PC NOU & STUFF (NOU WISHLIST - UPDATE 4)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
iCloud
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 159
Joined: 14 Apr 2014, 01:07
Detinator Steam: Da
CS Status: --- DJ ---
Location: Cluj-Napoca,RO.
Has thanked: 32 times
Been thanked: 27 times
Contact:

31 Jul 2014, 23:18

Salut, am facut un nou wishlist, datimi niste pareri. PC Gaming, lucruri etc.
PC NOU & STUFF (NOU WISHLIST - UPDATE 4)

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/944322/

Am calculat exact, sa fie 6000LEI, transportul, montarea etc, am depasit putin bugetul.
Pentru astia care zic ca am sarit de la 4000 la 6000, am adunat bani si tata a facut un imprumut la banca.
Nu imi trebuie ditamai monitorul de 27, imi ajunge 21.
Windows-ul nu il scot.
Last edited by iCloud on 04 Aug 2014, 10:57, edited 3 times in total.
RoyalServer
User avatar
Elena Udrea
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 133
Joined: 08 Feb 2014, 22:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Restrictie PM
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times
Contact:

31 Jul 2014, 23:36

Daca e pentru gaming, i-ati tastatura + mouse mai bune + un monitor de 24 la acest buget, n-o sa regreti.(Poti renunta de exemplu la camera aia scumpa, nu-si merita banii.)
Politica. Un teatru uriaş, cu textieri ipocriţi şi actori slabi. Şi cu un public pe măsură.
User avatar
iCloud
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 159
Joined: 14 Apr 2014, 01:07
Detinator Steam: Da
CS Status: --- DJ ---
Location: Cluj-Napoca,RO.
Has thanked: 32 times
Been thanked: 27 times
Contact:

31 Jul 2014, 23:45

Wishlist editat. Pareri?
User avatar
MrSpoke
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 587
Joined: 12 Apr 2014, 18:58
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 69 times
Been thanked: 14 times
Contact:

01 Aug 2014, 00:13

schimba sursa
pune 750W + pentru placa aia video....
TzupE
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 33
Joined: 10 Aug 2009, 00:16
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 3 times

01 Aug 2014, 00:18

User avatar
MrSpoke
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 587
Joined: 12 Apr 2014, 18:58
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 69 times
Been thanked: 14 times
Contact:

01 Aug 2014, 00:27

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/942259/

4gb placa video
vezi daca iti place...
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

01 Aug 2014, 09:06

Nu ai nevoie de windows licentiat, practic 700 lei irositi aiurea.
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

01 Aug 2014, 11:47

De ce nu 2 SSD-uri?
Image
Image
Image
aware
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 290
Joined: 12 May 2014, 16:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 13 times
Contact:

01 Aug 2014, 13:22

Daca il folosesti pentru gaming renunta la i7 , deoarece i5 la gaming e la fel de bun ca i7 doar ca la programe gen adobe si ma refer la programe speciale pentru i7 care chiar o sa il solicite iti recomand i7 si ai toata gama. Parerea mea ar trebui sa investesti pentru un router TL-WR841ND ( TOT TPLINK ) , eu am ramas uimt de acest router. Sincer daca nu ai nevoie de programe speciale pentru i7 poti sa iei i5 si sa iti iei o placa mai buna pentru consolele amd. De ce si-ar lua 2 SSD-uri ? Oamenilor puteti folosi SSD-ul ca un spatiu de stocare pentru programele importante si pentru sistemul de operare , nu il folosesti ca pe un HDD ( ramane la alegerea ta )
Te-ai saturat de leaque of legends si de stransu IP-ului si RP-ului ? Te cred si eu , citeste acest articol sa afli cum faci gratuit RP :) APASA SA VEZI
User avatar
Imperius
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 327
Joined: 02 Feb 2014, 13:50
Detinator Steam: Da
Location: Braila
Has thanked: 18 times
Been thanked: 6 times

01 Aug 2014, 13:25

aware wrote:Daca il folosesti pentru gaming renunta la i7 , deoarece i5 la gaming e la fel de bun ca i7 doar ca la programe gen adobe si ma refer la programe speciale pentru i7 care chiar o sa il solicite iti recomand i7 si ai toata gama.

Majoritatea jocurilor care or sa apara o sa cera 8 nuclee, cea ce i5 nu are. Deci I7 e mai bun.
Last edited by IsTI37 on 04 Aug 2014, 17:50, edited 2 times in total.
Reason: Nu core-urile conteaza ci puterea de procesare, i5 e la fel de bun ca i7 cu o placa video buna.
Image
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

01 Aug 2014, 13:29

o parere sincera ar fi ca arunci banii degeaba pe intel
-mai bine iei cel mai bun amd, pret mai mic, (aproape) aceeasi performanta
la gaming n-o sa simti diferenta deloc, sistemele astea puternice si foarte scumpe sunt facute pentru video rendering / proiecte de rezolutii uriase in photoshop s.a.m.d
-la fel si cu windows cum s-a mai postat, nu fa prostia de a cumpara windows, suntem in romania, dai juma de salar pe ce poti lua gratis.
-cauta placa video la bitrate mai mare, o sa regreti in cativa ani ca n-ai facut-o
- ia televizor cu suport hdmi in loc de monitor, sau daca ai deja, foloseste-o, nu se compara monitoarele cu ele
-nu te zgarci la carcasa, e mai importanta decat pare. am vazut niste modele faine pe pcgarage cu ventilatoare incluse si cu suporti mobili sa-i poti intrepta spre piesele la care ai nevoie mai mare
- ai girja la ram. ai 8 giga dual channel, adica doua placute de 4 giga. daca ai doar 2 sloturi, mai bine ia un dual de 16 giga, o sa se merite pe mai tarziu
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
aware
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 290
Joined: 12 May 2014, 16:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 13 times
Contact:

01 Aug 2014, 13:32

Imperius wrote:
aware wrote:Daca il folosesti pentru gaming renunta la i7 , deoarece i5 la gaming e la fel de bun ca i7 doar ca la programe gen adobe si ma refer la programe speciale pentru i7 care chiar o sa il solicite iti recomand i7 si ai toata gama.

Majoritatea jocurilor care or sa apara o sa cera 8 nuclee, cea ce i5 nu are. Deci I7 e mai bun.
Da , e posibil dar va mai dura pana vor fi asemenea jocuri cu acele cerinte , serios ai gandit bine aici sa nu te gandesti ca te iau la misto. Dar mai este pana atunci. Dar Intel am gasit eu un articol , si-au cam pierdut consolele pentru jocuri , acuma a inceput sa fie jocurile optimizate pentru amd , dar nu asta conteaza daca are i5 ori ma rog i7 + o placa de toata treaba domnului ii va merge orice joc lejer parerea mea 4-5 ani , nu inteleg de ce nvidia si nu o placa video amd , nu are rost sa faci OC pe sistemul ala asa ca mai bine renunti la nvidia si iei un amd se vede diferenta , insa daca ai alte activitati editari video s-au ma rog imagini etc iti rocomand nvidia cu cuda.


Carnacior :
o parere sincera ar fi ca arunci banii degeaba pe intel
-mai bine iei cel mai bun amd, pret mai mic, (aproape) aceeasi performanta
la gaming n-o sa simti diferenta deloc, sistemele astea puternice si foarte scumpe sunt facute pentru video rendering / proiecte de rezolutii uriase in photoshop s.a.m.d
-la fel si cu windows cum s-a mai postat, nu fa prostia de a cumpara windows, suntem in romania, dai juma de salar pe ce poti lua gratis.
-cauta placa video la bitrate mai mare, o sa regreti in cativa ani ca n-ai facut-o
- ia televizor cu suport hdmi in loc de monitor, sau daca ai deja, foloseste-o, nu se compara monitoarele cu ele
-nu te zgarci la carcasa, e mai importanta decat pare. am vazut niste modele faine pe pcgarage cu ventilatoare incluse si cu suporti mobili sa-i poti intrepta spre piesele la care ai nevoie mai mare
- ai girja la ram. ai 8 giga dual channel, adica doua placute de 4 giga. daca ai doar 2 sloturi, mai bine ia un dual de 16 giga, o sa se merite pe mai tarziu
Da , aici ai foarte mare dreptate ;) Asa e cu windows 7 , chiar nu are rost sa il cumperi n-ai ce face cu o licenta cand sti ca il poti lua dupa trackere mai iei un loader si atunci faci si update-urile , e acelasi windows si cu licenta si fara.
Te-ai saturat de leaque of legends si de stransu IP-ului si RP-ului ? Te cred si eu , citeste acest articol sa afli cum faci gratuit RP :) APASA SA VEZI
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 362 guests