Niste sfaturi in legatura cu fetele..

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

TheCrow1337

03 Sep 2011, 15:35

@Cosmin: Nu avem o relatie pe messenger, doar ca asta ar cam fi prima zi cand sunt cu ea. N-am mai vazut-o de o saptamana, si imi e dor de ea :X. La faza cu sarutul, din pacate nu am o prietena indeajuns de buna sa ma poata ajuta in acest sens, dar cred ca voi proceda cum ai spus tu. Iti multumesc mult pentru sfat! PS: iti voi da add, sunt curios cum arata Mr. Andrew.
@Grafa: Nu face nimic, insa consider (ca si Cosmin) ca ar trebui sa am ceva experienta, sau macar sa fiu de ceva timp cu ea pentru a face asta..
@nescafezalau: Multumesc de sfat, voi citi, cred ca ma vor ajuta raspunsurile voastre.
@TzaCaNeL: RECUNOSC! Stau putin cam mult timp pe eXtream, in vacanta asta mi-am pierdut foarte mult timpul aiurea, cred ca puteam face ceva mai folositor mie, ca de exemplu sa citesc o carte, in loc sa pierd timpul aiurea (mai ales pe net)... Voi incerca cat de mult pot sa remediez treaba asta.
RoyalServer 2
User avatar
Grafa
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1115
Joined: 13 Nov 2009, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Intru pe aici sa mai rad!
Reputatie: Fost Moderator
Location: Brasov
Has thanked: 266 times
Been thanked: 185 times
Contact:

03 Sep 2011, 15:43

Iti trebuie curaj,atata tot!
Bine sa nu crezi ca te vezi de 3 ori cu ea si o si saruti...poate dura si o luna 2,pana sa ii simti buzele,dar trebuie sa fii delicat,prin jocuri dinalea ajungi la buze.

In fine faci cum vrei,bafta.

*sa nu bei sau ceva inainte,o sa te simta de la un km.
GrafaStudio
Fiecare generatie e de neegalat,
Ca nu exista comparate intre ele de fapt,
Vorba aceea "Toate-au fost la timpul lor ceva exagerat! ",
Ideea e ca nimic nu s-a schimbat.
Noi aveam mingi de 35 si tevi cu cornet,
Cei de azi au mobil si acces la net,
Dar nu-i blamam, nu e corect, nu-i o solutie,
Sa facem revolutie pentru evolutie.
Andrew
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 958
Joined: 12 Mar 2008, 14:51
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Has thanked: 33 times
Been thanked: 52 times

03 Sep 2011, 17:22

TheCrow1337 , trebe sa cunosti si fata , ce intentii are si altele , sarutul nu vine automat depinde si de ea , la asta m-am referit , nu am avut intentia sa rad de tine / sa fac misto :) , acum poti sa te duci afara si sa stai de vorba cu ea
User avatar
Teddy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2162
Joined: 18 Oct 2008, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Ba esti nebun , ba esti nebun ?! :o
Detinator server CS: Nu
SteamID: barky1234
Reputatie: Fost moderator
0.2/3
Location: Milano,Italia
Has thanked: 52 times
Been thanked: 118 times
Contact:

03 Sep 2011, 17:29

Poti ruga o prietena sa te ajute sau poti pur si simplu sa te duci cu ea prin parc si sa o lasi pe ea sa faca primu pass :-?.. tu doar deschizi gura si totul va face ea..
Salut,
Vrei sa gasesti o solutie la orice intrebare despre Counter-Strike Global Offensive? Aici este locul potrivit:https://www.youtube.com/channel/UCaCu8j ... BxXBKazNTA
User avatar
Blue ;x
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2141
Joined: 16 Jan 2011, 13:07
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 103 times
Been thanked: 171 times
Contact:

03 Sep 2011, 17:33

Nici eu nu stiam sa sarut :)) , pana m-a sarutat o tipa .. Nu-mi pasa ce comenteaza altii , asa am invatat . :d

Du-te la ea , ia-o in brate , si totul o sa vina de la sine , tu doar uita-te la un sarut si vezi cum procedeaza ei si-ncearca sa procedezi si tu la fel , iar ea daca are experienta o sa te inveti de la ea , tu doar fa primul pas , incepe s-o saruti si ea va continua .. si nu te mai gandi la ce s-ar putea intampla , spuneti ca ce va fi , va fi , nu mai conteaza !

Cum a spus barky !
Image Image

Creez artwork steam - 25 de lei!
Creez logo/banner gratis!
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

03 Sep 2011, 18:29

Abea m-am intors de la antrenament si nu am avut timp sa citesc toate reply-urile postate. Faza sta in felu urmator, am vazut ca tu ai facut topicu si stiind ca esti Ploiestean, m-am gandit sa intru si sa iti dau un sfat.
Nu e mare lucru ca nu ai avut nici o prietena pana acum, unii sunt mai precoce, altii isi fac prietene mai greu. Nu ai dc sa fii timid, aceea fata ti-a raspuns ca te place, deci ii place felu tau de a fi --> comportate natural. Faza cu saratul e foarte simpla. Un sarut nu se invata din carti sau din filme. Vine de la sine. Nu se poate nici explica, in asa fel incat sa intelegi cu lux de amananute ce trb sa faci. O pupi pe buze, cu buzele tale ii desparti buzele ei ( in engleza faza asta se numeste lip-lock , cine stie, poate gasesti pe youtube ceva legat de asta, desi nu cred ) si apoi ii introduci usor, limba ta in gura ei. Nu ii bagi limba pana in gat, doar va atingeti usor limba de limba.

Cateva sfaturi pentru un sarut reusit: - umezeste-ti usor buzele inainte ( nu se simt deloc bine buzele aspre )
- inchide ochii ( intodeauna sa saruti cu ochii inchisi, altfel daca partenera ta deschide ochii si te vede ca te holbezi la ea, va fi un dezastru total si te va crede un psihopat )
- nu uita sa respiri, stiu ca suna putin stupid, dar au fost cazuri in care s-au sarutat un timp indelungat, au uitat sa respire si au lesinat ( nu stiu cat de adevarata e chestia asta, dar asa am auzit, eu unu, n-am uitat niciodata sa respir )
- inclina putin capul intr-o parte ( sa nu va loviti nas in nas )
- apropiete usor de ea, cu blandete ( nici unei fete nu ii place un sarut prea direct si astfel eviti si loviturile dinti in dinti , care sunt neplacute si dureroase uneori )

Cam atat am avut de zis, sarutu nu se invata, el vine din reflex.


@Grafa, ideea ta este foarte buna, doar ca pot aparea multe variabile. Stiu ca ei au 14-16 ani, deci, chestiile astea cu plimbarea in parc este putin cam mult pentru ei. Ai dreptate pe de-o parte, daca i-ai face asa unei fete, ar fi profund impresionata, dar la faza cu nu o sa deschida gura din prima, tin sa te contrazic. Daca tu iti introduci usor buzele intre buzele ei ( e putin cam greu de explicat, cred ca stii la ce ma refer ) si iti deschizi usor gura, umezindui usor buzele cu limba ta, te asigur ca 99.9% din fete, vor deschide gura din reflex. Si atunci sarutul vine foarte usor, si devine si foarte placut.
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
Grafa
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1115
Joined: 13 Nov 2009, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Intru pe aici sa mai rad!
Reputatie: Fost Moderator
Location: Brasov
Has thanked: 266 times
Been thanked: 185 times
Contact:

03 Sep 2011, 18:59

Eu am incercat , cand eram pustan la una , sa o comit cu limba din prima si a intrerupt,mi-a zis ca ne cam grabim totusi...

Totusi chiar daca ar accepta ,nu e bine sa profiti din prima de ea,te poate da la oparte pe viitor , nu atunci pe loc,catalogandu'te un profitor,am intalnit si situatii dinastea si e naspa cand incepe sa umble vorba in targ,prima data cand iesi cu alta te intreaba"e adevarat ce a zis x ca ai vrut sa o f*ti de la prima intalnire pe capota masinii?" ca mereu din tantar ajunge iapa gestanta..
GrafaStudio
Fiecare generatie e de neegalat,
Ca nu exista comparate intre ele de fapt,
Vorba aceea "Toate-au fost la timpul lor ceva exagerat! ",
Ideea e ca nimic nu s-a schimbat.
Noi aveam mingi de 35 si tevi cu cornet,
Cei de azi au mobil si acces la net,
Dar nu-i blamam, nu e corect, nu-i o solutie,
Sa facem revolutie pentru evolutie.
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

03 Sep 2011, 19:27

Mie unu nu mi s-a intamplat, niciodata o chestie de genu. Nu sunt adeptu sarutului din prima zi de relatie ( atunci cand imi doresc o relatie serioasa ) dar cand am ocazia sa sarut o fata din prima, o fac fara sa stau pe ganduri. Sunt fel si fel de fete, unora le place sa fie sarutate, altele vor sa le iei mai incet, sa se asigure ca tu chiar ti la ele si nu vrei o relatie de scurta durata, altele poate te doresc cu disperare si abea asteapta sa te sarute ele pe tine. Niciodata nu stii peste cine dai. Atunci cand vreau o relatie serioasa, o iau mai usor cu complimentele, cuvintele frumoase spuse. De obicei ii arat fetei ca pot sa traiesc si fara ea, dar imi place de ea. Uneori ele pleaca, ma cred nepasator. Uneori fac gesturi frumoase si isi doresc sa imi starneasca atentia. (eu il consider un sfat bun, pentru toata lumea. Daca ii oferi tot din primele saptamani / luni, in urmatoarele luni o sa se plictiseasca de tine si o sa ramai singur. Daca o iei mai lent, o sa te placa mai mult )

Subiectu asta, e mult prea vast pentru a fi detaliat pe un forum. Cel mai mult, inveti cu timpu, din experienta. Cu cat ai mai multe relatii si ai contact cu mai multe fete, cu atat ajungi sa le cunosti tiparu mai bine.
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
aueyyy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 300
Joined: 13 Jul 2011, 10:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Şti bancu cu iarba ? PM să-ţil zic =]
Detinator server CS: Nu;
Has thanked: 15 times
Been thanked: 40 times
Contact:

03 Sep 2011, 19:34

Ba esti barbat sau femeie !?
ce *** meri la ea ii zici ca o placi si vrei sa fiti impreuna.
ii dai un mozol si gata.
Ciocu mic şi joc de glezne.
sHHHHHHHHHH
User avatar
panasonic-
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 338
Joined: 15 Jul 2011, 23:22
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie Mesaje Private!
Has thanked: 79 times
Been thanked: 38 times

03 Sep 2011, 21:07

aueyyy wrote:Ba esti barbat sau femeie !?
ce *** meri la ea ii zici ca o placi si vrei sa fiti impreuna.
ii dai un mozol si gata.
poate baiatu' vrea o relatie stabila, nu o saruta si gata, am plecat..
User avatar
Ackerley
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 573
Joined: 29 Jul 2011, 11:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Searching.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Home Office.
Has thanked: 1 time
Been thanked: 125 times
Contact:

03 Sep 2011, 21:11

aueyyy wrote:Ba esti barbat sau femeie !?
ce *** meri la ea ii zici ca o placi si vrei sa fiti impreuna.
ii dai un mozol si gata.

ce stiti voi? aueyyy la 12 e gagicar mare .
Intodeauna sa il ascultati.

on: un sfat : mereu sa ai protectie la tine.
swag ~
G.Razvan'
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 33
Joined: 01 Sep 2011, 22:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Contact:

03 Sep 2011, 21:45

aueyyy wrote:Ba esti barbat sau femeie !?
ce *** meri la ea ii zici ca o placi si vrei sa fiti impreuna.
ii dai un mozol si gata.
Am mai incercat si eu din astea si nu mi-a mers :-@

Ackerley wrote:ce stiti voi? aueyyy la 12 e gagicar mare .
Intodeauna sa il ascultati.

on: un sfat : mereu sa ai protectie la tine.
Are el grija ;))

Chiar nu stiu ce sfat sa iti dau TheCrow :(
| Afiseaza codul
eXpres is here :-$ Nu mai ziceti la moderatori :-$
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 370 guests