Noul Samsung Galaxy S20, S20+ & S20 Ultra

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
> SKanDaL <
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 20 Dec 2015, 18:11
Detinator Steam: Da
SteamID: Privat
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

13 Feb 2020, 12:48

eyeofdev wrote:
13 Feb 2020, 04:24
@ nonamefortoday: tu avand ce iPhone? :hand_over_mouth:

@ DevilBoy.eXe: e prea scump pentru tine, nu? Hahaha. Vezi ca omul tehnologiei, Elon Musk, foloseste iPhone - stie el mai bine de ce.

Si ca o completare, MKBHD a declarat anul trecut despre iPhone:

✅ cel mai bun display;
✅ cea mai buna camera; (sa nu mai zic de Deep Fusion)
✅ baterie muuult mai buna;
✅ Face ID, care este superior;
+ de la mine ✅ iOS, care este extrem de rapid şi nu numai;
E clar ce IQ ai avand in vedere ca te uiti la MKBHD, ala orice produs ar scoate apple l-ar lauda. Toata lumea stie asta, inafara de tine se pare ca ....
Image
RoyalServer
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 0
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times
Contact:

15 Feb 2020, 14:51

Verificati si Xiaomi MI10 PRO , nu stau sa insirui aici specificatiile, ultimul procesor, ultimul procesor grafic, camera super, de incarcare nu mai spun cea mai rapida, autonomie extraordinara, display cu rata de refresh 90hz, 5G . Filmeaza 8K , senzor de amprenta sub display. De mentionat ca Procesorul este mai bun ca cel de la S20 . A si la bani? De 3 ori mai putin daca il comandati din china, aliexpress, gearbest, banggood.com mai ales la 2-3 luni de la lansare. Sunt sigur ca in Aprilie, Mai il puteti lua la 1800ron din China.
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
User avatar
eMeKa.eXe
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 0
Joined: 12 Jan 2016, 03:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: SkeletoN2016
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

15 Feb 2020, 15:55

Nu recomand sunt jafuri la fel ca iPhone chiar daca are 108mp camera si 16gb ram mai bine cumparati ASUS ROG PHONE 2 sau Xiaomi cele mai bune!
NEXT LEVEL
Image
User avatar
Armin1
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 09 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: FORMER
SteamID: STEAM_0:0:66823412
Location: Romania, Bucharest
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

15 Feb 2020, 22:47

Eu zic ca nu merita cumparata gama S20, cel putin daca "upgrade-ul" nu se face de la un telefon mai vechi...

In acest moment detin S10 si pot spune ca Exynos-ul dezamageste la capitolul baterie... Oricum au concediat intreaga echipa care dezvolta design-ul personalizat pentru procesor (pe baza arhitecturii ARM). Din cate se intelege, nu o sa mai dezvolte un "ARM" modificat ci o sa mearga pe varianta nemodificata care in momentul asta e o idee mai buna... *Si Qualcomm foloseste arhitectura ARM, modificand-o.. De asemenea, au facut un parteneriat cu AMD pentru a folosi arhitectura grafica RDNA (cunoscuta ca Navi pentru PC-uri...). In opinia mea, in momentul cand (si daca) o sa aiba procesoarele nemodificate ARM si cu grafica RDNA atunci o sa merite upgrade-ul. Asta se poate intampla chiar si generatia viitoare.

Mai e si One Ui, varianta 2.0 (Android 10) fiind mult mai instabila (eu am dat downgrade); Pierde si mai multa baterie (acum nu e doar problema cu hardware-ul ci si cu software-ul), s-a schimbat sistemul de permisiuni care nu e inca compatibil cu toate aplicatiile, aplicatia "Camera" are momente de freeze aleatorii (confirmata si de mai multi utilizatori)... Macar au pus UFS 3.0 & 120Hz ca sa echilibreze experienta... (cel mai buna combinatie de OS ar fi interfata One Ui cu experienta Oxygen)

Alte elemente care ar merita asteptate ar fi "camera sub display" (se inchid portiunile din OLED si permit camerei sa capteze imaginea) si sunetele prin ecran (cu ajutorul vibratiilor) - poza schema. Ar mai fi noua generatie de senzor pentru amprenta de la Qualcomm.

Singurul element negativ ar fi incarcarea mai pasiva. Samsung foloseste technologia Qualcomm Quick Charge 2.0/Adaptive Fast Charging cu modelul S10 - ultima versiune fiind 4.0+. S20 are 25w (Ultra 45W, dar cu incarcator de 25w... la fel ca Apple, anti-consumatori) - posibil sa foloseasca versiunea 3.

Am vazut mai sus recomandari pentru Xiaomi. Pentru modelul Mi 10 Pro, pretul ar fi de 3200lei. Pentru Galaxy S20 ar fi undeva la 4300lei (preturile din euro convertite). Nu contest ca o parte din bani sunt dati pe "brand" dar exista mai multe aspecte care fac diferenta in pret:

- Nu detine testul oficial pentru "water-proofing", el ridicand costurile (strategie adoptata si de OnePlus);
- Senzorul e Optic, in comparatie cu Ultrasonic-ul din Samsung (poza vs unde sonore);
- Camera e facuta de Samsung in colaborare cu Xiaomi insa Samsung isi pastreaza "partea cea mai buna", dat fiind faptul ca ei detin industria "semiconductoarelor".
- Sticla e "Corning Gorilla Glass 5" in comparatie cu versiunea 6 (insa aici nu am idee cat de mult influenteaza pretul);
- Ecranul e Super AMOLED adica produs tot de Samsung, insa, dupa cum spuneam, Samsung isi pastreaza gama de top doar pentru dispozitivele lor (1080 x 2340 vs 1440 x 3200) cat si culorile - 90Hz vs 120Hz | 180Hz vs 240Hz (touch screen polling rate)
- Si mai departe e vorba de subtilitati cum ar fi laboratoarele AKG cumparate de Samsung care produc speakerele.. fie ca iti place un software sau altul.. Stai in Europa si vrei Snapdragon? Vrei incarcare mai extrema 50w (Xiaomi)? Vrei sa sprijini un brand sau altul...

In orice caz, competitia e foarte buna pentru consumatori. Inainte, Samsung tragea de Apple, acum companiile chinezesti trag de Samsung (macar au constientizat ceva) :)

EDIT: Am avut inainte si un iPhone X. Pe scurt: interfata era smooth. Dar cum? Era foarte simpla. Cred si eu ca daca pleci cu ceva simplu iti merge mult mai decent decat ceva mult mai complex (insa nu am cunostinte directe fata de android-linux vs ios). Eco-sistemul era inchis de tot. Nu puteam sa modez nimic, certificatele alea expirau nici intr-o saptamana si trebuia sa reinstalez modurile zi de zi. Ca sa nu zic ca trebuia sa platesc pana si ringtone-ul. Nu puteam sa "joc" fisierele prin foldere, parca eram in mod de incepator. In afara de fluiditate nu imi lipseste nimic.
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

18 Feb 2020, 00:11

DevilBoy.eXe wrote:
13 Feb 2020, 01:13
Nu mai comparati apple cu samsung, nici odata nu o sa ajunga apple la performanta lui samsung nu mai zic de huawei ca si astia le da clasa

Telefonul e urat dintr-un singur punct de vedere, are camera in display daca ar fi facut cum au facut cei de la oneplus cu 7 pro & 7t pro sau cei de la xiaomi cu k20 ar fi fost bestial
cred ca n-ai fost utilizator al ambelor marci destul de mult timp sa faci afirmatia asta …
Am avut circa 5 iPhone-uri si am zis sa fac si eu saltul la Samsung pentru ca toata lumea il lauda pentru ecran si "camera"
Am prieteni cu 6s , 7 care se misca IMPECABIL sa nu mai zic de X s.a.m.d , la Samsung dupa circa 8 luni - 1 an deja imi venea sa-l sparg , utilizandu-l zilnic si constant .
N-ai cum sa compari Apple cu Samsung si sa zici ca Samsung este net superior , sunt jalnici in comparative cu apple , sincer , camerele noapte zici ca sunt vga mai ales cea de selfie , de la update la update numai erori si probleme , poate sa le produca Samsung si tot telefonul de la processor , ecran si orice vreti , ios-ul face caca pe ei.
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 0
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

18 Feb 2020, 03:49

ios merge bine ca are pe jumatea functiilor android.. e basic tare e ca si cum cumperi o masina scumpa fara dotari iar android e varianta full
one ui 2 si android 10 face tot ce face ios dar mai bine cu exceptia camerelor si bateriei, nu tine bateria asa mult ca la iphone si datorita rezolutiei si ecranului pe care o sa le vezi pe iphone peste cativa ani poate si pentru ca are mult mai multe functii ca ios, utile sau nu le are, vesnica dezbatere android si ios, samsung si apple, sunt ambele la generatia 10-11 de telefoane, ambele fac acelasi lucru, samsung la jumate de pret

huawei e infect ca soft singuru lucru stralucit la ele e camera iar restul de chinezarii xiaomi, oneplus etc bleah
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 0
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

18 Feb 2020, 14:54

sound wrote:
18 Feb 2020, 03:49
ios merge bine ca are pe jumatea functiilor android.. e basic tare e ca si cum cumperi o masina scumpa fara dotari iar android e varianta full
one ui 2 si android 10 face tot ce face ios dar mai bine cu exceptia camerelor si bateriei, nu tine bateria asa mult ca la iphone si datorita rezolutiei si ecranului pe care o sa le vezi pe iphone peste cativa ani poate si pentru ca are mult mai multe functii ca ios, utile sau nu le are, vesnica dezbatere android si ios, samsung si apple, sunt ambele la generatia 10-11 de telefoane, ambele fac acelasi lucru, samsung la jumate de pret

huawei e infect ca soft singuru lucru stralucit la ele e camera iar restul de chinezarii xiaomi, oneplus etc bleah
Sper ca vorbesti doar daca ai testat mai multe telefoane si nu ai 6s ca acum ceva timp. :)
User avatar
# Kerosen.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

18 Feb 2020, 17:28

eyeofdev wrote:
12 Feb 2020, 13:34
ciocaneL wrote:
12 Feb 2020, 13:04
urat telefon
Si urat si scump. Sa platesti 1350 de euro pe un telefon care iti livreaza Android, este ca si cum platesti ca sa primesti teapa. Si ma refer la faptul ca Android gasesti pe orice telefon si un OnePlus de exemplu, la jumatate de pret, este la egalitate. Culmea, pe OnePlus primesti update-uri, fata de Samsung care iti livreaza Android 10 la 6 luni de la lansare si doar doua update-uri majore. :dizzy:

Ofera si Buds la precomanda si asta spune multe despre produsul lor. Daca ai un produs foarte bun, nu-l dai gratis, este simplu.

Pai daca astia cer 1350 de euro pe telefon, Apple ar putea vinde iPhone-ul cu 1600-1700 de euro lejer.
Majoritatea vorbiti de telefoane cum vorbiti si de masini, si voi va jucati Car Parking Simulator
Bai prietene, de ce nu-ti iei o coaja de android la 300 lei? Ca toate au android pana la urma dupa spusele tale
Samsung iti livreaza acel soft intarziat pentru a urmari stabilitate si integrarea functiilor lor specifice in soft, fara glich-uri. Daca ti-l dadeau cum aparea te plangeai ca are glich-uri. Sunt convins ca atunci cand apare o versiune noua de android iti rozi unghiile si injuri firma ca tie nu ti l-au pus pentru update. D-asta nu poti tu sa dormi noaptea.
Buds nu le primesti la precomanda, ad-ul spune clar, POTI PRIMI GRATUIT LA PRECOMANDA GALAXY BUDS, POTI
Sunt curios ce te frustreaza pe tine atat de te freaca cu cat o sa vand Apple urmatorul telefon
Bunicu Magic wrote:
18 Feb 2020, 00:11
DevilBoy.eXe wrote:
13 Feb 2020, 01:13
Nu mai comparati apple cu samsung, nici odata nu o sa ajunga apple la performanta lui samsung nu mai zic de huawei ca si astia le da clasa

Telefonul e urat dintr-un singur punct de vedere, are camera in display daca ar fi facut cum au facut cei de la oneplus cu 7 pro & 7t pro sau cei de la xiaomi cu k20 ar fi fost bestial
cred ca n-ai fost utilizator al ambelor marci destul de mult timp sa faci afirmatia asta …
Am avut circa 5 iPhone-uri si am zis sa fac si eu saltul la Samsung pentru ca toata lumea il lauda pentru ecran si "camera"
Am prieteni cu 6s , 7 care se misca IMPECABIL sa nu mai zic de X s.a.m.d , la Samsung dupa circa 8 luni - 1 an deja imi venea sa-l sparg , utilizandu-l zilnic si constant .
N-ai cum sa compari Apple cu Samsung si sa zici ca Samsung este net superior , sunt jalnici in comparative cu apple , sincer , camerele noapte zici ca sunt vga mai ales cea de selfie , de la update la update numai erori si probleme , poate sa le produca Samsung si tot telefonul de la processor , ecran si orice vreti , ios-ul face caca pe ei.
Am S9 de un an si 4 luni, Android 10, niciodata resetat din fabrica, nu se blocheaza si merge fluid. Normal ca iti vine sa-l spargi cand iti cumperi un J5 2016 si te astepti sa zboare. Nu inteleg unde vezi tu "erori si probleme", cred ca te plictisesti prin autobuz si te apuci sa comentezi pe internet, dar iti garantez eu n-au erori de soft.
Camera pe noapte e vga? Iti trimit eu frate-miu poze facute noapte cu si fara modul de noapte sa vedem daca sunt vga.

Mentionez ca imi place si Apple si Samsung, fiecare are avantaje si dezavantaje, e de ***** sa fii fanboy-ul unei firme ca anumiti invidizi de mai sus, dar e si mai urat sa comentezi de un produs pe care nu ti-l permiti si singura ta scuza este ca e "varza" brand-ul.
Image
User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 0
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 57 times

18 Feb 2020, 19:02

S10+ si am intrat si in beta la one ui 2, telefonul se misca bine
singura problema care nu-mi place, camera e iesita mult in afara si daca il tragi pe masa sau pe o suprafata de genul se zgarie naspa acolo, iar dupa cum e in video-uri/poze S20 o sa fie cam la fel si ala

nu am testat niciodata apple si nu prea-mi doresc, pentru ca mi se pare absurd cat trebuie sa platesti ca sa iti repare si mai ales ca trebuie neaparat sa fie cineva autorizat si dinastea, si-au facut telefoanele foarte ne-reparabile
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 0
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

18 Feb 2020, 22:24

Mutex wrote:
18 Feb 2020, 14:54
sound wrote:
18 Feb 2020, 03:49
ios merge bine ca are pe jumatea functiilor android.. e basic tare e ca si cum cumperi o masina scumpa fara dotari iar android e varianta full
one ui 2 si android 10 face tot ce face ios dar mai bine cu exceptia camerelor si bateriei, nu tine bateria asa mult ca la iphone si datorita rezolutiei si ecranului pe care o sa le vezi pe iphone peste cativa ani poate si pentru ca are mult mai multe functii ca ios, utile sau nu le are, vesnica dezbatere android si ios, samsung si apple, sunt ambele la generatia 10-11 de telefoane, ambele fac acelasi lucru, samsung la jumate de pret

huawei e infect ca soft singuru lucru stralucit la ele e camera iar restul de chinezarii xiaomi, oneplus etc bleah
Sper ca vorbesti doar daca ai testat mai multe telefoane si nu ai 6s ca acum ceva timp. :)
stai tu linistit
ca atunci cand puneai tu poze cu castile alea hyperx pe care eu le aveam de 1 an impreuna cu tastatura, mouse si mousepad, ti-am zis eu ceva atunci? am ras si am trecut peste postu tau

am s10+ acum daca esti curios si cel mai probabil urmatoru telefon o sa fie iar iphone ca nu ma multumeste camera, in rest e excelent
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

18 Feb 2020, 23:17

Am un S9+ de anul trecut din februarie si nu am avut probleme, aud pe multi ca de ce sa dea atatia bani cand pot sa isi ia un J(af)6 2018.Pai vezi tu, dai un ban si stai in fata! Sincer sa fiu cred ca in 2022 il mai schimb la cum se misca si ma mira faptul ca dupa atatea update-uri nu are nici pe naiba si la J3 2018 ala cand i-am facut update nu prea se mai misca asa cum era la inceput si nici nu aveam aplicatii multe pe el decat cele preinstalate si apoi facebook cu instagram plus messenger in rest nada.Aprob ceea ce a zis Kerosen cu update-urile, daca esti nerabdator si nu cunosti taci din gura plus ca eu la fiecare update citesc ce imi aduce nou!

Nu va mai luati cu credit, nu se merita! Cel mai bine cu banii jos, banca de abia ii asteapta pe astia grabitii sau cum zice Dana Budeanu ametitii! :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing:
https://prnt.sc/r4a21c
Image
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

22 Feb 2020, 01:16

# Kerosen. wrote:
18 Feb 2020, 17:28
eyeofdev wrote:
12 Feb 2020, 13:34
ciocaneL wrote:
12 Feb 2020, 13:04
urat telefon
Si urat si scump. Sa platesti 1350 de euro pe un telefon care iti livreaza Android, este ca si cum platesti ca sa primesti teapa. Si ma refer la faptul ca Android gasesti pe orice telefon si un OnePlus de exemplu, la jumatate de pret, este la egalitate. Culmea, pe OnePlus primesti update-uri, fata de Samsung care iti livreaza Android 10 la 6 luni de la lansare si doar doua update-uri majore. :dizzy:

Ofera si Buds la precomanda si asta spune multe despre produsul lor. Daca ai un produs foarte bun, nu-l dai gratis, este simplu.

Pai daca astia cer 1350 de euro pe telefon, Apple ar putea vinde iPhone-ul cu 1600-1700 de euro lejer.
Majoritatea vorbiti de telefoane cum vorbiti si de masini, si voi va jucati Car Parking Simulator
Bai prietene, de ce nu-ti iei o coaja de android la 300 lei? Ca toate au android pana la urma dupa spusele tale
Samsung iti livreaza acel soft intarziat pentru a urmari stabilitate si integrarea functiilor lor specifice in soft, fara glich-uri. Daca ti-l dadeau cum aparea te plangeai ca are glich-uri. Sunt convins ca atunci cand apare o versiune noua de android iti rozi unghiile si injuri firma ca tie nu ti l-au pus pentru update. D-asta nu poti tu sa dormi noaptea.
Buds nu le primesti la precomanda, ad-ul spune clar, POTI PRIMI GRATUIT LA PRECOMANDA GALAXY BUDS, POTI
Sunt curios ce te frustreaza pe tine atat de te freaca cu cat o sa vand Apple urmatorul telefon
Bunicu Magic wrote:
18 Feb 2020, 00:11
DevilBoy.eXe wrote:
13 Feb 2020, 01:13
Nu mai comparati apple cu samsung, nici odata nu o sa ajunga apple la performanta lui samsung nu mai zic de huawei ca si astia le da clasa

Telefonul e urat dintr-un singur punct de vedere, are camera in display daca ar fi facut cum au facut cei de la oneplus cu 7 pro & 7t pro sau cei de la xiaomi cu k20 ar fi fost bestial
cred ca n-ai fost utilizator al ambelor marci destul de mult timp sa faci afirmatia asta …
Am avut circa 5 iPhone-uri si am zis sa fac si eu saltul la Samsung pentru ca toata lumea il lauda pentru ecran si "camera"
Am prieteni cu 6s , 7 care se misca IMPECABIL sa nu mai zic de X s.a.m.d , la Samsung dupa circa 8 luni - 1 an deja imi venea sa-l sparg , utilizandu-l zilnic si constant .
N-ai cum sa compari Apple cu Samsung si sa zici ca Samsung este net superior , sunt jalnici in comparative cu apple , sincer , camerele noapte zici ca sunt vga mai ales cea de selfie , de la update la update numai erori si probleme , poate sa le produca Samsung si tot telefonul de la processor , ecran si orice vreti , ios-ul face caca pe ei.
Am S9 de un an si 4 luni, Android 10, niciodata resetat din fabrica, nu se blocheaza si merge fluid. Normal ca iti vine sa-l spargi cand iti cumperi un J5 2016 si te astepti sa zboare. Nu inteleg unde vezi tu "erori si probleme", cred ca te plictisesti prin autobuz si te apuci sa comentezi pe internet, dar iti garantez eu n-au erori de soft.
Camera pe noapte e vga? Iti trimit eu frate-miu poze facute noapte cu si fara modul de noapte sa vedem daca sunt vga.

Mentionez ca imi place si Apple si Samsung, fiecare are avantaje si dezavantaje, e de ***** sa fii fanboy-ul unei firme ca anumiti invidizi de mai sus, dar e si mai urat sa comentezi de un produs pe care nu ti-l permiti si singura ta scuza este ca e "varza" brand-ul.
tati am avut s8 plus de cand a aparut si am tinut si un s10 plus 2 luni , s8-ul circa un an a fost ce trebuie , mai ales cu accesibilitatea dupa nu prea , la s10 la orice insta story noaptea zici ca filmam cu 6230 si la videocall uri pe WhatsApp zici ca filmam cu fixul avand wi fi puternic si net 1gbps fibra optica , am un iPhone 7 cumparat odata cu s8 ul si acum merge impecabil , mai am iPhone 6 cumparat de cand a aparut merge chiar perfect , am avut xs max pana acum 2 saptamani si crede-ma punea in cap oricie android , folosesc telefonul 24/7 pe socializare si nu exista termini de comparatie intre ele parerea mea . Am ajuns la concluzia ca tine fix de gusturi diferenta asta , dar fiind utilizator pe termen lung al ambelor sisteme ,IOS ul are ani lumina avans fata de android si daca te-ar duce bibilica ai intelege ca n-ai cum sa perfectionezi un soft care vine gandit pentru o sumedenie de telefoane la aceleasi standarde de utilizare , Securitate etc cu un soft care vine perfectionat pentru undeva la 6 modele in momentul de fata care sunt inca utilizate de catre sute de milioane de oameni .
Daca in mintea ta odihnita crezi ca am postat comentariul asta din "auzit: te dezamagesc … sunt independent , am o intreprindere a mea si aleg sa-mi gestionez banii cu cap incercand ambele tabere si Dandu-I cezarului ce-i al cezarului .
THINK it`s not illegal yet !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information