nokia N8 sau Samsung I9100 Galaxy S II 16GB Black

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

r2Kmx
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 31 Jul 2011, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times
Contact:

20 Sep 2011, 19:52

astia care recomandati nokia sunteti dusi cu capul . cum sa alegeti nokia care de vreo cativa ani nu poate sa mai tina pasul cu apple si samsung ?samsung galaxy s2 CLAR . pana si lg`ul a luat fata celor de la nokia .
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

20 Sep 2011, 20:33

Nu va mai veniti cu raspunsuri de genu "Nokia? wtf?" , "Nokia e praf" fara macar sa aduceti niste argumente sau niste explicatii , a-ti auzit ceva rau despre nokia si gata...e praf

...succesul telefoanelor de azi este din cauza sistemului de oprerare...iphone cu iOS , restu cu Android....daca nokia ar folosi android ar iesi o super combinatie, dar ei au propriul lor sistem de operare de mult timp, care de la Symbian 3 , nu era special facut pentru smartphonuri;touchscreen...si daca te gandesti..este aproape singurul sistem de operare care e mai cunoscut...inafara de cele 2 mentionate mai sus (exista si windows phone,dar...)
Inainte de 2007-2008 de cand au aparut OS-urile astea noi, cine avea cel mai cunsocut os? care era cea mai populara marca de mobile?

Nokia se tine foarte bine, avand in vedere rivalii pe care ii are.
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

20 Sep 2011, 20:53

!UL!@N wrote:Nu va mai veniti cu raspunsuri de genu "Nokia? wtf?" , "Nokia e praf" fara macar sa aduceti niste argumente sau niste explicatii , a-ti auzit ceva rau despre nokia si gata...e praf

...succesul telefoanelor de azi este din cauza sistemului de oprerare...iphone cu iOS , restu cu Android....daca nokia ar folosi android ar iesi o super combinatie, dar ei au propriul lor sistem de operare de mult timp, care de la Symbian 3 , nu era special facut pentru smartphonuri;touchscreen...si daca te gandesti..este aproape singurul sistem de operare care e mai cunoscut...inafara de cele 2 mentionate mai sus (exista si windows phone,dar...)
Inainte de 2007-2008 de cand au aparut OS-urile astea noi, cine avea cel mai cunsocut os? care era cea mai populara marca de mobile?

Nokia se tine foarte bine, avand in vedere rivalii pe care ii are.

din contra , actiunile brandului nokia au scazut foarte mult iar asa zisele smartphoneuri scoase de ei nu sunt vandute mai deloc pentru ca au preturi foarte ridicate iar performantele sistemului de operare sunt aproape nule in comparatie cu apple / samsung / htc si chiar lg sau sony ericsson
r2Kmx
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 31 Jul 2011, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times
Contact:

20 Sep 2011, 21:04

!UL!@N wrote:Nu va mai veniti cu raspunsuri de genu "Nokia? wtf?" , "Nokia e praf" fara macar sa aduceti niste argumente sau niste explicatii , a-ti auzit ceva rau despre nokia si gata...e praf

...succesul telefoanelor de azi este din cauza sistemului de oprerare...iphone cu iOS , restu cu Android....daca nokia ar folosi android ar iesi o super combinatie, dar ei au propriul lor sistem de operare de mult timp, care de la Symbian 3 , nu era special facut pentru smartphonuri;touchscreen...si daca te gandesti..este aproape singurul sistem de operare care e mai cunoscut...inafara de cele 2 mentionate mai sus (exista si windows phone,dar...)
Inainte de 2007-2008 de cand au aparut OS-urile astea noi, cine avea cel mai cunsocut os? care era cea mai populara marca de mobile?

Nokia se tine foarte bine, avand in vedere rivalii pe care ii are.
tocmai din cauza sistemului lor de operare sunt PRAF . lasa-ma cu ce a fost in 2007-2008 , a trecut de mult timpul ala..
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

20 Sep 2011, 21:05

Amun wrote: iar performantele sistemului de operare sunt aproape nule in comparatie cu apple / samsung / htc si chiar lg sau sony ericsson
Eu ce am spus? :)

Toate din cauza ca au noile sisteme de operare(iOS&android), iar dupa cum am spus, nokia se tine bine...alte marci dadeau faliment pana acum.Ce e de apreciat la nokia este ca a ramas pe cont propriu.
Telefoanele astea, oricat de performante sunt ele(desi nu erau asa de performante daca nu era android) sunt nimic daca aveau un sistem de operare propriu si nu cel actual.
Toate marcile astea gen sony ericsson,lg s-au bagat in parteneriat cu google stiind ca daca raman "solo" nu au nici o sansa in viitor.Si google a profitat...ei aveau OS-ul insa nu telefonul.

Insa, nu putem evita adevarul...nokia este inferior ..dar, e si normal...'tinerii' ajung sa depaseasca 'batranii' eventual.
tocmai din cauza sistemului lor de operare sunt PRAF . lasa-ma cu ce a fost in 2007-2008 , a trecut de mult timpul ala..
Intelege ca el nu a fost facut pentru tehnologia care este azi , pentru touchscreen,etc.
Pe cand android si ios sunt facute special pentru asa ceva.

Adevarat, symbian nu e prea bun acum , insa NU praf("asta inseamna ca poti sa il tragi pe nas?") , iti faci treaba cu el...e acceptabil. Mai ales de la versiunea 3.

Oricum , nu am spus toate astea ca sa apar nokia sau ca folosesc nokia (si eu merg odata cu tehnologia,am android) ci pentru ca atunci cand spuneti ca "Nokia sucks!" sa veniti si cu argumente valide
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
User avatar
Necenzurat
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1011
Joined: 28 Dec 2010, 12:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv.
Reputatie: Fost moderator
0.6/3
Has thanked: 79 times
Been thanked: 55 times
Contact:

20 Sep 2011, 21:55

Mergi intr-un shop unde le poti testa.
Pune mana pe Nokia N8, joaca-te pe el si apoi pe S2, o sa stii singur ce vrei!
Image World of Tanks Romania - Comunitatea tanchiştilor români - Ia-ţi tancul şi intră în luptă!
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

20 Sep 2011, 22:09

In loc sa ne intrebi pe noi, mai bine te uiti singur si vezi care din astea 2 iti sta mai bine in mana, deoarece fiecare are parerea lui.
Dintre astea 2 telefoane, galaxy s are un design de N ori mai frumos ca acel nokia ales de tine si e mai bun in toate privintele
SeT09
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 95
Joined: 24 Dec 2008, 14:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 18 times
Been thanked: 1 time

20 Sep 2011, 22:18

la samsung m-am gandit si eu ca este mai bun. pentru ca din cate stiu, Nokia, foloseste procesoare de la Samsung... adica, foloseste componente de la samsung. nokia bazandu.se mai mult pe design propriu
Image Aliencore Teme phpBB3 & Index-uri.
User avatar
xVib[E]R
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2302
Joined: 22 May 2011, 16:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: bind w +quit
Detinator server CS: No.
Location: Romania
Has thanked: 101 times
Been thanked: 360 times
Contact:

20 Sep 2011, 22:30

SeT09 wrote:la samsung m-am gandit si eu ca este mai bun. pentru ca din cate stiu, Nokia, foloseste procesoare de la Samsung... adica, foloseste componente de la samsung. nokia bazandu.se mai mult pe design propriu
Nu stiu daca Nokia foloseste componentele. Eu stiam doar de Apple ..

Anyway, SII sa iti iei :)
----------------------------------------
VIPSZONEGAMES RO
----------------------------------------
FORUMUL vă stă la dispoziţie !

Image
__________________________________________________________________________________________________________________________________

MixCloud | SoundCloud | YouTube - Y!M:[email protected]
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

21 Sep 2011, 07:24

Nici unu. Viitoru e in telefoanele 3d. Deci orienteaza-te spre LG Optimus 3D. Cauta pe net review-uri, si o sa te convingi. Are tot android 2.2 , procesor dual core, posibilitatea de a fotografia si filma 3d, pe care sa le vezi direct pe ecranul telefonului fara ochelari speciali. Camera de 5mpx, iti este de ajuns.
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
amE
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 19 Dec 2009, 16:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: beep.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( o luna)
Has thanked: 133 times
Been thanked: 108 times

21 Sep 2011, 13:53

Dav1d wrote:Nici unu. Viitoru e in telefoanele 3d. Deci orienteaza-te spre LG Optimus 3D. Cauta pe net review-uri, si o sa te convingi. Are tot android 2.2 , procesor dual core, posibilitatea de a fotografia si filma 3d, pe care sa le vezi direct pe ecranul telefonului fara ochelari speciali. Camera de 5mpx, iti este de ajuns.
100% adevar. Bine graiesti insa pana s Blackberry a luat fata lui Nokia si detin unele si sistem de operare Bada [sper sa nu gresesc insa tin sa tind ca gresesc.] sunt mult mai cautate. Samsung e no1 la ora actuala de ce? Parteneriatul cu Google. Google Nexus One este un telefon de calibru care rivalizeaza cu SGS2 parerea mea. IPhone, hmm interesant dar nu prea e facut pentru multimedia adica convorbiri mai mult de buisness parerea mea. LG O3D este iarasi un telefon de calibru care rivalizeaza, tehnologia 3d si daca nu ma insel posibilitatea pentru upgrade la os-ului in face un telefon perfect. O camera foarte mare si interfata touchwiz 4.0 ultima versiune daca nu gresesc.
User avatar
xVib[E]R
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2302
Joined: 22 May 2011, 16:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: bind w +quit
Detinator server CS: No.
Location: Romania
Has thanked: 101 times
Been thanked: 360 times
Contact:

21 Sep 2011, 15:46

amE wrote:
Dav1d wrote:Nici unu. Viitoru e in telefoanele 3d. Deci orienteaza-te spre LG Optimus 3D. Cauta pe net review-uri, si o sa te convingi. Are tot android 2.2 , procesor dual core, posibilitatea de a fotografia si filma 3d, pe care sa le vezi direct pe ecranul telefonului fara ochelari speciali. Camera de 5mpx, iti este de ajuns.
100% adevar. Bine graiesti insa pana s Blackberry a luat fata lui Nokia si detin unele si sistem de operare Bada [sper sa nu gresesc insa tin sa tind ca gresesc.] sunt mult mai cautate. Samsung e no1 la ora actuala de ce? Parteneriatul cu Google. Google Nexus One este un telefon de calibru care rivalizeaza cu SGS2 parerea mea. IPhone, hmm interesant dar nu prea e facut pentru multimedia adica convorbiri mai mult de buisness parerea mea. LG O3D este iarasi un telefon de calibru care rivalizeaza, tehnologia 3d si daca nu ma insel posibilitatea pentru upgrade la os-ului in face un telefon perfect. O camera foarte mare si interfata touchwiz 4.0 ultima versiune daca nu gresesc.
Google Nexus One rivalizeaza cu Galaxy S II ?
Din ce punct de vedere ?

*In afara de camera de 8mpx, performantele lui S II sunt 'duble' fata de Nexus One.
----------------------------------------
VIPSZONEGAMES RO
----------------------------------------
FORUMUL vă stă la dispoziţie !

Image
__________________________________________________________________________________________________________________________________

MixCloud | SoundCloud | YouTube - Y!M:[email protected]
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information