Network Marketing, Oportunitate Buna?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MadaN
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2014, 17:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

29 May 2016, 12:26

Laur eXtream wrote:In general lumea fuge de MLM cand aude de ele, din doar doua motive:
- trebuie sa contribui lunar / anual
- trebuie sa cauti ca nebunul o gramada de lume care sa plateasca sub tine, sa iti poti recupera banii + profit
Asa este.
Eu am inceput sa ma ocup prima data in clasa 12-a cu un alt MLM, am investit si nici macar banii nu le-am recuperat. Cea mai mare problema atunci a fost ca ei au zis ca este usor de castigat bani. NU. A venit si BAC-ul si m-am lasat. Acum langa munca e perfect. Am jobul perfect as putea sa zic dar totusi cat timp este un JOB (Just Over Broke) nu este de ajuns.

MLM nu este usor, dar cu aceasi efort ca un job, poti sa castigi cu 5x, 10x, sau 100x ori mai mult pe termen lung.

Cat despre oameni, daca faci bine, e de ajuns daca ai 4-5 oameni doar sub tine si le mentorezi sa faca si ei la fel.
zigweed wrote:
MadaN wrote:Cat despre produse, de obicei produsele MLM sunt foarte bune deoarece fara produse bune firma respectiva nu are NICI-O sansa. MLM-ul poate functiona doar daca produsele sunt bune si cei care consuma chiar vor sa recomande mai departe. Daca intr-un MLM dai produsul la prieteni, rude doar pentru bani, nu o sa ai success si pierzi si prietenii.
Avon, sistem tip MLM, preturi mici, calitate 0. Doar pentru simplu fapt ca sunt ieftine acele produse, se cumpara.
Absolut toate cremele, parfumurile sunt identice, ei doar mai adauga o esenta in plus, cand vor sa scoata un produs "nou".
Vad ca acum au adoptat alta strategie, au inceput sa micsoreze recipientele, pretul a ramas neschimbat.

Oriflame, sistem tip MLM, preturi mai mari decat Avon, calitate putin mai buna (nesemnificativa), clienti mult mai putini decat Avon.

Concluzie: Intotdeauna produsele de proasta calitate se vor cumpara mai bine, din cauza ca sunt ieftine ! Si cum in Romania, 46% din populatie este saraca, ghici ce merge mai bine ?
Deci te rog eu, lasa-ne cu Network marketingu tau, si cu oportunitatea ta buna.
Degeaba incerci sa pari om serios, cand esti agramat pui pana pe o carte de gramatica, nu dezvolti sisteme tip M.L.M, P.L.M, etc.

1. Am postat in Discutii Libere, nu am postat nici un link, nu am mentionat nici un nume de firma. Nu fac reclama, avem o "discutie".
2. Nu vreau sa par nimic, asa sunt eu. Sunt sigur ca tu esti un om mult mai serios, ai un job, si castigi mii de euro, nu stai pe banii parintilor.
3. Ma bucur ca esti atent si ca ai fost atent si la orele de romana. Mai gresesc gramatical pentru ca limba romana nu este limba mea materna.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information