Niste idei care trebuie bagate la cap

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
iNdio
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1512
Joined: 28 Jan 2015, 17:42
Detinator Steam: Da
SteamID: iNdioPGL
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Fond eXtream: 0
Been thanked: 3 times

22 Sep 2016, 22:26

Where Cs had no value, amxx, sometimes, had its price...
steam | Afiseaza codul
Image
Image
RoyalServer
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

22 Sep 2016, 22:32

Dunhill eXtream wrote:
Cosmin wrote:De ce ii băgați înapoi pe astia care au mai avut moderator p-aici de 2-3 ori si nu făceau absolut nimic? Un exemplu ar fii S!laba,acum si.a schimbat numele nu.l stiu exact.Stii ca a fost de atâtea ori si nu făcea nimic,acum de ce.l mai bagi? Asta e o întrebare di o propunere in acelasi timp.
Cristian./Cristian parca e acum.
Sunt multi care au primit multe sanse in staff si tot nu faceau nimic, dupa cum ai spus si tu. Si unul care vrea sa revina, care facea treaba cu mici greseli ( fac referire la mine si la altii ). Eu am luat restrictie in urma unui topic prin care se faceau recrutari prin Martie anul acesta si eu am luat remove prin februarie. Puteam fi respins si fara restrictie, dar ma rog. Normal ca mi-e ciuda, asa cum spuneti si voi si ma faceti obsedat, cand faceam treaba buna pe forum cu mici greseli si eu iau restrictie. Cand am ajutat forumul, prin moderarea lui zilnica. Intr-o perioada eram printre cei mai activi moderatori simpli, atunci cand am fost promovat. Si dupa ce am luat retrogradarea, tot la fel de activ am fost. Nu conteaza absolut deloc culoarea care o aveam. Dar la urma urmei, am luat remove + restrictie. Asta-i viata, pana la urma omul din greseli invata. Pe urma cand am dat un Pm prin care am vrut sa-mi incerc norocul, spuneau majoritatea ca nu mai am ce calca in staff. Probabil e mai bine ca sunt moderatori inactivi majoritatea.
Tu esti varza la moderat.
User avatar
fabr1s
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3197
Joined: 19 Jul 2010, 01:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: nu cunosc
Detinator server CS: nu am
SteamID: -
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : Pedro , Danny , daniakis, Dani
Arbitru cupă eXtreamCS 2014 ( Counter Strike 1.6 )
Fost Membru club eXtreamCS
Location: bucharest
Has thanked: 207 times
Been thanked: 222 times

22 Sep 2016, 22:35

iNdio wrote::D
| Afiseaza codul
Image
':) ':) ':) ':) ':)
"Racing, competing, is in my blood, is part of me, is part of my life." Ayrton Senna
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

23 Sep 2016, 15:06

iNdio: =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Vlad: Nu din cauza asta am fost dat afara pana la urma. Si iar cand v-am cerut sa revin, acum cateva luni de zile, direct mi-ai zis ca sunt varza. De unde stii ca nu mi-am remediat greselile pe care le faceam. Mai ales cand stiu din ce cauza am iesit din staff.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

23 Sep 2016, 15:17

Dunhill eXtream wrote:iNdio: =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Vlad: Nu din cauza asta am fost dat afara pana la urma. Si iar cand v-am cerut sa revin, acum cateva luni de zile, direct mi-ai zis ca sunt varza. De unde stii ca nu mi-am remediat greselile pe care le faceam. Mai ales cand stiu din ce cauza am iesit din staff.
Mane, cred ca nu ai inteles nimic din tot ce ti-a zis Vlad, si eu si multi anii de-alungul timpului. Iti bati degeaba capul cu noi. Esti un terminat dupa forumul asta, am inteles. Nu ne mai arata asta, ne-am invatat lectia. Invata si tu lectia ca nu mai ai ce cauta in staff-ul eXtream. Poate doar daca plecam toti adminii de suntem acum. In rest, te rog sa iti faci bagajele, nu te cazam aici.
Termina in a ne spune noua ca te-ai schimbat. Nu ne mai intereseaza, odata ce ti-am spus NU, ala ramane.

Daca nu parasesti topicul asta te ajut eu sa parasesti de tot forumul.
Image
Image
Image
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

23 Sep 2016, 15:58

Ai fost de zeci de ori reclamat prin mesaj in categoria moderatorilor sau prin mesaj privat, ai facut zeci de greseli de moderare, tu ti-ai mai da moderator daca ai vedea ce faci ? NU MERITI O SANSA !
Nici nu stiu de ce ai primit up-ul acela, nu il meritai deloc.

Ai iesit din staff pe urmatoarele motive : obsedat de forum, te bagi in discutii unde nu-ti fierbe oala ( rank-ul fostilor colegi ), greseli de moderare.

Mai fa un mesaj inteligent si o sa dispari de aici.
User avatar
Chris Duskblade
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2780
Joined: 18 Jun 2013, 16:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nume anterior: Cristinel.
Utilizator neserios (tepar)
Location: Timișoara
Has thanked: 62 times
Been thanked: 15 times
Contact:

23 Sep 2016, 16:21

Dunhill eXtream wrote:iNdio: =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Vlad: Nu din cauza asta am fost dat afara pana la urma. Si iar cand v-am cerut sa revin, acum cateva luni de zile, direct mi-ai zis ca sunt varza. De unde stii ca nu mi-am remediat greselile pe care le faceam. Mai ales cand stiu din ce cauza am iesit din staff.
stiam ca moderatul este o munca voluntara,iar cei care sunt "disperati" de forumul asta nu au sanse sa primeasca moderator
User avatar
MEM
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2349
Joined: 13 Sep 2013, 21:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Always be MEM!
SteamID: /businessmonkeys_mem
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna jumatate)
Nume anterior : kiducrazy
Location: Braila
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times
Contact:

23 Sep 2016, 16:32

Dunhill eXtream wrote:iNdio: =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Vlad: Nu din cauza asta am fost dat afara pana la urma. Si iar cand v-am cerut sa revin, acum cateva luni de zile, direct mi-ai zis ca sunt varza. De unde stii ca nu mi-am remediat greselile pe care le faceam. Mai ales cand stiu din ce cauza am iesit din staff.
Apai eu nu te cunosc, dar doar din mesajele lasate aici iti dadeam ban. Serios acum, nu poti trai fara forumul asta? Fa-ti o viata, iesi din casa!
User avatar
Ryse
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 743
Joined: 10 Jun 2016, 01:52
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 93.119.26.88:27015
SteamID: ryseofficial
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( doua saptamani )
Fond eXtream: 0
Location: București
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

24 Sep 2016, 15:55

Nici nu stiu cum de a primit Dunhill moderator pe vremea cand eram eu pe forum la fel de obsedat era si avea alt cont cu numele PitBull sau ceva de genu si pe acel cont avea 3/4k posturi...
User avatar
iris
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 267
Joined: 11 Jul 2015, 19:06
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: ***
Contact:

26 Sep 2016, 21:24

1-6. Personal, mi se rupe
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

03 Oct 2016, 00:07

Din proprie exp din vremea in care eram admin:

[*] e greu sa gasesti moderatori capabili, de peste 19-20 de ani
[*] varsta conteaza enorm pentru gandirea din staff
[*] forumul a fost scapat la un moment dat de sub control din cauza lipsei de oameni si incep sa se miste lucrurile inspre bine
[*] timpul alocat pentru forum este foarte scurt daca lucrezi si ai si un hobby (cazul meu, in care moderez chiar cand am timp si pot sa ma ocup)
[*] oameni care sa fie arbitrii in discutii obiectiv este destul de greu sa 'trainuiesti'
[*] in principiu tot ce se intampla pe forum, se intampla din caza majoritatii membrilor imaturi :)
[*] abia in cativa ani - probabil inca 1 sau 2 - staff-ul va avea cam tot o varsta perfecta si totul va decurge altfel

In rest, de acord peste tot cu Tzacanel, le-a zis tare bine!

Warn-urile sunt doar niste avertismente inspre comportamentul vostru inadecvat pe forum - e ca si la scoala sau in trafic: gresesti, esti pedepsit conform faptelor. trece un timp, greseala ti se 'sterge' si totu e bine. Continui sa faci greseli? Vei ajunge tot mai jos, iti vei sapa singur groapa! :)


Ideile de mai sus vi le spun prin prisma faptului ca sunt printre cei mai vechi membrii de pe forum si cam printre singurii care mai suntem din echipa de staff de la inceputurile eXtreamCS-ului si....ca totusi, nu sunt chiar mic :grin:
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
aLonE1337
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 206
Joined: 28 Aug 2016, 22:08
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0

10 Oct 2016, 13:19

Madalin C wrote:
faggoat wrote:madalin ala ea mai rau decat o feminazi, face ce il taie capu'
Nu stiu ce problema aveti voi, exemple mai sus, insa cu majoritatea dintre voi nici macar nu am schimbat un cuvant. Sa nu mai spun ca vorbiti prostii si ideea subiectului era total alta. Sa aveti o seara faina, va doresc.
te luam dupa "posturi"
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information