mare comunitate de gaming!
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

12 Sep 2013, 23:55

smileye wrote:As vrea sa optez pentru 3 site-uri de servere dedicate, dar nu stiu ce sa aleg ca fiecare are defectul sau.

1. toolz - is scumpe dedicatele la ei, mergea bine inainte toolzul nu am ce zice ca aveam server acum 2-3 ani la ei, dar vad ca au downtime mare in ultima vreme si gazduirea web se misca prost la ei.
2. dreamserver - Cristi nu e prea serios, ii zic sa tina niste ip-uri pentru dedicat si el chiar pe alea le da, cu toate ca zice ca le tine pentru mine, le invarte sa iasa tot pe a lui, gazduirea web dupa cum se vedea si pe extreamcs se misca foarte prost, au dedicate bune dar seriozitatea si poate schimba iar ip-urile la face sa nu comand de la ei, + de asta aveam server castigat la concurs dupa il suspenda la toti, fara suport pe forum nimic, cu toate ca a promis ca va oferi suport serverelor comunitare.
3. dedicatserver - ma gandesc si la ei ca au dedicate bune, dar tot exista probleme si la ei... as putea plati doar paypal ca nu am banca ING prin zona, paypal inca nu am, iar banda lor la dedicate este de 100mbps.

Stiu ca pe aici sunt doar copilasi care posteaza aiurea, dar poate se gaseste si cineva priceput pe aici sa ma ajute.
Ce sa aleg?
Toolz:
S-a schimbat datacenterul si nu mai exista downtime-uri, in 1-2 saptamani se schimba si providerul (ip-urile nu se schimba) + ca s-a promis banda mai mare de internet (ping mai mic).
Momentan nu mai exista nicio problema, astept schimbarea providerului si atunci cred ca o sa fie totul perfect.

Alege ce doresti :P
User avatar
wind
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1457
Joined: 24 Nov 2008, 21:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.JoiNeT.Ro
SteamID: windcs
Reputatie: Ban 2 luni!
Location: Constanta
Has thanked: 30 times
Been thanked: 58 times
Contact:

13 Sep 2013, 00:48

smileye wrote:As vrea sa optez pentru 3 site-uri de servere dedicate, dar nu stiu ce sa aleg ca fiecare are defectul sau.

1. toolz - is scumpe dedicatele la ei, mergea bine inainte toolzul nu am ce zice ca aveam server acum 2-3 ani la ei, dar vad ca au downtime mare in ultima vreme si gazduirea web se misca prost la ei.
2. dreamserver - Cristi nu e prea serios, ii zic sa tina niste ip-uri pentru dedicat si el chiar pe alea le da, cu toate ca zice ca le tine pentru mine, le invarte sa iasa tot pe a lui, gazduirea web dupa cum se vedea si pe extreamcs se misca foarte prost, au dedicate bune dar seriozitatea si poate schimba iar ip-urile la face sa nu comand de la ei, + de asta aveam server castigat la concurs dupa il suspenda la toti, fara suport pe forum nimic, cu toate ca a promis ca va oferi suport serverelor comunitare.
3. dedicatserver - ma gandesc si la ei ca au dedicate bune, dar tot exista probleme si la ei... as putea plati doar paypal ca nu am banca ING prin zona, paypal inca nu am, iar banda lor la dedicate este de 100mbps.

Stiu ca pe aici sunt doar copilasi care posteaza aiurea, dar poate se gaseste si cineva priceput pe aici sa ma ajute.
Ce sa aleg?
Partea intai, toolz se lauda cu datacenter propriu desi nu are. Serverele lor sunt colocate la ssnet, chiar unele dintre ele apartin ssnet si sunt inchiriate de toolz. Au banda proasta.. + ping mare uneori .. adica pe scurt providerul lor este instabil..
La partea 2 as dori sa-ti dau si eu o parere a mea personala. In caz ca nu stiati, domnul La@ur se lauda aici pe extreamcs ca are un dedicat de nu stiu cate nspe mii de euro ... cand el defapt are un amarat dedicat pe care tine o gramada de siteuri care fac trafic, si desigur serverul web si serverul mysql era foarte suprasolicitat si de aceea uneori dadea rateuri.
El avea serverul lui personal colocat la dreamserver (voxility). Crede-ma ca am dedicate proprii colocate la voxility si merg foarte bine.
Iar ultima parte, dedicatserver este ok insa este prea scump pentru ce ofera.
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

13 Sep 2013, 01:08

wind wrote:
smileye wrote:As vrea sa optez pentru 3 site-uri de servere dedicate, dar nu stiu ce sa aleg ca fiecare are defectul sau.

1. toolz - is scumpe dedicatele la ei, mergea bine inainte toolzul nu am ce zice ca aveam server acum 2-3 ani la ei, dar vad ca au downtime mare in ultima vreme si gazduirea web se misca prost la ei.
2. dreamserver - Cristi nu e prea serios, ii zic sa tina niste ip-uri pentru dedicat si el chiar pe alea le da, cu toate ca zice ca le tine pentru mine, le invarte sa iasa tot pe a lui, gazduirea web dupa cum se vedea si pe extreamcs se misca foarte prost, au dedicate bune dar seriozitatea si poate schimba iar ip-urile la face sa nu comand de la ei, + de asta aveam server castigat la concurs dupa il suspenda la toti, fara suport pe forum nimic, cu toate ca a promis ca va oferi suport serverelor comunitare.
3. dedicatserver - ma gandesc si la ei ca au dedicate bune, dar tot exista probleme si la ei... as putea plati doar paypal ca nu am banca ING prin zona, paypal inca nu am, iar banda lor la dedicate este de 100mbps.

Stiu ca pe aici sunt doar copilasi care posteaza aiurea, dar poate se gaseste si cineva priceput pe aici sa ma ajute.
Ce sa aleg?
Partea intai, toolz se lauda cu datacenter propriu desi nu are. Serverele lor sunt colocate la ssnet, chiar unele dintre ele apartin ssnet si sunt inchiriate de toolz. Au banda proasta.. + ping mare uneori .. adica pe scurt providerul lor este instabil..
La partea 2 as dori sa-ti dau si eu o parere a mea personala. In caz ca nu stiati, domnul La@ur se lauda aici pe extreamcs ca are un dedicat de nu stiu cate nspe mii de euro ... cand el defapt are un amarat dedicat pe care tine o gramada de siteuri care fac trafic, si desigur serverul web si serverul mysql era foarte suprasolicitat si de aceea uneori dadea rateuri.
El avea serverul lui personal colocat la dreamserver (voxility). Crede-ma ca am dedicate proprii colocate la voxility si merg foarte bine.
Iar ultima parte, dedicatserver este ok insa este prea scump pentru ce ofera.
Ca sa stii si tu, Toolz nu mai este la SSNET!
Momentan banda ACTUALA este printre cea mai buna din Romania si nimeni nu poate sa ma contrazica.
Sunt pinguri asemeni Krond, tinand cont ca, cu 32/32 am avut pe echipe 8 - 15 ping eu zic ca este bine (+990 fps).
Momentan asteptam sa schimbe si providerul + banda mai mare.
Stiu ca vrei sa faci reclama negativa, dar nu-ti iese.
Stai tu calm, ca si cu reclama ta negativa au destule servere hostate + vps-uri si dedicate la greu, ceea ce tu nu o sa ai niciodata. Acum probabil o sa ma contrazici, tinand cont ca n-ai avut niciodata server la Toolz nu stiu de ce comentezi.
Dar e parerea ta, nu te pot contrazice.
PS: Daniel nu a precizat nimic cum ca ar fi datacenterul lui, asa ca nu mai manca poop.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 416 guests