De unde pot obtine aprobari pentru a face un site de filme

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

08 May 2017, 02:00

N34L wrote:
Blue ;x wrote:Salut.

De unde pot obtine aprobari si alte lucruri necesare pentru a face un site de filme complet legal ?
Dacă doreşti să ai dreptul la filmul ce-l postezi, plăteşti.. Dacă doreşti să-i distribui link-urile urcate de alţii prind cod, cum fac majoritate site-urilor de filme.. este gratuit
El vrea sa faca pe baza de abonamente presupun de vorbeste de legalitati.
Image
Image
Image
RoyalServer 2
N34L
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 141
Joined: 07 Mar 2015, 13:38
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0

08 May 2017, 08:57

TZACANEL wrote:
N34L wrote:
Blue ;x wrote:Salut.

De unde pot obtine aprobari si alte lucruri necesare pentru a face un site de filme complet legal ?
Dacă doreşti să ai dreptul la filmul ce-l postezi, plăteşti.. Dacă doreşti să-i distribui link-urile urcate de alţii prind cod, cum fac majoritate site-urilor de filme.. este gratuit
El vrea sa faca pe baza de abonamente presupun de vorbeste de legalitati.
Nu a precizat daca upload filme.. sau distributie de filme.
User avatar
Bogdan Andrei
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 501
Joined: 02 Sep 2016, 10:30
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Puula, Croatia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Contact:

08 May 2017, 09:32

Din putinele mele cunostinte pe care le am, am auzit ca nici distributia de filme nu este legala.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

08 May 2017, 13:02

Din moment ce tu nu ai drepturi asupra acelui bun, nu il poti distribui, indiferent de situatie. Nu conteaza ca ai luat un cod embed si l-ai pus pe site. Nici tu, nici cel ce a pus acel clip nu dispuneti de drepturi asupra acelui bun si incalcati legea copyright-ului.
Image
Image
Image
N34L
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 141
Joined: 07 Mar 2015, 13:38
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0

08 May 2017, 13:20

TZACANEL wrote:Din moment ce tu nu ai drepturi asupra acelui bun, nu il poti distribui, indiferent de situatie. Nu conteaza ca ai luat un cod embed si l-ai pus pe site. Nici tu, nici cel ce a pus acel clip nu dispuneti de drepturi asupra acelui bun si incalcati legea copyright-ului.
E la fel cum ai lua codul de la un video youtube, sursa rămâne aceeaşi.. nu sunt de vină eu ce l-am distribuit dar cei ce l-au adăugat. Site-ul meu în cauză indexează doar conţinutul altora site-uri precum novamov, movshare, megavideo, ok, youtube şi multe altele. Este absolut legal si contine doar coduri embed de pe alte site-uri de pe internet. Noi nu gazduim sau incarcam nici un fisier video. Daca există orice problema legală trebuiesc contactate site-urile care hosteaza aceste fisiere, noi neavand nicio putere asupra lor.
Daca cineva doreşte sa-şi elimine permanent materialul cu drepturi de autor de pe Internet, să contactaze administratorul de la URL-ul exact in care materialul cu drepturi de autor este gazduit.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

08 May 2017, 14:19

N34L wrote:
TZACANEL wrote:Din moment ce tu nu ai drepturi asupra acelui bun, nu il poti distribui, indiferent de situatie. Nu conteaza ca ai luat un cod embed si l-ai pus pe site. Nici tu, nici cel ce a pus acel clip nu dispuneti de drepturi asupra acelui bun si incalcati legea copyright-ului.
E la fel cum ai lua codul de la un video youtube, sursa rămâne aceeaşi.. nu sunt de vină eu ce l-am distribuit dar cei ce l-au adăugat. Site-ul meu în cauză indexează doar conţinutul altora site-uri precum novamov, movshare, megavideo, ok, youtube şi multe altele. Este absolut legal si contine doar coduri embed de pe alte site-uri de pe internet. Noi nu gazduim sau incarcam nici un fisier video. Daca există orice problema legală trebuiesc contactate site-urile care hosteaza aceste fisiere, noi neavand nicio putere asupra lor.
Daca cineva doreşte sa-şi elimine permanent materialul cu drepturi de autor de pe Internet, să contactaze administratorul de la URL-ul exact in care materialul cu drepturi de autor este gazduit.
bossule de ce nu taci decat sa vorbesti aiurea, citeste ce inseamna pirateria, citeste legile din romania
nu e permisa distribuirea, nu conteaza ca e embed, e pusa pe siteul tau se numeste distribuire, tu crezi ca esti cocos dar nu prea :))
N34L
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 141
Joined: 07 Mar 2015, 13:38
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0

08 May 2017, 15:43

sound wrote:
N34L wrote:
TZACANEL wrote:Din moment ce tu nu ai drepturi asupra acelui bun, nu il poti distribui, indiferent de situatie. Nu conteaza ca ai luat un cod embed si l-ai pus pe site. Nici tu, nici cel ce a pus acel clip nu dispuneti de drepturi asupra acelui bun si incalcati legea copyright-ului.
E la fel cum ai lua codul de la un video youtube, sursa rămâne aceeaşi.. nu sunt de vină eu ce l-am distribuit dar cei ce l-au adăugat. Site-ul meu în cauză indexează doar conţinutul altora site-uri precum novamov, movshare, megavideo, ok, youtube şi multe altele. Este absolut legal si contine doar coduri embed de pe alte site-uri de pe internet. Noi nu gazduim sau incarcam nici un fisier video. Daca există orice problema legală trebuiesc contactate site-urile care hosteaza aceste fisiere, noi neavand nicio putere asupra lor.
Daca cineva doreşte sa-şi elimine permanent materialul cu drepturi de autor de pe Internet, să contactaze administratorul de la URL-ul exact in care materialul cu drepturi de autor este gazduit.
bossule de ce nu taci decat sa vorbesti aiurea, citeste ce inseamna pirateria, citeste legile din romania
nu e permisa distribuirea, nu conteaza ca e embed, e pusa pe siteul tau se numeste distribuire, tu crezi ca esti cocos dar nu prea :))
De ce nu vii mai bine cu articolul decât să-mi spui mie că zic prostii. Moderatori pârliţi.
Filmele uploadate sunt deja plătite de câtre site-ul de upload făcând la rândul lui bani din reclamele afişate pe film.
Last edited by Yeezus on 09 May 2017, 21:33, edited 2 times in total.
Reason: Warn pentru jigniri la adresa staff-ului. La abaterea urmatoare ne auzim in 2027.
N34L
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 141
Joined: 07 Mar 2015, 13:38
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0

08 May 2017, 15:45

N34L wrote:
sound wrote:
N34L wrote: E la fel cum ai lua codul de la un video youtube, sursa rămâne aceeaşi.. nu sunt de vină eu ce l-am distribuit dar cei ce l-au adăugat. Site-ul meu în cauză indexează doar conţinutul altora site-uri precum novamov, movshare, megavideo, ok, youtube şi multe altele. Este absolut legal si contine doar coduri embed de pe alte site-uri de pe internet. Noi nu gazduim sau incarcam nici un fisier video. Daca există orice problema legală trebuiesc contactate site-urile care hosteaza aceste fisiere, noi neavand nicio putere asupra lor.
Daca cineva doreşte sa-şi elimine permanent materialul cu drepturi de autor de pe Internet, să contactaze administratorul de la URL-ul exact in care materialul cu drepturi de autor este gazduit.
bossule de ce nu taci decat sa vorbesti aiurea, citeste ce inseamna pirateria, citeste legile din romania
nu e permisa distribuirea, nu conteaza ca e embed, e pusa pe siteul tau se numeste distribuire, tu crezi ca esti cocos dar nu prea :))
De ce nu vii mai bine cu articolul decât să-mi spui mie că zic prostii. Moderatori pârliţi.
Filmele uploadate sunt deja plătite de câtre site-ul de upload făcând la rândul lui bani din reclamele afişate pe film.
User avatar
Bogdan Andrei
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 501
Joined: 02 Sep 2016, 10:30
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Puula, Croatia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Contact:

08 May 2017, 15:51

Filmele uploadate sunt deja plătite de câtre site-ul de upload
Daca prin site-ul de upload te referi la openload, m4upload s.a.m.d, ei bine, sa stii ca nu ei uploadeaza filmele ci alti useri. Si acolo se ia insa in considerare copyright-ul, iar daca primeste o notificare DMCA va sterge cu siguranta filmul in cauza.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

08 May 2017, 16:44

nu conteaza de cine e urcat si unde, atata timp cat tu distribui filmu la tine pe site e ilegal, poti sa-i dai si share pe fb tot ilegal e
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13712
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

08 May 2017, 16:45

Ia zi boss ai pregatit suma aia cu 9 zerouri? :wut:
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information