De ce e nevoie de vBulletin?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5293
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

09 Nov 2016, 02:55

grande_ecks wrote:
xGod wrote:Da, pentru forum vreau.

Am inteles ca ti se inchide forumul daca nu iei vBulletin si ca nu ai protectie. E adevarat?
Atât IPS cât și vBulletin pot închide forum-uri - depinde însă de câțiva factori.

Până la urmă de ce ai instala vBulletin dacă nu ai cumpărată o licență? Ști cum e, așa cum voi „apreciați” platforma, așa o să vă „aprecieze” și alții pe voi. Sfatul meu, care este și cel mai bun, este să folosești o platformă gratuită, vezi cum merge și după aia te poți axa pe o altă platformă premium. Cumpărată, bineînțeles.

Numai bine.
Adevarat la faza cu inchisul. Insa nu se obosesc aia pentru niste "comunitati" care au maxim 100 vizite / zi si un numar de 1k membri in 3 ani.

Topicul asta l-am luat putin ca un troll, cum sa te oblige cineva (grup) sa folosesti platforma / scriptul acestuia.
RoyalServer 2
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

09 Nov 2016, 17:51

xGod wrote:
grande_ecks wrote:
xGod wrote:Da, pentru forum vreau.

Am inteles ca ti se inchide forumul daca nu iei vBulletin si ca nu ai protectie. E adevarat?
Atât IPS cât și vBulletin pot închide forum-uri - depinde însă de câțiva factori.

Până la urmă de ce ai instala vBulletin dacă nu ai cumpărată o licență? Ști cum e, așa cum voi „apreciați” platforma, așa o să vă „aprecieze” și alții pe voi. Sfatul meu, care este și cel mai bun, este să folosești o platformă gratuită, vezi cum merge și după aia te poți axa pe o altă platformă premium. Cumpărată, bineînțeles.

Numai bine.
Pai nu inteleg, ma amendeaza cineva daca nu folosesc vbulletin ?
Da unde ai stat pana acum :omfg: ai descoperit Internetul de curând sau îți place sa :troll
ImageImage
User avatar
LondoN eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2755
Joined: 10 Oct 2014, 06:21
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/london_extreamcs
Reputatie: Fost scripter eXtreamCS
Fost moderator ajutator
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Roman, Neamț
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

09 Nov 2016, 17:55

cTm # oNe wrote:
xGod wrote:
grande_ecks wrote:
Atât IPS cât și vBulletin pot închide forum-uri - depinde însă de câțiva factori.

Până la urmă de ce ai instala vBulletin dacă nu ai cumpărată o licență? Ști cum e, așa cum voi „apreciați” platforma, așa o să vă „aprecieze” și alții pe voi. Sfatul meu, care este și cel mai bun, este să folosești o platformă gratuită, vezi cum merge și după aia te poți axa pe o altă platformă premium. Cumpărată, bineînțeles.

Numai bine.
Pai nu inteleg, ma amendeaza cineva daca nu folosesc vbulletin ?
Da unde ai stat pana acum :omfg: ai descoperit Internetul de curând sau îți place sa :troll

E paralel, dar totusi vrea sa isi deschida forum de resurse pe un vps...ell (100%) nestiind bine cum se creeaza un forum pe un webhost :troll.

Numai bine.
User avatar
Emil B.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 05 Oct 2008, 11:33
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Reputatie: Fost moderator ajutator
0.5/3
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Atena, Grecia
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

09 Nov 2016, 18:45

LondoN eXtream wrote:
E paralel, dar totusi vrea sa isi deschida forum de resurse pe un vps...ell (100%) nestiind bine cum se creeaza un forum pe un webhost :troll.

Numai bine.
Hei pustiu, eu zic sa nu te mai dai cocos pe aici ca nu are rost.

Nu te obliga nimeni sa folosesti vBulletin, folosesti ce platforma doresti pentru forumul tau.
Inchis pentru a evita offtopicul.
Knowledge is power.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 354 guests