Noua Generatie

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
ceferistul
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 575
Joined: 08 Nov 2008, 15:08
Detinator Steam: Da
CS Status: fragar si rankist... a, si pandar!
Detinator server CS: Nu
SteamID: ceferistu
Location: Bacau, Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 49 times

28 May 2014, 12:17

lancebl wrote:
ceferistul wrote:astia cu romengleza sa va mai stergeti mucii de la nas bai flacai, intai invatati limba romana si apoi apucati-va de alte limbi :))
Crede-ma, stiu mai multa romana decat toata familia ta la un loc. Fara dar si poate. Valabil si pe partea de engleza.

Remus, daca vrei facebook, poza la carnet student, legitimatie s.a.m.d., da un mesaj.

edit: am sters partea cu programare ca am citit prost reply-ul tau, Remus.

fugi de-aci ba cârlane romenglez :)))))))))) am tradus mai multe documentare decat ai tu fire de par sub nas. am tradus vreo 4, inseamna ca musteata ta e formata din 3 tuleie :)))))
Image

"Să fie bine ca să nu fie rău" - G. Hagi
RoyalServer 2
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

28 May 2014, 17:03

Esti cel putin tare, sa stii. Ideea e ca suferi degeaba, cand o sa vezi greseli la mine (si nu ma refer la o virgula) cum vezi peste tot pe forumul asta, atunci pot sa suferi. Atat de redus esti incat tu inca suferi cu vorba 'romenglez'? Suntem in sec XXI, prietene. Asta ar insemna sa generalizezi si sa incluzi si bloggerii mari din RO, mass-media s.a.m.d.
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
User avatar
ceferistul
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 575
Joined: 08 Nov 2008, 15:08
Detinator Steam: Da
CS Status: fragar si rankist... a, si pandar!
Detinator server CS: Nu
SteamID: ceferistu
Location: Bacau, Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 49 times

28 May 2014, 21:35

cine a zis ca blogerii mari din RO sunt modele in viata? si de ce sa vorbesti ca un tembel jumatate in engleza daca exista destule cuvinte in romaneste sa te ajute sa zici ce vrei sa zici? toti formatorii astia de opinii nu fac bine la stomac si mai devreme sau mai tarziu o sa vi se aplece bai copii
Image

"Să fie bine ca să nu fie rău" - G. Hagi
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

28 May 2014, 23:18

ceferistul wrote:cine a zis ca blogerii mari din RO sunt modele in viata? si de ce sa vorbesti ca un tembel jumatate in engleza daca exista destule cuvinte in romaneste sa te ajute sa zici ce vrei sa zici? toti formatorii astia de opinii nu fac bine la stomac si mai devreme sau mai tarziu o sa vi se aplece bai copii
Nu e vorba daca cineva este sau nu model in viata. Traim vremuri in care totul se schimba din ce in ce mai rapid. Iar ca sa-ti raspund la intrebare, 90% din expresiile in engleza suna mai mult decat penibil in romana.
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
User avatar
Syl
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2334
Joined: 30 Apr 2008, 22:48
Detinator Steam: Da
CS Status: -
SteamID: -
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 82 times
Been thanked: 114 times

28 May 2014, 23:51

lancebl wrote:
ceferistul wrote:cine a zis ca blogerii mari din RO sunt modele in viata? si de ce sa vorbesti ca un tembel jumatate in engleza daca exista destule cuvinte in romaneste sa te ajute sa zici ce vrei sa zici? toti formatorii astia de opinii nu fac bine la stomac si mai devreme sau mai tarziu o sa vi se aplece bai copii
Nu e vorba daca cineva este sau nu model in viata. Traim vremuri in care totul se schimba din ce in ce mai rapid. Iar ca sa-ti raspund la intrebare, 90% din expresiile in engleza suna mai mult decat penibil in romana.
Asta daca esti redus si le traduci mot a mot
Când ţi-e dor o să te doară
Dar tu să rămâi o fiară
Că-s hiene în jurul tău gata să sară


Image
»
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

29 May 2014, 00:00

King Slayer wrote:
lancebl wrote:
ceferistul wrote:cine a zis ca blogerii mari din RO sunt modele in viata? si de ce sa vorbesti ca un tembel jumatate in engleza daca exista destule cuvinte in romaneste sa te ajute sa zici ce vrei sa zici? toti formatorii astia de opinii nu fac bine la stomac si mai devreme sau mai tarziu o sa vi se aplece bai copii
Nu e vorba daca cineva este sau nu model in viata. Traim vremuri in care totul se schimba din ce in ce mai rapid. Iar ca sa-ti raspund la intrebare, 90% din expresiile in engleza suna mai mult decat penibil in romana.
Asta daca esti redus si le traduci mot a mot
Nu chiar. Chiar si daca nu traduci cuvant cu cuvant, tot nu suna la fel de bine ca si in engleza. Deci treaba cu redus cred ca se cam intoarce la tine.
Cred ca am deviat prea mult de la subiect. Daca mai vrei argumente si sa discutam pe tema asta ai functia de mesaj privat.
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
User avatar
KEDS
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 122
Joined: 24 Mar 2014, 01:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times
Contact:

29 May 2014, 00:35

MATURIIIIILOOR :)) DE CE NU DISCUTATI IN PRIVAT ?

De ce ai deschis topicul daca tu esti unul dintre ei .
ON:Probabil ca multi de aici au 16-17 ani dar degeaba , tot la servere CS si 1 boost gratuit se bucura :)) , vorbiti degeaba cunosc baieti de 15-16 ani mai maturi ca unii de pe aici de 18+


ON : Ca sa nu mi se aduca comentarii gen:esti copil laasati un link cu fb pe privat si va trimit o cerere :D
User avatar
mcristian
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1418
Joined: 30 Jul 2012, 20:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 240 times
Been thanked: 59 times

29 May 2014, 05:50

CyberNetyc1998 wrote:Ce parere aveti despre copiii de 12-13 ani care dau comment-uri inteligente pe care nici ei nu le inteleg?
esti frustrat?
fiecare e liber , fiecare face ce vrea
exy wrote:Semifinalele si finala mica se vor juca maine (23.08).
Finala mica:

Code: Select all

tbd V tbd ora 22:00 bo3
exy wrote:
Specii. wrote:Frumos,in finala mica joaca tbd singur.
tbd = to be decided
Trebuie sa-ti traduc si to be decided ce inseamna ? :thinking:
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

29 May 2014, 09:08

mcristian wrote:
CyberNetyc1998 wrote:Ce parere aveti despre copiii de 12-13 ani care dau comment-uri inteligente pe care nici ei nu le inteleg?
esti frustrat?
fiecare e liber , fiecare face ce vrea

Defapt omu a pus o intrebare buna. Daca "fiecare face ce vrea" de ce te iei de el ca a intrebat ? Pentru ca atat e nivelu tau de intelegere si atata iti debiteaza capu.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6283
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 185 times
Been thanked: 792 times
Contact:

29 May 2014, 09:59

CyberNetyc1998 wrote:Ce parere aveti despre copiii de 12-13 ani care dau comment-uri inteligente pe care nici ei nu le inteleg?
Motivul de baza este faptul ca ne trebuie castigat statut social pentru a primi mai multa atentie si respect din partea celorlalti.
User avatar
PAWNTeam
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 55
Joined: 02 Nov 2013, 20:17
Detinator Steam: Da
CS Status: No-one
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times
Contact:

29 May 2014, 12:52

Laur eXtream wrote:
CyberNetyc1998 wrote:Ce parere aveti despre copiii de 12-13 ani care dau comment-uri inteligente pe care nici ei nu le inteleg?
Motivul de baza este faptul ca ne trebuie castigat statut social pentru a primi mai multa atentie si respect din partea celorlalti.
cam asta e la moda acum.. chiar daca si eu fac parte din aceasta generatie, cu cat esti mai popular si cu cat ai mai mult spate, la asta se rezuma totul, iar multi se bag pe fumat, droguri si toate cacaturile ca sa fie in mijlocul atentiei, si sa aiba spate, sa nu se ia nimeni de ei..

dar mai mult ca sigur vor ajunge muncitori in santier cu palmele pline de bataturi.. doar cei care au stat in locul lor sau au fost bagabonti pe spatele lor o sa ajunga ceva in viata..



iar cei care de pe net, mi se rupe nu ma intereseaza.
User avatar
k i n g
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3092
Joined: 17 Sep 2012, 12:23
Detinator Steam: Da
CS Status: x
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Nume anterior: k1NNG , TheKing
1.5/3
Utilizator neserios ( tepar )
Location: Pitesti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 101 times

29 May 2014, 13:09

Vi s-a urcat democratia la cap, clar! :)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information