Am nevoie de 3 000 de EURO! (cum?)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

19 May 2013, 23:57

CryWolf wrote:In viata nu este totul roz adica sa-ti faci viata asa cum vrei tu fara sa incepi de jos ca un simplu muncitor sa ai banii si dupa sa te ridici nu vei face nimic, nu te va ajuta nimeni asa, sa stii asta, si mi-e miar fi placut sa fac ce imi place dar e extraordinar de greu si muncesc ce este dar ma descurc OK, eXtreamCS nu este locul potrivit unde sa faci astfel de posturi. :)

Dar succes oricum, am niste prieteni din BV care imi spuneau ca au tepe la camatari dar nu stiu sigur, poti incerca :)) nu recomand!
Suntem oameni, poate cineva stie, iar problema mea nu am postat-o doar aici pe acest forum.

In legatura cu ce ti-ar fi placut tie deja s-a dus din momentul in care ai renuntat, daca crezi ca nu poti, n-o sa reusesti.
Viata nu este mereu roz, de multe ori suntem nevoiti sa facem ceea ce nu ne place pentru ca in final sa avem satisfactia de a face ceea ce ne place.

Eu te sfatuiesc sa nu renunti! Sa faci ceea ce iti place, intreaba-te de ce faci ceea ce faci, de ce te trezesti de dimineata, ce scop in viata ti-ai pus, spre ce aspiri.
RoyalServer
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

20 May 2013, 00:50

Remusf wrote:Eu in germania,in nurnberg si in frankfurt m-am oprit la unele benzinarii sa-mi cumpar cate ceva. La benzinarie , un energizant red bull e 2 euro .Un pachet de tigari e 3 euro 50 ( kent 8 ). Nu exagera cu 1000 de euro..


Al naibii benzinarie si pachet de tigari cu 3.50 euro (poate de contrabanda) sa nu mai vorbesc de kent.... in tot Munchenu nu am vazut tigari kent la fel si in benzinariile dp autostrazi.

@ Desteptilor care nu au trecut granita nici macar pana in Ungaria : mai taceti taceti naibii cu sfaturiile voastre gen "mergi in vacanta la lucru in strainatate si faci banii aia" habar nu aveti cat si cum se munceste acum pentru 1000 de euro...sa nu dau exemple Italia si Spania care sant cele mai la pamant in momentu de fata cu mii de romani carora cuvantu ''economii'' le-a iesit din vocabular.

@ Execution: Cel mai sanatos ar fi daca ai putea imprumuta banii aia de la o persoana apropriata familiei, un credit e imposibil sa-l obtii tu ca persoana fizica la anii tai, cu amaneturi o sa iesi mai mult in pierdere sau nu mai zic de porcaria aia de provident.
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

20 May 2013, 00:53

RzV24 wrote:
Remusf wrote:Eu in germania,in nurnberg si in frankfurt m-am oprit la unele benzinarii sa-mi cumpar cate ceva. La benzinarie , un energizant red bull e 2 euro .Un pachet de tigari e 3 euro 50 ( kent 8 ). Nu exagera cu 1000 de euro..


Al naibii benzinarie si pachet de tigari cu 3.50 euro (poate de contrabanda) sa nu mai vorbesc de kent.... in tot Munchenu nu am vazut tigari kent la fel si in benzinariile dp autostrazi.

@ Desteptilor care nu au trecut granita nici macar pana in Ungaria : mai taceti taceti naibii cu sfaturiile voastre gen "mergi in vacanta la lucru in strainatate si faci banii aia" habar nu aveti cat si cum se munceste acum pentru 1000 de euro...sa nu dau exemple Italia si Spania care sant cele mai la pamant in momentu de fata cu mii de romani carora cuvantu ''economii'' le-a iesit din vocabular.

@ Execution: Cel mai sanatos ar fi daca ai putea imprumuta banii aia de la o persoana apropriata familiei, un credit e imposibil sa-l obtii tu ca persoana fizica la anii tai, cu amaneturi o sa iesi mai mult in pierdere sau nu mai zic de porcaria aia de provident.
Providentul nu este o solutie, astept sa vina tata acasa sa vorbeasca cu o domnisioara de la nu stiu ce banca, posibil sa rezolve cumva :D 8-> . O persoana apropiata...daca as fi avut un neam de bogati , da...dar asa, nu am de la cine.
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

20 May 2013, 01:03

Eh nu cred ca sa ai in posesie 3000 de euro te face neaparat bogat. Oricum ti-am sugerat varianta care implica cele mai mici riscuri in situatia ta.

Sper sa reusesti cumva, intr-o situatie similara am fost si eu acum 4 ani si pana la urma am renuntat..e greu cu birocratia asta in Romania sa nu mai zic ca tinerii nu au nici un sprijin din partea statului (fonduri, programe ceva acolo)
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

20 May 2013, 01:17

Nu m-am gandit sa renunt nici o clipa! Acest lucru este obiectivul meu principal la care lucrez, dar pentru a-l indeplini anumite obiective secundare trebuie de asemenea implinite.

P.S : Am inteles ca danezii urasc birocratia (intr-un reportaj de la ProTV, probabil minciuni avand in vedere ca este ceva comercial, tv-ul).
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information