Ninja la tastatura

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Madross
Moderator
Moderator
Posts: 3839
Joined: 06 Dec 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.eXtreamCS.com
SteamID: madross6
Reputatie: Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: France
Has thanked: 314 times
Been thanked: 146 times
Contact:

26 Feb 2017, 20:14

Pinu. wrote:Pai si daca da peste vreun nebun care ii cauta si se duce peste ei si ii violeaza in gura si-n fund , oare o sa mai intre vreodata la pc sa injure si sa se dea smecheri ?
Atat timp cat e in fata calculatorului il bate si pe bruce lee,cand apare fata in fata sta ca un :poop: ... asta e viata,fiecare la distanta e asa si cand ajunge sa dea ochii se ia de alta vorba...
www.madross.ro
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

ArmyBroken
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 19 Jan 2015, 20:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

26 Feb 2017, 20:15

Pinu. wrote:
Specii. wrote:
Pinu. wrote:Pai si daca da peste vreun nebun care ii cauta si se duce peste ei si ii violeaza in gura si-n fund , oare o sa mai intre vreodata la pc sa injure si sa se dea smecheri ?
Asta e viata de copil,nu ai ce face. De exemplu tu cand erai copil si te jucai afara cu prietenii si faceati galagie ,tipau de la geam vecinii sa nu mai batem mingea in fata blocului si sa nu mai facem galagie ( dar tipa nu vorbea frumos) , tu atunci te gandeai ca e vecina aia nebuna,dar cand cresti si ti se intampla invers ( tu sa auzi galagie de la copii) te enervezi si ii dai dreptate vecinei de atunci.
Ei se distreaza cand enerveaza pe cineva de pe net :kappa:
Da boss , dar una e cand te joci in fata blocului cum zici tu si una e cand te joci la pc , oricum cred ca am fost ultimele generati care au prins moda cu joaca afara , acum toti copii sunt cu internetul , pc-urile , telefoanele ..
frate eu inca mai vad copii care se joaca fotbal, stau pe afara si se joaca prin parcuri.
User avatar
Pinu.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 676
Joined: 16 Dec 2012, 00:16
Detinator Steam: Da
SteamID: pinucso
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Iasi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

26 Feb 2017, 20:46

ArmyBroken wrote:
Pinu. wrote:
Specii. wrote: Asta e viata de copil,nu ai ce face. De exemplu tu cand erai copil si te jucai afara cu prietenii si faceati galagie ,tipau de la geam vecinii sa nu mai batem mingea in fata blocului si sa nu mai facem galagie ( dar tipa nu vorbea frumos) , tu atunci te gandeai ca e vecina aia nebuna,dar cand cresti si ti se intampla invers ( tu sa auzi galagie de la copii) te enervezi si ii dai dreptate vecinei de atunci.
Ei se distreaza cand enerveaza pe cineva de pe net :kappa:
Da boss , dar una e cand te joci in fata blocului cum zici tu si una e cand te joci la pc , oricum cred ca am fost ultimele generati care au prins moda cu joaca afara , acum toti copii sunt cu internetul , pc-urile , telefoanele ..
frate eu inca mai vad copii care se joaca fotbal, stau pe afara si se joaca prin parcuri.
Cat vezi ? Se joaca maxim 30 min si dupa pc ? NU o sa mai fie niciodata ca inainte cand stateai toata ziua afara si te rugai de mama si tata sa te mai lase sa te joci fotbal sau ce se mai juca ...
empty
User avatar
Jucks
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1141
Joined: 20 May 2016, 16:28
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

26 Feb 2017, 20:47

ArmyBroken wrote:
Pinu. wrote:
Specii. wrote: Asta e viata de copil,nu ai ce face. De exemplu tu cand erai copil si te jucai afara cu prietenii si faceati galagie ,tipau de la geam vecinii sa nu mai batem mingea in fata blocului si sa nu mai facem galagie ( dar tipa nu vorbea frumos) , tu atunci te gandeai ca e vecina aia nebuna,dar cand cresti si ti se intampla invers ( tu sa auzi galagie de la copii) te enervezi si ii dai dreptate vecinei de atunci.
Ei se distreaza cand enerveaza pe cineva de pe net :kappa:
Da boss , dar una e cand te joci in fata blocului cum zici tu si una e cand te joci la pc , oricum cred ca am fost ultimele generati care au prins moda cu joaca afara , acum toti copii sunt cu internetul , pc-urile , telefoanele ..
frate eu inca mai vad copii care se joaca fotbal, stau pe afara si se joaca prin parcuri.
Asta-s eu :)
Detinator : # Go.Tried.Ro #
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

26 Feb 2017, 21:29

ArmyBroken wrote:
Pinu. wrote:
Specii. wrote: Asta e viata de copil,nu ai ce face. De exemplu tu cand erai copil si te jucai afara cu prietenii si faceati galagie ,tipau de la geam vecinii sa nu mai batem mingea in fata blocului si sa nu mai facem galagie ( dar tipa nu vorbea frumos) , tu atunci te gandeai ca e vecina aia nebuna,dar cand cresti si ti se intampla invers ( tu sa auzi galagie de la copii) te enervezi si ii dai dreptate vecinei de atunci.
Ei se distreaza cand enerveaza pe cineva de pe net :kappa:
Da boss , dar una e cand te joci in fata blocului cum zici tu si una e cand te joci la pc , oricum cred ca am fost ultimele generati care au prins moda cu joaca afara , acum toti copii sunt cu internetul , pc-urile , telefoanele ..
frate eu inca mai vad copii care se joaca fotbal, stau pe afara si se joaca prin parcuri.
sunt,dar nu prea. Cand ma duc in parc sa plimb cainele copiii care sunt pe acolo mai mult stau pe telefoane. erau o data unii si vorbeau de cs go ca vor sa deschida cutii si sa le pice cutit :)))))
inainte nu era zi sa nu ma duc la fotbal in curtea scolii sau pe un teren sintetic ( strangeam toti bani sa luam o bere ca sa ne lase sa jucam pe teren si abia strangeam 3 lei ( eram vreo 7-8):))
Image
ArmyBroken
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 19 Jan 2015, 20:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

03 Mar 2017, 16:19

nu stiu, la mine in oras inca vad copii care joaca fotbal, iarna se dadeau cu sania.
in Bucuresti sau orase cu fite.. da probabil este asa cum descrieti voi.
la mine in oras vara vedeam mereu copii care se dadeau cu bicla, se jucau sotron, o groaza de rahaturi.
in cartiere mereu o sa fie asa.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13697
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

03 Mar 2017, 17:04

ArmyBroken wrote:nu stiu, la mine in oras inca vad copii care joaca fotbal, iarna se dadeau cu sania.
in Bucuresti sau orase cu fite.. da probabil este asa cum descrieti voi.
la mine in oras vara vedeam mereu copii care se dadeau cu bicla, se jucau sotron, o groaza de rahaturi.
in cartiere mereu o sa fie asa.
Afirmatia ta este nula din moment ce este la trecut si nu prezent, adica poti spune ca sunt morti :')

Sper ca urmatoarea generatie sa aibe un IQ si mai scazut decat astia care sunt acuma, sa aibe si teparii/smecherii/bisnitarii din ce sa traiasca.Este cam fomica in Romania si deh trebuie sa traim si noi :')
Image
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Mar 2017, 17:12

asa eram si noi când eram mici, numai ca aveam alte ocupatii. dar nu eram mai presus de ei. si noi gândeam ca ei. eu acum nu gândesc la fel, dar e vina lor ca sunt copii si ca au tehnologie? si noi daca aveam atunci acces la internet eram mai straluciti? credeti ma ca daca aveam conditiile de acum si noi eram la fel.
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

03 Mar 2017, 21:30

voi chiar nu aveti ce sa faceti daca ati ajuns sa vorbiti de chestii de genul
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

04 Mar 2017, 01:18

Toti o f***em si o ras****m in asa fel in cat sa o dam ca noi nu am fost asa, ca n-am facut asa, ca p.. ! Dar cand colo cei ca Pinu, doar se lauda dar ei nu au nici macar varsta de 18 ani implinita.
Nu zic ca nu exista oameni mai maturi printre noi, dar trebuie sa intelegi odata si odata ca lumea din Romania si din multe alte locuri a ajuns foarte manipulata + la momentul de fata nici Facebook nu este facut cu scopul de a fi doar un site de "socializare", toate chestiile astea sunt doar niste lucruri care sa ne atraga toata ziua in fata PC-ului, sa ne jucam, sa stam pe telefon pe facebook, sa postam tot felul de poze cu locurile in care suntem, detalii despre locuinta noastra, vreau sa zic ca suntem si manipulati in ceea ce facem de zi cu zi pentru a nu mai fi atenti la viata reala, la problemele reale din viata asta, multe chestii bune ne sunt interzise iar cele rele sunt legale, ei nu vor ca sa ne dam seama de ceea ce fac ei si cu chestiile astea trag de timp, scoala, munca, tehnologia, mass media si majoritatea chestiilor au fost facute pentru captarea atentiei.

Multi probabil o sa va intrebati ca de ce zic scoala, bun hai sa incepem.. (De mici suntem instruiti sa zic asa sa invatam chestii nefolositoare si mai putin folositoare, sa pierdem 4 ani cu scoala primara, 4 cu generala, 4 cu liceul si in cel mai rau caz 6 cu facultatea, sau poate si mai mult. Si invatam practic unele chestii foarte nefolositoare, unele nefolositoare si foarte putin folositoare, pe care probabil le pot invata si acasa.

Mass-Media spune 95% numai minciuni, ii aranjat in asa fel in cat iar sa ne capteze atentia, si tot ce se vede la stiri, televizor sa facem si noi, etc.. Nu mai are rost sa lungesc ceea ce am vrut sa zic, sper ca ati inteles oricum.

De aia nu mai sunt copiii cum erau in zilele noastre, pentru ca acum si parintii sunt prosti.. Multi sunt spalati pe creier de munca, de chestia ca ei vor sa faca bani incontinuuuuuu, uita de copii, de familie, de tot, tot... (majoritatea)

Pe multi parinti ii doare sa faca cum face si altu, ca copii lui sa fie ce au devenit copii lu' vecinu, daca ala s-a facut pompier si tu trebuie sa te faci, etc, etc.. Majoritatea nu se gandesc la ceea ce isi doreste propriul copil, numa la ceea ce vede la alta lume, televizor, etc, etc.

Rar o sa mai vedeti copii care o sa fie cum eram noi, probabil cei foarte saraci care nu au posibilitatea si aia sunt si foarte destepti pe deasupra si gandesc, pentru ca aia se pot documenta, pot invata chestii despre lumea in care traiesc, stiu foarte multe.. In fine, salut. :))
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
User avatar
Skeronne
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 46
Joined: 03 Mar 2017, 23:11
Detinator Steam: Nu
CS Status: Logan (2017)
Detinator server CS: Nu.
Fond eXtream: 0
Location: eXtreamCS

04 Mar 2017, 11:06

Pinu. wrote:Oare acesti copiii care se cred mari smardoi in mediu virtual , cum sunt in realitate ? Oare au o viata in viata reala ? ( nu stiu daca am formulat corect dar se intelege )
Am observat ca este fb ca este grupul SA:MP Romania ( sper ca nu-i reclama ) si acolo posteaza numai copii , majoritate au pana in 15 ani , nu zic ca-s eu mare adult dar nu ma deranjeaza ca posteaza , doar ca sunt prea zeflemisti si prea sictiriti , adica au un comportament de balta si de Dani :mocanu: 2 ...
Daca nu te deranjeaza pe tine, lasa-i in pace. Oamenii nu sunt perfecti. Altii se maturizeaza mai greu, altii mai usor. Poate sunt prosti,idioti,etc. Asta e viata.. Nu ii mai baga in seama. In plus, timpul in care traim influenteaza in 90%. Deci nu prea ai ce sa faci.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information